Northern Light Auto - 400w hps - box: Mammoth Pro 120

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

enjoint

Aktivan Član
20.12.2013
131
460
63
power u pravu si sa tim i tako i radim samo meni hrana smanjuje ph, mjerim ph vode prije i poslije dodavanja hrane!
na boci pise na 5 litara ide 25ml gnojiva, i voda mi je negdje oko 8.0 ph i kad dodam
gnojivo ph ide na 6.2 ali ja stavim malo vise vode (6,5 l) i onda mi je ph 6.9! mjerio sam
ph vode kad sam flush napravio i voda koja je prosla kroz pot je bila 7.4 ph! a hranu sam dodao
sa ph 6.0 i to odma poslije flusha 2 litre po biljci! sljedece zalijevanje opet cu
namjestiti na 6.9 ph i tako davati i hranu pa se nadam nekom pobosljanju jer od 5 biljki jedna je
najnaprednija i ove ostale kasne za njom sa cvijetanjem!
 
Poslednja izmena:

enjoint

Aktivan Član
20.12.2013
131
460
63

dan poslije flusha biljke su izgledale sretne a vec poslije toga listovi spusteni i na slici se vidi i razlika u boji listova sa biljkom lijevo u kutu!

ne znam u cemu grijesim ali i dalje imam iste simptome na listovima

 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
svaki dan moram zaliti s tim da svako trece zalijavnje dajem punu dozu terra f.
hm...to mu dođe svaki treći dan puna doza djubriva?! mislim....+svaki dan zalivanje...što se mene tiče svaki auto živi brzo, umre mlad i moje mišljnje je da je umerenost u hrani i piću dobra za moje autose, a neumerenost uzrok svih je*enih problema iako ih hranim od prvog dana...lagano, sa osećajem za meru...čini mi se da su bile uskraćene za vege klopu, al zato im terra flores sada izlazi na nos! ;) Tako bar ja kapiram stvari...a nadam se da će se to sa lišćem nekako srediti... ;)
 

enjoint

Aktivan Član
20.12.2013
131
460
63
ridobradi smanjo sam to zalijevanje :p a u vege fazi je gnojeno samo jednom! Ne pretjerujem sa hranom ili bar ja tako mislim jer sam ukupno 3 ili 4 puta zalio sa punom dozom! Ici cu jos jedan flush za par dana pa zalijevanje obicnom vodom! Javim se sa rezultatima! Pozz
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
U principu, kontam stvari ovako: ako autos počne cvetati negde pred kraj treće nedelje, a ja izbegnem da ga hranim prve dve nedelje da ga "ne bih nešto sjebo", a čim pokaže dlačice roknem dozu bloom-a i praktično biljci sugerišem da već tako mlada svu energiju usredsredi na cvetanje i potroši ono malo resursa iz zemlje potrebnih za rast i razvoj celokupne biljke...a tu prvenstveno mislim na N.... A pre svega, moje Lično mišljenje je da se na taj način gubi sinergija elemenata(Sinergija (grč.συνεργός - raditi zajedno) je pojam koji opisuje stanje kada je celina nešto veće i drugačije od zbira svojih delova.) što nekad ne mora da znači, a nekad pre ili kasnije napravi ozbiljan problem...Naravoučenije: svojim auto devojčicama dajem vege hranu od samog početka, veoma malo i nastavim je davati i dve nedelje nakon što sam počeo da dodajem bloom, jer na taj način dajem joj prostora da ona iskoristi sav svoj vege potencijal i postepeno svu tu nagomilanu energiju transportuje u cveće... sve to u pola preporučene doze do samog kraja! P.S. to ja tako mislim i ne namećem svoje mišljenje, niti sugerišem, da me neko ne bi pogrešno shvatio, samo dajem svoj komentar. Nemoj mi zameriti što ovoliko ke..m...! :D Želim ti puno zdravog cveća! :)
 
04.04.2014
267
230
43
mjerio sam
ph vode kad sam flush napravio i voda koja je prosla kroz pot je bila 7.4 ph!

Ako nisi napravio tipfeler prilikom postanja onda ti je Ph zemlje u banani jer bi runoff moramo biti na idealnih 6.5 (do maksimalnih 6.8) a kod tebe je na 7.4, a to nije dobro. Mozda gresim, ali ja bih se zbog toga najvise brinuo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: enjoint

enjoint

Aktivan Član
20.12.2013
131
460
63
@riđobradi obradi hvala drug na savjetima ;) pocetnik sam al se trudim da uradim sve kako treba al ocito negdje grijesim!
mozda sa ovom zemljom sto sam kupio jer prosli grow mi je prosao bez problema.zemlja composana tri biljke amnesia a dobio sam 70 gr
po biljci evo i link kako je izgledala http://imgur.com/L3JEIA8 svega istog toga se pridrzavam i sa ovim biljakama samo
da sam prije ph vode drzao oko 6 jer je tako pisalo na boci od hrane!

@komsijin mali mozda si i u pravu da mi ph zemlje nije ok jer nisam regulirao ph vode kad sam flush radio ali sam poslije zalio malo sa nizim ph
ali nisam provjerio ph zemlje ponovo! danas cu uraditi ponovo flush sa reguliranim ph i ne znam sta mi savjetujete da uradim flush i cekam sa hranom ili sta?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Automatici trpe oscilacije u ph, makar 7.5 je dosta luznat i cisto da eliminiras i to mozes malo spustit ph nakon dodavanja gnojiva kako ti je Power napisao.
Za flush ne moras regulirat nista....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: enjoint

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
pazi ovako...gore od same bolesti je pogrešna dijagnoza
@riđobradi obradi hvala drug na savjetima ;) pocetnik sam al se trudim da uradim sve kako treba al ocito negdje grijesim!
mozda sa ovom zemljom sto sam kupio jer prosli grow mi je prosao bez problema.zemlja composana tri biljke amnesia a dobio sam 70 gr
po biljci evo i link kako je izgledala http://imgur.com/L3JEIA8 svega istog toga se pridrzavam i sa ovim biljakama samo
da sam prije ph vode drzao oko 6 jer je tako pisalo na boci od hrane!

