Mentor Stipe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
19.12.2015
25
5
3
Pozz Stipe,
ajmo prvo sa dobrim vijestima :) Channel je pobrana, napravila sam ulje, svi sretni, hepi end :skot::

A sada Sativčuga ljenguz :) Zalijevam je svaki treći dan, temp. joj ne pada ispod 34 C (u prostoriji je oko 30C), lampa je na 200W :(
Evo par slika da vidiš na šta to liči, nazire li se tu kraj?
Više nisam pametna :crazyd:

Tnx

DSC07180.JPG DSC07181.JPG DSC07186.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: StepaTHC
19.12.2015
25
5
3
Pogledala sam Royal sa mikroskopom, trihomi imaju lijepu boju.. Jučer sam je zalijevala, dali da je zalijem još jedanput ili da je odmah flusham?

Puno ti hvala na pomoći :thumb:
 
19.12.2015
25
5
3
Hehe, sori, smeđe su boje :) Meni je to odmah bila lijepa boja od sreće što se bliži kraj :p

Flushat cu je danas ili sutra pa kad se osuši režem. Misliš da je to ok?

P.S. Dobra ti je profilna :D
 

Pnk

16.05.2016
73
124
33
Bok, grow mi je na pola puta i nemam puno nebuloznih pitanja, ali me zanimaju neke stvari.
Možemo li se dogovoriti za neku podršku? Ako da, onda odmah u glavu :)
Vidim da si i ti koristio granulirani konjski drek. Da li si imao problema da ti sisavci zbog tog mirisa ruju po rupama? Meni je neka beštija tipa lisica, jazavac ili sl. iskopala već tri biljke a vidim da mi je i pas totalno lud za tim jer je pojeo svaku granulu koja mi je ispala.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Moze Pnk

Moj sajt je na drugacijem mjestu pa niti ne mogu imat divlje zivotinje. Mene krtice muce. Buse rupe i izlaze van tamo di je mekano (gdje sam natrpo kupovne zemlje)
Ima dosta jaki miris, pogotovo po suncu.... jbga, nemoj to vise koristit.
Sljedeci put kad ides na sajt.... popisaj se okolo biljaka(svaki put) i donesi pola litre nafte i namoci krpice neke i pobacaj okolo. To dvoje bi moralo rijesit problem divljaci/sisavaca
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pnk

Pnk

16.05.2016
73
124
33
Hvala na brzom da!
Još jedno pitanje i za danas dosta:)
Ovo je biljka topirana prvi put u 40 danu. Sada je oko 50 dana vege.
Foto fem. Fruity chronic juice.
Želio sam da što prije postigne visinu zbog okolnog raslinja.
Visoka je 160 i sada bi molio preporuku za daljni trening.
A za krtice je najbolja metoda moje babe: Sjedne u vrt i kad vidi da se zemlja pomjera - sok... motikom u to mjesto, ni jedna joj ne pobjegne :) DSC_0119.JPG
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Pitaj babu jel treba poso. 20kn/h pa nek bleji u zemlju :D :D Pa vani je 40°C u hladu hahahha.
Ako oces visoku biljku, ne diraj vise nista. Nema treninga onda.
Dobro izgleda biljka. Mogao bi zabit jedan kolac i povezat samo glavnu stabiljku sa kolcem.....a kasnije ces sve grane povezat izolirkom....al imas jos vremena za to.
 
11.07.2016
4
0
1
33
Pozdrav Stipe
Pratio sam tvoj mentorski kutak te sad imam nekoliko pitanja ovako , pa bi se kasnije prebacio u mentorski kutak , naravano ako si mi spreman pomoci oko mog prvog growa :)
Ja cu postavit pitanja odma pa sta bude bude :p

1.Znaci ovako uzeo bi 2 biljcice za pocetak , neke automatike , sad me zanima koliko bi veliki box trebao napraviti , te koliko CFL svjetla bi trebao, novca se ima , ne na pretek ali ono:D , znaci koje dimenzije bi mi preporucio te koliko W CFL-a.
2.Unutra bih obojao s nekim mat bijelim sprejom ili alu folijom omotao onim mat djelom, sto je bolje?
3. Ventova od kompa imam na pretek , mislio sam 3x 120cm samo ih neznam kako rasporediti :D
3.Higrometar i temp. bi narucio kod nas negdje ali Ph metar cu jos vidjeti
4.Za gnojivo neko nase plantella ili sta vec , pogledat cu , zemlju koju preporucas ,te velicine tegle?, odma bacim u neke 12-13 L ili prvo u neku manju pa onda presadim.
Evo za pocetak ovo pa cu dalje pohlepno grabiti tvoje znanje :joint2::joint2:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Poz

1.
Ovisi koliko su veliki ti autosi, ima ih raznih. Za neka 2 osrednja gledaj npr 60x50x150. Od rasvijete ti treba cca 100w po biljci plavog spektra za vegetaciju i 100w crvenog spektra za cvijetanje; minimalno. Znaci nekih 200-250w bi bilo ok u tom boxu za 2 biljke. Pozeljno je cfl kvalitetnije marke jer imaju vise lumena. Osram, philips.... Ili grow cfl 250w (jedna lampa). Hps ispadne jeftiniji i urod je neusporediv.....pa razmisli. Malo povecas box na 70x70 npr i stavis 250w hps sa malo jacom ventilacijom.

