ODVLAŽIVAĆI.....odabir i preporuke!

Hesi Original Sjemenke Hempatia Organics Nutrients
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija
19.03.2019
29
94
13
Pozdrav svima.
Molio bi savjet iskusnih vezano za odabir odvlaživaća za groow room.
Grow box mi se nalazi u podrumu gdje je stalno povišen postotak vlage,,65% do 80% ovisno o vanjskom vremenu.
Kada je lampa upaljena(hps600w) 20/4 (trenutno) postotak vlage u boxu je ok 58% a čim se ugasi penje se do 75%.

Ventilacija u boxu radi 24h i imam pasivan upuh, još imam dva mala venta za miješanje zraka u boxu.
Box je dimenzije120xx120x200 (Piratbox)
Podrum je oko 35m3
Hvala unaprijed

• Sviđa mi se
Reactions: Dzankiii
OP
OP
Tonac1974
19.03.2019
29
94
13
Naravno da bi uzeo za malo veću kvadraturu, zanima me ako netko ima iskustva sa nekim modelima?
Ova dva modela su mi zapela za oko Screenshot_20200608-180147_Chrome.jpg Screenshot_20200608-180100_Chrome.jpg

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.773
5.210
258
Tamo iza ugla
Ja imam ovaj Trotec (
Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.
) za sobu od 8m2 i taman je.
Njega sam koristio dok nisam spojio ventilaciju van iz prostorije gdje se nalazi box. Dok mi je ventilacija isla direktno u sobu vlaga mi je bila i 80% dok je svjetlo bilo ugaseno. Cjedila se voda po prozorima. Odvlazivac je pomogao, al je zeznuto jer se posuda za vodu relativno brzo napuni pa prestane raditi. To sam rijesio tako da sam crijevo za odvodnju spojio u 30 litarski kanister.

Ako imas mogucnosti najbolje je spojit ventilaciju da baca zrak van iz prostorije - stana - kuce. Odvlazivac isto dosta trosi i nije neko trajno rijesenje.
Racunaj i da ce ti dici temperaturu u boxu jer radi na principu toplog zraka.

Poslednja izmena:
OP
OP
Tonac1974
19.03.2019
29
94
13
Kod mene je ventilacija spojena van, isto cooltube od lampe ispuh ide vani, prošli grow sam pri kraju imao velikih problema sa vlagom, pojavila se plijesan na jednoj biljki tako da sam brzo morao odstraniti grane koje su bile zahvaćene...želio bi tu muku ovaj put izbjeći.

-BäR-!

-skill from hill-
13.01.2016
721
5.106
233
Čudna šuma
Meni vlaga ne pada ispod 90% i nikakvih problema nemam,dapače,otkad mi je box tu gdje je sad više nemam problema sa nametnicima...prije gdje sam uzgajao sam imao vlagu po ps-u i svako malo je neka gamad dolazila...
Za sam uzgoj nisam vidio problem visoke vlage..turbina i dva klip venilatora i problema nema...
Jedino za proces sušenja naravno da ne valja ali za sam uzgoj visoka vlaga nije problem uz dobru ventilaciju...

• Sviđa mi se
Reactions: .i.

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
212
361
63
Jesi li razmišljao o nekom manjem odvlaživaču koji bi stavio direktno na pasivni ulaz zraka ?
Ako sam dobro shvatio tebi treba samo regulacija vlage u boksu a ostatak podruma nije bitan

OP
OP
Tonac1974
19.03.2019
29
94
13
Čitajući iskustva drugih ,preporučuju da se cijela prostorija odvlaži, jer se u samom boksu zbog ventilacije prebrzo zrak mijenja tako da odvlaživać(u boksu) ne može odraditi posao kako treba...ili varijanta da se stavi na upuh direktno kao što si spomenuo.