Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

>>Big-Bud, Aurora indica, 600w MH/HPS<< by VanjaTheMean

Diskusija u 'Dnevnici unutrašnjeg uzgajanja' započeta od VanjaTheMean, 08.01.2017.

1. bigeskalibur

bigeskalibur Aktivan Član

Učlanjen(a):
    25.01.2015
    Poruka:
    836
    Sviđa im se:
    698
    Trofej poeni:
    113
    Ratings:
    +902 / 0 / -0
  2. hazeri

hazeri I came,i saw,i loved...
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    25.01.2016
    Poruka:
    3.582
    Sviđa im se:
    11.652
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +14.901 / 3 / -0
    Sretno u prvom uzgoju:):thumb:

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 1
  3. VanjaTheMean

Učlanjen(a):
    06.12.2016
    Poruka:
    47
    Sviđa im se:
    46
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +50 / 0 / -0
    Moze li neko ko zna da mi objasni,kada moram da palim vent da duva po njima i ove sto izvlace vazduh,da li mora vec sada posto se plasim da mi ne izvuku svu temperaturu napolje?A i vlaga dosta opadne kada popalim i jedan i drugi?I sta biste mi savetovali da koristim od Hesi djubriva i kada da pocnem?Da podsetim biljke su tek nedelju dana u posudama od 20l u koje cu dodati jos zemlje da popunim do kraja posude.

4. Himalaya Gold

Himalaya Gold .!. .!.
    Grow Support

Učlanjen(a):
    10.08.2012
    Poruka:
    3.217
    Sviđa im se:
    10.140
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +12.427 / 7 / -1
    Ja palim cim izadju iz zemlje a ventilacija od boxa mi radi 24h
    Najbolje je koristiti citav set i drzati se tablice
    hesi-soil-grow-schedule.original.png

Dodate datoteke:

• Slažem se Slažem se x 2
  5. Stipe

Stipe Japanac
    Urednik Moderator

Učlanjen(a):
    20.03.2014
    Poruka:
    9.982
    Sviđa im se:
    19.002
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +23.994 / 16 / -0
    Root complex od starta da se korijen razvije sto bolje.
    Powerzyme mozes svako 3 zalijevanje dok su male.
    Supervit mozes svako zalijevanje.
    Za tnt ima jos vremena. Mozda jednom ili 2 puta prije cvjetanja.

Ventilacija ti radi non stop. I unutarnja i ispuh. Ako je pre hladno, onda moras jace ugrijat prostoriju.

Evo kolega me preduhitrio ;) To je to. Drzi se tablice, s time da tnt nemoj odmah jer imas dobru zemlju.

6. bigeskalibur

Učlanjen(a):
    25.01.2015
    Poruka:
    836
    Sviđa im se:
    698
    Trofej poeni:
    113
    Ratings:
    +902 / 0 / -0
    Ventilacija je jedna od najbitnijih stvari u growu.Jesi li probao da kucas u trazilicu gore da vidis sta ce da ti izadje.Ovde na forumu bas ima dosta temi o tome i bas se pridaje paznja toj temi mogu slobodno reci.U tvom slucaju a i u opstoj kulturi indor uzgoja simulacija vetra ili ti ventilatori koji puse po krosnjama preporucljivi su da rade 24h ili ako hoces namestis te ventove na tajmer da ti ventovi rade dok radi sijalici i dok spava da se pale na svakih dva sata eto cisto da malo ohladis opremu a i da procirkulise cisti zrak dok biozice spavaju.Sto se tice ventilatora ili turbine za ispuh zavisi sta ti imas ,one obavezno rade dok ti radi svetlo kroz njih kotrolises temperaturu i vlagu donekle.Eto ukrattko,sto se tice gnojiva mozes da pocnes sa super vitom vec,ako imas love ubaci mu neki root od hesija to ti je dovoljno ako nejdes mnogo u vege., i evuntualno slavol kroz ceo grow.Za cvetanje dodaj jos samo p+ i to ti je to ako neplaniras da ulazes puno u gnojiva ono ekonomski.:rasta::spliff:

7. VanjaTheMean

Učlanjen(a):
    06.12.2016
    Poruka:
    47
    Sviđa im se:
    46
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +50 / 0 / -0
    Hvala puno na odgovorima,procitao sam dosta na forumu,proucavam ga vec mesec dana,samo nekako mi to ostalo nejasno,ja sam ventove za izbacivanje namestio da se pale na svaki sat po 15min,a ovaj u boxu jos nisam palio da duva po njima,sada mi je jasno i odoh odma da stavim sve na 24h da duva,pa ako temp padne pojacavam grejanje jbg,a sto se djubriva tice,praticu tablicu pa kako bude,hvala narode jos jednom ;)

8. Budfield

Budfield Aktivan Član

Učlanjen(a):
    18.05.2016
    Poruka:
    423
    Sviđa im se:
    1.093
    Trofej poeni:
    143
    Ratings:
    +1.207 / 0 / -0
    Ne brini previse za nisku vlagu, kasnije ti to i pase...i podici ce se malo kasnije ako bude gusta šuma!
    :popcorn:::wave:

9. danchyblazenko

danchyblazenko Aktivan Član

Učlanjen(a):
    15.08.2015
    Poruka:
    181
    Sviđa im se:
    460
    Trofej poeni:
    63
    Ratings:
    +508 / 1 / -0
    Sretan grov nek ti bude:popcorn::
    Po mojem ti tu imas premalo svjetla. stavi jos minimalno 400w ako mozes. a ostalo su vec prije kolege naveli :razvaljen::;):puuuh::

10. VanjaTheMean

Učlanjen(a):
    06.12.2016
    Poruka:
    47
    Sviđa im se:
    46
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +50 / 0 / -0
    U planu je jos jedna od 600w,prostor je 3m2 taman bi legla jos jedna od 600w pa da bude sve kako treba

Evo mali update,stigla je grejna folija i popaljeni su svi ventilatori,temperatura se drzi oko 25c,a vlaga je izmedju 25% i 30%,ja sam mislio da ce biti mnogo gore :) ipak je napolju -15c trenutno kod mene,evo i koja slicica vezano za foliju,prvo stiropor,pa folija i tepih ili neka deka od gore.

P.S.Djubriva su porucena po savetu starijih i iskusnijih growera,porucen je:Super vit,root complex i power zyme za pocetak,kasnije cu uzeti TNT pred kraj vege faze i Bloom za cvetanje,mislim da ce to biti dovoljno za ceo grow?

Dodate datoteke:

Poslednja izmena od urednika: 09.01.2017
  11. Herb Gardener

Herb Gardener ..neka bude sto biti ne moze..

Učlanjen(a):
    17.02.2014
    Poruka:
    202
    Sviđa im se:
    418
    Trofej poeni:
    63
    Ratings:
    +514 / 0 / -0
    uf imao sam to doma ispod tepiha u dnevnoj sobi. ako je to isto,ne bi ga ja na stiropor stavljo drug. ne znam kakva je ta tvoja folija,pa vidi,nemoj da se zapalis.da ne bude "ili ti stala gori,ili ti krava pusi":puuuh::;)

12. VanjaTheMean

Učlanjen(a):
    06.12.2016
    Poruka:
    47
    Sviđa im se:
    46
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +50 / 0 / -0
    Plasio sam se samo da im niska vlaga ne naskodi ali su mi objasnili da ne mogu biti neke velike posledice,a biljka kako raste sama dize vlagu,tako da ce biti ok,hvala na ohrabrenju ;)

Proveravam cesto,koliko sam provalio ona se ugreje na nekih 50ak stepeni a to nije opasno za stiropor,ova sto ja imam je 500w tako da nije nesto previse jaka

Poslednja izmena od urednika: 09.01.2017
    • Sviđa mi se Sviđa mi se x 2
  13. bigeskalibur

Učlanjen(a):
    25.01.2015
    Poruka:
    836
    Sviđa im se:
    698
    Trofej poeni:
    113
    Ratings:
    +902 / 0 / -0
    Prati sad samo da vidimo koliko ce ti se brzo isusivati zemlja u potu i da li je ok to sto ce se zemlja susiti odozdo zbog toplote.Inace i ja razmisljam da uzmem tu foliju ali da je montiram vertikalno ako je to moguce i ako ima isti efekat,eto videcemo kroz tvoj dnevnik sve..:joint2:e da,i sa folijom ti je stigao i termostat ili kako sta.

