Northern Light Auto - 400w hps - box: Mammoth Pro 120

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

enjoint

Aktivan Član
20.12.2013
131
460
63
cill hvala ti ;)
i jos se nesto dvoumim a nemam pojma da li svjetlo podesim na 12/12 ili da stavim na 14/10
jer citam da autosi vole svjetlo a i neki su uspjesno zavrsavali i na 12/12
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

enjoint

Aktivan Član
20.12.2013
131
460
63
green znam da preporucuju 18 ili vise sati ali negdje sam i vidio neku slabu biljku sa tim rezimom!
ne mogu sad zbog toga donjeti taj zakljucak da je bolje manje svijetla ali i kad sam dobio racun
ovaj mjesec to me najvise natjeralo na razmisljanje (147 eura) iako nije velika razlika od normalnog
racuna koji je 100 eura mjesecno! citam i na hollandskom forumu da najcesce koriste 20/4 ali ja
cu eto pokusati sa 15/9 do kraja da bar malo smanjim potrosnju!
 

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
korjen biljke kod autosa se bolje, snažnije i brže razvija na dužem režimu svjetla. Kod njih naprosto nema vremena za polagano razvijanje biljke u vrijeme vegetacije koje kod redovonog traje mjesecima. Bolje korjenje bolji prinos i zdravija biljka. Kod 15/9 nečeš imati neke razlike u cijeni struje ali i neke razlike u gubitku prinosu. Vlaga, temperatura i blizina svjetla su jako bitni, ako ti je to ok, onda nema problema. Sretno i pratim ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and enjoint

enjoint

Aktivan Član
20.12.2013
131
460
63
green hvala ;) evo stanje u boxu
temp ne ide vise preko 27* ni kad je lampa upaljena!
hladno vrijeme i drzim prozor otvoren, stavio sam dvije cijevi za upuh hladnijeg zraka ali cu danas
pokusati to prebaciti da mi te cijevi pusu po hps-u jer je sad lampa na 50cm od vrhova i vidi se malo na vrhovima
listova zutilo od temp lampe! mozda onda budem mogao spustiti na 35-40 cm sa ovim sistemom :D
vlaga je oko 40% cak i kad je lampa ugasena ide do 55% max!
odradio sam lagani lollipop s tim da cu jos skunuti listova i ove vrhove koje su mi ispod mreze
biljka dole lijevo mi sporo napreduje a sve isti tretman ima!
i biljke mi traze puno vode tj. svaki dan moram zaliti s tim da svako trece zalijavnje dajem punu dozu terra f.
 
Poslednja izmena:

enjoint

Aktivan Član
20.12.2013
131
460
63
ekipa uklonio sam mrezu iz boxa pa bi molio admina da promjeni naziv teme!
razlog zasto sam to uradio je naravno nedovoljno prostora i onda bi samo dobio biljku koja
bi prorasla kroz mrezu jer vise nisam mogao savijati grane, a imam dovoljno visine tako
da sad mogu slobodnije disati :D zao mi je da nije uspjeo scrog kako sam sebi zamislio ali
bar sam nesto naucio za sljedeci grow ;)
 

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
biljke ti odlično izgledaju, šteta što si morao skloniti mrežu ali nema veze, LST če odraditi nastavak.
Nije mi jasno da NL toliko vode pije, malo sam iznenađen. Kako zaljevaš ? , ja krenem polako topiti rubove saksije u krug, a tek na kraju zaljevam sredinu. Omjer mi je otprilike 1/4 vode od ukupnog volumena posude. U tvom slučaju nešto malo više od 3 litre. Zato me zbunjuje da NL popije 3 litre dnevno, a nije još ni pravo procvjetao ?! Po tome kako si rekao, NL gnojiš svaki treći dan sa punom dozom ? Kakav ispušni ventilator imaš i kolika je visina biljaka sada ?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and enjoint

enjoint

Aktivan Član
20.12.2013
131
460
63
mozda sam malo i pretjerao sa tim zalijevanjem ;) skoro svaki dan ali zabrine me to spustanje listova kad se ugasi lampa i zemlja mi djelovala suha, paranoja da imam mozda i premale potove!
hranu koju dajem je 25ml na 5 l. i tako sam i davao litar vode na svaku biljku!
podatke od venta sam nasao ( kw - 0,192), (m3/h - 896), (Pa - 334) i (1/min - 2525)
visina najvece biljke je 72 cm i najmanja 56 cm
najaveca biljka je ona kojoj je napukla stabljika dok sam je savijao i nekako je najnaprednija i sa cvijetanjem


i biljka koju sam topirao vec pokazuje znakove cvijetanja a ne znam ni jesam dobio tri ili cetiri grane?

 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Pa normalno je da spusti malo listove dok je mrak!
Lijepo zgledi!;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: enjoint

enjoint

Aktivan Član
20.12.2013
131
460
63
hvala na podrsci ekipa i evo jos jedan update kakvo je stanje u boxu!


i slika EB supertopiranog i dobio sam 4 grane kako je cill i sumnjao jer nisam dovoljno blizu odrezao

i na jednoj biljci sam skino par listova sa ovim simptomima pa ako mi moze neko reci u cemu grijesim jer gledao sam u temi
nedostatci u prehrani i trazio po forumu al nikako da nadjem iste simptome!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Meni to izgleda ko ono lisce kaj je odma iznad zemlje pa od vlage istruli. Ja vec saku takvih pocupo ili je otpalo. Nedostatak fosfora bi izgledao tako nekako slicno....al mislim da tvojima ne fali nista.
 

enjoint

Aktivan Član
20.12.2013
131
460
63
stipe i ja sam pomislio nedostatak fosfora ali kod mene se nekako cinilo svjetlija ostecenja pa nisam bio siguran!
nadam se da je vlaga jer i jesu listovi sa dna biljke! hvala na odg ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

enjoint

Aktivan Član
20.12.2013
131
460
63
Danas sam odradio flush i pognojio sa punom dozom jer primjetio sam na vise biljki ostecenja na listovima! I citam da je u cvijetanju ph najbolje drzati na 6.8 a na boci od gnojiva mi pise da ph bude izmedju 5.8 i 6.2 i sad ne znam na koliko da reguliram ph i zalijevam
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
moguce da savetuju nesto nizi ph vode u koju sipas djubrivo, posto ono samo po sebi dize ph. ako imas cime meriti experimentisi malo pa vidi (npr. nariktas vodu na 6.0 sipas djubrivo pa izmeris nakon par minuta, isto tako sa nariktanim ph na 6.8, sipas djubrivo pa izmeris onda. ako probas javi da li se nesto menja)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: enjoint
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.