No Mercy CO2 tablete

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.09.2011
21
67
13
45
negdje na moru sinjemu
zanima me da li je netko koristio ove tablete i što misli o tome. S obzirom da sam prešao na bio tabse i autopotove a počeo sam u isto vrime i dodavati co2 tablete pojavila mi se jedna anomalija pa sada pokušavam otkriti razloge. Naime prvi put u 10 godina od kad sam počeo s uzgojem curice su mi prerasle svitlo a jedna je došla čak do vrha boxa. Do sada su rasle odprilike između 1,2- 1,6 m na 400w HPSu i davale cca od 80-110gr po curici sa hesijem, sada imam isti homebox xl(120x120x200) sa 600w HPSom i cooltubom, autopotovi od 15l, unutra je trenutno 6x jack herrer auto u 6. tjednu(cca 2-3 tjedna pred branje). Ovaj grow sam promjenio puno toga umjesto big devila xxl stavio sam jacka, prešao sam sa hesija na biotabse, iz običnih pitara na autopotove(odprilike jednaka količina medija prije i sada), sa zemlje na kokos supstrat koji sam dobio sa autopotovima(kokos/hidro-50/50), čak sam i pojačao svitlo sa 400 na 600w, a počeo sam dodavati i co2 tablete navedenog proizvođača. Puno promjena u kratkom vremenu a nemam sa čime usporediti tako da mi treba neko s iskustvom. Ono što ja vjerujem je da sam možda pretjerao sa co2 tabletama jer sam ih počeo dodavati u vodu kad sam priključio tank na autopotove znači nakon 1. tjedna od presađivanja u velike pitare(cca 30cm visoke), opet proizvođač navodi da se preferira korištenje kroz cili ciklus. Obično se stavlja 1 tableta na 100l, ja sam to radio na 75l jer je tank toliki a proizvođač navodi da nema overdosea od toga. Vidio sam sličnu stvar kod kolege koji je radio u boxu od 150x150x220 sa gavitom od 1000w, biotabsi, istim autopotovima i medijem, co2 tabsima i big devil xxl sjemenom. Ja sam ga naravno optužio da mu je svitlo bilo pre daleko pa su se izdužile jer sam odradio nekoliko boxova sa tim sjemenom i nikad nisu bile više od 160cm max. Napominjem da nisam do sada primjetio bilo kakvu štetu osim što su pre visoke, u zamahu su cvijetanja osute cvjetićima ko djete ospicama sve kako treba samo ta visina... Dajte ljudi par iskusnih da ne razbijam više glavu jer bi volio znati, gore su više temperature ugl. ispod 30 uz svitlo a to me smeta. Samo ako netko može prije svega iz praktičnog iskustva reči što mi taj co2 radi inače, teoriju i ja znam...
thx
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Nisam citao cijeli post :)
Nisam siguran ali to je dosta jeftino..nisu bile skupe prije pa nevjerujem da su ni sada.Uglavnom bez obzira na cijenu tih co2 tableta to je bacen novac hahah
Jedna od najvecih gluposti na koje sam naletio od kako growam ;)
 
21.09.2011
21
67
13
45
negdje na moru sinjemu
cjena je 100kn za kutiju koja može trajati 3-4 growa ako ne i više tako da cijena nije problem pa i da ne vride ali to nije bilo pitanje. K tome još je i nisam platio nego mi je čovik iz dučana poklonio da probam. Osim te visine, koja može biti i do autopotova zbog konstantnog navodnjavanja kao i do n drugih stvari, nisam primjetio nikakav napredak a ni nazadovanje zato sam htio viditi tuđa iskustva ali kako od 50ak ljudi koji su pogledali post nitko nema ništa za dodati onda je vjerovatno kako si ti i rekao glupost. Sljedeći grow ide bez toga pa ću biti pametniji svakako. Ma ta me visina iritira samo zato što su mi pre blizu svitlu a tu mi je temp oko 30 stupnjeva a 20ak cm niže je ugodnih 27... Radi li netko sa autopotovima i biotabsima da ti znaš pa da s njim malo popričam...?
 
17.11.2013
90
92
18
kasnim s odgovorom ali da razrijesimo problem: curice su ti tak pretjerano narasle jer ih je co2 natjerao na to. kolicina koju si dodao (pa cak i najmanja) pospjesuje njiovu fotosintezu. bolja fotosinteza-veca biljka! :) ukratko
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
nakon što nisam primjećivao neke bitne promjene,poslužile su mi da odvojim ventilator od stijenke box-a :)
dscn7731-1-jpg.71590

odradile odvajanje vrhunski ;)