MH150 & HPS400, "Random seed" 2 growBox-a. First grow by @HenryTueoff

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.03.2013
36
33
18
Pozdrav svima ;)
Moj prvi Thread i prvi grow !

Pratim ovaj forum već godinama, i neki dan nakon 100-tog loše dobivenog keta odlučio sam stati na kraj tome. A radi se o sljedećem :

-2 grow boxa ( jedan za vegu drugi za cvatnju )

-Prvi i manji grow box (50x50x120) u kojem je sada HPS 400 , znam da je prevelika lampa stoga na plaći ovaj ili iduci tjedan uzimam odma MH 150. Ima 3 venta, Upuh je 12x12 , a ispuh su 2 po 5x5.
Za sada je 1 biljčica u njemu, tek nikla (jedva dočekao), od 10 komada koje sam zasadio samo se ona pojavila. Pa sam uzeo još 20-tak komada i stavio na klijanje. Očekujem ih kroz 3-5 dana.
Temperatura nije iznad 30 C.

-Drugi i veći box nije gotov a planiram da bude 80x100x180, to bi trebo ovaj tjedan krenit sklapati , čekam plaću :D , našao sam ormar , obljepit cu ga folijom, iznutra, šibnit HPS 400 što je u malom boxu, i planiram 4-6 beba imati u njemu. On će služit za cvjetanje..

Od opreme, - Naručio sam gnojivo :HESI STARTER KIT 420 kn,
- Zemlja je FLUROHUM ( TM&composane NEMA :/ ) 30kn 20L
-Saksije - to pitam vas za veliki box :)
Ovaj tjedan još naručujem : - MH 125W - 170 W cca 300kn - za mali box
- PH METAR - 3u1 60 kn. ( temp. i vlažnost )
-
Folija 10m^2 cca 200kn.
- Ormar navedenih dimeznija 300kn,

E sad to bi bilo to otprilike.

Ideja mi je da svakih mjesec i pol dana imam berbu ;) imam velike mjesečne apetite xd
Planirao sam u mali box sada stavit 10-20 časa po 2dcl ili 10-tak po 1L . pustiti ih da u vegi budu 20-30 tak dana,uz neki trening, mislio sam SOG uz malo toppinga.. E onda bi ih prebacivao u veliki box , ali bih volio prije prebacivanja znati koje su mi ženkice :) To računam na vašu pomoć i savjete kako i šta.
Kad bude sve gotovo, ili barem kad popunim mali box sa bebicama uplodati cu i neke slikice.

Danas je službeno počela radit HPS-ica a pod njom je tek 1 bebica kao što rekoh :)

Eto ekipa računam na vašu pomoć . Javim se najzad kod prvih pomaka sa nekim slikicama . pozz
 
Poslednja izmena od urednika:

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Od toga da svakih mesec ipo imas berbu odma da ti kazem nema nista,ako su autosi minimum 70ak dana,ako su regular ili fem semena cvetanje ti samo traje 60 i vise dana,tako da to otpisi :)
A sto se tice saksija za taj box 80x100x180 ja bi ti preporucio u taj box 3 biljke u potove od cca 15L i dobar trening,pomoc od clanova foruma,malo tvog znanja mozes imati okej rezultate
Sretan grow :)

PS
Uzmi mentora,ako ga nemas
https://www.vutra.org/forums/mentorski-kutak.60/
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
25.03.2013
36
33
18
sretan grow, samo neke ces stvari morati da korigujes u tom planu
Slušam care.

Od toga da svakih mesec ipo imas berbu odma da ti kazem nema nista,ako su autosi minimum 70ak dana,ako su regular ili fem semena cvetanje ti samo traje 60 i vise dana,tako da to otpisi :)
A sto se tice saksija za taj box 80x100x180 ja bi ti preporucio u taj box 3 biljke u potove od cca 15L i dobar trening,pomoc od clanova foruma,malo tvog znanja mozes imati okej rezultate
Sretan grow :)

PS
Uzmi mentora,ako ga nemas
https://www.vutra.org/forums/mentorski-kutak.60/
Pa dobro, svakih 2, 2ipol mjeseca.
A što se tiče mentora nebih ljude još zezao, dok ne postane opasno heh.
Hvala
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ici ce sugestije kako bude isao grow, za sada nismo videli ni tu jednu od 10, a ako je takva klijavost mozda dobijes jos 4 od 20 :) zaboravi na ideju o "10-20 časa po 2dcl" pa 30 dana vege, ako radis, a radis, sa regular semenom radi se odmah sa 12/12 da sto pre eliminises muske, posle mozes revegetirati pa terati vege koliko zelis naravno obzirom na prostor. vadi sto pre 400w iz 50x50, na visokim temperaturama vutra teze klija pa moz ostati na toj jednoj. tako kako planiras ne mozes imati svakih mesec i po berbu, kad radis sa dva boxa najbolje je da ti jedan bude za dobru majku a drugi za klonove i cvetanje, tu vec brze mozes vrteti turu za turom ako je unutra stalno svetlo na 12/12, pa stavis neki broj klonova, posle 20ak dana novu turu, kad ta bude 20 dana a prva 40-ak onda stavis novu turu... nakon dva meseca mozes tako skidati na svakih 20~30 dana po par komada zrelih... ima jos mogucnosti i varijacija al sve je to vec spomenuto na forumu, ako svih tih godina koliko si na forumu nisi naleteo na bitne informacije vreme je da ga pocnes citati malo detaljnije. cekamo razvoj dogadjaja i fotke :)
 
25.03.2013
36
33
18
Iskreno malo mi je zbunjujuče to sve sa klonovima.. pa nisam toliko vremena tome posvečivao, a i oskudan sam jako s vremenom, faks i posao :S držao sam se tema običnoga uzgoja, a tek prije dan-dva mi je sinula ideja o dual growboxu...ali ako tako preporučuješ obavit cu domać zadaću. no vidjet cemo kako se situacija bude razvijala.... znači odma 12/12 režim. sjemenke sam stavio izvan grow-boxa. kao što kažeš i sam isčekujem razvoj situacije. Hvala ti na ideji i odgovoru. ;)

* **
ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Iskreno malo mi je zbunjujuče to sve sa klonovima.. pa nisam toliko vremena tome posvečivao, a i oskudan sam jako s vremenom, faks i posao :S
Nemas vremena plus ne znas sta radis,huh!
Mozda je bolje da odustanes i krenes sa jednom biljkom dok ne vidis kako sve to funkcionira. Uz tu jednu biljku se malo ufuras i lagano se bacis na citanje ostalog
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
25.03.2013
36
33
18
Pozdrav ljudi,

Evo bilo je nekih pomaka u zadnje vrijeme, za sada situacija izgleda ovako, klijavost sjemenki nije bila dobra, pa imam ovu najveću staru 10 dana, i ove ostale stare između 3-6 dana.. Ta najveća cura je prvih 5-6 dana zalijevana sa vodom ph8+ ... Do prije 4 dana sam ubacio super vit u vodu, i dobile su jednom zyme+root complex.... Malo su se savile, jer vent je jako udaral u njih, Jučer sam ih stavio na 12/12, , i ovaj tjedan planiram ubacit 1/2 preporučene doze TNT-a .
Situacija u box-u je prilično ok, temp, je ok ali i dalje je 400W u njemu :) .. Drugi box će biti gotov za par dana :)

Što Vi mislite, kako to izgleda?
 

Prilozi

  • WP_20151001_001.jpg
    WP_20151001_001.jpg
    202,5 KB · Pregleda: 95
  • WP_20151001_003.jpg
    WP_20151001_003.jpg
    199,5 KB · Pregleda: 90
  • WP_20151001_005.jpg
    WP_20151001_005.jpg
    203,6 KB · Pregleda: 91
  • WP_20151001_011.jpg
    WP_20151001_011.jpg
    286,7 KB · Pregleda: 90
  • WP_20151001_012.jpg
    WP_20151001_012.jpg
    276,6 KB · Pregleda: 93
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
25.03.2013
36
33
18
Pozdrav ljudi, mali updejt:

Danas je biljkama 15-16. dan, jedna stara je 20 dana.
9 dana su u režimu 12/12, danas sam ih pregledao ne vidim nigdje spol, pa me i to malo brine, nadam se da će kroz 10-tak dana pokazati spol, ne mogu sve biti automatici..

Na sl.3 biljke u manjim posudama skoro pa uvjek kad im je mrak one se saviju dosta,izgledaju jako umorno, danas su mi se najviše savile, ali mislim da ih nisam utopio u vodi, naveče ih zalijem kad im je svjetlo upaljeno i ujutro izgledaju super.. Kada svjetlo ne radi vlaga zna doseći 85-90%, temperatura je oko 17 C , s tim da mi se i ventilacija gasi kada i svjetlo, ali ostavim otvorena vrata od box-a. Kad lampa radi vlažnost je oko 55%, a temp. je oko 27 C.

sl.4 i 5 me brinu , to mi se pojavilo na 2 biljke, samo na prvim katovima.. Pregledao sam sve, nisam našao nikakvih životinjica, i da napomenem, da sam sve biljke zalijevao bez ph regulirane vode prvih 5-7 dana. Dobile su 2 puta 1/2 doze TNT-a. Sutra bi ih trebao opet gnojiti.

Nisam još nikakav trening radio, čekam pokazivanje spola, to se nadam da je ok.

