Moj prvi box i uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.09.2013
13
6
3
36
Rijeka
Pozdrav ekipa

imam par nejasnoca,a nemam koga pitati..uglavnom...box je 80cm visine,50cmširine i 50cm dubine...pa mene zanima dal mi je dovoljna HPS dual spectrum zarulja od 250W??ili mogu i 400W staviti unutra??
jos nisam kupio lampu,mislio danas,ali je kisa padala pa reko da jos malo pitam neke stvari...
onda me zanima dal je meni potreban starter i prigusnica??ili ja to mogu samo na to grlo zasarafiti i staviti kabel koji cu onda lijepo ugurati u uticnicu??
budem slikao box za koji dan,samo da kisa prestane...
 
30.09.2013
13
6
3
36
Rijeka
aha...
onda taj komplet ipak dode nekih 500-600 kn... neka preporuka jefitnijeg nekog kompleta??
jer sam ja mislio da mogu samo tu zarulju uzet i grlo za nju...jer mi nije uopce bitna struja...
 
30.09.2013
13
6
3
36
Rijeka
ne ne ne...
krivo si shvatio...
ja sam trazio da mi se nade neki komplet za manje od 500-600 kn....
jer sam ja brijao da mogu sao zarulju kupiti i zavidat je na grlo...i da je to to...
ali kad mi je receno da moram i prigusnicu i starter kupiti onda je to promjenilo stvar...
pa sam zato pitao dal mi je dobra zarulja od 400w ili je to previse za ovaka box tih mojih dimenzija...
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
previse za taj box, slusaj decke, 150w hps komplet, i nije sigurno 500 kuna neznam gdje ti gledas, pogledaj malo oglase kod nas nA forumu pa ces vidit kako se cijene krecu
 

Gagiba

Aktivan Član
@Monster

Matoriš matori, nekad si i ti spamovao dok si bio omladinac na Blogu!! :p

@markancic

Primetio sam da puno ljudi na tu veličinu boksa uspešno isteraju biljku sa CFL-kama (štedne sijalice). One su cenovno pristupačnije mada ako možeš nekako "nategni" se za HPS 150 jer puno više lumena daje!!
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
150w Hps nista vise od toga ti ne treba. Samo ti mala visina pa mozes da imas problema sa toplotom, zato mozda nije lose 3 CGL sijalice od 65w sa po oko 4000lumena - stavis 2 ventilatora i pre ce da bude problem sto je box hladan nego toplota.