Outdoor bez zalivanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.08.2011
35
3
8
58
golub mira je napisao(la):
ja sam bio isto u strahu za svoju biljku jer sam morao na put kad su bile najveće žege, od 1.7 -15.8.
Van sam ju presadio negdje oko 3.5 i do 1.7 sam ju derao samo sa Slavolom i zaljevanje i folijarno, biljka se je za ta dva mjeseca od Slavola dobrano razvila, korijen otišao dosta duboko.
Kad sam morao na put napravio sam malu pripremu za narednih 45dana bez kapi vode.
Oko biljke sam pažljivo otkopao površinski sloj zemlje nekih dobar pedalj i zemlju pomiješao sa vermikulitom, zalio sam je sa 30l vode, oko biljke debeli karton dobrano namočen, pa na karton opet zemlja, pa na zemlju još jedan debeli karton namočen vodom, pa preko tog kartona opet zemlja i na sve to nabacano hrpu mokre slame.

Kad sam se vratio sa puta, na biljci sam primjetio možda 10-tak osušenih najvećih listova a biljka je vrištala od zdravlja mada je teren jako suh inače.
Na kraju mi je biljka dala oko 620gr suhih hedova, vjerujem da bi bilo i bolje da nisam morao na put a možda i ne bi.
koju si vrstu biljčice sadio?
 
06.03.2012
7
15
3
33
Sta nitko nikad nije razmisljao o Timerima za vodu (onaj sta se koristi za zaljevanje trave oko kuce)?? Doneses kantu 20 l spojis je na timer i netreba ti obilazit sajt mozda mjesec dana... :sun2:
 
06.03.2012
7
15
3
33
Da, jedino sta je problem - pritisak... treba imat minimalan pritisak od sta ja znam 0,5 bar (pritisak raste visinom, pa ako je sajt na nekom brdu ili slicno podigne se kanta i stvar rijesena) al moze se pronac i takve sta mogu radit i bez pritiska.
 
06.03.2012
7
15
3
33

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Bas nisam za tu shemu bez zaljevanja ali evo ja sam prosle godine spletom okolnosti imao neke autose vani..zali sam ih kada sam ih presadio..malo poplasio puzeve i gusjenice i vratio se za nekih 2,5mj..bez kapi vode,kanistera,paranoje...haha ali sam skinuo sa biljke 20-ak gr. mirisljave,ljepljive..ljubicaste vrhove i jos uvijek pamtim taj miris i onih 3,5min. straha dok sam ih cupao zajedno sa korijenom haha

edit
sigurno cu i ove god.ponoviti to bez kapi vode.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Ima onaj osjecaj kada trazis sajt...ako je to onaj pravi odma se to vidi kada zbrojis 2 i 2 pa onda ispadne da bas i nije najbolje sto si mogao izabrati i onda sta je tu je..cure su u zemlji.
meni se to dogodilo...da sam se predomislio haha ali je bilo kasno.
U tim situacijama je bolje ona bez vode nego ja bez slobode pa onda daj sta das i tih 20g je previse u jednu ruku a opet premalo za onih 3,5 min. straha.
Ali da ..koliko para toliko muzike sto kaze Jacky the driver....
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Bratec tema se zove "Outdoor bez zalivanja" a ti mu veliš da zaliva. U drugoj temi čovjeku se izdužile biljke od nedostatka svijetlosti a ti mu veliš da ovisi od sjemena i da će dobiti ogromnu biljku zbog toga. Neznam čemu komentirat nešt ak nemaš blage veze.
 

unicum

Aktivan Član
01.03.2014
176
194
0
imao sam prije par godina, običnu domaju.
Frend na selu(koji nema veze s vezom) mi se ponudio kao :ajde buraz niš te ne košta...reko aj probaj...


i sad, ne pitam ja a on ne govori................ stiže 10mj, skoro 11 , galama, vika ispred kuće!
izlazim van, dolazim do njegovog auta, a ono miris 10 metara naokolo, reko nemoj me J**** da je ono šta mislim??!!
otvara gepek, vadi crnu vreću od smeća a miris ubija i dalje------
skoro mi nije bilo dobro :)

na kraju krajeva cca 2m visine , brdo grana , brdo listova (krivo mi što neam slike) 400gr suhog,bez kapi vode , gnoja, brige.....

na žalost donji vrhovi su strunuli, ali se bacili nisu!!!!
bila je bez i jedne sjemenke, top veći od 2l pive, a debeo kao 2 takve boce :)
iduće godine pokušali ponovo, bez uspjeha, ali sa sjećanjem na livadarku,,,,,,,,,,,

eh....

eh....
 

BIABurazeru

Aktivan Član
22.02.2014
55
9
0
ja mislim da vi mnogo komplikujete ... ostavite nekoliko semenki i priroda ce sve sama uraditi..i potrudite se da spot bude u nekoj dolini jer logicno zna se gde se skuplja voda :) i posadite malo ranije kao i ja sada sto sam posadio evo april...ima puno kise a nema smrzavanja ! :) srecno
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa i ja mislim da je bolje da se sadi u 5mj.jer opet zavisi ko gde zivi,evo kod nas npr na nekim mestima je padao i sneg pre neki dan a evo i poplavljenja neka podrucja isto tako..pa sad ko voli da rizikuje ok,ili ako je na moru onda je to druga prica...:)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
PowerSeed
u vezi vikendice sa vodom
daj molim te otvori novu temu di bi se clanovi ovog foruma mogli divit tome i eventualno glasat u stilu jel nam drago i sl.
za nagradu, pobjednik bi posvojio
BIABurazera(vikendica sa vodom ukljucena).
Jel moze???

evo ja prvi:
jakoooo sam happy(na granici svrsavanja) sto kolega grower ima tu vikendicu s vodom (eh kad bi ju ja imao ehhh...) .
jel smijem sam se bi lupit LIKE za ovaj post??? znaci mogu?? ok.hvala.