Moja prva biljka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Vidim da je to pakovanje dosta iskrzano, prema tome i dosta staro, a zemlja unutra ko zna kakva
Ljudi imaju muke sa novom zemljom koju lose tretiraju po magacinima i prodavnicama, a kamoli to

Pretpostavljam da je losa, ali cekaj vec savet nekog iskusnijeg :thumb:
Edit: ali posto je za out, cepaj
 
Poslednja izmena:

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Puno bolja zemlja nego ona u kojoj sad držiš biljku. pH 5,7 je taman ono što ti treba, pogotovo ako zalijevaš gradskom vodom, pH se uvijek digne. Za out također dobra. Koristi je samo ako ne možeš nabaviti preporučene zemlje koje ti ljudi savjetuju i bit će sve ok.
 
11.04.2016
54
211
33
85
vreme je nikakvo.. Sunca se krije negde daleko iza oblaka, pa sam je ubacio unutra.. Imam neku stednu sijalicu, znam da je smesna, pa me zanima dal je bolje da je držim pod njom ili da je drzim pod sivim oblacima.. Ja sam napravio nesto za prvu pomoć do cetvrtka, od tad najavljuju da ce se sunce pojaviti.. Sta mislite da li da je ostavim pod sijalicom ili da je stavim na prozor?
 

Prilozi

  • image.jpeg
    image.jpeg
    227,2 KB · Pregleda: 78
  • image.jpeg
    image.jpeg
    219,4 KB · Pregleda: 75
  • image.jpeg
    image.jpeg
    156,8 KB · Pregleda: 71

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Bolje pod sijalicom :)
Ne treba ti ta folija,stvara hot spotove+češ skuvati biljku.
Znači makni foliju,sijalicu postavi vodoravno i primakni biljku na 2-3cm od sijalice :)
 
11.04.2016
54
211
33
85
Namestio sam kako si mi rekao Chili.. Sad me zanima koliko da je drzim pod sijalicom.. Zato sto cim izadje sunce ja cu da je stavim na prozor, mislio sam oko 10, 11 da je ugasim i da je stavim na prozor do ujutru, dok ne ustanem.. Da ima malo svetlosti ono u rano jutro dok ne ustanem ili da je pustim celu noc pod sijalicom? Evo slika i kako izgleda sad biljka, ono sa listova mi bolje deluje.. I zanima me dal treba da je treniram? Meni nije bitno kako ce da izgleda, bitniji mi je prinos, tako da je ja ne bih to pitao ako nemam velike razlike u prinosu..
 

Prilozi

  • image.jpeg
    image.jpeg
    146,2 KB · Pregleda: 54
  • image.jpeg
    image.jpeg
    179,3 KB · Pregleda: 63

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Nemožeš se igrati sa režimom svijetla. Ili je držiš na prozoru ili pod sijalicom, nema seljakanja. Žarulja ti je solidna za jednu biljozu u malom ograđenom prostoru da se ne rasipa svjetlo možeš komotno fino odvegetirat tu biljkicu ovih par dana. Biljka ti se i dalje izdužuje, tak da moraš primaknuti sijalicu na svega 2 centimetra. ja osobno držim na samo centimetar i nemam problema jer CFL zapravo i negrije skoro ništ, uglavnom je topla. Odredi režim, točno kad ćeš paliti i točno kad ćeš gasiti svijetla, i drž se toga, nema odstupanja.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Prvo presadi u kvalitetnu zemlju. Vec su ti par puta to rekli i naveli koje zemlje. Nikakav pijesak i nikakvo zecje gnojivo na tako male biljke.
Dok ne sredis osnove, nemoj ni razmisljat o "velikom prinosu" i treninzima.
Biljka je spaljena a jos nije ni krenula
 
11.04.2016
54
211
33
85
Hvala vam puno na savetima...
Na dva centimetra je, nego je slika odozgo, pa izgleda da je rastojanje vece.. Hvala to za vreme svetla, sad cu da isplaniram vreme..
Zemlju sam promenio, kupio sa terrabrill, ima je na onoj slici da valja.. Nisam u nju nista stavljao.. Krenula je pomalo, prave se mali listovi između ovih manjih listica.. Polako, treba joj vremena da se oporavi.. Ipak mi je ovo prvi put, ne mogu sad bas sve da uradim kako treba iz prve..
 
11.04.2016
54
211
33
85
Sunceeeeee konačno :) skinuo sam ona dva najveća lista sa strane, bili su se osušili skroz, tako da je sada krenula lepo da se razija.. Od 19h do 00h mi stoji u potpunom mraku.. Od 00-12h mi stoji pod sijalicom, i od 12-19 pod sunce.. Dal je to ok?
 

Prilozi

  • image.jpeg
    image.jpeg
    333,5 KB · Pregleda: 51

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Ne znam kako uopste padne nekome na pamet tako nesto... I ne verujem da iko zna da li ce biti ok, verujem da si prvi na takvom svetlosnom rezimu, mene iskreno ne bi cudilo da pohermi od tako necega, aj sa srecom :popcorn::
 
11.04.2016
54
211
33
85
Hvala, videcemo sta ce da ispadne.. Ne planiram da je ostavim tako do kraja, samo par dana, dok malo ne ojača i dok se ne prolepša vreme :D
 
21.04.2016
51
21
8
28
Drzi je 12h pod svjetlom i rahat si nemoj je puno izlagati svjetlosti spaliti ces je opet...tu jednu sijalicu sto imas koristi napravi neki mali box za jednu biljku da moze narasti barem 30 cm. i onda je outdoor stavi jer kako vidim nemas opreme za indoor ...jer da je drzis na suncu neces moci jer barem kod mene evo zadnjih 5 dana kisa i oblacno je non stop tako da ti je najbolje pod sijalicom je drzati 12h i tjt mozda i 18h treba ali mislim da ne grijesim to neka ti neko iskusniji kaze