@komsijin mali mozda si i u pravu da mi ph zemlje nije ok jer nisam regulirao ph vode kad sam flush radio ali sam poslije zalio malo sa nizim ph
ali nisam provjerio ph zemlje ponovo! danas cu uraditi ponovo flush sa reguliranim ph i ne znam sta mi savjetujete da uradim flush i cekam sa hranom ili sta?
Kao što rekoh, druže...ovo je samo moj komentar, a davanje saveta je veoma ozbiljna stvar, jer saveti tipa: "probaj ovo, probaj ono" naprave mnogo više sranja, plus dodaj par pogrešnih dijagnoza i možeš spakovati opremu. Ponekad ih treba pustiti dan dva i one same krenu da se vade iz sranja...i odgovore šta im fali ili već bude kasno...ali biće to ok, nadam se! ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: enjoint

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Enjoint,
Neke biljke so osjetljive na jako gnojivo, posebice kada prodes polovinu cvjetanja. I možda im gnojivo ne odgovara.
Tu ti samo iskustva pomažu. Nama je teško pogadzat gdje je problem. Ako bi imao planteli vrt bio,
Ja bi stavio 2/3 doze i malo gnojiva PK.

Ja sada furam plagron gnojivo i nije najbolje. Ako ne bi imao svoja gnojiva koja pravim, urod bi bio 1/3 manji.
Kombiniram oboje i sve temelji na opažanju i iskustvu.
 
04.04.2014
267
230
43
Ja ih vise ne bih flushao. Isprao si ih, nahranio si ih i to je to. Sledeci put kad budes zalivao/hranio uzmi onaj prvi runoff koji potece i tu izmeri Ph. Ako je previsok onda mozes razmisljati na temu kako da ga spustis na zeljeni nivo. Sa spustanjem Ph zemlje ide malo teze nego sa njegovim podizanjem, ali u oba slucaja se to radi postepeno jer nagli skok/pad Ph moze dovesti do osmotskog šoka i onda si tek u problemu. Prvo vidi gde si trenutno, pa ako nije ok menjaj Ph zemlje postepeno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: enjoint

enjoint

Aktivan Član
20.12.2013
131
460
63
Hvala vam ekipa da sudjelujete u rijesavanju problema! Provjerio sam opet ph vode koja je prosla kroz pot i bila je 7.5 na jednoj biljci je 20 listova sa istim simptomima neki sami otpadaju i vrhovi lista su suhi i smedji! Idem prvo sa kalibriranjem ph metra da se uvjerim da je i sa njim sve ok i onda sve opet ispocetka proci! Nije mi jasno da je ph zemlje tako velik i da za flush ne treba regulirati ph i koliko je to postepeno da smanjujem i koji nacin da koristim?
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
U moru potencijalnih rešenja možeš razmisliti o dodavanju male količine kiselog treseta (3,5-4,5 ph) u površinski sloj svojih posuda i zaliješ vodom sa korigovanim ph a zatim da sutradan opet proveriš, ako nisi dobio željeni ph, ponoviš postupak. S obzirom da je zemlja koju si kupio verovatno alkalne reakcije 7-8 ph, umereno dodavanje belog treseta moglo bi to da koriguje :D E sad, važno je znati da nagla promena ph može totalno zajebati zemlju i biljke će nastaviti da propadaju bez obzira što je ph ok...zato samo postepeno uz stalno merenje ph ;) aaa to o postepenom spuštanju ti je već rekao Komsijin mali, tek sad se setih...a ovaj Novogodišnji dim mi baš ne da se fokusiram:D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: enjoint

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Pozdrav. Dao sam si truda pa sam procitao od pocetka sta pises. Krenuti cu od listova za koje se brines. Ako otvoris bilo koji moj dnevnik mozes demonstrativno vidjeti da se radi o P-. "Svaki dan zaljevanje, svaki treci puna doza gnojiva. PH 7.5." Nemaš se šta čuditi na trenutnu situaciju. Iako nije "neispravljiva". Koliko god je stipe možda i u pravu da za flush ne treba stimat PH, u potpunosti se ne slažem s tom idejom. Cilj je osim ispiranja svega što je bespotrebno i viška u samoj zemlji spustiti i PH zemlje. Ako umočiš maramicu u vodu PH 7.3 i naknadno kapneš 14 kapi vode PH 6.5 maramica će i dalje biti 7.3. Tako da sam u svim svojim flushevima a bilo ih je podosta uvijek naštimavao PH i za tu vodu s kojom flushas. Nadam se da nisam odmogao... :)
 

enjoint

Aktivan Član
20.12.2013
131
460
63
@Oprah hvala ;)
stanje nije nista bolje i kako se cvjetovi pune sve vise listova se susi jos i oni mali na vrhovima! Sutra imam vremena da sve ponovo kontroliram i odem do grow shopa a nadam se da cu izgurati jos dva tjedna do kraja
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nabaci sliku. Ako kazes da imas jos 2 tjedna do kraja onda sve ovo sto pises za listove je normalno...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: enjoint

enjoint

Aktivan Član
20.12.2013
131
460
63
Power hvala ;)
Nadam se da je ovo normalno sa ovim strainom jer jos neko mi je spomenuo da je ostao sa NL-om na kraju bez vecine listova!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.