Novi forum instaliran

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.09.2006
12
17
0
Nema problema!

Ja bi jos jedino inzistirao na "Separate Sticky and Normal Threads" da se instalira. On crtom odvoji sticky postove od obicnih pa je preglednije.

Pozz
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
.... dakle svi vi koji želite smajliće a nemate ih, ili nemate opciju za Bold, Italic slova ili za stavljanje hiperlinka morate napraviti sljedeće

:vb_whip:

1. uđite u control panel
2. na ljevoj strani odaberite edit options (edituj opcije)
3. kad vam se učita nova stranica skrolajte do dna stranice dok ne nađete okvir koji se zove Miscellaneous Options (razne opcije)
4. u tom okviru se nalazi podokvir Message Editor Interface (editor poruka) gdje je padajući izbornik u kojem možete odabrati osnovni, standardni ili napredni editor.

odaberite standardi editor , sejvajte promjene i to je to, sad imate smajliće u editoru


jebi ga nadam se da sam bio dovoljno jasan
ako nisam pitajte

:angry015:
 
21.09.2006
12
17
0
.... i oni koji ne vide sve teme unutar foruma

1. uđite u control panel
2. na ljevoj strani odaberite edit options (edituj opcije)
3. kad vam se učita nova stranica skrolajte dok ne nađete okvir koji se zove Thread Display Options (Opcije Prikaza Tema)
4. na kraju tog okvira se nalazi Default Thread Age Cut Off (Prikaz tema po vremenskom periodu) gdje iz padajuceg izbornika izaberite Show all threads (Prikazi sve teme)
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
48
0
46
Zašto ne mogu više da imam Avatar veći 80x80 pixela kao prije što mi je bio ,i kakve drugi imaju ? Npr. TorcidaSpalato ima 120x123 ,a iffkica 146x172,a vrijeme kad je poslan post uvijek je 1 h prije ili poslije stvarnog vremena šta god da odaberem u opcijama London ili Sarajevo,ne kontam ???:sad2:
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Jel moze i na dnu strane link ka pocetnoj strani to jest putanja da ne skroliram svaki put na vrh? I koliko je vreme logovanja? Dok napisem post izbaci me pa ponovo refresh pa wand a text moram copy paste inace ode. Moze da se produzi malo ono pre je bilo taman.
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
pa imaš skroz u dnu.. povratak na vrh, i link na početnu stranicu :crash:

a brzi odgovor i posting rules možeš sklopit tako da klikneš na ove male strelice u desnom rubu tog dijela
collapse_tcat_collapsed.gif


ok, napomena da to vrijedi za defaultni template, ne znam za vutrin templat, al vjerovatno ima neka slična slikica
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
cannebosanac je napisao(la):
Zašto ne mogu više da imam Avatar veći 80x80 pixela kao prije što mi je bio ,i kakve drugi imaju ? Npr. TorcidaSpalato ima 120x123 ,a iffkica 146x172,a vrijeme kad je poslan post uvijek je 1 h prije ili poslije stvarnog vremena šta god da odaberem u opcijama London ili Sarajevo,ne kontam ???:sad2:


vatari su ogranicheni i velichinom fajla u KB...ima dosta ljudi sa modemom odje ne bih da ih gushimo.


a to za logovanje pripazi dje si na htttp://www.forums.vutra.org ili http://forums.vutra.org

i obavezno kad se logujes pritisni "zapamti me".
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
48
0
46
Aha, kužim , znači sredim sliku da bude veća samo manja recimo kvalitetom smanjim na manje kB i onda bi trebalo moći . Hvala na objašnjenju ,a i znam kako mi je bilo do prije par mjeseci na 56 kbps(lafo 56 a ono 19 do 25 :teethysmile:) , mora žešća dok se učitaju avatari i sve ostalo pogotovo oni animirani gifovi i pizdarije , slažem se s veličinom u tom slučaju .:icon_wink:

I ja sad click na zapamti me i ne zajebava me više svako malo s logiranjem .
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
jbt,uplasio sam se da smo pukli,nemojte mi ovo vise nikada raditi moli Vas vas Garinco i cestita na obavljnom poslu do jaja profi skidam kapu dole svima koji radili na ovome.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja mislim da je extra što je ovaj novi vb postavljen.... mnogo više opcija, polako kad se snađemo extra će biti, a i koliko znam (mozda grijesim ali...) ovo je "najpouzdaniji (sigurniji)" forum.... (barem meni...)
Svaka čast ljudi.... samo tako!!!!
 

Lowrider

Aktivan Član
16.07.2006
69
2
0
ne znam, meni je onaj stari bio nekako gotivniji, i po izgledu, a i po raji i zajebancijama, sad primjecujem da je tu dosta mladja ekipa . inace redovno citam postove a rijetko pisem, al najbitnije je da sam opet tu, frisko sam izas'o iz kapice(KPD Zenica)... :)
 

loobi

Aktivan Član
14.09.2005
132
5
18
i ja uglavnom samo citam a vrlo rijetko pisem , i mene nekako ubi romantika za starim ali vjerujem da ce ovaj biti jos bolji i samo naprijed

e jos nesto u svezi jezika: Bosanski jesik nepostoji - postoji srpskohrvatski mislim postoji i bosanski jezik al zbog facking politike
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
naravno da ne postoji zato i jeste tu :--)


o tome smo vec uveliko razglabali


ni meni se pretjerano ne svidja izgled ovoga foruma ali po funkcionalnosti je mnogo bolje, pogotovo za nas koji pokusavamo da organizujemo postove, clanove i forume.