Ocekivana kazna u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.10.2021
4
0
1
21
Pozdrav ljudi. Navatali su me pre skoro 2 godine sa manje od 1g, sve je to proslo po sablonu, kod tuzioca i kazna 50.000. Sve placeno u decembru, tuzioc rekao da je zavrseno sa tim. Danas me zvao cale da mi kaze da je stiglo nesto iz tuzilastva, uhvatila me panika jer prvo, uspela sam da cela prica zaobidje moje da ne saznaju, ali glavni problem je sto ne znam sta je moglo da stigne. Da li inace stigne neko resenje da je to zavrseno ili da se spremim psihicki na to da se neko sranje desava
de mi reci molim te kako prodje jer kako ne gledam i mene ce neki baksuzluk uhvatit… prije skoro 2 god sam pao sa 0.53 smotanom i sad mi je stigao poziv na sud kakva je ludnica ne znam ni sta da ocekujem vise majke mi
 
06.02.2023
4
0
1
29
Nema potrebe da citirate post ako odgovarate odmah nakon njega. Citira se ako se između vašeg posta i posta na koji odgovarate nalaze dugi postovi ili ako vaš odgovor prelazi na drugu stanu teme u odnosu na originalni post. U suprotnom samo bespotrebno du
de mi reci molim te kako prodje jer kako ne gledam i mene ce neki baksuzluk uhvatit… prije skoro 2 god sam pao sa 0.53 smotanom i sad mi je stigao poziv na sud kakva je ludnica ne znam ni sta da ocekujem vise majke mi
Ma nista na kraju mi samo stigla potvrda da je sve zavrseno.. Mada islo je sve preko tuzioca, nije mi stizalo nista za sud. Je l' ti stizalo nesto pre tog poziva?
 
17.10.2021
4
0
1
21
Ma nista na kraju mi samo stigla potvrda da je sve zavrseno.. Mada islo je sve preko tuzioca, nije mi stizalo nista za sud. Je l' ti stizalo nesto pre tog
Ma nista na kraju mi samo stigla potvrda da je sve zavrseno.. Mada islo je sve preko tuzioca, nije mi stizalo nista za sud. Je l' ti stizalo nesto pre tog poziva?
nije nista samo ovo iz tuzilastva zapravo da se vodi krivicni postupak al su naveli nekih clanova u pm… ma cirkus iskr jos kad skontam da mi se zbog 05 ovo desava je haoticno… sta mislis ocel me na granici smarat sad i sta mogu ocekivat ocul dobiti kaznu il drustveno korisni rad, ili oboje, posto sam vidio gore da je neka zena starija pisala da je tuzilac predlozio 3 godine robije ili uslovno tako nesto bizarno a pala sa 03.. izvini duzi tekst al sam malo ljut :D
 
06.02.2023
4
0
1
29
nije nista samo ovo iz tuzilastva zapravo da se vodi krivicni postupak al su naveli nekih clanova u pm… ma cirkus iskr jos kad skontam da mi se zbog 05 ovo desava je haoticno… sta mislis ocel me na granici smarat sad i sta mogu ocekivat ocul dobiti kaznu il drustveno korisni rad, ili oboje, posto sam vidio gore da je neka zena starija pisala da je tuzilac predlozio 3 godine robije ili uslovno tako nesto bizarno a pala sa 03.. izvini duzi tekst al sam malo ljut :D
Ma dogovoris se sa tuziocem samo, meni je barem tako bilo, prvi prekrsaj.
Rekao mi opcije, dogovorili se za placanje, mislim da je bilo 6 meseci za 50.000,mozes u ratama ili sve odjednom.. Meni je proslo sasvim okej sve.
Tu imas i testiranje, pa moj savet ako si uzimao dosta (ja sam 1g dnevno duzi vremenski period), 2 meseca sam se cistila i opet sam imala preko dozvoljenog, lik mi je potpisao papir jer je video da se smanjuje iz testa u test pa da ne odugovlacim jos, i ako nije trebao. Tako da bi bilo dobro odmah da batalis da se ne bi sa tim zajebavao i razvlacio samo, ali dogovoris se sa tuziocem sve samo kulturno.
 
06.02.2023
4
0
1
29
I inace ponudjeno mi je i placanje i drustveno korisni rad, mada ako cenis svoje vreme bolje da ustekas te pare imas dosta vremena, jedino ako nemas sta pametnije da radis
 
17.10.2021
4
0
1
21
Dupli post, citiranje bez potrebe
Ma dogovoris se sa tuziocem samo, meni je barem tako bilo, prvi prekrsaj.
Rekao mi opcije, dogovorili se za placanje, mislim da je bilo 6 meseci za 50.000,mozes u ratama ili sve odjednom.. Meni je proslo sasvim okej sve.
Tu imas i testiranje, pa moj savet ako si uzimao dosta (ja sam 1g dnevno duzi vremenski period), 2 meseca sam se cistila i opet sam imala preko dozvoljenog, lik mi je potpisao papir jer je video da se smanjuje iz testa u test pa da ne odugovlacim jos, i ako nije trebao. Tako da bi bilo dobro odmah da batalis da se ne bi sa tim zajebavao i razvlacio samo, ali dogovoris se sa tuziocem sve samo kulturno.
a bokte dobro da si mi rekla za to testiranje bolan pa pusim svaki dan, sad valja malo na pauzu, al nema veze ziva ti meni bila da ne rece sigurno bi nastavio samo pretjerivat. ma studiram iskreno ako bude za dogovor dogovoricemo se nakukacu nesto u pm :D

I inace ponudjeno mi je i placanje i drustveno korisni rad, mada ako cenis svoje vreme bolje da ustekas te pare imas dosta vremena, jedino ako nemas sta pametnije da radis
eej hitno je, ako mozes da mi kazes da li si uzimala advokata? ako ne jel ti bio dodjeljen od tuzilastva ?
 
12.07.2023
3
1
3
26
Pozdrav svima. Pre par dana sam prvi put pao, 2 paketića trave. Verovatno je bilo oko 2,5g. Zaposlen sam, završio faks.
Bio sam u kolima, vozio, kada su interi iza mene upalili rotaciju, zaustavili i pretresli. Paketići su mi bili u gaćama.
Priveli me, potpisao sam potvrdu o privremeno oduzetim predmetima (2 pvc paketića). Posle par dana sam išao da dam izjavu u mup kod inspektora. Dobio sam nekoliko šamarčina od spektora i psiho torturu.
Napisano je u izjavi da priznajem da je trava moja, da sam je platio par hiljada i da ne želim da otkrijem od koga sam kupio. Potpisao sam izjavu. Rekli su mi da će me zvati na telefon da ponovo dodjem za oko 4 nedelje, navodno na 15ak minuta. Nisu rekli zašto.

Zajeb u ovoj priči: u kolima samnom je bio i lik iz društva iz kraja koji me je pitao par puta ranije da ga povezem kolima, ako mi je usput. Ono što nisam znao je da je lik već "prolazio" i za posedovanje i za stavljanje u promet, što su mi i dodali u izjavi. On nije imao ništa kod sebe, pa ga nisu ni privodili samnom.
Što je najjače od svega, niti mi je lik išta prodao, niti me je namestio.
Da li ovo može da zakomplikuje dalje stvari? Ne želim da me ne uvuku u neko sudjenje / postupak koji se vodi protiv njega.
I da li iko može da pretpostavi šta oće ovi iz mup-a od mene za 4 nedelje? Da se naoružavam advokatom zbog gore pomenutog zajeba?
 
12.07.2023
3
1
3
26
Hvala vam na savetima. Uzimam advokata obavezno. btw, nisam nikada do sada imao dodira sa zakonom.

Da li ima ikakve šanse da će me zvati da dodjem za nešto banalno?
Tipa da mi uzmu otiske za otvaranje dosijea ili nešto slično. Neku papirologiju, bem li ga.

Ili se ovo dešava samo zato što žele da me sjebu totalno?
Da li mogu na neki način da saznam to pre nego što me pozovu?

Hvala još jednom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Mogu te zvati isto kao i ti plavušu sa šanka, medjutim na njoj je hoće ići s tobom ili ne. Odvjetnik će ti dati upute, meni se čini da je pametno odazvati im se, medjutim u pratnji odvjetnika. U suprotnom, niti službeni poziv nije obveza pa možeš kao plavuša gore iz price.
 
12.07.2023
3
1
3
26
Idem kod psihijatra već 5-6 godina. Isto toliko na prepisanom klonazepamu. I izveštaj sam mu dao da pogleda. Rekao mu da probavam da to sredim travom. Zato sam je i imao kod sebe. Naravno da mi to ništa nisu stavili u izjavu i da su krenuli po svojem da me šamaraju i prete da bi im rekao od koga sam kupio. APSOLUTNE PSIHOPATE.
Ja sam ispao glup što nisam došao da dam tu izjavu sa advokatom, nego sam. Sad bože pomozi da im ne uspe da me uvuku u neko dublje sranje...
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nema tu uspjet ili ne. Radi toga advokat. Da ideš i dalje sam onda bi to bilo na sreću pa ce nesto uspjeti. Nemoj se ništa kajati jer Nemozes naučiti nekad a da ne osjetis na svojoj kozi pa kroz iskustvo. Ono sto sad znas je da ne govoriš bas ništa ubuduće. Šamaranje očigledno ide rekao bilo sta ili ništa. U svakom slučaju ako ništa, znas da nisi bas komplet sam jbg. Ako ništa evo ovdje imaš vec hrpu ljudi koji ti šalju pozitivnu energiju. Ne dozvoli da te uvjeri milicija da si nesto loše napravio.
 
21.07.2023
2
0
1
33
Pozdrav ljudi. Uhvatili su me sa spravom u ruci, kako je dajem drugome. Teretim se za 247. st.1 K3. Jel zna neko sta se desava dalje sa tim. Rekli su mi da cekam poziv. Koja kazna ide za to i sta moze da se desava tu. Gledam na netu pise od 6 meseci do 5 god. Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
  • Angry
Reactions: JohnnyJohnny

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
@mare1

Ako ćeš si dati truda barem 4 minute pa prelistati zadnjih par stranica (s obzirom da imas problem možda da pročitaš i sve) vidjeti ćeš da ljudi s takvim iskustvom kao ti dobivaju od 70 000 - 150 000 dinara kazne plus eventualno dobrotvorni rad. Ako ti je prvi put jel.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JohnnyJohnny

JohnnyJohnny

Aktivan Član
21.05.2023
208
833
93
Pozdrav @mare1,
Oprostices mi, ali iskoristicu ovu priliku da te naruzim malo... ali samo malo :) I svakoga ko "uleti" u dole napisan magicni sablonski krug.

Prvo, krivo mi je pravo sto je doslo do toga, vjerujem da nije lijep osjecaj, ali pomozi da bi ti se pomoglo, ako me razumijes.
Da li si ranije imao problema ove vrste?
Da li si ikada prije "pao" na ovaj nacin?
Da li si prekrsajno/krivicno gonjen konkretno sto se tice marihuane?
Toliko pitanja covjece, a tako malo odgovora...
Drugo, primjecujem odredjeni pattern u tom "padanju". Vecina vas je mladje raje, momaka i cura koji jednostavno mora "isfurati furku", vi morate zapaliti na nekom mjestu koje nije da se zapali, vi morate imati kod sebe, vi morate praviti rizik tamo gdje ga nema, vi morate stajati na sumnjivim kvotama, vi morate praviti od dzointa ovisnost... Da li primjecujes sablon? Akcenat je na MORANJU, a problem je bilo tako lagano izbjeci, zar ne? Ali to dodje iz guzice u glavu tek kad se desi.
U biti, ne morate vi jedno veliko nista. Sta fali smiriti se, biti ispod radara do prve slobodne gajbe, ili pretrpiti se dok gajba ne bude slobodna, ili imati odabrano sigurno drustvo sa sigurnim mjestom za te stvari. Molim te da ti ovo bude jedna dobra skola.
Ne zamjeri mi, ovo ti govori matorac koji ima 15+ godina iskustva i koji je prepusio BiH uzduz i poprijeko... Niti u jednom trenutku nisam izazivao sudbinu, niti sam zelio pritisak ni teret ni svojoj zeni niti porodici radi toga.
Vracamo se na prvu stavku, ukoliko je na sva ova i dodatna pitanja odgovor NE, bice ti lakse izgurati sve ovo. Svakako bih trazio pravni savjet, jer ti inspektori su u 99% slucajeva degenerici koji na ovakvim slucajevima ganjaju penziju. U ovom slucaju kao sto je Bizz napisao, ceka te novcani penal i drustveno korisni rad.
Ukoliko si bio ranije krivicno gonjen (a ne vjerujem da jesi cim trazis savjet ovde), pripremi se malo za, sto bi se reklo magarecu klupu...
Uglavnom neka ti ovo bude dobra i debela skola i znaj da padanje radi dzointa se granici sa moralnim dnom. Ne treba padati ni radi cega, ali trehnuti radi dzointa je stvarno cirkus. Nadam se da sebi ovo neces vise uraditi nikad.
Oprosti na romanu.
Ziv i zdrav i uz brdo brz bio! (al' ne bjezeci od nadleznih organa :D :p )