Novi metod upozoravanja/kažnjavanja korisnika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
Najslađe se spava kad je postrojenje 150% sigurno od požara,jer nas u našem hobiju i najmanja nepažnja, ili neznanje može dovesti do katastrofe.
od svih rizika šta nas prate tokom growa to je največa nočna mora za svakoga. Zamislimo samo jednu hpesicu ,vidim neki ju viješaju sa reflektorom s nekim špagama koncima kako god,dosta da pukne ili se oveže samo jedna strana, več vidim scenarij lampa zaljepljena za ivericu ili foliju....itd,bez da dođe do kratkog spoja ili da izbaci osigurač oooddeee kuča. I ma tu pun ***** toga, grijalice,napajanja itd.. Zato su svi alergični na takve stvari tipa pegla i .kojekakvih kemijanja.Termoking --ali ja sam uz tebe jebiga nema se para. pozdrav društvo :snupi:
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
svi se snalazimo kako god znamo kad se nema para (evo ja danas ukrao iz zgrade saksiju za box i preneso ju na drugi kraj grada.....)

al morate razlikovat hobi i real life.... jer kad se sranje desi, nema nazad.....

sad kad zavrsim box cu 2 dana gledat u njega i moguce nuspojave.... a ni onda necu bit 100 posto siguran....
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
imam jednu ideju...samo neznam da li je sprovediva, valjda će admini to bolje znati

dakle zbog učestalih napada padobranske eskadrile (znaju oni dobro tko su) uveo bi novim članovima test i ako ga prođju tek onda imaju pravo otvarati nove teme...jer ovako se forum nepotrebno zatrpava glupim temama i otežava snalaženje

napravio sam jedan primjer...sa nekoliko pitanja...čisto da se vidi kako bi to izgledalo

evo link...VUTRA.ORG TEST

što mislite o toj ideji?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and Big L

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
Marco:thumb:

....pitanja su mrak, i kao pocetnik se dosta trebas nacitat da polozis test......iako se mene ne pita, ja sam za......:clap:

.....kod mene bio prolaz....92/100.....:)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
85 posto hehe

Fulao PH vode i ono ispod toga, samo prvo 2 sam stavio a treba sve... i stavio od 7 do 8 ph, što je krivo


Uglavnom, ideja je super, ali neka od ovih pitanja su malo previse npr ono sa NPK gnojiva, treba slozit pitanja da su malo opširnija što se tiče uzgoja, ustvari treba skupit najčešče postavljena pitanja padobranaca koji uđu i otvaraju nove teme... Uglavnom su to vrlo slicna pitanja....

Koju vrstu svijetla, kada da presadim, kolko velik box za koliko biljki, kako prepoznati musku i zensku i tako, ima masa tih jednostavnih pitanja.....

Malo je onih koji ulete sa dusikom i natrijom.... hehe

Al ideja zasluzuje rep+ što sam ti i dao... ;)
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
to sam slozio par pitanja kojih sam se sjetio nabrzaka, tek toliko da vidim kako bi izgledalo
naravno, ne treba stavljati neka teška pitanja da se momci ne uplaše...no neke osnove ipak bi trebalo znati

nisam se tako davno registrirao, no nije mi palo na pamet postavljati pitanja, a kamoli otvarati nove teme dok nisam masu toga detaljno proučio. čak i sad kad znam dosta toga, imam feeling da ne znam ni 10% ;-)

pitanja sam slozio na prvom web quiz makeru na kojeg sam naišao, ima shemu da se moze kod prekopirati direktno na vutru, tako da bi test mogao biti dio sastavni dio vutra stranice...za neke naprednije mogucnosti treba upgrade koji se plaća, al vjerovatno ima i nekih free quizz makera...budem još to pogledao

a što se tiče samih pitanja koja bi bila unutra...eh za to bi bilo dobro, malo pročešljati forum i vidjeti koja su najčešća

uglavnom, zadnju riječ imaju admini...ovo je samo prijedlog za kvalitetniji sajt
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
To zahtjema malo posla, vodičima prema određenim temama. U principu se slažem.
U anketi ima nelogičnosti, ali valjda je bio primarni cilj dati primjer kako bi izgledalo. Znam da sam susretao neke mod-ove s takvim stvarima na nekim forumima.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
A niš.... sad idem u potragu za gensom, a veceras u sitnim satima cu skupit ta početnička pitanja i okačit tu....

Pa cemo radit selekciju.....

Ako se slazete i ako vam se da naravno


Mislim da bi krajnji proizvod svega ovoga bio jako dobar za cijeli forum i da napačene moderatore hahaha
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
:) odlično biggie...nije mi ni bila namjera sve natovariti adminima na vrat

pročešljamo teme...mislim da ih ima dosta na jednom mjestu...u temi "pitajte sve što vas interesira" a i po drugim također
skupimo pitanja, pa ih pošaljemo adminima da naprave selekciju...mislim da je to dobar početak...pa ćemo vidjeti kako i šta dalje

eto ako se slažete s idejom...bacimo se na posao :) ko ima volje, naravno
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ima pitanja u svim podforumima u "uzgoju" (osim u dnevnicima) i ima ih dosta u kanti za smeće dolje na dnu.... da se masa toga naći... ja cu kasnije kad se bacim u horizontalu :)

EDIT:

evo me u horizontali, skupio sam za sad 20 pitanja, odlucio sam to sve podijelit na OPĆENITO, INDOOR i OUTDOOR...

Neda mi se vise sutra cu nastavit....

Nego, zapeo sam u outdoor podforumu i tako sam se naložio na outdoor da mislim da ce ovo proljece suma bit bogatija za par biljki.... a bome imam šume u blizini kolko mi srce oće... a imam i auto tako da...... xD sad idem nazad čitat u outdoor
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
Vutra.org Test

uz pomoc BigL-a slozih novi kviz...eksperimentalna faza :) ako su se potkrale kakve greške slobodno me ispravite

EDIT: zaboravio sam napomenuti, pokrenite html fajl :)
 

Termoking

Aktivan Član
18.11.2011
90
7
8
54
MarcoPolo je napisao(la):
Vutra.org Test

uz pomoc BigL-a slozih novi kviz...eksperimentalna faza :) ako su se potkrale kakve greške slobodno me ispravite

EDIT: zaboravio sam napomenuti, pokrenite html fajl :)

Lepo ste ovo napravili samo niste objasnili kome ide email na kraju i ko moze da vidi moju adresu?
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
don't worry termoking ;-)
mail ide meni (al to je samo eksperimentalno da vidim kako funkcionira)...ali to je mail u kojem je samo ime i rezultati testa tj. ne vidi se tvoj email jer ga ionako nigdje ne upisujes
ako stvar profunkcionira umjesto da se rezultati salju meni, upisat cemo adresu moderatora tako da ce samo oni imati pregled rezultata


evo jos hostinga, ako slucajno megaupload ne radi

ORON
FILESERVE

još nešto...ako netko od moderatora ima onaj vutra logo zmaja molio bi neki link da i njega negdje ubacim

EDIT: evo da izbjegnemo paranoju, ovo je primjer maila sto sam dobio kad je Termoking rješavao test (100% - svaka čast majstore)

 

Termoking

Aktivan Član
18.11.2011
90
7
8
54
MarcoPolo je napisao(la):
don't worry termoking ;-)
mail ide meni (al to je samo eksperimentalno da vidim kako funkcionira)...ali to je mail u kojem je samo ime i rezultati testa tj. ne vidi se tvoj email jer ga ionako nigdje ne upisujes
ako stvar profunkcionira umjesto da se rezultati salju meni, upisat cemo adresu moderatora tako da ce samo oni imati pregled rezultata


evo jos hostinga, ako slucajno megaupload ne radi

ORON
FILESERVE

još nešto...ako netko od moderatora ima onaj vutra logo zmaja molio bi neki link da i njega negdje ubacim

EDIT: evo da izbjegnemo paranoju, ovo je primjer maila sto sam dobio kad je Termoking rješavao test (100% - svaka čast majstore)



Hvala, malo sam se bacio u paranoju jos da sam bio napusen....

Test ste uradili extra svaka cast za trud, a za tih 100% mogu da zahvalim forumu i svima koji su trosili tastaturu na moja pitanja.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
svaka cast na trudu ali ako cemo raditi kviz onda bi trebalo da se integrise u forum sistem....ne vidim bas poentu ovako

? pa u tome i je poanta...da se test nekako integrira u forum...no taj dio ide na posao moderatorima...ja imam mogucnost exporta u: flash (SWF), u standalone exe fajl, SCORM/AICC package for LMS i Word/Excell format pa ako nesto od toga moze posluziti za integraciju samo reci

ideja je da se prodje kroz neke osnovne stvari, da se ne postavljaju elementarna pitanja...a recimo ja bi ogranicio postavljanje novih tema novo registriranim clanovima dok ne prodju test i tek nakon toga bi im skinuo restrikcije...no ta odluka je na vama moderatorima

sretna nova godina svima :)
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
To da se integrise u sam forum to ce ici malo teze i morat ce se radit neki vbulletin plugin/product. Sumnjam da ce neko imati vremena i znanja da tako nesto uradi. Postoji neki pluginovi na tu foru pa cu pogledat nesto slicno smo vec imali. Mada neko ko nema pojma i dolazi nesto da nauci....ali ok treba malo naostrit ali ja nebi registraciju dirao nego otvaranje novih tema.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
to sam ja odma i mislio, da ne mozes otvorit temu sve dok ne prodjes test.... tako da te tjera na trazilicu... hehe
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.