14. VanjaTheMean

Učlanjen(a):
    06.12.2016
    Poruka:
    47
    Sviđa im se:
    46
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +50 / 0 / -0
    Praticu situaciju,imam i onaj merac vlage i ph pa cu sa njim da proveravam vlagu na dnu,za foliju nisam siguran ali mislim da moze i vertikalno,ne vidim zasto ne bi smelo.Folija je posebno,ali moze kada se porucuje da se trazi da ugrade termostat,ima sa sondom i bez,on se dodatno placa

15. VenloNL

VenloNL sunce,sunce i samo sunce

Učlanjen(a):
    07.06.2010
    Poruka:
    5.392
    Sviđa im se:
    14.649
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +16.705 / 6 / -0
    Bilo bi lijepo da je viša vlaga al' šta je tu je. Uz tu silnu grijaću armadu ... još bi i vlage ;) ... e pa nemože.
    Nek čekaju bolje dane. Neće ovaj minus dovijeka.
    Za par dana kada padne snijeg...a 'oće :djede:ja bi im,da su moje,npr... unio amper snijega da se nasisaju.
    Onaj gornji,čisti, ... eto vam nadišite se friškogsmiley9934
    Porast će malo tempertura,smanjit ćeš malo i vrijeme paljenja grijačih tijela i dok klepiš :clap::evo proljeća.Prskaj ih vodom po mraku.

Ili nabavi neku skupu strojčinu od ovlaživača.Neku pilu :)
    E da,de makni onaj peškir sa radijatora ... zapalit ćeš nam forum :lol:

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 2
  16. VanjaTheMean

Učlanjen(a):
    06.12.2016
    Poruka:
    47
    Sviđa im se:
    46
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +50 / 0 / -0
    Hehehe,nasmejah se lepo,kontam da ih izvedem jedno pola sata na grudvanje :) neka se navuku vlage i zime,mozda ce vise onda ceniti uslove u boxu pa brze narastu? ;) a da znas da sam skinuo peskir pa stavio metalne posude,bolje spreciti nego leciti xD

P.S.Jedno brzo pitanje za sve,na dve biljcice su mi pozuteli malo ona dva prva listica koji se pojave na pocetku,a ostali pravi listovi su normalnog izgleda,to mi se desilo na dve biljke koje imaju najvise svetla,jel to znaci da ih biljka odbacuje jer ima stalne listove i dovoljno svetla,ili su malo nadrljali od sijalice koja je 40ak cm udaljena od njih?

17. unearth1984

unearth1984 Aktivan Član

Učlanjen(a):
    09.09.2014
    Poruka:
    186
    Sviđa im se:
    252
    Trofej poeni:
    63
    Ratings:
    +290 / 0 / -0
    Pozdrav Vanja
    samo da ti kazem da taj mjerac,koji kao mjeri ph zemlje ne valja pol k...a.
    Slobodno ga baci jer nema nikakvu svrhu
    Sretno dalje i pratim :watch:

18. VanjaTheMean

Učlanjen(a):
    06.12.2016
    Poruka:
    47
    Sviđa im se:
    46
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +50 / 0 / -0
    Da znas da sam i ja to primetio za ph,svetlo i vlagu meri,ali ph nikako,uvek mi stoji na istom mestu,brate umocim ga u vodu on zakuca na nulu,uzeo sam listice pa sa njima merim ph

19. hazeri

hazeri I came,i saw,i loved...
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    25.01.2016
    Poruka:
    3.582
    Sviđa im se:
    11.652
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +14.901 / 3 / -0

20. VanjaTheMean

Učlanjen(a):
    06.12.2016
    Poruka:
    47
    Sviđa im se:
    46
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +50 / 0 / -0
    Drustvo treba mi mala pomoc oko Ph,uzeo sam vodu koju drzim u boxu i vodu sa cesme,stavio jedno pored drugog i dobio ovo sa slike,znaci ph u prvom merenju sa cesme je 6.8,a u vodi odstajaloj 48h kofa sa leve strane pokazuje isto 6.8,ostavio sam papirice da odstoje par minuta i Ph se popeo na 7.0 i jedan i drugi,onda sam uzeo 1l vode i testirao na 10 merenja,stavljao sam po 5 kapi Ph down regulatora i svaki put merio,dosao sam na kraju na 50 kapi,koje sam izmerio sa pipetom,to je tacno 2ml ph down regulatora na litru vode da bih dobio da ph bude oko 6.5,pa me sada zanima da li je neko isto pravio slicne testove,posto mi deluje puno da stavim 20ml na 10l vode koliko mi je potrebno za zalivanje,ipak je to kiselina,problem je sto na pakovanju,a ni na sajtu ne pise nista o kolicini i upotrebi proizvoda

Dodate datoteke:

Preporučite stranicu