Orange Bud fem & 4X400W MH/HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

admiral

Aktivan Član
31.03.2012
83
13
8
41
nije fazon imati sto vise biljki ;)
sto bi stavio 5 biljke koje ce da daju po 10 grama
Ako jednu mozes da odradis kako treba pa da da 50 grama ...
ako me razumes....
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Kontam da je to sto rece Weedic, nemoj gledat tacno specifikacije, uvijek ostavi duze (koliko sam vidjeo u 90% slucajeva na forumu ljudi ostave bar sedmicu-dvije duze nego sto pise u specifikacije strain-a)....Eto sad sam i ja zbunjen sto se tice gnojiva...Kontao sam taj Hesi, ali eto sad....Ako ikako mognem do Slavola doci (on je prioritet), a ako ne, vjerovatno Bud Candy ili Jungle Juice
 

deep

Aktivan Član
03.11.2011
74
27
18
32
12. Dimenzija
@Buddha

ekipa s foruma vecinom ostavlja duze zato sto svojim biljkama osiguravaju max 400-600w sunca, nema bas puno uzgoja sa 1000w+ na forumu, sa koliko breederi osvjetljavaju svoje biljke i na osnovu cega pisu specifikacije straina. ako me kuzis..

not smoke sori na offu
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
deep je napisao(la):
@Buddha

ekipa s foruma vecinom ostavlja duze zato sto svojim biljkama osiguravaju max 400-600w sunca, nema bas puno uzgoja sa 1000w+ na forumu, sa koliko breederi osvjetljavaju svoje biljke i na osnovu cega pisu specifikacije straina. ako me kuzis..

not smoke sori na offu

kolko znam 'breederi' kako ih zoves hvale koriste i preporucuju 600w 'sunca'
tako sam video u nekoliko dokumentaraca...
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
i kontao sam nesto na gnoivo i sad vidim koi sam majmun ,a nije do para to nije bio problem nego kontam gnoivo ko gnoivo uzece ona koliko joj treba sve je to isto ak kur.. izgleda.


rekao sam sebi odradim ovo i do outdora cao ali izgleda ce pasti jos jedan skromni indor da otklonimo sve greske.

@admiral ja i neidem na foru sto vise biljaka i hocu 1 al 100g,a posto imam prostora za 10 do 15 kom picim maximum sto da mi zui box polu prazan

sto sam video par dnevnika tamo vec u 6,7 nedelji se nagruvaju i cao ostalo je samo dozrevanje nema rasta makar tako primetim po slikama, idemo do kraja sad pa da vidim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Jedva cekam da vidim prvi puta tvoje biljke kako ce izgledati kada bude sve gotovo kako spada :) U svakom slucaju uvjeren sam da bi dobio hrpetinu vise vutre da koristis bilo kakvu metodu treniranja :) Fino to izgleda, a rep mi neda jos je vruc :)

Blade je napisao(la):
Tocno imaš wati ko ghovana a cvijetovi mršavi na to sam i apelirao...genetika nije u pitanju....pretpstavljam da lampe nisu predaleko od biljaka,tako da po mom sudu ostaje gnjojivo.....mislim da je sve ostalo odlicno odrađeno...eto krivi izbor gnjojiva u kljucnim trenucima za biljku,po meni i topovi se ne debljaju...ko i sve drugo na ovom planetu ako se hrani loše....zakržlja

A da se nadovežem na Hessi.....ja osobno ga nikad više necu kupit...da ne razbijesnim neke clanove necu dalje što se tog gnjojiva tice....jer nepisano pravilo ovdje je ako se ne slažeš s vecinom obije ti se o glavu to...a ja nit se želim kaćit s nekim nit se želim pravdat za bilo šta


Gle frende. Ako si nesto mogao primjetiti je onda to da ja na ovom forumu ne podlijezem nikakvim prepiranjima niti bilo cemu drugom. Sve sto sam ja htio reci i pitati tamo je da li imas neko iskustvo ili na osnovu cega pises to sto pises o Hesiju. Smeta mi takav nacin komunikacije na forumu pa sam i reagirao...
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
glavonja je napisao(la):
kolko znam 'breederi' kako ih zoves hvale koriste i preporucuju 600w 'sunca'
tako sam video u nekoliko dokumentaraca...
pa naravno kad su najisplativije, odnosno daju najviše lumena po potrošenom wattu...nekoliko takvih i eto ti uzgoja od par kW ;) - iako su to toliki razmjeri i zarade i svega da vjerojatno svejedno deru sa kilowatačama :)
ontopic
Meni su ove biljke totalna uživancija i rekao bi da se "na kraju mrtvi broje"...ako uspoređujete sa nekim prijašnjim not smoke-ovim growom orange bud-a pod istim setupom (za kojeg ne znam) onda ok...ako je prvi grow OB-a onda je moguće svašta : možda ne reagiraju na toppiranje jednako kao skunk, možda je temperatura nešto niža (ipak je sad zima), možda se nisi riješio spidera u potpunosti, možda je i do gnojiva zašto ne...iako je moje mišljenje da hebo gnojivo s kojim ne možeš pregnojit, gnojivo za biljke je gnojivo za biljke, ono što plantela prodaje u jednoj bočici neki drugi proizvođač nudi u 5 različitih pa ti kupuj ;)
Hvala not smoke što nas puštaš u svoj čarobni vrt :bale
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Oprah nemogu rec da je rijec o bilo kakvom sukobu,daleko od toga,nije ni usmjereno osobno tebi ovo što sam napisao,više onako opcenito,samo ti reagiraj nema tu ništa loše..da ne spamamo decku dnevnik...koji je i više nego odlican...mislim da opci zakljucak "problema"..ako uopce postoji imamo.....iduci grow ce biti savršen ne sumnjam u to...
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
hvala ljudi dobro kazete sve uslove imaju al gnoivo smece,tek sam sad malo guglao i trazio pa ima gnoiva do jaja.

@oprah pa radio sam treninge savijao ih skoro do pucanja ,pa onda toping i na kraju olindro one sve izdanke dole da neguse biljku,jel ima jos neki trening.

al tek pocinje 6 nedelja za 3 nedelje ce valjda jos malo napredovati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nisu one lose da se nelazemo za 5 punih nedelja to je simpaticno ima jos do kraja sto rekao @usrname na kraju se mrtvi broje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
not smoke je napisao(la):
ma sve ja to znam heisi sam koristio prvi put i kupio sam sve komplet u becu i tnt,rot i blom i super vit i bilo je 50e al posle cujem da nema neki efekat sto je tako skupo niti ce vise roditi niti kvalitetnije.

a to da je taj heisi kvalitet,verovatno jeste cena radi svoje.ko zna ako popizd.. mozda i uzmem to opet videcu!!!!

Malo o hesiju!

Hesi je bilo prvo gnojivo te "klase" dostupo na našim prosorima. Gotovo svi iole ozbiljni groweri su ga koristili. I ja sam ga koristio. Sada ima boljih gnojiva u ponudi, ali da hesi nije odlićno gnojivo, zar bih uspio ovo: https://forums.vutra.org/unutra%9An...erija-%2Asa-komentarima%2A-19.html#post178366

Nadalje, malo o Jungle Juice od Advanced Nutrients, pošto je spomento. Klasa hesija, s tom razlikom što je jeftinije i trokomponentno. Jedina zamjerka je što mikroelementi farbaju,pa je sa onim kapima za mjerenje pH nemoguće izmjeriti.

Plantelu nisam nikad koristio (cvet) ali reći da ne valja ne mogu. Toliko je uzgoja uspješno privedeno kraju sa dotićim, da sam u napasti probati, jer je naj jeftinije :)

Međutim, sve navedeno je loše jer je riječ o mineralnim gnojivima, pa bih svima koji imaju prilike i novca predložio da ipak odaberu neku organsku opciju.

not smoke frende, ovo izgleda fenomenalno! Samo rokaj sad do kraja ;)
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
6 nedelja flovera 37 dan stanje je ovako uzivajte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




sdc13639copy.jpg









sdc13643copy.jpg






orange

orange

@zlo jesi heisi koristio svako zalivanje po tablici ili ima odstupanja,posto sam ga ja koristio strogo po tablici.kako bi bilo ok??????????????
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
not smoke je napisao(la):
@zlo jesi heisi koristio svako zalivanje po tablici ili ima odstupanja,posto sam ga ja koristio strogo po tablici.kako bi bilo ok??????????????

Pa da, uglavnom po tablici, s tim da nisam imao sve komplet. Možda sam 2 puta preskočio prihranu, ne sjećam se točno sad. Bilo je malo problema sa pH pa nisam htio stvoriti pre veliku koncentrciju hranjiva u zemlji, jer biljke određene elemente uzimaju na razlčitim pH vrijednostima, pa ako pH nije dobro izbalansiran, može doći do zasičenja u zemlji, dok biljke pokazuju nedostatak. To je ujedno i naj češći razlog pregnojavanja, jer ljudi vide da biljci fali, a ne razmišljaju o razlozima, nego još gnojiva sipaju.

