Neonske i Fluoroscentne [CFL] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ne znam dali na rezultate utjeće to što imam 2 daylight,ali opčenito nisam presretan s time kako se debljaju pod cfl-kama...Možda je i do sorte,ne znam,prvi je grow,pa ne mogu usporedit sa vlastitim iskustvom,ali za dan/dva ide pod novo sunce (hps) pa ćemo vidjeti.
Mislim da bi rezultati trebali biti podjednaki,bez obzira dali mješaš ili ideš samo sa 2700K,jer obije temperature su pogodne za biljke,pa bih se usudio reći da se nadopunjuju.Na kraju krajeva,pogledaj si završene dnevnike cfl growova pa vidi.Ja sam se po iskustvima drugih navodio.
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
34
Temples of Boom
Osram Duluxstar
24W/827
Lumilux
Warm White
1500lm
220-240 V
E27 - 50/60 Hz

Ako bih uspio slozit neki pc grow box ili neki manji box u ormar ( 46 sirina,40 dubina i 70 visina),da li bi ove bile ok sijalice na taj prostor ?? Naravno ne mislim na jednu sijalicu,nego recimo 3-4.......
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Na te dimenzije,ja bih ti preporučio 150W Hps Jeftinije je i učinkovitije,ali ako ideš sa štednima,najmanje 6 komada.
Btw,radije kombiniraj sa daylight,jer ćeš dobit bolje rezultate u vege,a za cvjetanje možeš zamjenit dayligh sa warm white.Recimo u vege periodu 3/3,a u cvjetanju 4/2 ,odnosno samo jednu daylight izbaciš.
To je dakle minimum žarulja za takav box.Ja bih stavio kasnije kad bi porasle još koju sa strane,a ako bi radio LST,onda sve žarulje gore i savijaš da sve grane dobiju svjetlo :sun2:
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
34
Temples of Boom
zlo&naopako je napisao(la):
Na te dimenzije,ja bih ti preporučio 150W Hps Jeftinije je i učinkovitije,ali ako ideš sa štednima,najmanje 6 komada.
Btw,radije kombiniraj sa daylight,jer ćeš dobit bolje rezultate u vege,a za cvjetanje možeš zamjenit dayligh sa warm white.Recimo u vege periodu 3/3,a u cvjetanju 4/2 ,odnosno samo jednu daylight izbaciš.
To je dakle minimum žarulja za takav box.Ja bih stavio kasnije kad bi porasle još koju sa strane,a ako bi radio LST,onda sve žarulje gore i savijaš da sve grane dobiju svjetlo :sun2:

Hvala na savjetu....,vidjet cemo da li ce se moci sta iskombinovat od ovoga gore.....mislim da pare ne bi bile problem,jer ove stedne nisu mnogo skupe,gledao sam po netu da bi otprilike 6 ovih Duluxstar 24W/827 dodje negdje oko 20-25 evra....samo da nadjem kutiju kako bi sve to moglo da funkcionise,i da spojim te sijalice (mozda i najveci problem je to) i to je to.....i ne znam kako bih rijesio miris posto sam to planirao u ormaru,pa bi se to osjetilo sigurno......no,ima vremena,vidjet cemo....jos jednom,hvala mnogo na savjetu !
 
10.05.2010
4
0
0
44
Eovako naišao sam na sljedeće sijalice pa me zanima mogu li se upotrijebiti stim da još moram vidjet kako ih spojiti.

OSRAM halogena HLX 64634-EFR-15v-150w

Reflector diameter- 51 mm
Base (standard designation) -GZ6.35
Coating -dichroic
Diameter -51.0 mm
Focal length 32.0 mm
Length 42 mm
Illumination of human organs or tissue with white light
containing a well-balanced mix of colors in its spectrum.
High color rendering index. Focused light beam for easy
and effi cient coupling into light guides with small diameters

eto to su info koje sam našao...

možete mi se slobodno smijat ukoliko to ne dolazi u obzir
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
daroo je napisao(la):
Eovako naišao sam na sljedeće sijalice pa me zanima mogu li se upotrijebiti stim da još moram vidjet kako ih spojiti.

OSRAM halogena HLX 64634-EFR-15v-150w

Reflector diameter- 51 mm
Base (standard designation) -GZ6.35
Coating -dichroic
Diameter -51.0 mm
Focal length 32.0 mm
Length 42 mm
Illumination of human organs or tissue with white light
containing a well-balanced mix of colors in its spectrum.
High color rendering index. Focused light beam for easy
and effi cient coupling into light guides with small diameters

eto to su info koje sam našao...

možete mi se slobodno smijat ukoliko to ne dolazi u obzir

Mogu se upotrijebiti,zato se i proizvode :ludaci_lol:
A za šta su tebi potrebne sijalice?Ove su projektorske,pa ako si kakav home made projektor slažeš,kupi,a ako si tu radi uzgoja bilja,onda to neće valjat :eek:hno:
:joint2::icon_smile::spcartmanmad::hehe::ludaci_lol::icon_biggrin::rofl::icon_lol:
 
10.05.2010
4
0
0
44
zlo...
Ma pretpostavljao sam da i nisu za ovu svrhu našu zajedničku samo sam htio da mi to netko potvrdi jer na te sijalice sam naišao i imam ih brdo pa reko idem vidit......

nakon svega što sam pročitao( a od velike pomoći je bio i tvoj dnevnik) odlučio sam se za CLF žarulje a čak bih volio i postaviti po jednu fluoroscentnu u svaki kut boxa za vege fazu pa ih samo maknut kasnije a gore iznad biljaka sve warm light....
usput hvala zlo ,na svim tvojim posovima koje sam do sada pročitao..
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
34
Temples of Boom
HL 8845 45 W
E27
Warmlight 2700 K
Daylight 6400
hl8845_FS_45W.jpg


Zanima me ova sijalica (posto nadjoh kutiju od nje) valja li na neki manji box ( 60x40x50,dsv-otprilike te dimenzije) ? I zanima me sta je ovo DAYLIGHT a sta je WARMLIGHT ???
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Prvo,valja to! Samo jedna ne može,jer ti za takav box treba minimalno 8000 Lumena,a ova bi po mojoj procjeni mogla nekih 3000 Lumena dat.Podatak o tome nisam našao,ali vidim da ima i jačih,pa ako imaš gdje kupit takvu žarulju,onda možeš tamo i jaču uzet.Ako piše na kutiji koliko ima Lm,možeš si izračunat koliko ti treba takvih ili jačih.
Drugo...Miki,ti to zaje-bavaš? Jesi'l ti pročito štogod od silnih postova na temu rasvjete?Warmlight su one što imaju temperaturu boje 2700K i te su za cvjetanje,a za vegetaciju su daylight-6400K (ovo je orjentacijski,ima ih i 2500K,6500K,3000K,4500K,.....).
Dakle,zaključak je,3 komada najmanje za takav box,u veg. periodu 2xdayligt i jedna ili dvije warmlight,a u cvjetanju sve warmlight (to za ove 45W,ako možeš jače kupit,onda si računaj sam).
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
34
Temples of Boom
Hvala mnogo ! Sad je sve jasno ! Budem procitao postove,dok skontam box i to.....Samo nigdje ne pise na kutiji koliko je lumena,al ako je 3000,onda je odlicno !! Hvala jos jednom !!!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
To ne uzimaj zdravo za gotovo! Ja sam reko negdje 0k0 3000 Lm zbog snage,ali ako ti na kutiji ne piše,ne možeš bit siguran.Čak sam pomalo skeptičan prema tim "žnj" markama.
Za mene su Philips,Sylvania i Osram majka,a ostalo je samo kao nužno zlo.Jbga,i ja koristim Tež štedne...Jeftine su...Ali isto ne znam koliko Lm daju.To je sr*nje...