Otvoren paket

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.06.2014
47
61
18
Pozdrav! Ne znam gdje da postavim ovu temu pa neka moderator premjesti gdje treba. Uglavnom, danas mi je dosla kuverta sa sjemenkama, ali kad sam ju pokusao otvoriti, bilo je vidljivo da je vec otvarana. Nitko ju doma nije otvorio i ocito je da je netko prije. Pajkani mi nisu dosli na adresu ali sam poprilicno zabrinut, sta da radim? Da skrivam sve sumnjivo iz kuce na neko vrijeme ili?
 
02.06.2014
47
61
18
Ne znam, strah me sad lovi. Ocito je da je netko u posti otvorio paket i vjerojatno je skonto sta to je. Kolike su sanse da mi naknadno posalju muriju? Smije li mi murija uopce uc u kucu i krenut pretrazivat na temelju toga?
 
05.11.2014
2
2
3
slanje sjemenki postom ne podljeze niti jednom kazneno/prekrsajnom zakonu kolko ja znam.... Dapace, sjemenke su cak i jedini "dozvoljeni" dio konoplje koja se moze koristiti i konzumirati legalno u RH. :D
 
02.06.2014
47
61
18
Meni tu srce preskace a vi se zajebavate. Jel mi moze neko sa sigurnoscu rec da nema razloga za brigu ili dat neki savjet ako je nes sumnjivo? Vjerujem da ima ekipe sa slicnim iskustvima ovdje.
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
Gle,,da je postanski sluzbenik otvorio i naso sjemenke u pismu koje je tebi upuceno ,,najvjerovatnije bi o tome obavjestio murju,,i umjesto pisma dosli bi ti plavci pozvonit.bez da ti daju vremena dva dana da pospremis ostale stvari koje eventualno drzis u kuci..ja mislim da u ovom slucaju nemas frke,

a sta se tice *teme* mislim da je osudzena na Graveyard,,ovakvo pitanje bubnes bolje u status,pa ti isto tak dodze kad tad odgovor,,
 
Poslednja izmena:
05.11.2014
2
2
3
cak i za industrjsku konoplju trebas dozvolu ali za SJEME NE .... isprika na glupo sastavljenom postu.....
bilo je razmišljanja da li bi se posjed sjemenki mogao tretirati kao pokušaj uzgoja, ali su se tu pojavili problemi što nakon oduzimanja, kako bi se to tretiralo, tko bi uzgajao, da li će doista iz tih sjemenki niknuti biljka i da li će njeni listovi sadržavati više od 03 % THC-a

bilo je recimo i podvođenja posjedovanja sjemenki pod čl. 173. st.4. KZ-a "tko neovlašteno ....posjeduje....tvari za koje zna da su namjenjene za proizvodnju opojnih droga", ali i to opet ovisi od suda do suda

sjemenke se inaće ne vještače i to je činjenica. preskup sport za par sjemenki.

Ako se želiš malo zaštiti odi sutra u dućan za ljubimce i kupi 1/2 kg sjemenki ind.kanabisa za papige... nekih 15 kn košta, ako ti dodzu pokazi im te pa nek analziraju koliko zele.... A ako nemas papigu, to ti je za vanjske ptice, ipak je zima a ti ih jakooo volis....
http://www.pet-centar.hr/detalji_pr...09c667.zoo-produkt-konoplja-za-ptice-1kg.aspx
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
sjemenke se inaće ne vještače i to je činjenica. preskup sport za par sjemenki.
Može biti i super sport ako oni te sjemenke posade i uzgoje a onom čije su naplate dobru kaznu. I ovce i novce.
Pa država gleda recimo u prometnoj nesreči kazniti i onog tko je kriv i onog tko nije inače tko bi sve to na državnoj sisi nahranio a šta je najtragičnije nisu ni produktivni jer se država i dalje zadužuje. I zato se u Hrvatskoj recimo kažnjava i posjedovanje sjemenki jer je kako oni to kažu sredstvo za dobijanje "opojne droge marihuane" lol. Tako je napisano u zakonu, nema smisla uvjeravati ljudi u nešto šta nije i stavljati im mozak " na pašu". Zakon je surov ali je i tu da se krši:D
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
tur-hempe ne kenjaj bzvz..

bilo je razmišljanja da li bi se posjed sjemenki mogao tretirati kao pokušaj uzgoja



Zakon o suzbijanju zlouporabe droga čl.2, stavak 4.

"Uzgoj biljke za dobivanje droge jest nabavka i posjedovanje sjemena, sjetva, sadnja, uzgoj biljke, uzimanje i posjedovanje dijelova biljke koji služe za dobivanje droge."


smiley-taunt006.gif
 

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
Nemoj si nabijati paranoju bez potrebe. Da je prošlo neku provjeru već bi ti netko pokucao na vrata. Paket koji je putovao danima sa ostalim paketičima i pismima a slabije zaljepljen se može i sam odljepiti, a i poštari znaju ponekad zaviriti dali ima koji Eur unutra pa paket naglo nestane :)
Samo opušteno i čekamo tvoj grow ;)
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
zna kuverta izgledat ko da ju karava zvakala pa nista ne bude...al bilo je slucajeva da otvore,propuste sjeme pa ulete doma nakon 2mj il manje..ako zelis bit 100% siguran cekaj malo,iako ne vidim tu neki razlog za strah...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica
02.06.2014
47
61
18
Sad me tek trta. I vise je nego ocito da je kuverta otvarana jer je papir bio strgan. Sad me frka da mi ne dođu u pretres, mislim da cu ipak skloniti sve iz kuce i odgoditi grow na neko vrijeme.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Zato nije preporučljivo sjeme naručivati na adresu gdje se misli to šta se misli. Odmori malo.
 

SX 763

Banned
Banovan
19.03.2014
13
1
3
ljudi poz dali netko zna dobar SAJT za naruciti sjemenke??? ali da je iznimno siguran i da nema neki zajebancija sa carinom i murijom? nisam nnikad prije narucivo pa bih prije svega htio se mal uputiti
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
ima dosta dobrih,ali zbog sponzora koji su na ovom forumu ne ide bas da reklamiramo neki drugi sem njihovog koji su sponzori foruma..ali da je kako ti kazes iznimno siguran i da nema zahebancije sa carinom ,moram te nazalost razocarati jer takav sajt ne postoji..jer uvek postoji verovatnoca i opasnost da ce nekom na carini i murije mozda nesto biti sumljivo sa nekom posiljkom,izmedju ostalog to im je i posao...ali na svu srecu vecina nas i nema tih problema...;):)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
  • Sviđa mi se
Reactions: Lunica @@@

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
brate dosta spama, to si vec pitao, kakve veze sad ima sajt sa carinom u tvojoj zemlji, a tek sa murijom nema nikakve veze, svaki ce poslati to sto porucis, a pitanje carine, heh... svasta, ko na to da ti odgovori. jedino carinik
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI