Novi rat na pomolu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
ali sta je resenje? to pitanje me ubija u pojam kad pokusavam da shvatim sta zelim ustvari za ovaj svet.
radi se o coveku, o nama kao rasi, oduvek je bio zao, sebican i lozila ga je moc i imetak.
ja ne vidim resenja, upravo bijem najveci rat koji sam dosad ratovala, veciti sam don kihot i isterujem pravdu u svemu gde se nadjem. u sloveniji zele da ukinu biljne apoteke sa strucnim kadrom i zabrane nam prodaju registrovanih biljnih lekova - za koje smo se dosad bas mi i borili. i to su smislili pre neki dan, usred pregovora sa efsom, jer su sa 15. decembrom u evropskoj uniji zabranili medicinske tvrdnje za vecinu cajeva, biljnih ulja, povrca, voca i famozne super hrane. ne smem da tvrdim da je majcina dusica antiseptik niti da medicinske gljive jacaju imunitet, ej bre!! nego sta rade?? ako dodam jos da je vutra ilegalna, mogu pocnem da placem.
ja gubim nadu i snagu vise, kosta me to moje privatne srece, moga sna da budem kuci i radjam decu, cuvam nesto u stali i gajim povrce. em sto radim da smo uopste dobili kredit za ovu kucu, jos mi ne daju ni da ocuvam dostojanstvo svog zanata ni da sprovedem misiju da doista pomognem ljudima ako vec sljakam nesto.
ovih dana mnogo razglabam sa muzem o svemu tome, dal sto je pred "kraj sveta" ili sto se svet vec vrti u pogresnom smeru i umesto da uhvatimo sinhron sa svojom prirodom i prirodom oko nas, razbucali smo sve sto imamo, a i dalje jedemo gov.na, pojedemo sve sto nam serviraju razni lobiji, sve za svoje dupe. ali to je od coveka coveku dragi moji, to je ono sto je tuzno. u privatnom sam zivotu zadovoljna, imam dva sina i imala bi jos da nije ovako kako jeste, samo sto se nisam udala za bogatog, nego za voljenog i za ovaj raj koji stvaramo, moramo da ratujemo ili se cutke ugradimo u sistem. kad me sefica upita sto si ti tako nasmejana, odgovorim joj da sam dobro, jer jesam u sustini, nikad srecnija u privatnom zivotu i nikad smorenija nad svetom i covecanstvom.

mozda je ovo trebalo u naduvane postove, ali neka ga ovde.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Motivi su isti, od kamenog doba do danasnjeg, samo se sredstva mijenjaju. Nekada toljagom, danas nuklearkom.
Rata ce biti, uvijek ga je bilo i nikada nije ni prestajao.

Rat se ponasa poput ogromnog sumskog pozara - rasplamsalog vrelog ognja sto guta sve pred sobom, svjesnog vlastite snage u unistenju i isto toliko svjesnog vlastitog ocaja zbog nemogucnosti samokontrole, jedino sto ga obilnija kisa s vremena na vrijeme zagasi, ali nikada dovoljno da bi ga zauvijek ugasila i nikada sa sigurnoscu ne znamo gdje ce ga povjetarac ponovo rasplamsati.
Moc je autogena, samostalna i progresivna, ona vlada i ne trpi da bude podredjena. Covjek ne posjeduje moc, covjek je samo sredstvo preko koga je moc moguce pokazati. Kad vas zaraze moci lijeka nema i vi ste zrtva a ne mocnik.

Rata ce biti
Uvijek ga je bilo

Zuljevite nam ruke od drzaka noza ,od krvi crvene
oci su nam gladne, nase duse pecine su ledne
Srca su nasa ko pustinje zedne, bez trunke morala
samo ce ljudi koji su srca poklonili izbjeci da piju iz krvavog Grala
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Carl Gustav Jung bi rekao da sva ta zla, nepravda, agresivnost, opsjednutost kontrolom, moći i nemoralom izlaze i kolektivnog nesvjesnog, iz sjene... Samo pojedinci koji mogu skinuti svoju masku i shvatiti samog sebe putem individuacije mogu biti slobodni.
To je nešto kao da čovječanstvo globalno gledajući još uvijek spava jedan veliki san. Mnogo toga u tom snu je kolektivno, mi svi dijelimo arhetipove u kolektivnoj ljudskoj psihi. Stvar je da ljudi trebaju probuditi se iz sna u kojem žive i spoznati samog sebe i onda će svijet biti napredniji, u tome slučaju bi došlo do duhovne revolucije i ne bi se moglo toliko činiti nepravde u svijetu.
Samo je problem shvatiti samog sebe i postići to stanje, jer ljudi su robovi navika. Od malih nogu su indoktrinirani i stavljeni u kalup.
Komunizam bi bio idealan, ali ljudi su ga napravili neuspješnim jer još nizu bili duhovno razvijeni za pravi komunizam.
:abducted:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: natura

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Carl Gustav Jung bi rekao da sva ta zla, nepravda, agresivnost, opsjednutost kontrolom, moći i nemoralom izlaze i kolektivnog nesvjesnog, iz sjene... Samo pojedinci koji mogu skinuti svoju masku i shvatiti samog sebe putem individuacije mogu biti slobodni.
To je nešto kao da čovječanstvo globalno gledajući još uvijek spava jedan veliki san. Mnogo toga u tom snu je kolektivno, mi svi dijelimo arhetipove u kolektivnoj ljudskoj psihi. Stvar je da ljudi trebaju probuditi se iz sna u kojem žive i spoznati samog sebe i onda će svijet biti napredniji, u tome slučaju bi došlo do duhovne revolucije i ne bi se moglo toliko činiti nepravde u svijetu.
Samo je problem shvatiti samog sebe i postići to stanje, jer ljudi su robovi navika. Od malih nogu su indoktrinirani i stavljeni u kalup.
Komunizam bi bio idealan, ali ljudi su ga napravili neuspješnim jer još nizu bili duhovno razvijeni za pravi komunizam.
:abducted: