Mleko za zalivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
25.08.2013
6
0
0
Pozdrav svima. Malo sam citao o unutrasnjem uzgajanju i nasao sam stavku gde pise da je kalcijum jako bitan za biljku. Takodje sam cuo da neko zaliva ponekad mlekom,mada nisam cuo za rezultate,pa sam resio da pitam. Da li je neko vec imao takva iskustva i da li mleko moze da pomogne biljci ili je stetno?
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
stvarno si "malo citao", savjetovao bi ti da nastavis...vjerovatno si mislio na kalij, ne kalcij...a sto fali recimo obicnoj vodi? pa onda recimo dodas gnojivo sa svim potrebnim elementima?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove
25.08.2013
6
0
0
Ovo mi je prvi grow...Skoro sam poceo sa tim da se zanimam,tako da i nisam uspeo toliko da se informisem...Stavio sam djubrivo,neko ovcije,zalivam flasiranom vodom i pazim da sadrzi potrebne elemente i odgovarajuci ph. ali sam bas procitao za kalcijum,kako je bitan za rast biljke,pa bi mi znacio savet vise...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ja ne bi nikada u životu zalio svoje biljke mlijekom, pogotovo onim iz tetrapaka jer je puno antibiotika i tko zna čega...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
prospi mleko po zemlji i na toploti ce ti se ukvariti i usmrdeti... batali ti tu varijantu, dobiju biljke kalcijuma i na dugi nacin... i kud si bas kalcijum nasao :)
 
25.08.2013
6
0
0
Ma,nemam pojma gde sam nasao :) Citam,pa mi sve zanimljivo,a moram da pitam kad ne mogu da nadjem odgovor... Hvala na savetu
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Ne želim previše objašnjavati nego se ovo ključa jer je ovo besmisleno i ne otvaraju se teme zbog rekla-kazala/čuo sam bez ikakvih argumenata. Mlijeko NE MOŽE biti korisno a kalcij je druga stvar. Na forumu ima i više nego dovoljno o svim elementima i gdje se nalaze. S ovčjim izmetom ne možeš ništa napraviti kao ni sa mlijekom.
EDIT-može ovčje ali ne po sistemu stavi pa šta bude, treba ipak malo poznavati materiju ali kad se spomene mlijeko, pišalina ili...
Stavio sam djubrivo,neko ovcije,zalivam flasiranom vodom i pazim da sadrzi potrebne elemente i odgovarajuci ph
to jednostavno ne zvuči profesionalno i obečavajuče. Pod profesionalno ne mislim nikako na komercijalu nego jednostavno da smo jako pažljivi prema našim biljkama koje imamo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.