Neonske i Fluoroscentne [CFL] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Cao drugari! Danas sam nasao nesto zanimljivo pa da podelim sa vama..
Mislim da bi moglo pomoci kod veoma mali box-ova..

Ako neko ima iskustva, komentari su dobrodosli..
Philips 3000k, 1500lumena
Ostalo se vidi na slici!



P.s. stavio sam pored nivea labelo cisto da se vidi velicina..
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
20 lm/W = :shit2:
Grije ko blesavo. Nema ni približno dobar spektar. Nema primjene u uzgoju.
Primjera radi, philips cfl 23W 2700K ima 67lm/W

:read:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Nemam pojma sto se tice grejanja, cena je visoka oko 8$. Video sam 1500 lumena a velicina za kuciste je odlicna pa sam pomislio da mozda moze da pomogne nekom. Vise lose nego dobro, cena na prvom mestu! X-)
Mozda uzmem jednu za chilly cisto da probam...
 

MarkoMil

Aktivan Član
16.02.2014
70
53
18
Ja milim posaditi 3 biljke i jer bih to moglo s jednom clf od 125w i od 2x25w to je 175w za 3 biljke jer bi to bilo dosta a prostor je dosta mali obican ormar nekih 1,5x1,5x2,5 dimenzija
Jer bi to bilo dobro za svaku fazu rasta?
 

MarkoMil

Aktivan Član
16.02.2014
70
53
18
Nebih stavljo jednu biljku jer se bojim da ne bude musko a i nepoznate su mi sadnice pa bih stavio barem minimalno 2 biljke ?
I mozete mi reci kolko sjemena treba ici u jednu posudu? samo jedna ili vise(cuo sam da stavljaju 10)
 
09.12.2013
13
9
3
Uzeo sam CFL 125w za cvetanje koji sam isprobao posle kupovine i radio je, posto zavrsavam sa vegetacijom, uvece sam zamenio 6500k sijalicu sa ovom nakon sto je tajmer iskljucio 6500k sijalicu. Sledeci dan sam primetio da sijalica ne gori (nisam bio kod box-a u trenutku kada ju je tajmer ukljucivao). Probavao sam svasta i sijalica ne daje znakove zivota. Ne vidim na njoj nikakve znakove ostecenja i ne oseti se miris paljevine, tako da sumnjam da je elektronika otisla.
Da li je moguce da ju je tajmer "ubio"? U pitanju je digitalni tajmer, doduse nisam imao problema sa ostalim sijalicama, ali na nekim sijalicama koje imam pise da treba izbegavati koriscenje tajmera sa istim, a na netu sam nasao da treba izbegavati digitalne tajmere u kombinaciji sa CFL sijalicama (zaboravio sam koji je tacno razlog u pitanju).
 
09.12.2013
13
9
3
Sem je napisao(la):
nisi li na kraju sam sebi odgovorio :)
Pa i nisam :), hteo sam samo da proverim sa ljudima koji su bolje upuceni u ovu tematiku. Mozda nisam bio jasan, na sijalicama koje su namenjene za uzgoj nema nikakvog upozorenja, upozorenje sam nasao na kutiji sijalice koju sam uzeo za sobno osvetljenje, znaci nevezano za uzgoj. Ne bi mi ni palo to na pamet, mislio sam da je ukljucivanje/iskljucivanje isto bilo da radim rucno ili automatski. Prodavci grow opreme ili ne znaju za ovaj problem ili ih ne interesuje kada valjaju digitalne tajmere u paketu sa CFL sijalicama.
Cudno mi je da ako je takav problem postoji, da se isti slabo spominje. Na vutri nisam uspeo da nadjem nista o tome, a i na netu je malo informacija.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
na netu sam nasao da treba izbegavati digitalne tajmere u kombinaciji sa CFL sijalicama (zaboravio sam koji je tacno razlog u pitanju).
"The instructions usually read not to use DIGITAL timers with CFL, because digital timers use a relay to apply power. Mechanical timers apply power by mechanical means, the same as your light switch."

"CFLs can work with mechanical timers only. Digital timers may cause interference with the electronic ballast."

a prodavcima gorw opreme je verovatno stalo da je prodaju (zato su prodavci), pa sad da li ne znaju ili se prave ludi...
 
09.12.2013
13
9
3
Sada mi je jasnije, mada mi je malo krivo jer sam proveo par meseci iscitavajuci ovde a i na ostalim forumima, pripremao se i polako sklapao box, i taman sam se dvoumio izmedju mehanickog i digitalnog, i nadao se nesto necu da zajebem :vb_smash: .
Iscitao sam u medjuvremenu jos malo, i vidim da zavisi i od nacina kako je izvedena sklopka u digitalnim tajmerima, tako da neki mogu da rade bez problema, ali posto je pitanje kako je to izvedeno u ovim jeftinim tajmerima koji se uglavnom prodaju, najsigurnije je izbegavati ih u kombinaciji sa CFL.
Nadam se da ce ovo pomoci nekome da ne ponovi moju gresku.
Hvala :thumb: