Novi forum instaliran

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
44
oh no, nemojmo ovako, može odvuć u ružno i bespotrebno...

o jezicima dosta, ionako je nesavršen :icon_lol:
jedna od najvećih prednosti i vrijednosti ovog Foruma je upravo taj specifični nediskriminatorski i prihvaćajući način funkcioniranja i delovanja...

živo mi se jebe jel zrak il vazduh - disat ću ga i ovako i onako

zašto deliti nedjeljivo?

sve je to, nacije, religije, jezici,blablabla nametnuto nebili se lakše i efektnije manipuliralo Čovekom i sprečavalo otkrivanje Sebe u, kroz i s Drugima

divide et impera... i šta onda?
________________

neću ulazit u to koja je forma foruma bolja ili draža, no činjenica je, ako nisu botovi i bagovi :icon_lol: , da je sada puno više članova općenito, i da se stalno ruše rekordi posjećenosti foruma - sad je prosjek bar 20-30 ljudova trenutno na forumu, dok je ta brojka prije bila znatno manja.

naravno da zbog toga ponekad dolazi do pada kvalitete, no vremenom će se to isfiltrirati i kvantiteta će iznjedriti kvalitetu (proces otpočet :icon_lol: )

vikalica doista ponekad zna pružit pogrešan dojam i biti grešna, a bože moj, ko i sve drugo, ali i to ćemo srediti i svrsihodnije koristiti (proces otpočet :icon_lol: ) :icon_lol:

(r)Evolucija :sun2:
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
umjesto da su vam rangovi .jpg pa se vidi ovo bijelo iza

1.jpg


mogli se ih staviti kao .gif i transparentne.. lijepše bi izgledalo?!

evo imao sam slobodnog vremena

1.gif


2.gif


3.gif


4.gif


5.gif


6.gif


7.gif


1.gif


2.gif


3.gif


4.gif


5.gif


6.gif


7.gif
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
ma to sam ja nesto na brzinu ne svidjaju mi se nikako rankovi niti izgled foruma kao sto rekoh...posto nema templata da izgleda ok a nas moracu pravit novi originalni template kad dobijem malo slobodnog vremena, a uz to i nove rankove odradit...


imam gifove sad cu ih ubacit i hvala na trudu...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
loobi je napisao(la):
i ja uglavnom samo citam a vrlo rijetko pisem , i mene nekako ubi romantika za starim ali vjerujem da ce ovaj biti jos bolji i samo naprijed

e jos nesto u svezi jezika: Bosanski jesik nepostoji - postoji srpskohrvatski mislim postoji i bosanski jezik al zbog facking politike

U startu se ogradjujem i molim da me se ne shvati krivo ... politika mi je zadnja stvar u zivotu i zivo mi se jebe za te manipulatore.

U ex.Yu u skolama su predavali hrvatsko-srpski i srpsko-hrvatski, dakle, dva izmisljena jezika koja ne postoje. Postoje Hrvatski i Srpski.

Jezik je ziva stvar, radja se, mijenja i umire.

Da skratim, dok god se razumijemo, mislim da nije bitno kojim jezikom pisemo.

Peace all. :hippy:
 

loobi

Aktivan Član
14.09.2005
132
5
18
nebih da me neko pogresno shvati nisam nista negativno mislio reci za jezike i nebih da se o tome sada raspravlja jer smatram to dosta nebitnim

a sad o dizajnu foruma: ja se nadam da ce ga ovi nasi administratori uskoro dovesti barem priblizno kao onaj stari ;) a o funkcionalnoti cu se uvjeriti u narednom periodu :D
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Koliko sam ja shvatio forum je izmjenjen jer je onaj stari phpBB bio podlozan hackerskim upadima, uglavnom script kids ... :icon_rolleyes:

Genjo, istinu na sunce. :sun2:

Nego, u zadnja 2-3 dana sam cesto susretao poruku bandwith limit exceded. Koliki je uopce bandwith sitea ? Ima li Alien namjeru financirati razvoj sitea, pogotovo sada kada novi korisnici dolaze svakodnevno i promet je povecan ... ?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
"Bosanski" je kao komb. spro-hrvatskog.... i da postojao je prije kao bosančica, koja je opet više slova ćirilice imala, mada se kasnije spominje kao "Bosanski" zbog države kao države i usvojeno je komb. dva susjedna nam jezika :)
LOL sorry zbog ot-a

Ja sam da stoje svi ako mogu jezici... :) naravno posto sam iz BIH naravno da mi je gotiva sto ima Bosanski (kao i XP-ov SP2 ima Bosanski jezik (za naša slova) prilikom instalacije)... zasto onda ne i ovdje????
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Sve ce biti na svome mjesto uskoro vjerujte mi.


