Neonske i Fluoroscentne [CFL] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.05.2012
13
2
3
35
Pre neki dan sam slucajno slomio cfl od 200w za cvetanje :-(
Dok sam je zavrtao malo sam pridrzavao samu sijalicu posto je teska i samo sam cuo 'kvrc'...zavrnem je do kraja i podesim tajmer da krene u 22h sa cvetanjem.. u tacno 22h je pukla i ostavila jednu lepu zenku i nekoliko manjih biljaka na cedilu.
Ovo je trebao da bude drugi grow sa tom sijalicom, prvi je bio uspesan a sad treba skupljati pare za hps ili bataliti sve...razocara se covek :)

Zato pazljivo sa cfl sijalicama :unsure:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: s0va
13.03.2013
22
3
0
Ovo mi je prvi grow i box mi je u ormaru imam dvije stedne 23W par cm iznad biljke i dvije neonke sa svake strane jedna neonka je obicna bjela druga je neka Osram Flour
I sada sam pronasao neonku na tavanu na kojoj pise SYLVANIA Blacklight-Blue F36W/BLB-T8. CH -.,.....
Kad se ukljuci samo se vide bjele stvari pokuci kao u klubovima pitao sam frenda za to i on kaze da ta neonka zraci uv zrakama i da moze unistiti biljku novi sam tu pa ako mi mozete pomoc dal da stavljam to il ne HVALA!
 

Bijela Rupa

Aktivan Član
13.11.2012
112
210
0
44
4th Internode
UV je odličan za vuju ali detaljno pročitaj članak sa linka.

Kod:
http://bigbudsmag.com/grow/how/article/get-more-thc-your-medical-marijuana-plants-using-uv-light-august-2012
 
13.03.2013
22
3
0
Nisam siguran dal je UV jel nista drugo nepise osim navedenog! Nema mi smisla da je UV i da zraci ako je stavlhaju po klubovima

Ovako to izgleda
 
15.03.2013
9
2
0
Treba mi savjet na jednu nedoumicu,ne razumijem se ni u lumene ni u sijalice, nedavno sam nabavio philipsovu neonku.....Mijenja sijalicu od 150 w i ima 5100K, interesuje me da li je to dovoljno za jednu biljku???
 

Bijela Rupa

Aktivan Član
13.11.2012
112
210
0
44
4th Internode
Zavisi kolika je biljka i u kojoj je fazi rasta.
Generalno se sijalice razvrstavaju po snazi W, temperaturi boje K i količini isijavanja L.
Nisi napisao koliko lumena ima neonka pa ti se ne može konkretno odgovoriti na pitanje.
Moraćeš ipak malo prekopati forum jer ima gotovo sve napisano, ako se ne razumiješ spremi se da razumiješ ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Konstantin

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Kolko ja vidim to je Warm white 2700k i to je spektar za cvetanje. Moze da nikne ali treba ti spektar za vegetaciju (od 4000k do 6000k). U ostalom, to je premalo vataze, tako da bi trebalo da kupis jos minimum 2 sa spektrom za vege da bi izvukao nesto do kraja.

edit:
I vidi da ne dodirujes tu staklenu cev prstima tako smanjujes vek trajanja sijalice jer ostaje ulje sa koze na staklu.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Previše se zamarate manje bitnim stvarima.....prvo sjeme ce proklijati bez obzira na žarulje...znaci proklijat ce u potpunom mraku bez problema...drugo lumeni su mnogo bitniji od spektra svijetla....što više žarulja više lumena bolji rezultati
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Konstantin

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Jack-Sparrow je napisao(la):
drugo lumeni su mnogo bitniji od spektra svijetla....što više žarulja više lumena bolji rezultati
da ispada da plavim spektrom možeš odradit cijeli grow uspiješno,a to mi ne zvuči kao neki rezultat ;)
 

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
i ja mislim da kod cfl nije toliko bitan spektar koliko je bitna lumenaza. Naravno da ce 2700k imati vise crvenog, a 6500k plavog spektra.

m a n d o r je napisao(la):
da ispada da plavim spektrom možeš odradit cijeli grow uspiješno,a to mi ne zvuči kao neki rezultat ;)
mozes sa crvenim spektrom odraditi od pocetka do kraja ;)

