Ne mogu do kraja udahnuti plucima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.05.2017
3
1
1
25
Pozdrav svima. Nadam se da mi netko moze pomoci oko ovoga. Muško sam. Imam 18 godina. Ne bavim se sportom ali zato ne pusim. Kao što sam napisao na naslovu teme imam problem da ne mogu do kraja udahnuti zrak. Sjećam se da mi se to već prije dogodilo dok sam bio mali. Jako me smetalo kao što me smeta sad. Prošlo je nakon nekog vremena. Nikad nisam imao nikakav problem sa srcem ili plucima tako da neznam zašto se ovo događa. Dakle, imam potrebu udahnuti punim plucima ali kada dođem do nekih 90% kao da me nešto koči da udahnem do kraja. Isto tako imam neki čudan osječaj u plučima. Kao neku težinu. Onda se cijelo vrijeme fokusiram na to i ne mogu nesvjesno disat nego stalno pokušavam udahuti do kraja a nejde. Ako bilo tko ima neke ideje zašto se to događa unaprijed hvala.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Moze bit 100 stvari. Tesko da cemo ti mi pomoc. (ajd ne bas 100 :D )
Za pocetak do doktora opce prakse pa mu/joj rec problem i vidjet da li ic na kontrolo kod pulmologa, kardiologa, psihologa, neruloga....alergotest. Moze bit svasta, a ne mora biti nista.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Ma danas baš sam i ja to pomislio oko podne kako nemogu udahnit do kraja ko da mi slon stoji na plucima. Samo sam ja znao da sam napet i energetski lose i da je to zbog toga. Pustio sam i reka sam sebi takav je dan i evo prošlo je.
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Odi doktoru da te pregleda ak se brines i to je to..ja cijelo vrijeme mislio da pusis travu pa te strah..
Vidis meni prijatelj koji ima astmu i ne pusi skoro nikada zbog toga, kad je zapalio domaće rekao je da nikad nije ovako lijepo i dobro disao :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ig0r and cerak1000

zxw

Aktivan Član
14.07.2016
199
1.660
143
27
Imam isti taj problem samo sto ja kad dodjem do 70-80 mene pocne da stisce, meni je zbog alergije....al prodje to kroz 5-10 dana barem meni
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Pušenje đoje definitivno puno manje štete proizvodi od pušenja duvana, ako uopće proizvodi ikakvu štetu.

Ja sam iz zdravstvenih razloga prestao pušiti cigarete, pa nisam pušio nekih godinu dana. Onda jednom došao prijatelj i zamotao jednu, pa ja povukao par dimova. Bilo mi lijepo :) . Onda sam zaključio da ja u stvari vrlo jednostavno kontroliram cigarete i da ću moći - u budućnosti - popušiti po 2-3 cigare dnevno, a tu i tamo zarolati koju. I, tu sam se zajebao. Učas sam se vratio staroj rutini - kutija do kutija i pol dnevno, uz minimalno 3x dnevno zaustavljanje u kafiću da se srkne kavica i zapali jedna-dvije-pet.

Normalno, rezultat je taj da ujutro kašlješ i izbacuješ sekret. I cijeli dan kašljuckaš.

Onda sam skovao pakleni plan: zamijenit ću duvan travom. Neću više jedne jedine cigarete popušiti, ali ću po potrebi zarolat onoliko jointa, koliko mi treba.

Prvi dan sam rolao vjerojatno 15x :)))

Kašalj prestao odmah, pluća se raširila odmah. Joint im je taman dobro došao za podmazivanje.
A, i stolica se promijenila. Go*no prestalo biti tamno, masno, gusto i ljepljivo. Dobilo onako finu zlatnožutu boju. I izlijeće iz moje plemenite pozadine uz puno manje otpora i stresa. Sve onako po propisu i fino tupokutno zaobljeno na početku, i malko zašiljeno na kraju.
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Jos si mlad ovak prek foruma je malo glupo da te vidim preporucio bi ti nesto, ali zato cu ti natuknuti...ali prvo doktori ovi oni i sluzbena medicina a onda oko ne rijese situaciju moras sam sa sobom. Tehnike disanja, proucavati i u dubini osjecati udah i izdah, disanje abdominalno donjim stomakom, disanje plucima povrsno svevprouciti i osjecati i samo koncentracija na udah pa izdah pa udah pa izdah tu postoje cijele metode, knjige, nacini i nekak imam osjecaj da bi pomoglo olaha :banana_rasta::)
 
10.11.2014
168
193
43
Nije mi jasno zasto pitas ovdje al dobro. Meni bi se desilo kad bi se pripušija da ne mogu povuc dim . Inace imam problem zbog kapaciteta pluca , u tvom slucaju vjerovatno ljenost ili stres . Uglavnom ,da ne duljim . Kupi onih balona na puhanje i puši ih ,to ti je odlicna vjezba za pluca i plucne misice . E da , i posjeti doktora.
 

Mr. Mojo Risin

Active
Poznanik Foruma
04.01.2017
971
13.615
333
waikiki
To može biti KOPB (kronicna opstrukcijska bolest pluća)....mada teško jer si veoma mlad....savjet: posjetiti pulmologa obavezno!!!...Stay positive...
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Neko razmisljanje mi govori da ti jos ovo kazem, na silu neces nista napraviti sve mora ici suptilno i jako koncetrirajuce moze trajati mjesecima. Nije ni vazno udahnuti punim plucima to mozda samo kod velikih tjelesnih napora, dobro ti je raditi i ovo; znaci kod udaha i izdaha, uvijek pokusavaj da ti izdah traje duze od udaha, drugim rihecima pokusacaj da uvijek izdahnes vise a manje udahnes i to ti je harmonija moj prijatelju, postajes nov covjek jer dah ti je poveznica sa duhom to su ti nove dimenzije drugi svijetovi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000