Outdoor 2012 by MetalManiac (trostruko veselje)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
mislim da nema te zemlje koja može ovoliku količinu vode upiti i propustiti... pada svakog dana po nekoliko puta, u zadnjih mjesec dana je palo oko 200mm kiše po metru kvadratnom...

a uostalom, nije to ilovača, to je šumska zemlja pomiješana sa riječnim muljem i zemljom koju voda nanese s vremenom tako da dosta dobro propušta vodu.

navodno će od sljedećeg tjedna biti lijepo vrijeme, a već je krajnji čas da se promijeni pošto je do sada bilo kao u amazoniji, svaki dan vlaga 70-90% i redoviti pljuskovi nekoliko puta dnevno ili pak cjelodnevne kiše...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Maniac ja nebi odustao:watchplant::watchplant:zive buraz:)ja bi to presadio u Terrama(g)mu i za 7 dana :bananica:banana_rasta::banana::banana_dred:......:dada
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
ma nema potrebe za presađivanjem, samo da ova jebena kiša stane više, na sajtu mi je močvara...

riješio sam i drveće koje je stvaralo sjenu tako da sada imaju puno više sunca (tj. imale bi ga da je sunčano) i ne bi trebalo biti nikakvih problema..
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
dobro ti govore, presadi u kvalitetniju zemlju na sajtu, jer ova u koju si posadio uopce ne propusta kisik, bar si je trebao pomjesati sa stiroporom i sitnim pjeskom da bude prozracnija, a i korijen ti je stalno u vodi jer vjerojatno zadrzaje puno vode, nemoj misliti da kritiziram samo, zelim pomoc samo
sretno, sve ce biti 5
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
u mom dnevniku na zadnjem postu su slike biljke koja je rasla u otprilike istoj zemlji ko i tvoja, u mom je slučaju to je gorična zemlja puna gline, zeznuo sam se što sam tu zemlju pomješao sa kupovnom u omjeru 80:20 za tu ilovaču.. Pa vidiš po slikici da se izdužila zbog manjka svijetla i kad sam presađivao samo sam rukama složio kuglu od zemlje s korjenom i to malu kuglicu.Mogu ti reči da se korjen nije normalno raširio i prihvatio a to je po mom mišljenju bilo zbog zemlje pošto korijen nije mogao od takve zbijene glinaste zemlje normalno rasti..
To ti je samo moje razmišljanje i opažanje. Poslje kad sam presadio napunio sam rupu skroz sa kupovnom,par kamena na dno skupa sa koprivama i malo šljunka radi drenaže i tek na vrh stavio malo ove zemlje sa sajta i to pomješane sa piljevinom i na kraju okolo postavio odumrlo lišče i granje koje je bilo okolo.. Drenaža vode je sad odlična i biljka se ljepo uspravila za samo par sati a nakon par dana je izbacila novi set listova i počela se jačat..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ako nesto moze da ih izvuce to je sunce, ostaje samo da cekas da se vreme stabilizuje i prolepsa, mozda te i prijatno iznenade iako trenutno stanje fakat nije bas zadovoljavajuce
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
savjet koji sigurno nece odmoci a mozda pomogne:
natrpaj zemlje u obliku stozca(konusa) oko samih biljki u visini kojih 7-10cm i polumjer(radijus)=20 cm.
to ce ih stitit od polijeganja(2) ili pucanja stabljike zbog obilnih kisa ili ne daj boze kakvog nevremena, a i nece se stvarat bazeni svodom tik do njih nego ce se voda slijevat dalje.
jer kolko vidim, biljke ti najlose izgledaju od zemlje pa go prvog lista,na ovaj nacin taj dio ces donekle zastiti bas taj dio biljaka.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
evo da se konačno javim nakon dugo vremena, Think Different je procvjetao, sad očekujem još nekih 50 dana cvjetanja, možda malo više...

danas je kao pojačanje još posađeno i 5 komada Auto Jet 47, regularno sjeme...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
bogami i ja jedva čekam...

možeš zamisliti koliko su loši bili uvjeti kada je automatik procvjetao nakon 40 dana umjesto nakon uobičajenih 20...
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
a sta ces takvo je bilo vrijeme :) sad kad ti ugrije sunce bit ce mesa :))) samo opusteno i misli najbolje i desit ce se najbolje :) ljeto tek dolazi :sun2:


peace out !
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
polako veliki L, bit će slike prvom prilikom. možda već sutra tj. danas popodne...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
meni odgovara ovakvo vrijeme jer su moje u boxu ali vec cu ja nekako ohladiti box.Ja se nadam da ce vec od sutra krenuti lijepo vrijeme....zbog vas koji ste vani.pozdrav
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
mali photo update...

Skunk #11:

loš je ali mislim da će se sada pokrenuti jer je izvađen iz zemlje i rupa je napunjena kvalitetnom zemljom. visok je oko 10 cm...



Satori:

ima ih svakakvih, od 4-40 cm, pa krenimo od najmanjeg...
ovaj stoji već jako dugo iako je presađen, ne znam zašto ne mrda s mjesta...


Think Different:

nisam još slikao pistile ali bit će i toga kroz tjedan dana, kada im se malo poveća broj. velike su od 20-50 cm...



to je to.

ako se pitate zašto su tako obješene, stvar je u tome što ih gnojim folijarno s gnojivom od kopriva i netom prije su prskane pa su se objesile...
(moram gnojiti folijarno jer je zemlja ionako previše mokra, za tjedan dana će sve dobiti dozu H2O2 u zemlju)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nixa86

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
po pitanju te male satori, da li imas u blizini vidljivih krticnjaka, nekad biljka zna da vegetira na malo korena ako joj krtica precvika ostatak i koren se dalje tesko razvija jer ostene vazduha/rupa/kanal od krtice kada prozuju zemljom... ostale satori su relativno ujednacene... drzim fige za skunk, ostade samo taj jedan, nadam se da ce mu presadjivanje prijati... inace, jesi vec sadio na tom potezu ranije, mislim na kvalitet zemlje... sve razmisljam zasto se tako nekako muce, jel od loseg vremena koje je dominiralo ili mozda ima veze i sa zemljom
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
lani su rasle na istom mjestu i sve je bilo ok, nisu bile tako kržljave, a krtica nema nigdje u blizini pošto je to sve duboko u šumi...

otkako sam ih počeo folijarno gnojiti automatici su doslovno podivljali, ona najveća naočigled raste, svakog dana po par cm, tako da ću je još barem 4 tjedna gnojiti za vegetaciju da naraste maksimalno a onda se prebacujem na gnojivo za cvjetanje, a kako mi se čini to će biti nešto organsko tipa biobizz ili još bolje, nešto domaće izrade...
 
27.05.2011
9
1
3
32
Maniac furaj do kraja nema predaje ja sam isto imo problema na pocetku outdoora sad vec sve ide manje vise kako treba,jos mako zahebava ova kisa sta svako vece pada ali bar vise manje ima sunca... Sretno i pratim dalje...