Neonske i Fluoroscentne [CFL] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
ljudi imam mali problemčić. naime, živim na selu i najbliži grad mi je oko 16 km udaljen, danas sam otišao do grada i cjeli ga pregazio u potrazi za cfl sijalicama za vegetaciju (s oznakom 6700K), no nisam našao u niti jednoj trgovini, čak ni trgovine elektro opreme je nemaju, imaju samo s oznakom 2700K što je za cvjetanje... najveću vrijednost oznake koju sam našao u cjelom gradu je bila 4000K,...
Pa vas pitam, dali se kako grow može obaviti samo pod sijalicama za cvjetanje, iako sumnjam? :S
 
07.06.2010
31
1
0
44
Čisto sumnjam da bi moglo bez sijalica za vege. Bolje skupi nešto malo para za HPS komplet, i ja sam odustao od CFL-a. 70W hps komplet dođe oko 25-30 eura... Koliki je box ?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
da bolje hps sigurno nemoj se ni loziti na stedne :) , ali ako hoces stedne onda mozes sa tim za cvetanje slobodno ja sam radio i super..
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
ZOKI je napisao(la):
da bolje hps sigurno nemoj se ni loziti na stedne :) , ali ako hoces stedne onda mozes sa tim za cvetanje slobodno ja sam radio i super..

ma znam da su hps bolje, baš sad i gleda kako bih uzeo, ali cijene su visoke, nema se para, a uz samu žarulju mi treba, predpostavljam i prigusnica, propaljivac i posebno grlo..:S pitam za te štedne od 2700K jel one mogu i za vegetaciju (iako sumnjam) jer nigdje u gradu nisam vidio da prodaju štedne od 6000K pa na dalje (idealna 6700K) te ih ne mogu nabavit nikako, pa nezz više šta da radim, kako da odradim grow.. :(
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa kazem ti da moze i te za cvetanje tj. te 2700 al kolko platis te tj. treba ti min 6 komada da bude sve ok i to max dve biljke, mogao bi za te pare da kupis hps (komplet) al kako hoces probaj sa stednim pa ces i tako kupiti hps :
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
ZOKI je napisao(la):
pa kazem ti da moze i te za cvetanje tj. te 2700 al kolko platis te tj. treba ti min 6 komada da bude sve ok i to max dve biljke, mogao bi za te pare da kupis hps (komplet) al kako hoces probaj sa stednim pa ces i tako kupiti hps :

hehe, mislim da je došlo do nesporazuma, ili je kasno pa više ne vidim čitat. Znam da one mogu za cvjetanje(crveni spektar boja), ali dali mogu da odrade grow od stavljanja sjemena u zemlju do berbe, tj za obje faze growanja (vegatecije i cvjetanja), jer nemam uopće štednih(plavi spektar boja) za vegetaciju, ne mogu ih nikako nabaviti.
A koliko dođe cjeli komplet za hps (u kunam ako znaš)?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ne znam brate za hps cene variraju od jacine ... to ce ti neko vec napisati ja sam moj hps 150w kupijo za 17e komplet ...

a ja ti kazem u sva tri posta da mozes sa sa sijalicama crvenog spektra odraditi i vege i cvetanje :)
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
ZOKI je napisao(la):
ne znam brate za hps cene variraju od jacine ... to ce ti neko vec napisati ja sam moj hps 150w kupijo za 17e komplet ...

a ja ti kazem u sva tri posta da mozes sa sa sijalicama crvenog spektra odraditi i vege i cvetanje :)

aha, hvala,.. kako mi se čini to je i više nego jeftino onda ako je komplet, te se naravno isplati hps, sam opet ostaje problem gdje ga nabavit, jer mi stvarno ne pada na pamet gdje ih ima za kupit ovdje kod nas. ali to je onda moj problem, hehe.
oke, ispričavam se onda, ili nisam dobro skužio ili sam već premoren pa ne vidim čitat kak spada, uglavnom veliko hvala.. :)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
probaj naci na foumu pod opremom mozda neko joce da se otarasi ajde ako nesto budem slucajno procitao napisacu ti pm... a probj pod nabavka opreme u hr kolko sam skontao da si iz hr...

nekad dodje neko na forum pa nudi komplete koji mu netrebaju pomoci ti ne mogu jbg. al siguran sam da ce se neko javiti od clanova ovde ko ce znati......

evo link moda ima nesto nisam citao https://forums.vutra.org/threads/7853-Prodaja-(razmjena)-opreme-za-uzgoj....
 
26.05.2010
38
1
8
43
dobar dan momci..pitanje za vas...znan da je vjerovatno negdi odgovor u prijasnjim postovima ali mi se sve izmisalo od watta i candela itd...iman problem i nadan se da ce mi neko pomoci,znaci iman par sjemenkica koje san stavija na klijanje..nakon par dana cu ih staviti u casice dok malo ne ojacaju...e sad,sajt u prirodi san nasa ali bi ih drza po svitlom u vegetaciji bar 15-ak dana dok malo ne ojacaju...znaci zanima me samo tih dva tjedna vegetacije i koje bi zarulje od stednih moga staviti da stasaju..vidija san da se spominje oznaka 865 koja je bitna za veg fazu..znaci li to da mi sve zarulje koje imaju tu oznaku 865 mogu biti od pomoci za ovih dva tjedna...???
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Vazna su ti ta dva zadnja broja...znaci 65...sto je 6500 kelvina...neke zarulje imaju samo oznaku u kelvinima, a ne ovakvu trobrojnu... Znaci trazi najbolje 6500k, druga solucija je 4000k, a ako ne uspijes naci, posluziti ce i 2700k... =)
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Da li mogu ove sijalice da mi posluze.

MH elious

250w FC2 grlo 14000 K
400W E40 grlo 11000K

I za koliki prostor, ako uopste mogu?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Provjeri jesi li dobro vidio da su ove vrijednosti temperatura boje(kelvini)...ako jesu, onda ti to ne stima...posto su ove vrijednosti ogromne i bacale bi bas plavu boju sto ne bi sljakalo za biljke... Maksimalna vrijednost ti tu moze biti 7000k i to bi ti proslo samo za vege...
 
26.05.2010
38
1
8
43
...evo mene opet,nisan moga naci 6500 k nego san nasa 6700 k,nadan se da to i nije neka razlika..tj,da i ova moze posluziti za veg fazu...???