Nestanak Struje!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.03.2016
102
173
43
40
Mozda je neko vec pomenuo ovu temu al nisam uspio naci. Ako jeste izvinjavam se. Al zanima me sta se s biljkom desava ako nestane struje u vege fazi dok je recimo u 18 casovnom svjetlu. I ako nebude par sati pa i do cijelog dana? Grow box ce mi biti na selu al uvjeti su takvi da kad malo jaci vjetar krene zna nestati struje cesto. Zimi takodje kad je snijeg zna nestati po par dana. Al srecom ide ljetni period tako da nadam se najboljem. Hvala unapred. I ako bude nestajalo molim struju da nestane kad je biljka u mraku 6h heehe.
 
Poslednja izmena:

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Nemam praktičnog iskustva, ali mislim da ako se to desi jednom ništa bitno neće da bude. Česći takvi problemi mogu rezultovati da biljka postane hermić. Ali, mislim da je mnogo važnije da "noć" ne poremetiš svetlom, nego da "dan" poremetiš mrakom.

U slučaju da struja nestane ceo dan (ako postoji mogućnost) mislim da možeš da otvoriš box, da bude pod dnevnim svetlom koliko može. A kada ga zatvoriš, da ostane zatvoren do sledećeg rasporeda za "dan". Čisto da ne bude malo svetla, malo mraka, malo svetla, malo mraka. Verujem da će to dnevno svetlo biti dovoljno da održi kontinuitet i da spreči razvijanje hormona koji izazivaju cvetanje.
A čak i da bude 24h u mraku, ništa joj neće biti. Groweri rade i vraćaju biljke iz faze cvetanja u veg fazu pa imaju sasvim OK biljke.
Ako nestane duže od toga, a biljka je spremna za cvetanje, možeš da je ostaviš sve vreme u mraku i onda je prebaciš na režim cvetanja.

Sve u svemu zavisi od slučaja do slučaja. Ali jedan prekid od 24h ne bi trebao drastično da utiče.
 
11.03.2016
102
173
43
40
Jako korisna informacija. Hvala puno. Ja radim jebg pa necu moci stici mozda al stari ce biti zaduzen za kontrolu. Vikendom je mogu obici jedino. ☺
 
Poslednja izmena od urednika:
09.10.2015
3
2
3
36
Ako je ovako hladno nemoj da je stavljas na dnevno svetlo. To ti je kao curenje svetla. Kada je leto onda mozes. I do 48h im nece biti nista
 
23.01.2018
66
208
33
33
Pozdrav ekipa,
Evo nazalost desilo se i meni...

4 biljke su u tentu
-2x Girl scout cookies auto
-2x Lemon Haze auto

GSC danas pune 70. dan zivota, odnosno 40. dan cvijetanja.
Lemon Haze 1 je 69. dan zivota i oko 3 tjedna cvjetanja ( ova biljka je od pocetka pokazala poremecaj genetike,zguzvane,nepravilne,zute listove i izrazito spor razvoj,ali nisam je htio izbaciti jer je bilo prostora u box-u pa eto neka stoji najvise iz znatizelje..)
A drugi lemon je tek krenuo sa cvjetanjem i jos stretcha. Na zivotu 46 dana 3. dan cvjetanja.

Dakle rezim svjetla im je 10-16h mrak od 16-10h ujutro svijetlo

Oko 9-10 sati jucer ujutro je nestalo struje, kad sam se vratio sa posla stanje je bilo 13-14°(inace ~25°) a vlaga 99% (inace 40-55%)
Onda sam otvorio sator sirom i ostavio tako do ujutro temperatura je ostala ista oko 13-14, ali se barem vlaga spustila na 67-68%

Oko 11:30 smo dobili struju i svjetlo se upalilo(nakon ~26h mraka) i trenutno gori iako im je ovo period kad bi trebale biti u mraku do 16h.

Moje pitanje je kakva je sad procedura?
Ostaviti svjetlo 22 sata odnosno sutra do 10 ujutro i ponovno podesiti vrijeme paljenja i gasenja kakvo je i bilo prije ili ?

Hoce li pohermiti nakon takvog stresa, hoce li biti problema sa plijesni ili postoji mogucnost da sve prodje kako treba ?

Cackao sam i sam po forumu i netu ali nisam uspio pronaci odgovore, spasavajte drustvo:bocni::

Biljoze izgledaju i dalje kako treba eto i koja slika
20230110_131709.jpg 20230110_131644.jpg 20230110_131627.jpg 20230110_131618.jpg 20230110_131553.jpg 20230110_131602.jpg
 
23.08.2023
8
10
3
Pozdrav svima,
Pošto se prekidi u mreži znaju dešavati razmišljao sam na koji način da napravim backup u slučaju da do toga dođe, a doći će ziher kad-tad, a debilana mi je da mi poremeti cikluse zbog prekida od 15-30min(moguće i duže) jednom dnevno ili možda nekoliko puta dnevno. Ironija svega je da je upravo nestalo struje dok ovo pišem haha.
Došao sam do ideje da instaliram solarnu LED lampu (link od lampe -> https://www.aliexpress.com/item/100...o.order_list.order_list_main.5.6d771802iasQxY ) koja se pali na odsustvo svijetla, a ona sama bi se punila preko glavne LED lampe u šatoru, sama solarna lampa može izdurati 6-8h što mi se čini top u slučaju da struja nestane na par sati. Nisam još isprobao kak radi, jer čekam da mi lampa dođe, no ima li ovo smisla i može li ovo spasiti biljku od potencijalnih problema? Isto me zanima jel bi dobio šta dodatno na prinosu ako recimo od inicijalnih 18/6 pustim još taj solar da odradi 2-6h umjesto glavne lampe?
Svakako sam htio podijeliti ovu ideju, ako je od koristi meni i drugima, ja zadovoljan.
Lp ::kauboj::
 
23.08.2023
8
10
3
Ok tnx, zanima me najviše oće li solar poslužiti ukoliko nestane struje, jer si nekak mislim bolje da ima bilo kakvog svijetla nego da nema, pa da mi poremeti ciklus...