OG Kush & Tutankhamon [250W]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
je je, bit će slikica samo kad kupim baterije za digitalac, znači najvjerojatnije sutra.... :)

molim modove da spoje postove ili pobrišu prethodni, da nisu 2 za redom.

konačno sam kupio baterije za digitalac da napravim dugo obećavani update...

biljke su stare 54 dana, prve pistile se pojavile prije 17 dana...
u nedjelju su dobile pošteni flush i iza toga prvu dozu gnojiva, full doza Hesi P+ i malo melase. reakcija je više nego dobra, cvjetovi se pojavljuju svuda.

tutankhamon je doista nenormalna biljka, čudo je koliko se razgranala. da sam je ostavio na vege 2 tjedna duže, sada ne bih mogao zatvoriti vrata na boksu... :D

OG je krenuo u visinu ali sam mu napravio topping kada sam ih prebacio na 12/12 i sada ima 2 prekrasna glavna vrha...









tutankhamona sam samo dvaput donekle uspio poslikati, ubi me digitalac jer je star 10 godina i jedva radi...



nevjerojatno je koliko sitnih grana i cvjetova izbija u sredini, kad sve to zadeblja biljka će izgledati kao da je neki SCRoG i to bez mreže... :)



i zajedničke....



 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
uuuu , bit ce tu materijala :D
bas me zanima i tutan kako ce ti ispast , oce li biti ko moj, je*en je to sta se razgrana ljepo i jako brzo, ima i je*ene hedove zato isto !
a og sam si narucio danas za sljedeci grow pod 400w sta ce mi bit pa me isto tako zanima uzasno tu sa vutra orga iz prve ruke hedovi kakvi su i biljka opcenito :D
sretno manijace :D

peace out !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grga77

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
pozdrav onima koji prate!

danas update za 30. dan cvjetanja...

stigli nam topliji dani, sa njima i problemi s temperaturom. dok radi lampa temperatura je 33 stupnja i vlaga oko 30%, kad je ugašena temp. je oko 25 stupnjeva i vlaga 45% no čini se da to biljkama ne smeta...

prvo jedna zajednička



lijevo je Tutankhamon, desno OG.
flushane su pred 4 dana, zalijevam ih nedjeljom i srijedom, sa 1.5L vode za svaku, uz dodatak melase i uz duple doze Hesi P+
nakon flusha napravljen je i lagani lollipop, tj. skinuo sam oko 20 bespotrebnih grana na tutankhamonu i 5-6 na OG-u.

kao što vidite, Tutankhamon traži dosta više dušika tijekom cvjetanja pa sam bio primoran kupiti neko gnojivo sa omjerom 6-4-6 koje kombiniram sa Hesi P+




OG ne pokazuje nikakve znakove nedostataka, on samo raste i ne pita ništa... :)



tutankhamon miriši jako slatko, kao tipična sativa, OG još nema neki jaki ni karakterističan miris, vjerojatno će ga dobiti tek krajem cvjetanja...

iako su biljke zdrave i dosta dobro napreduju, čini mi se da su malo mršave za 30 dana cvjetanja, vjerojatno je to zbog onih 2 dana mraka kada sam slučajno ugasio timer...

još malo slika:

OG


Tutankhamon
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Tu ima jos 20-25 dana cvjetanja, utrostrucit ce se to, ne brini

P.s. probaj plantella bio vrt tekuce gnojivo, iznenadit ces se koje rezultate daje u kasnoj fazi, I flush nije potreban.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
bit će one na cvjetanju još minimalno 30-35 dana...

neću sada ništa mijenjati, koristiti ću gnojiva koja imam, 10 dana prije kraja dobar flush i malo veća doza melase, zadnjih 5-6 dana bez vode i 48 sati mraka...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
pa ne mogu da verujem da sam i ovo preskocio kao i kalija... al dobro, ima tu jos mesecak dana pa pratim dalje ;) lepe biljke, bude to odlicno na kraju
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
mali update, pošto su danas biljke opet flushane...

da budem kratak, danas je 43. dan cvjetanja, do kraja ima još 20-22 dana (čeka se mikroskop iz kine).



nažalost, OG mi je dobro ispao samo na jednoj slici, nije mi se dalo opet slikati (ali bit će opet slika za tjedan dana)



i neki jadni pokušaji makro slika, ali aparat ne daje baš rezultate... treba mi neki D-SLR sa makro objektivom :)

 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
jbt. metalman lose ti ide taj prvi indoor pokusaj... sad kad se popalis ima da se nagledamo odlicnih dnevnika, bravo frend, a za macro, dovoljan ti je bolji digitalac sa super macro modom od 1cm i stativ, nisu neophodni skupi dslr sa posebnim objekivom ;)
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
Maniac, maniac, To nemože biti svak , Kad ga vidi moje srce, Kuca tika tak, Djevojčice mlade, čuvajte vaš brak, Svakoj ribi kad ga vidi, Naglo skoći tlak, I odozgo i odozdo, On je pravi metalmaniac........heheehe ovak pjevaju naše curice kad ugledaju metalmanica!!!
BTW: valjda necu opet dobit neki status upozorenja za spamanje dnevnika al mi se Dinina pjesmica ucinila zgodnom za naseg metalca..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: metalmaniac

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
prvo, hvala svima za silne lajkove! :thankyou:

odlučio sam poslušati kolegu Nixa86, i ako bude primjetnog napretka nakon flusha, napraviti ću flush svakih 7 dana i tako do kraja. (sjetite se njegovog dnevnika sa White Rhino)

naravno, nakon ispiranja svaka biljka dobije malu dozu gnojiva za vege i duplu dozu Hesi P+ i malu žličicu melase, i koliko vidim ne smeta im (tutankhamon ima nekoliko sitnih točkica po lišću ali ništa strašno)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
pozdrav svima!

stigle nove slike, neposredno nakon flusha. do kraja nas dijeli još nekih 15 dana, uzbuđen sam kao malo dijete... :)

tutankhamon se nakon flusheva počeo naglo debljati, nove pistile izbijaju svaki dan i to na sve strane. miriši slađe od meda, najradije bi se zatvorio u boks i udisao taj miris.



danas sam uspio okinuti malo bolje macro slikice, prekrijem blic bijelim papirom tako da nije prejak nego taman da se sve vidi :)






OG opravdava reputaciju RQS, neće biti baš veliki prinos, najviše 30-40g ali zato bi to trebao nadoknaditi kvalitetom... jedino što mi je čudno je da OG jedva ima neki miris, skoro pa se ništa ne osjeti a svi kažu da inače smrdi na kilometar (nije da mi smeta, lakše se održava stealth)...





još će jednom dobiti gnojivo i melasu, a onda ide jedan veliki flush 10 dana prije kraja i onda samo voda i melasa...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
metalmaniac je napisao(la):
danas sam uspio okinuti malo bolje macro slikice, prekrijem blic bijelim papirom tako da nije prejak nego taman da se sve vidi :)
odlicno izgledaju, bude prvoklasnog dima... a umesto papira probaj naci u meniju aparata opcuju za ekspoziciju (Exposure Value; EV ili 0EV) obicno je na 0, a moze da ide od -3 do +3. e tu stavi -1/3 ili -2/3, moz probati i sa -1 pa vidi jel bolje (bez papira naravno)
edit:
da bi mogao da menjas EV, aparat mora biti postavljen na manual mod, ne na auto
 

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
biljke su ti odlicne!! samo da te pitam jeli toliko cesto flushanje samo za tu sortu ili bi to trebalo kod svake sorte? ja jos nijednom nisam flusho posto sam pitao za savjet o flushanju ranije i mnogi su me uputili da ne flusham skroz do predkraj... sta je bolje radit? LP
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ja mislim da flush ne može smetati nijednoj sorti, moje su se nakon flusha počele puniti i još uvijek izbijaju nove pistile na sve strane...

ako ti je do igre, probaj na jednoj biljci raditi, a na ostalima ne, pa onda usporedi rezultate...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
danas je pao zadnji flush, dijeli nas još samo 10 dana do kraja i nestrpljenje je već na visokom nivou... :)

tutankhamon se je fino popunio, iako se na vrhovima vidi da sam ga malo pregnojio. (nije ni čudo s obzirom da su svakih 4 dana dobivale duple doze P+)



OG je ostao dosta sitan ali nema veze, svi kažu za RQS da malo daju ali nadoknade kvalitetom... mogu reći da sam dosta naučio tokom protekla 3 mjeseca i znam što bi trebalo promijeniti ali šta je tu je, ja sam zadovoljan stanjem... prije svega trebalo je napraviti višestruki topping i malo ga bolje proširiti LST-om za veću količinu...


još jedna stvar koju sam primjetio kod OG-a je to da može progutati stvarno puno gnojiva, na njemu se za razliku od tutankhamona ne vide ni najmanji tragovi pregnojavanja.



u srijedu ću im skinuti sve veliko lišće i malo slikati gole vrhove zadnji puta prije berbe. do tada, lijep pozdrav svima koji prate! ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.