2. Najbolje je mylar diamond folija. Ako ne, onda mat bijela boja. Alu foliju zaboravi.

3. Svei ventilatori idu na ispuh gore. Dole na box stavis rupu ili rupe za pasivan upuh. Jedan pored drugog idu. (za hps pre slabo)

4. Ph metar ti ne treba. Pogotovo ne u kombinaciji sa automatima i zemljom koju sam dolje naveo.

5. Plantella je nizozemska :) Zemlja Potgrond H (klasmann), ili Terra Magma (substral)....eventualno Florabella nije losa. 5-10% perlita je dobra stvar za umijesat. Hessi Start paket umjesto plantelle bi ti bila puno bolja varijanta.... ali skuplja. Ako radis automate (a ne moras posto radis indoor), onda radije sjemenku direkt u finalnu posudu, posto se presadjivanje ne preporuca. 12L barem po biljci.

8. Moje osobno misljenje je da automate nema smisla bas u indooru. CFL takodjer nije najbolje rjesenje...u usporedbi sa hps-om i mh lampama.
Takodjer, Hesi gnojivo je neuporedivo bolje od plantelle i sigurnije za koristit.
 
09.07.2016
3
0
1
49
poz Stipe
Novi sam u botanici , idem na indoor , imam neka iskustva u outdooru ( ma imam k...c , nekad sam bacio sjeme iza kuće u vrt i što je raslo to se pušilo ) , neš ti iskustva , no sada vidim frend mi stalo high , reko kako i on mi otvori vidike .
Pratim forum i strane i vutru i jbg izgubio se u informacijama . mislim da bi mogao o tome lijepo pričati nekome ko nema pojima i da bi ga čak i fascinirao , ali kad trebam krenuti ...što , kako , panika , paranoja ..a još nije ni zapaljena previše info za rookia .
evo baš pravim box 100x100x180 cm i mislim staviti 600w
sjeme mi donese sin iz amsterdama
trebam mentora , slušam , čitam, pratim i ne pitam puno
ako si za pomoć bilo bi mi drago
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Poz :)

Ajde kad vec gradis box napravi 120x120 i 2m visine ako je moguce. Posto ides na 600w.
1x1m je za 400w ;)
Jesi li nabavio svu opremu? 4-5 biljaka je idealno za takav prostor.
 
09.07.2016
3
0
1
49
a kad tako kažeš napraviti ću .
malo je zajeb visina prostora :mad:, naime strop prostorije je 200 cm , a ja sam ispod boxa mislio montirati kotače , da ga mogu cimnuti van iz prostorije kad je potreba , mislio sam da će mi 600w biti bolje radi grijanja po zimi ...ali idem onda tako kako kažeš pa če bez kotača , ili tih 15-20 cm visine ne igra ulogu?????..
javim kad sklepam skalameriju .....
nisam još kupio , jel da jesam lijepo bi se z...o jel eto mislim da je bolje da prvo napravim box pa čemo prema njemu sve dalje kao što struka kaže
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Htio sam rec da kad vec radis iz nule, da napravis sto visi box. Lakse je ohladit i ako biljke podivljaju da ti se ne zaljepi za lampu.
Stavi kotace pa onda u visinu kolko ide...a da ga mozes vozat okolo. ... iako.... si ti siguran da ces moc vadit toliki box van? :D To je vece nego sto zamisljas hehheh.
 
09.07.2016
3
0
1
49
e to te ja pitam:thumb: ...
pa zato mi treba mentor:clap:: ...pa di ću ja s tolikom kutijom ...
mudro zboriš....ni ne razmišljam o tome ..jbt mogu do vrata , a onda :eek:
ništa kotači , ako treba iči će na silu , oustalom neka stoji tu di je ...
od poda pa do stropa koliko ide
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Ak imas soma tristo kn, kupi gotov box. Olaksat ces si zivot. Lako ga ocists, nije bed ak prolijes 5L vode..... i sklopis ga za 3min i gurnes pod krevet ili iza ormara :) Ne trebas kupovat ref. foliju itd. Izracunaj si pa vidi dal mos tolko izdvojit.
 
01.06.2016
185
160
43
33
Poz stipe iman problem s ventilatorom , imam dva kupaonska venta za izvlacenje zraka 120 i 100 iste su marke kupljeni oba nedavno i ovaj od 120 radi non stop odlicno , a ovaj od 100 se gasi i pali sam do cega to moze bit , jedino sto sam tog od 120 spojio na zice direktno, a ovaj od 100 preko one kleme ali mislim da to ne bi trebalo imat veze trebao bi radit stalno?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Vjerojatno si nesto lose spojio kod tog malog. Prespoji taj mali na novo pa ces vidjet dal je do tebe ili do venta. Tesko da ce se vent palit gasit sam od sebe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.