Molim pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
Zdravo vutrica

Kao sto mozete vidjet nova sam na ovom forumu ali vas vec dugo pratim,citam,ucim ali svejedno nemogu se sama odlucit sta da radim.
Budet mi ne dozvoljava bas ono sto zelim ali opet nije za bacit....raspolazem sa 150e svaki mjesec koje mogu odvojit na ovo i eto blizi placa pa sa njom i start!

Hps ce biti 250 koji na hempatiji kosta 550 kn ili ako imate bilo koji drugi prijedlog sa bilo kojeg drugog sajta odlicno ako ne ide ovo.

https://www.hempatia.si/set-agro-250w-sylvania-grolux-hps

Ventilacija - zivim u stanu sa stracima koji nesmiju ni cut ni vidjet sta se desava u boxu tako da mora biti psssstttt

https://www.hempatia.si/vk.102-quietline
https://www.hempatia.si/vk-quietlin.152
https://www.hempatia.si/ventilator-tt.101-speed-control
https://www.hempatia.si/ventilator-tt.126-speed-control

ovo me najvise muci.Mora biti tiho a opet stize ljeto i mora mi hladit hps 250 u 80 sa 80.
Koji odabrat ako odabrat i jedan od navedenih..i koliko m alu cijevi mi treba .Mislila sam 2 m jedan m u boxu jedan van boxa, te gdje da pozicioniram vent unutra ili van boxa

I jos mi treba zemlja posude i 2 sjemenke ali to smatram da mi je maximalno 300 kn ako se odlucim na strain gdje breeder daje prodaju na kom

i jos samo koja 2 straina odabrat da nebude guzvaona u boxu 80 sa 80 da svaki cvjetic dobije dovoljno svjetla a opet da taj strain mogu kupit na komad...ili jedan strain pa da breeder prodaje na 3 kom.Idu dvije biljke u box
Banke koje prodaju min. 5 ni ne gledam.
A opet da je sto prije gotovo od sjemenke do harvesta...znaci no way sativa...hybrid ili indica, nisam bas za auto ali moze za prvi puta samo da sto prije uzivam u plodovima

a onda sljedeci mjesec vec imam novih 150e koje mogu ulozit u bolji vent, gnojivo ili nesto trece


pomozite ljudi mladoj kolegici znam da je puno pitanja postavljeno ali nadam se pametnim odgovorima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Postovanje koleginice buduca.Prvo da ti pozelim dobrodoslicu na forum i svako dobro...:respect::vutra:Vidi ovako,lepo si ti to sve isplanirala vidi se da si citala nesto i edukovala se oko in uzgoja.Jesi li razmisljala da ti mozda treba i filter da ti regulise mirise iz boxa ali i sama kazes da bih to resala uz put svaki mesec.Ne znam kakva ti je situacija kuci sa roditeljima ali ovo je stvar koju bas ne mozes da sakrijes ili spakujes u fioku i to je to.Verujem ja da ti imas volju i zelju sa uzgojom ali kako ti mislis sve to sakriti od starih sestro slatka.Prvi put kad im budes sumljiva pasces u najavi pred matore.Dovoljno je da zakljucav sobu pa ce pasti sumlja odmah.Drugo je da ti imas neki stek u kuci ili stanu sto je jos gore po tebe,pa da to sakrijes.Nekazem da nije izvodljivo ali mora dosta stvari da legne na svoje i kockice da se sloze da bi bilo psssst kako kazes.Ne zelim da ti skidam vetar sa ledja ali hajmo realno da sagledamo stvari sa vise aspekata.Ja sad mogu citavu filozofiju da napravim od ovog sto si ti pitala ali me u startu koci to -psssst-a i mozda tvoje godine koje uvazavam izmedju ostalog cim ti to radis tajno sto znaci da nisi samostalna osoba i sa svojim pravima u domu kojom zivis,nadam se da me shvatas sta ti zelim reci.Mi ovde mozemo da ti sastavimo box i svu opremu sto tebi treba za smesne pare ali opet ti kazem odnosno pitam te kako mislis da sve to bude nevidljivo.Razmisli ti o outdooru to ti je mnogo sigurnija verzija...:respect:;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GPW and 1310

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
zivim u stanu sa stracima koji nesmiju ni cut ni vidjet sta se desava u boxu tako da mora biti psssstttt
ceo projekat moz da prodje jedino ako ti matorci nece ulaziti jedno 4 meseca u taj prostor gde mislis staviti box. kako ga zamisljas maskirati sa sve alu cevima koje vire van. al sretno u svakom slucaju
pretece me eskslibur s onim sto mi prvo palo u oci :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000 and GPW

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
Starci ne ulaze u sobu uopce ali ako bi ventilator brujao naravno da bi se ljudi pitali wtf is this.
Tako da mislim da mi je ventilacija najveci problem odnosno zvuk ventilatora, iako nikad u zivotu nisam vidjela ni jedan grow ali svaki video koji pogledam na tubu bruji sve ko da covjek snima na aerodromu..filter je dalekooo, kao sto rekoh svaki mjesec mogu dat 150 e i mislim da se necu ni priblizit skunk mirisu dobrih 2 mjeseca tako da me filter ne brine uopce..

Sad sam zapela za ovaj vent 100 quiet line zbog cijene i naziva quiet ali se bojim hoce li to 100m³/h hladit box 80 sa 80. i onda taj isti vent za 2 mjeseca odratit stvar sa filterom
Ima ko kakvih iskustva sa tim ventom
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.813
2.698
Weed California USA
Ako mozes klimatizirati sobu onda bi uspjela sa ovim ventom. Al ako nemas, sumnjam da ce ti preko ljeta pomoc taj vent. Pogotovo sa filterom.
Mozda da razmislis o led-u ili da ides na vecu turbinu pa ju smanjis sa potenciometrom. Uz to koristis izolirane cijevi i duct muffler na ispuh. nesto tipa fi 125 turbina
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GPW

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Odustani odmah dok god nisi samostalna.Stvoriti ces si samo probleme.Ne ide to tako sa starcima i cuje se.Skupljaj pare,imas growshopove u Hr koji su puno jeftiniji;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Spanjo

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
ok, stipe mi je malo srusio samopouzdanje ali nastavljam jakoo...

@Stipe pa zar je tako velika razlika izmedu ovog mog fi 100 i tvog kojeg preporucas 125.

Imam opciju i fi 150 ali taj duva 335m³/h, pa sam brijala da je to previse a neznam da li se uopce moze smanjit taj vent jer hempatia ne navodi da ima ikakve brzine brijem da radi samo na toj jednoj jedinoj ili...

https://www.hempatia.si/vk-quietlin.152

ja startam uskoro pa makar sa 200 cfl bloom za kojeg cu dat isto para kao za hps 250
a kad citam po netu cfl i hps kao da usporedujem fiat punto sa lamborginijem.
Ali opet i puntic drajva , ne kao lambo ali opet drajva
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marckoni

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Starci ne ulaze u sobu uopce
Jel?
Pa vidiš, i ja sam "starac" nekim "klincima" ali se ne "zakopčavam na leđa"...
Imao sam priliku da kažem mojim klincima - "vi ste mangupi amateri za mene, nedostaje vam kreativnosti koju smo mi razvijali u doba kada nije bilo računara, mobilnih telefona i slično"
Lepo ti rekoše kolege - nađi ti bolje neku livadu... em sigurnije, em ekološki, em zdravije (imaš razlog za redovne šetnje u prirodi)...
Uradi klijanje i grow do trećeg sprata (to ti dođe oko 2 nedelje) na osunčanom prozoru, pa u OUT...
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Ja živim sa starom koja je pravo "zabadalo" ta bi svoj nos gurnula svugdje. Grow kad ti uđe pod kožu teško ga se riješiti. Ova moja bi prije ili kasnije htjela vidjeti šta je u tom "ormaru".
Pa sam radio out. Dok nisam preuredio pomoćnu zgradicu pored kuće za indoor. a i tu mi je frka od nje pa sve zaključavam. Snalazim se na sto načina da mi tu ne dolazi, jer tu kao "radim" oću svoj mir itd... I boxovi su mi bili na tavanu, ali tamo je nemoguće održavati temperature, sad sam ih spustio dolje ali ih moram preurediti da izgledaju kao obični ormari ormarići, jasno da ne svijetle da se ne čuju itd.. Struju isto moram "pravdati". Pa sam krenuo sa solarnim pločama. Mislim sa starcima je to strašno.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
moze se, growaju klinci a i veliki u boksevima od kompa, u kutiji šibica, orahovoj ljusci..... :D
Smanjis apetite, uzgoji 1 za početak pod Led žaruljama, vent - sunon + potenciometri (130kn oboje), čitaj forum, sve ima i psihijatriju i ispovjedaonicu, male kućne čarolije, welnes, advokate, buvljak opreme...
Sretno sister, svi ovi odozgo će pomoći samo kreni! A starci? Imaš redovne prihode, mozda je vrijeme da se osamostalis, probas, uvjek se možeš vratiti ako nogom ne zatvoris vrata.
Ps. Akvarij i pumpice su dobra zvučna kulisa, neka zivina bi mogla biti odgovorna za mirise. Sjemena imas u mix varijanti, 3-5razlicitih.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ja i dalje tvrdim.Nema sanse sa starcima u kuci da oni to ne vide,cuju i moguce prijave muriji.Svoj stan,kuca i mir;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GPW

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
ok ajmo pustit starce u 3 pm....i da me probiju sumnjam da bi voljenoj kcerki zvali policiju..:ajnstajn:
Bilo bi svega ali do murije nebi dosla..I hope soo

Pomozite oko venta izmedu ova 2 quieta sa hempatije i izbora straina 2 biljke u 80 sa 80...
Prihode mjesecne imam ali pola place bi mi morala ici na nsta sto je trenutno definitivno no no noooo.
Bolje ovako,mamica kuha pere skuplja caparice po kuci, uleti tu i tamo sa kojom kintom :)
A sto se tice out-a. Di god pogledam oko sebe vidim samo nebodere i shoping centre livade ni na karti...
Blago ljudima koji zive na selu
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Ja za box 80x60 imam dva od kompjutera za ispuh, jedan na drugi zaljepljen, Brzinu im kontroliram pomoću adaptera. imaš na pijaci one adapteriće pa prebacuješ od par volti do 12. .Opet imam i kupaonski koji mogu kontrolirati sa dimmerom, ali ovaj neki koji sam kupio nešto nije u redu, ili jedva okreće ili u fullu vrti. dok svjetlo smanjuje normalno, tako da sam još na ovim kompjuterskim. Za hlađenje i mješanje isto koristim kompjuterske ali one veće 12 cm. iz napajanja. Mada većina ovdje ne voli kompjuterske ventove za veće boxove ja sam sa ovim zadovoljan. Naročito što su tihi. Za vrste, meni je u indooru najjednostavnija bila white widow. automatic. ništa je nisam dirao. nikakve treninge, malo u cvatu pognjojio. I nije imala jak miris. 1.jpg
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ovakve parole nisu pozeljne na ovom forumu,tako ja mislim.A za starce..ako je lako sta se onda brines?Dali znas ti sta je flushanje biljki,buka turbine,potrosnja struje,radoznalost,miris,susenje,trimanje,postari,susjedi...
Vidi..meni svejedno..ali preporucam edukaciju foruma,uzgoja,skupljanje para,kupovina boxa nakon samostaljenja..
Ajd pomalo..:):razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GPW

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Ima ti ona aplikacija u kojoj sadiš vutru! To ti je za tvoju situaciju idealno! Ni buke, ni topline, ni mirisa, a ni struju neće primjetit da trošiš, ma vrh!
Naravno, čim ti razmišljaš da to učiniš, i nije te nešto posebno strah roditelja, a ti pokušaj, izazov je vrag! Ako ti je želja jača od razuma, idi s ledom, ništa drugo... Al ipak aplikacija, najbolje! ;)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ma normalno Haz,ja jesam prvi prekomentarisao sve i drzim se toga sto sam rekao.Ipak mi ovde imamo nekih moralnih i principijalnih stvari kojih se drzimo,jer ja tako gledam stvari ili sam ja ostario i postao konzervitivan.To bi sada ispalo da nekog mi guramo u vatru.mislim jbg gde je tu zdrav razum.Ja sam off iz ove teme.pozz:razvaljen::
Nadovezao sama se samo na onaj tvoj post predzadnji Hazeri da ne pomislis nista lose bro...:respect:
Evo opet editiram post,sad vidoh sta znaci ona parola A...B,jbg di ide sad to.Ustanovili smo po pravilniku foruma nema religije,politike koje kakvih provokativnih parola i sta tamo ono bese jos ima zaboravih sad:smoke:.Ja mogu samo da kazem zivela nama :vutra:
 
Poslednja izmena:

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
Nisam trebala uopce otvarat ovu temu kad je ovako ispala.
Ja kad nebi mogla pomoc nebi ni pisala ,sigurno nebi imala ovako sarkasticne komentare kao pojedinci.

Tako da tema se moze brisat, hvala pojedincima.
Borit cu se dalje u temi ventilacija jer ustvari samo mi je to i trebalo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.