Znao sam par puta kada im je noć , izložiti ih jako slabom svjetlu, oko 5 min, nezz kakve to posljedice može imati?
I da, sve biljke su mi još u malom boxu, čekam foliju već 3. tjedan :S
 

Prilozi

  • sl.1.jpg
    sl.1.jpg
    256,2 KB · Pregleda: 76
  • sl.2.jpg
    sl.2.jpg
    271,7 KB · Pregleda: 72
  • sl.4.jpg
    sl.4.jpg
    233,8 KB · Pregleda: 70
  • sl.5.jpg
    sl.5.jpg
    218,5 KB · Pregleda: 69
  • sl.3.jpg
    sl.3.jpg
    298 KB · Pregleda: 69
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader
25.03.2013
36
33
18
Sutra budem vlagu rješio, morat ce ventilatori raditi stalno. temperatura je preko dana takva, jer imam stalnu izmjenu sa vanjskim zrakom, naravno mogu to regulirati i povećati ju.

Ok, budem ih čim prije onda stavil u posude od barem 1L. Ne stanu mi veće, ograničem sam prostorom trenutno. Uspio sam pribavit terra magmu , pa ću ih malo izgotiviti onda ;)
 
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
Na tako malim posudama treba biti virtuoz u growanju da se zna dozirati koje kad treba gnojivo te da se problemi kvalitetno prepoznaju te na kraju uspješno riješe.

Ja tu vidim barem prema growweedeasy-u: one točkice na listovima od skakanja ph-a(zanemarivo ako ih je par, da se ph korigirati) i owerwatering ili root problems.

http://www.growweedeasy.com/overwatering

Naravno, želim da probleme uspješno riješiš. Sretno.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
bok henry, plan ti je super i izvediv,mali box od frizidera odlican, rado bih ga vidio cijelog, jedino popravi odnos upuh - ispuh. u prvom uzgoju se upoznajemo sa svim tim novitetima, nemoj se razocarati ako ne ide kako smo zamislili, ucimo. cini mi se da si pretjerao s brojem biljaka i da savjet Himalaya treba uzeti u obzir, ja bih dodao da u vegetaciji s TM ne treba prihranu, naravno u vecim teglama. divim se ljudima koji uz rad uspjevaju i studirati. sretno! svakako cu pratiti ovaj dnevnik, vec imam ime za njega: muke po henry-u :cool23:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pipac1986
25.03.2013
36
33
18
Na tako malim posudama treba biti virtuoz u growanju da se zna dozirati koje kad treba gnojivo te da se problemi kvalitetno prepoznaju te na kraju uspješno riješe.

Ja tu vidim barem prema growweedeasy-u: one točkice na listovima od skakanja ph-a(zanemarivo ako ih je par, da se ph korigirati) i owerwatering ili root problems.

http://www.growweedeasy.com/overwatering

Naravno, želim da probleme uspješno riješiš. Sretno.
Točkica na listovima imaju dvje bilje, ali jako malo. Danas sam nešto gnojio, nešto ne, nešto zalio nešto ne, pa ću vidjeti sutra kako izgledaju. Ph vode ću sad striktno štimati na 6.5, bilo je do sada uvjek 6,0-6,5 . I prije svakog zalijevanja moram štimati ph u odstajaloj vodi, nezz jeli to normalno? Hvala ;)
bok henry, plan ti je super i izvediv,mali box od frizidera odlican, rado bih ga vidio cijelog, jedino popravi odnos upuh - ispuh. u prvom uzgoju se upoznajemo sa svim tim novitetima, nemoj se razocarati ako ne ide kako smo zamislili, ucimo. cini mi se da si pretjerao s brojem biljaka i da savjet Himalaya treba uzeti u obzir, ja bih dodao da u vegetaciji s TM ne treba prihranu, naravno u vecim teglama. divim se ljudima koji uz rad uspjevaju i studirati. sretno! svakako cu pratiti ovaj dnevnik, vec imam ime za njega: muke po henry-u :cool23:
Pozdrav 1310 i hvala :) , Misliš da upuh-ispuh budu u dijagonali? Slažem se za prvi uzgoj, ništa nije po planu hah.. Stavio sam više biljaka, jer drugi box sam složio za 4 vaze po 25 litara, a nezz spol pa.. , ali drugi box ćee bit kroz 2-3 dana rješen pa će dobit novi dom i vaze od litru dok ne pokažu lice ;) pa ću dalje vidjeti šta i kako... sad je gužva prošla pa se ima vremena :cool23: .. hvala :D trebat ce
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
strujanje zraka prirodno ide iz manjeg otvora ka vecem. dijagonalno i manji otvor dolje a veci ili vise manjih gore. biljci pase podtlak pa je bolji pasivni upuh, zapravo usis.
 
25.03.2013
36
33
18
Ne mogu dijagonalno jer je lijeva strana do zida, a unutra je već sada podtlak, jer imam 2 mala venta u sredini i gore , i 1 veliki za usis.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310