A to za bandwidth kolicina posjetioca je pala bogami dobro u zadnjih mjesec dana imali smo 700-800 posjetilaca svaki dan a sad 300-400 koji provode na forumu duze vremena zbog shouta. Sajt koristi 15000 mjesecno bandwidtha. Ja imam oko 30 sajtova i balansiram bandwidth izmedju njih i izvinjavam se na prekidima programa.
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
44
ma nemaš se Ti šta izvinjavat, da nije bilo Tebe, i još ovih par Legendi s Tobom, qrac bi mi ishta :icon_wink:

uspeli ste skupit i održat na okupu masu kvalitetnih ljudi, i omogućit im mnoge i beskrajne putanje Razvoja...

druga je stvar što ti je avatar toliko očajan da mi je dite rasplako :icon_lol:

a rankovi ko rankovi, na kraju ne bitni, možda ih radi dojma i utiska malo,malo uozbiljit, jerbo se ovaj Forum polako pretvara u respektabilan Pokret, pa da ne bi Neprijatelj imao municije i svodio nas na neku dječju zajebanciju...

p.s.

mislim da ne bi bilo loše i istaknut 'search' opciju, drugom bojom, ili kako već, tako da novi članovi, a i stari konstantno budu svjesni te opcije pretraživanja...

one big and neverending THANK YOU, prvo osnivačima, a onda i svima koji rade na zajedničkom nam cilju i općenito Razvoju...
 

neurotransmiter

Aktivan Član
03.12.2006
66
1
0
Ovo rangiranje je katastrofa...nema listica...nema transparentne pozadine.......

VRATITE STARO RANGIRANJE !

Jeste da sam ja bila na najnizoj lestvici ali ja ne pisem tako puno,sto ne znaci da ne citam.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Neko je vec pitao za avatare ali evo opet...

Max velicina avatara je oko 20kb. Pozdravljam to jer sam na dialup-u. Problem je sto kada se uploaduje sajt ga automatski prebaci u 80x80. Recimo stavio bih avatar koji je 4-5 kb a velicine 120x100.

Mnogi imaju avatare sa starog foruma 150x120(pa i vece) i nije neka smetnja... A 80x80 je minijaturno. nista se ne vidi... ko da ga nema... A jos ako nije kockast on ispadne 80x60... ma nema ga nigde...

Sto se mene tice mozete velicinu na 10kb da smanjite ali dajte da se bar vidi to...
evo ga moj avatar u 120x100 :

tyuioduyhbu4.jpg


a ovo drugo je resize na forumu:

dfghjklce9.jpg


Moze li malo da se poveca bar na 120x100 ili 150x120 ili kako vec mislite da valja...
unapred hvala i pozz
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Kobaja je napisao(la):
Stavljen novi favicon :)

Možda treba shift+refresh da bi se pojavio... možda ni to ne pomogne :-D

koristim firefox i vidm favicon. za IE je druga priča :icon_lol: provjereno radi i u operi.

nego čudno mi se ponaša forum s pročitanim i nepročitanim postovima. recimo odem na index foruma i vidim zelene ikonice za nepročitane postove, kada kliknem na forum s nepročitanim postovima recimo da ih ima 2-3 klikom na samo jednog od njih svi ostali mi se pretvore u pročitane postove..
to me buni dosta..

ima li neki alternativni način da vidim nove postove (osim da kliknem na vidi nove postove) jer mi to isto ne radi jednom kad refresham forum ?!?!?!
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Me ni ostane ona ikonica da ima nešto novo u forumima gdje sam sve pročito pa onda opet uem vidim da je sve pročitano i izađem i onda nekad nestane