Nametnici (fotke)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
Ok ok
onda je zemlja operi to vodom ako se vrati brinu cemo se a listovi ti se mozda uvrcu jel ti dugo voda ostaje u zemlji barem mi zemlja tako izgleda
Zaliveno je juce pa mozda zbog toga a prozrcna je zemlja a potovi su izbuseni ko sito 10 rupa po 12mm i bruka malih po 5mm voda prodje kroz supstrat ko vrep noz kroz sir...skinucu ostale pa cemo vidjeti hvala na odgovoru
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix

AnnaNirvana

Aktivan Član
13.06.2018
277
2.161
143
Sta god da je(spajderi,mineri,tripsi a ne vidi se na slici)i vasi,svakako uzmi neem ulje i pravi onaj caj i tretiraj biljku,malo citaj imas sve napisano ,zavisi kolika ti je biljka,ako ti je aut trebao si je zastiti necim,edukuj se ovuda malo,mozda neka hemija kao preventiva(ja bih licno to),nemam pojma..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

sativus

Aktivan Član
10.10.2018
183
993
93
40
Sta god da je(spajderi,mineri,tripsi a ne vidi se na slici)i vasi,svakako uzmi neem ulje i pravi onaj caj i tretiraj biljku,malo citaj imas sve napisano ,zavisi kolika ti je biljka,ako ti je aut trebao si je zastiti necim,edukuj se ovuda malo,mozda neka hemija kao preventiva(ja bih licno to),nemam pojma..
Biljka je visoka oko 1.8 do 2m stara oko dva dva i po meseca neznam dal ce ovo da prestavlja neki veliki problem ako bas krene da se siri radice neka hemija
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AnnaNirvana
25.01.2016
59
36
18
Babylon
Ukoliko nisi protivnik hemije, a ništa gore navedeno ti ne pomogne, možeš probati Deltametrin.
Deltamethrin je generičko ime, Bayerov naziv je "Decis", "Polux" je kod Galenike. Jedini problem po meni je što ne znam kolika mu je karenca (kreće se od 3 do 42 dana u zavisnoti od vrste biljke) za našu biljku, pa sam se ja računao najdužu.
Sve u svemu, jedini insekticid koji mi je zaista pomogao da se rešim svih mogućih napasnika. Može se primenjivati putem zalivanja kao i folijarno.
 

ajk

02.03.2018
29
19
8
54
Pozdrav,imam Super Lemon Haze auto na balkonu koji je prije 15 dana poceo izbacivati pistle a prije 10 dana je imao prirodno topiranje jer mu je nešto otkinulo-odgrizlo sve vrhove,nisam uspio vidjeti krivca pa me zanima je li netko imao slicnih iskustava.Cini mi se da cu neplanirano imati vise cvjetova samo s kasnijim dozrijevanjem jer joj je trebalo 10 dana da ponovno krene.
 

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.063
15.663
358
Ove godine ima nevidjeno nametnika, pojavljuje se grinje, mušice razne vrste, puževi (neverovatno ali ove Carmagnole neće, vidim sluz na zemlji ali ništa dalje, nisu hteli ni prošle godine staru sortu šljivar-paradajza), cvrčci, skakavci, ima svega valjda zbog blage zime i suše zadnjih par meseci, biće izazovna godina za uzgoj, posebno za eko uzgoj.. Nije ni čudo, kakva je godina uopšteno, dobro dinosaurusa nema da sve izgaze i skrše :)


Ali za sve ima "leka" :)
 
Poslednja izmena:
24.04.2020
61
28
18
Pozdrav,koja vrsta gamadi moze ovo da napravi? Samo donje listove napadaju,list prvo krene pri vrhu da zuti i posle par dana vene.Kada procackam zemlju po vrhu,izlecu sitne jedva vidljive gamadi. 3034A50B-59C1-4C45-B3CB-5BD1CEE8B77E.jpeg
 

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.063
15.663
358
Mogle bi biti pljesnive mušice, one žive u zemlji i napadaju, dijatomejska zemlja (dva posta gore) je dobra protiv, imaš u petshopu-u, frend ih je rešio, samo sloj u saksiju na površinu i čekaš..
 
Poslednja izmena: