Nano grow, auto nothern lights (ghetto setup)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
610
3.224
203
Poz, odlicna zamisao,. hmmm ne bas., pa zar nemozes ubacit jos neku zarulju, izduzid ce ti se biljka., malo zemlje imas,iako ajde moze medutim jel, neces upratit zaljevanje i hranjenje tj dodavanje gnojiva, pozutit ce tu uskoro listovi, dobit fleke.... Pomozi si jos dok imas mogucnost.... Daj jos opis, gnojivo, malo o boxu,. koje svijetlo....
 
22.01.2024
28
96
13
28
Trenutno nisam u mogucnosti bilo sta bolje za indoor, a za outdoor nemam muda. Na redditu sam gledao kako ekipa i sam manje wata i u jos majim zdjelama uzgaja biljke bez ikakvog gnojiva. Jel to idealno? Nije. Jel moguce? Je. Ali kao sto sam rekao gore cilj je 5-10 grama, a ne 500-600. Ovo je skroz drugacija prica od klasicnog growa...

O boxu: box u velikoj ladici na radnom stolu
Zarulja 30W 6500K
Zemlja: neka dobra iz radnje, ph vrijednost 5.5 - 7.0
Gnojivo: neko od doma sto sam imao za cvijece, ima nitrogen, kalcij, potasijum i sve sta treba biljkama, malo sam ga gore na zemlju stavio i zalio (iako je bio plan bez ikakvog gnojiva, al ajde sigurno nece skodit kad vec imam)
Zaljevanje: za sad svaka 3-4 dana, jer posude su male i samim time puno vode ne treba, i biljka je jos mala tako da ne crpi puno vode, zemlja bude vlazna i 3 dana nakon zaljevanja.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: DjedMraz

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
I dalje ti treba sve standardno - ventilacija, razmena vazduha itd nema veze što je mikro :)
Kažem zato što nisi nigde napomenuo da koristiš, valjda i na to misliš isto
(klasičan mikro setup npr je PC tower, pa se iskoristi i ventilator)
Moguće jeste, ali je dosta mučno - čeka te potencijalno izduživanje, i moguće root bound, moraš baš da paziš sa režimom zalivanja itd - ali nije ništa što se ne može rešiti usput, rokaj samo update I tu smo mi :)
I slobodno daj slike - đubriva, boxa, zemlje itd, nije baš dnevnik ako samo pišeš :D ostaje za buduće kolege info, a i možda neko primeti nešto što ti ne vidiš
Da bude pregledan dnevnik ako ništa drugo

Sasvim lepo izgleda za 10 dana, bude tu nešto na kraju za pod zub :)
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Zašto mislite,da se Cannabis može uzgojit kao djetelina?
Dapače,drago mi je da probate,samo uzmi stol,stavi ga u kut sobe, umjesto stolnjaka,staviš mylar,2,3 sijalice za početak i dobio si 30g minimalno na onih 10 g. Mada,ja sam uzgajao u ormaru,pa se proširio na cijelu garnituru,ali to su ormari 60×60×180 i full spectar Bestva LED svjetlo. Davali smo tolike novce za osrednju travu,a žao je dati za bolje gnojivo,zemlju itd. I meni je bila stiska s lovom kad sam počeo,pa dođu bolji dani,malo se obskrbim i tako povremeno,taman kad naučiš osnove,imat češ mjesto, svjetlo i znanje,da odradiš grow i obskrbiš se na dulje staze!

Malo opiši sa kojim materijalom raspolažeš,gdje smiješ uzgajat i koliko si često uz biljku. Neko gnojivo nam ništa ne znači. To su stvari koje če nama pomoči,da ti više pomegnemo i da izvučeš Barem 50g,jer realno to češ popušit kako če rasti:)
Ja ti želim svu sreču,ali treba te netko usmjeravat,nebitno jel si prije imao vočnjak,vinograd i 2hektra zemlje,jer Cannabis traži neke druge stvari kao recimo orhideja. Stavi orhideju u najbolju zemlju,ona neče preživjet,jer je biljka koja živi u kori od drveta i tako se stavi u komadiće kore. Uz to ima air roots,kojima ne treba suho/vlažna zemlja,da bi uzimala kisik,nego ga dobija iz zraka,a korjen se jednom u 2,3 tjedna potopi na sat vremena u soluciju. Tako sam ubio jedno njih 10,dok nisam sjeo i naučio malo o njima,ista stvar je sa Cannabisom koji puno dulje treba pažnju,određeni NPK u vegetaciji ,određeni u cvatu i dobre uvjete,inače ti neče preživjet. Cannabis mrzi temperaturne razlike itd.itd.
Ja osobno uzgajam 7.godinu i dan danas,naučim ponešto novo. Slušao sam starije kolege na forumu,exprimetirao,bacio prvi,jedva izvukao drugi grow,a danas mi je to ko na traci. Više niti pišem s čime sam zalio ,gnojio i sl. Možda ti ovako odjednom to zvuči puno,ali nisam jednu osobu naučio uzgajat. Sve dolazi od tebe i šta ti želiš....preleti malo završene dnevnike indoora i čitaj prvi post,pa prebaciš pred kraj,čisto da vidiš što se može doma uzgojit!
Doma ako se ne slažu sa growom,a znaju da pušiš,probaj razgovarat,objasnit ...nisu ni mene slušali,pa je stari čupao po kuči biljke,dok nije shvatio da to ne ide nigdje:D
Samo reci razliku između pijane i napušene osobe. Kad si čuo,da se netko napušio,došao doma i prebio ženu? Obrnuto da:)
Gnojivo: neko od doma sto sam imao za cvijece, ima nitrogen, kalcij, potasijum i sve sta treba biljkama,
A koje su to biljke?
Dušik,fosfor i kalij se nazivaju NPK(elementarna oznake) i to sve biljke trebaju,ali ne u istim mjerama(tri broja na boci recimo 7-4-5. U vegetaciji se ide sa tzv.grow gnojivom ili vege sa večim udjelom dušika(N),manje fosfora i kalija(PK). Dok u cvatu,početak krene gutat ogromne količine fosfora,još uvijek dušik i kalij uz micronutrijente kao Magnezij,sumpor,kalcij,željezo,bor,magnan itd. A u kasnijem cvatu,dušik je potreban,ali u malim količinama,dok fosfora i kalija treba puno više,uz magnezij i kalcij minimalno.Takav preparat ti treba obavezno,a nijedno gnojivo to nema u jednoj boci. Neču te sad plašit,jer nije to toliko komplicirano. Mi znamo usporedit nas same kad pričamo o biljkama,pa razmisli kako bi tebi bilo,da si uvijek na žgancima i zatvoren na mjestu bez zraka i Co2(kod nas kisik). Isto tako i biljke reagiraju. Što bolji uvjeti,veča i zdravija biljka!
 
22.01.2024
28
96
13
28
Mislim da vecina vas nije shvatila poantu ovog tipa growa i eksperimenta. Ne bi se slozio s pojedincima koji tvrde da ako neces napravit sve savrseno u detalje sa najboljim led lampama, najboljim grow boxom, najboljom zemljom, gnojivom koje je poslano iz raja na zemlju, ako sve to ne napravis, biljka ce ti sutra umrijet.

Vecina vas tu koliko sam shvatio su ozbiljni groweri koji ulazu full u svoje biljke i imaju u prosjeku po 600-800 grama po biljici i ja to postujem, ali!
Kao sto sam naglasio u pocetku posta, to tenutno nije moj cilj. Moj cilj trenutno je uzgojit malu biljku sa minimalnim uvjetima i sa minimalnom berbom, na inspiraciju jednog subreddita pod nazivom "nanogrowery". Ljudi su dokazano uzgajali marihuanu na prozoru, samo sa vodom bez gnojiva i pod slabim svjetlima i dobivali po od 5 do cak i 30 grama po biljci. Marihuana je podcjenjena biljka koja je dosta izdrzljiva sama po sebi. NARAVNO! da ne tvrdim da je ovo OPTIMALAN nacin uzgorja jer NIJE. Ovo ne preporucujem drugima osim određenoj ekipi koja ili nema resursa i mogucnosti za nesto vise, ili kao ja iz nekog razloga jednostavno zeli pokusat nanogrow challange iz puke znatizelje i zabave!

Sto se tice updatea, uploadat cu slike jednom tjedno ovdje, pa koga zanima ovaj eksperiment do kraja neka ostane ispratit pricu, Peace! :)
 
22.01.2024
28
96
13
28
Gle meni se svida tvoj eksperiment, za sada joj pase. Kada bi mogao ubaciti jos koju Led zarulju unutra bio bi to pravi micro grow.
Mislim da je netko odradio grow sa 35w Led zaruljama, ne mogu se trenutno sjetiti tko ali budem nasao.
Da, ako bi ista promjenio to je svijetlo, da sam bar uzeo 40W led zarulju. Ali eto nekako sam sve nabrzinu ova mi je bila pri ruci. Za iduci grow definitinvno ce ici bolje svijetlo. :)

ide sa malo w i malim potom bez beda do kraja,al barem spektar poslje stavi dae za cvjetanje a ne vegu i si razmisljao o mirisu kad krene cvjetat,i male biljke znaju mirisat poprilicno pa o tome vodi brigu ako tie bitan stealth.
Odabrao sam northern lights jer navodno ne zaudara toliko, a i grow box mi je prakticki odma uz balkonska vrata koja vise manje uvijek drzim na kipu ili full otvorena kad je lijepo vrijeme tako da mislim da miris ne bi trebao bit preveliki problem. Mozda i koji ventilator uzmem cisto da puse prema vratima van ako bude bas bilo potrebno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.544
163
Thiaoouba Prophecy
40W led zarulju
To bi je spržilo u micro boxu.
Bolje više sijalica sa manje W, 2700-3000K.
Koliki je zapravo box pa da vidimo koliko cca treba W.
NL neki kažu da ne miriše toliko ali svakako treba nešto tipa Ona Gel kraj boxa da neutralizira miris + neki mirišljavi štapići da imaš odgovor na pitanje šta to miriše ako ti je bed zbog ukućana i slično.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Mislim da vecina vas nije shvatila poantu ovog tipa growa i eksperimenta. Ne bi se slozio s pojedincima koji tvrde da ako neces napravit sve savrseno u detalje sa najboljim led lampama, najboljim grow boxom, najboljom zemljom, gnojivom koje je poslano iz raja na zemlju, ako sve to ne napravis, biljka ce ti sutra umrijet
Mislim da ti nas nisi shvatio, ili mene barem :) niko ne govori o 'najboljim' već 'minimalnim' uslovima za uzgoj.
Dakle, nema najbolje LED lampe - ali ima one koja daje odgovarajući spektar i PPFD za minimalno potrebne uslove.
Grow box je bitan u smislu koliko uspešno održavaš parametre growa, i eventualno zbog refleksije zidova - možeš ti biljku direktno i pod lampu, bez boxa, ako uslovi dozvoljavaju (i recimo komšije ne vide prejako svetlo :) )
Sve isto važi i za zemlju, i posebno đubrivo - niko ti neće reći 'ovo je najbolje', ali hoće npr reći 'to što koristiš je predviđeno za sobne biljke, nije dobro kelatirano ili je prejako, a i sobne biljke nećeš konzumirati, pa bude u tim đubrivima i teških metala i sličnih gluposti, jer koga briga' :)
Ja lično mislim da je potpuno nebitno koje đubrivo koristiš, od onih koji su predviđeni za ovaj hobi, ali bih bio oprezan sa tim kupovnim đubrivom za sobne biljke

Mikro ili makro grow - pravila su ti ista: temperatura, vlaga, ventilacija, količina fotona potrebna za minimalni rast
Meni se čini da si to nekako zapostavio, zbog toga što je mikro grow, možda grešim - ne pominješ ventilaciju, temperaturu, vlagu - ali bitno je, da znaš.
Na to sam i mislio zs update - ne da update udaraš često, već više detalja
Dođe li do nekih problema ne daj Bože, lakše ih lociraš/rešiš ako znaš šta se dešava u boksu :)
Ona izgleda super za deset dana i te uslove, sad samo bez opuštanja i dotegni parametre, i idemo.
Bude to ok na kraju !

Sretno dalje!
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
@shaolin monk ,ovo tvoje je spaceX za ono što mladi kolega misli....
Pokušali smo mu objasnit,on spominje
pojedincima koji tvrde da ako neces napravit sve savrseno u detalje sa najboljim led lampama, najboljim grow boxom, najboljom zemljom, gnojivom koje je poslano iz raja na zemlju, ako sve to ne napravis, biljka ce ti sutra umrijet.
Nitko ti nije rekao,da moraš imat sve najbolje,samo ono OSNOVNO....kolega Wendigo ti je sve rekao,a ako se tebi isplati riskirat,trošit struju,živce i vrijeme,samo daj...a to da nitko od nas ne experimentira,pogledaj s čime kolega Wendigo gnoji svoje biljke!
Onda imaš masu ljudi,koji su izvukli biljku sa Plantellom,a ako je to najbolje gnojivo,sretno. Mada cijeli pristup forumu i kolegama koji ti žele pomoči,ti je na jako niskom nivou,tako da sretno još jednom:)
 
22.01.2024
28
96
13
28
Ne pisi post za postom. Koristi opciju edit/uredi
Mislim da ti nas nisi shvatio, ili mene barem :) niko ne govori o 'najboljim' već 'minimalnim' uslovima za uzgoj.
Dakle, nema najbolje LED lampe - ali ima one koja daje odgovarajući spektar i PPFD za minimalno potrebne uslove.
Grow box je bitan u smislu koliko uspešno održavaš parametre growa, i eventualno zbog refleksije zidova - možeš ti biljku direktno i pod lampu, bez boxa, ako uslovi dozvoljavaju (i recimo komšije ne vide prejako svetlo :) )
Sve isto važi i za zemlju, i posebno đubrivo - niko ti neće reći 'ovo je najbolje', ali hoće npr reći 'to što koristiš je predviđeno za sobne biljke, nije dobro kelatirano ili je prejako, a i sobne biljke nećeš konzumirati, pa bude u tim đubrivima i teških metala i sličnih gluposti, jer koga briga' :)
Ja lično mislim da je potpuno nebitno koje đubrivo koristiš, od onih koji su predviđeni za ovaj hobi, ali bih bio oprezan sa tim kupovnim đubrivom za sobne biljke

Mikro ili makro grow - pravila su ti ista: temperatura, vlaga, ventilacija, količina fotona potrebna za minimalni rast
Meni se čini da si to nekako zapostavio, zbog toga što je mikro grow, možda grešim - ne pominješ ventilaciju, temperaturu, vlagu - ali bitno je, da znaš.
Na to sam i mislio zs update - ne da update udaraš često, već više detalja
Dođe li do nekih problema ne daj Bože, lakše ih lociraš/rešiš ako znaš šta se dešava u boksu :)
Ona izgleda super za deset dana i te uslove, sad samo bez opuštanja i dotegni parametre, i idemo.
Bude to ok na kraju !

Sretno dalje!
Samo bi htio odgovorit sto se tice gnojiva, pise iza na pakiranjuda ne sadrzi teske metale. Kuzim se malo u to i ne bi bas svakakvo gnojivo stavio, toliko znanja imam...:)

Pozdrav :), imam box od frižidera u kojemu su žarulje e 27 5W šest komada, 30W, boja svjetla 3500 K. Ventilator usb 5V spojen na utičnicu koja ima 2 usb-a na sebi.
Sjeme nepoznato, fotoperiodna, topirana, bilo je na njoj 10-tak grama :). Nadam se da slike ne smetaju. Sretno :).
Pogledajte prilog 499727Pogledajte prilog 499728
Da, ovo je definitivno nesto sto cu u buducnosti pokusa. Tako nesto ili PC grow. Odlicno izgleda. :thumb:

@shaolin monk ,ovo tvoje je spaceX za ono što mladi kolega misli....
Pokušali smo mu objasnit,on spominje

Nitko ti nije rekao,da moraš imat sve najbolje,samo ono OSNOVNO....kolega Wendigo ti je sve rekao,a ako se tebi isplati riskirat,trošit struju,živce i vrijeme,samo daj...a to da nitko od nas ne experimentira,pogledaj s čime kolega Wendigo gnoji svoje biljke!
Onda imaš masu ljudi,koji su izvukli biljku sa Plantellom,a ako je to najbolje gnojivo,sretno. Mada cijeli pristup forumu i kolegama koji ti žele pomoči,ti je na jako niskom nivou,tako da sretno još jednom:)
Mozda se takocini jer sam odlucio vec unaprijed sto zelim sa ovom biljkom.
Kad budem krenuo sa ozbiljnijim growom (kad financije i prostor to dozvole) onda cu definitivno trazit ozbiljne savjete ozbiljnih i iskusnijih growera odavde, a sto se tice ove biljke vi skupa sa mnom sad gledate sto ce se dogodit :bocni::
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.749
258
out of space & time
Svi ste vi u pravu..ali i niste..covijek nije trazio nikakvu pomoc, niti bilo kakve savjete..jednostavno oce da pokusa nesto,i da prikaze to javno, a svi ste mu skocili za vrat..uspio neuspio, sam pao sam se ubio..najbolja skola..

I meni dodje da napravim "box" od kutije za cipele, jer mi uzasno nedostaje uzgoj, mnogo vise nego konzumacija.. sanjam da uzgajam, a ne da furnjam dima..

Moja jedina, i velika zamjerka autoru dnevnika je sto nije prikazao taj nano set up, koji izgleda ni ne postoji u formi set upa, nego onako lezerno kao "ja uzgajam u casicu od rakije, pa vi zamislite kako to izgleda"..

I ovo sve je zato sto me onaj kralj gore tagovao, i casica od rakije je bila puna, pa prazna.. i tako nekoliko puta veceras..

Ovo treba pustit na miru, neka tece kako tece.. ako te niko ne pita za pomoc, nemoj sam skakat da pomognes.. sit back relax..

Da sam ja sad neki mod, pobrisao bi sve osim prvog posta.. pa oce li bit u zavrsene ili nezavrsene dnevnike na kraju nije ni bitno..

Peace and love::umirem::
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Mala je razlika između tebe i nekoga tko tek ulazi u grow,a ovaj forum smatram kao pomoč novim članovima. Mi smo mu htijeli pomoči,on je rekao svoje,mi smo stali i to poštujemo,a sad ti prozoveš ljude koji svaki dan nesebično, pomažu drugima?!
Ako je netko i napisao drugi post,to je zato jer je kolega bio malo pregrub na dat savjet,jer nije jedini na forumu,a mi ne možemo znati tko želi pomoč,tko ne...ako ne želiš da te tagiraju,mislim da to možeš u postavkama isključit. Koliko se ja sjećam,tvoji growovi su imali izmjenu zraka,ti si imao neko znanje,a što se dogodilo u međuvremenu,nebi znao!
Neke stvari u životu netko može imat, netko ne... Bilo bi puno lakše,kad bi svi imali isto,ali nije tako!
Da sam ja sad neki mod, pobrisao bi sve osim prvog posta.. pa oce li bit u zavrsene ili nezavrsene dnevnike na kraju nije ni bitno..
Koja je onda poanta dnevnika?
Meni daju savjet,koji ajmo reći več odprilike znam što radim i drage ču volje primjenit isti,ako vidim da bi moglo funkcionirati. Šta je teško,stavit pc vent koji svi imamo doma,dobio je savjet oko spectra i inteziteta,tako da ga nitko nije na ništa silio!
Koliko njih je otvorilo dnevnik i svaki savjet je primjenio,šta je mogao. Dovoljno dugo si član,da znaš kako to nitko ne radi,jer želi napakostit drugome. Iskreno,ostavio si me bez riječi,što se rijetko dešava :)

Po tvojem postu se čini kako ti ne možeš uzgajat,pa onda ajmo svi sa boxevima na tavan??
@ganjaKing966 ,ja se ispričavam ako smo ti dnevnik ispunili. Sve šta je napisano,napisano je iz dobre namjere. Kad bi više njih htijelo pomoči,nebi se nas par ponavljali,jer moraš shvatiti da vas ima puno više,nego dnevnika. Neki se jave u pp,neki otvore dnevnik...čitajuči forum,naletit češ na mnoge koji su bili u mogućnosti,odradit što im se savjetovalo. Ti si nam rekao,da trenutno nisi u mogućnosti,što svaki od nas poštuje. Sretno i ako igdje zapne,javi ...nebitno što se dogodilo u početku. Svi mi imamo neku svoju viziju growa,bitno da si uzgojiš nešto za pušit,a možda i tebe čopi ovaj hobi kao nas pojedince. Neki ljudi vole pomoči drugima,jer su i nama pomagali,nitko to ne radi,da bi napakostio ili se rugao nekome,jer u tom slučaju dobije ban sa foruma!
Sretno i da je bez problema do kraja:thumb:
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.749
258
out of space & time
Ma kakvi isprozivao Marac esi lud:)
Svi ste u pravu, sve ste mu lijepo rekli, ali usao je u grow sa stavom " ovo cu ovako odradit, a vi samo gledajte". I to je kul totalno, aj da odgledamo:) Ja bi volio da uspije iskreno, smatram da je izazov uzgojit malu biljku:thumb:
Nemalo puta sam davao sugestije i savjete za micro grow, naravno da treba svakom pomoc, ko zatrazi:)
A ovo u vezi tagiranja.. i ti si imao problem sa izrazavanjem sale i sarkazma ranije zar ne:D

Ono sto bi ja volio da vidim, je ta ladica dje stoji biljka, pozicija te sijalice, ima li kakav otvor za bilo kakvu izmjenu zraka, kako biljka figura u toj ladici...
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
A ovo u vezi tagiranja.. i ti si imao problem sa izrazavanjem sale i sarkazma ranije zar ne:D
Meni je to najveći problem u pismu dan,danas....
Kad sjedimo s nekime uz kavu,po tonu glasa se kuži,jel šala,mašta,zla namjera itd.pogotovo mi,što radimo sa ljudima.
Meni je žao,kad netko ne može uzgajat,kako treba. Samo tvoji micro growovi su rezultirali sa odličnim biljkama i pravim stealth boxom!