Northern lights, Critical, 600w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mikan91

Aktivan Član
14.03.2014
68
28
8
Pozdrav svima.
Elem zapoceo sam svoj grow,pa da za jedno 4 meseca pravim ulje...
U pitanju je seme od RQS.
10 semenki Northern Lights i 3 critical
Svih 13 su proklijale posle 2 dana.
Posadio sam ih u male plasticne case,pa cu posle raditi presadjivanje,posle jednog dana niklo je 7 otprilike,videcemo dal ce i ostale,stoje na prozoru tako dobijaju sad svetla dovoljno,pa ce cim malo izrastu u box.
Box je dimenzija 1.5x1.5x2
600w philips sijalica sa dva spektra
cool tube
carbon filter sa turbinom
zidni ventilator
merace za temperaturu i vlaznost
digitalni balast sa 3 podesavanja na 350w,450 i 660w,momci gde sam kupio rekli su mi da na pocetku stavim na 350w da je to dovoljno za pocetak pa da postepeno dizem.
Zemlja je Potground,samo to za sad.
Uglavnom imam 2 pitanja,na koju visinu od mladih biljcica da stavim sijalicu i uz komplet samo dobio growbagove od 10 litara(pvc kese) pa me zanima da li je to dovoljno da izdrzi ceo grow ili da uzimam neke saksije?
Uskoro cu i fotke neke da okacim valjda
Uglavnom update sto se tice caletove konzumacije ulja,do sad je uneo u sebe oko 15 grama ulja,sto je jako malo za ova 2 meseca,ali bas je skupo da kupujemo ulje ovako jos i pitanje od cega je pravljeno,a jako je tesko nabaviti 500 grama da se napravi ulje a da nije neka prskana albanka...
Tako da je odlucio da uskoro opet krene na Brojsovo gladovanje,pa posle toga opet sirova hrana uz tinkture po recepturi DR.Sulca i ulje,drzi se dobro i dalje,malo su mu se povecale metastaze ove sto su vidljive ispod koze(limfni cvorovi),situaciju unutra ne znamo od proslog puta,vitalni organi nisu bili zahvaceni,al vec je bio na 2 pet skenera u 6 meseci tako da necemo vise da ga zracimo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar and martinica
11.05.2013
41
16
8
1. Ne znam :D indoor nije moj fah
2.Rokaj sa saksijama, što je sigurno sigurno je :)

p.s. Ćaletu želim oporavak što pre :) Biće to sve kako treba, samo no chemotherapy i no radiation! Ubiće ga pre bolesti same. A za tebe bro jedan veliki respekt! :respect: :respect: :respect:
 

Mikan91

Aktivan Član
14.03.2014
68
28
8
Mali update,12 od 13 biljaka je niklo iz zemlje,mogu reci da sam prezadovoljan RQS-om :) Moram priznati da sam se malo plasio citajuci postove ljudi ovde koji su imali problema sa germinacijom :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Vec su se one jako izduzile( nedostatak svjetlosti ). nemoj nista cekat
Presadi to cim prije u tegle koje ce ic u box i zatrpaj do kotiledona. i daj im svijetlaaaaa :D
 

Mikan91

Aktivan Član
14.03.2014
68
28
8
Nisam mogao,nije bio kompletiran skroz,danas sam ih stavio u pvc kese i u box,onaj mehanicki tajmer me zeza,nisam znao kako da ga podesim kako treba,pise da se stavi na koliko je sati sad,a da se spuste valjda crne kvacice sa strane koliko ce biti upaljen,ja stavim na pola sata da testiram,ma jok pici svetlo i dalje,sad sam stavio na 16 sati posto su bile vec 2 sata pod svetlom,jedino me zanima dal ce da im smeta posto su danas vec bile na svetlu kod prozora?
Evo fotke u boxu...
https://imageshack.com/i/n1ia0xj
https://imageshack.com/i/nffbcghj
https://imageshack.com/i/ne9lmlbj

Temperatura u boxu je 28% ,vlaznost je bila 42%,zalio sam ih sad sa izvorskom vodom tako da su valjda mirne. :)
 

Mikan91

Aktivan Član
14.03.2014
68
28
8
Ima dva podesavanja koliko sam video,na jednom je ikonica sata,a na drugom nemam pojma sta,uglavnom kad je na tom drugom ne radi uopste sijalica.
Pa da probam onda sutra da ih ukopam dublje ili da ostavim ovako?