405801657963.jpg
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
m a n d o r je napisao(la):
da ispada da plavim spektrom možeš odradit cijeli grow uspiješno,a to mi ne zvuči kao neki rezultat ;)

Da stojim iza toga....baš kao što i crvenim spektrom možeš odradit cjeli grow.....ovaj zlokijev "netocno" nemojte shvatit za ozbiljno..on vam je perfekcionist kad je growanje u pitnju.... setup boxa.....voli bendove i tako........da mu vidite box znali bi o cemu pricam....inace i veliki zahebant taj zloki s uvrnutim smislom za humor......zna momak sve jedino nema ukusa za aute...al hebi ga nemre sve... :ridinghorse:

Momak pita dal su mu dosta dvije žarulje da mu sjeme isklija....znaci treba decko uciti puno.....nek odraditi grow do kraja i to je velik rezultat za njega...mixanje boja i žarulja ce svladati i sam kad za to dođe vrijeme....znaci ne pricam o perfekciji......a i dalje tvrdim lumeni najbitniji...Uv lampe mogu poslužiti kao ispomoc u cvijetanju i to je sve
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vu ing.

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Aj prestani s tim autima, utvrdili smo da pojma nemaš šta valja :p Osim toga, o kakvom boxu ti pišeš? Nemam ja box :p
Shvatili mene ozbiljno ili ne i dalje stoji da si u krivu. Moš imati lumena koliko hoćeš, ako biljka ne iskorištava to. To ti je kao kad bi reko da nije bitna frekvencija zvuka nego samo decibeli :icon_lol: Kruške i jabuke mješaš :p Valna duljina i intenzitet! Zato valjda pod 2000K biljke rastu štrkljave, izdužuju se i imaju manje listova , bez obzira koliko je blizu svjetlo, ali ja sam neozbiljan i pričam gluposti i nikad to nisam iskusio, jel :p
Ko će naučiti, naučit će ponavljao ja ili bilo tko drugi po petstoti put jedno te isto ili ne. Imate u ovoj temi od početka sve napisano, isčitajte sve i onda si odaberite koje čete fluo lampe koristiti. Al ja i dalje svima predlažem da skoknu do jedne druge teme u ovom istom pod forumu, nebi li donijeli pravu odluku i kupili pravu lampu za cvjetanje, jer ovi cfl-ovi su, da oprostite na izrazu, drk :icon_lol:
Što se UV tiće, nema se šta dodati :) Sve si reko :) aj sad razmisli opet i reci jesu li lumeni jedini bitni, jer tvojom logikom, ako nema veze temperatura boje, može UV isto odradit grow ako ima dovoljno lumena :icon_lol:

Adio *ebači! Ja sam reko sve što sam imao za reči :icon_lol:
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Lumeni nisu najbitniji, istina...treba gledati i K također...ali imam iskustva pa cu i sljedece reci. Sta se tice CFL.a. Odradija sma pod 6500 K cfl grow puni, a odradija sam i pod 2700k cfl-a puni grow...razlika je bila neprimjetna u korist 2700 ali doslovno neprimjetna u svega koji gram.

Koristija sma i Mh za vegu a hps za cvjetanje pa mi mh toliko bolje rezultate u vegi pokaza nije spram Hpsa...odradija sma i cili grow pod hpsom s nekih mjesec i koji dana vegetacije (ofc pod hps-om) pa su rezultati bili g/w...

Na kraju krajeva spektar je vazan, lumeni su važni...ali dosta toga ovisi o samom poljoprivredniku i preduvjetima koje je stvorija uz tu rasvjetu..

testirajte, pokusavajte, analizirajte i donosite zakljucke...jedino tako cete znati sta valja a sta ne (ukoliko osnovno znanje imate)
 
15.03.2013
9
2
0
Human Paraquat je napisao(la):
Zavisi kolika je biljka i u kojoj je fazi rasta.
Generalno se sijalice razvrstavaju po snazi W, temperaturi boje K i količini isijavanja L.
Nisi napisao koliko lumena ima neonka pa ti se ne može konkretno odgovoriti na pitanje.
Moraćeš ipak malo prekopati forum jer ima gotovo sve napisano, ako se ne razumiješ spremi se da razumiješ ;)