Bljke su super ;) Rep+
 

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.676
163
@ not smoke oprosti na spamu-što ti kvarim dnevnik CURE SU TI SUPER
...ali stvarno mi je jako ružno kad se neki članovi (uglavnom koji misle da su nešto u ovom svijetu-a ovaj svijet po meni je RESPEKT-MIR-LJUBAV-POMOČ) stvarno jako bahate,bezobrazni su i ne pomažu nego svojim ponašanjem-riječima malte ne TJERAJU LJUDE S FORUMA-i kad to ovdje osjetim-vidim ,čisto im NE VJERUJEM da uopče imaju veze s našom najdražom nam biljkom....ppp
...bez zamjerke-samo pišem-govorim što znam tu vidjet a eto smeta me,sory:sun2:
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
@zlo hvala na inf.

@perobukvic nekvaris ti nista i treba da kazes sto mislis to mi je drago,e sad svako drukcije razmislja nekom se nesvida ovo voli iskljucivo ps dnevnike ,neko voli samo domaju

ima nas svakakvih tako da opusteno!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
not smoke je napisao(la):
zemlja:krecu u terra magmi od 2l posle presadivanje u DCM mix za cvetajuce bilje
svetlo:mh vege 2x400, cvetanje 4x400, 2xmh i 2xhps
voda:kupovna u balonima od 6l i kontrola ph, saksije tj.kante 10l
gnojiva:plantela list,cvet i super vit
to je to plan oko 50 dana vege sa 25 dana toping naravno odm lst krece polako vrhovi idu na kloniranje i bice tu jos 10 klonova ice u 3.5 l saksije
Mogao bi drugi put s obzirom na jačinu svjetla, povećati finalne kante. Vjerujem da bi bilo razlike.
Šuma objavljuje:
»Ja sam snaga
Koju sunce izvuče
Iz srca zemlje.«
Khalil Gibran

edit: Malo sam detaljnije pogledao dnevnik i evo par razmišljanja koja bi ti možda mogla pomoći u maksimiziranju prinosa.

Imaš običaj topirati biljke, a vrhove iskoristit za klonove da bi dodatno iskoristio prostor.

Biljka kao živo biće raste djelovanjem auxina - hormona rasta koji je najprisutniji pri vrhu biljke najbliže svjetlu, a pri dnu (odnosno bliže korijenu) nalazi se više hormona zakorjenjivanja. Mislim da se i zbog te prirodne pojave za kloniranje preporuča skidat najdonje grančice. E sad, ukoliko otcapariš veći dio vrha prilikom topiranja (da bi ga zaklonirao) - zapravo činiš kontraefekt ostatku biljke (ostaje bez većine hormona za rast) i novim klonovima (jako malo hormona zakorjenjivanja u vršnim granama). Drugim rječima, vjerojatno bi još bolje rezultate postigao ako bi prilikom presađivanja zaklonirao po par najdonjih grančica, a biljku zakopao dublje u nove posude. Tako bi ti se sigurno novi klonovi brže zakorjenili i nastavili rast, a ukopane biljke tada konkretnije LSTirat i tako izbjeći rezanje vrha.

Botanički sam laik, tako da je lako moguće da sam nešto krivo skopčao - slobodno me ispravite i ne zamjerite na pokojem krivom izrazu. Ima tu još puno detalja koje ne razumijem (šetanje auxina gore/dole tokom dana/noći) ali za moju razinu je i ovo da mi se mozak užari.

I još na kraju bi dodao da svaki slijedeći grow ne mora biti bolji od prethodnog. Svaki novi uzgoj je novi izazov i to najviše zbog činjenice što grower lako mijenja uvjete uzgoja, ali growerske navike ipak nešto teže. :)
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
@usrname meni ti vrhovi ni netrebaju nego da se ne bace,a kad sam cistio ono donje grancice imao sam jedno 20 kom sto sam pobacao,nemogu to klonirati jer je box u cvetanju nemam gde sa klonovima to bi moglo da je april,maj imao bi 200 klonova

e sad za toping vidim da ga svi hvale kazu veci urod,2 vrha,itd.

to sto kazes je ok nemora novi grow biti bolji od starog i nemora samo da zaobidem bolestinu i nepadam na starim greskama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
not smoke je napisao(la):
... e sad za toping vidim da ga svi hvale kazu veci urod,2 vrha,itd...

negde sam ranije citao postove od ljudi sto ozbiljno rade (strani forumi), kazu da dva vrha u sumi znaju da daju manje nego da se ostavi nedirnut glavni vrh, nisam paralelno furao dve biljke iste vrste, pa da jednu topiram a drugu ne i licno proverim, samo prenosim info.
licno, i ja topiram, cak cesto double topping, ali uglavnom to radim zbog prostora a ne zbog "veceg uroda"... a jednom i to proverim na licnom iskustvu:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.