Outdoor grow by Escobar 2014!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Ne bih da ispadne natjecanje tipa ko zna vise ali...
pod uslovom da se nisi zaigrao s gnojivom,
ovo je skurilo to naoko ravno prastaro staklo bez ikakve fotosenzitivne zastite.
. dovoljno je bilo i sat vremena podnevnog sunca(vec je 6 mjesec ljudi) i eto ti sranja,
a te podmetace nisi trebao nit stavljati posto si na pre-sajtu svaki 3-4 dana.
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Ništa ja tebe nisam shvatio osim za podmetače :D Ali ako si rekao za staklo nešto...Gledaj. Biljke su mi bile pod staklom, staklo sam ukljanjao kad grije sunce, navečer stavljao staklo u slučaju kiše preko noći :D Tad mi je sve bilo savršeno i bajno..kad su mi rekli da mi zaštita više ne treba i da ne moraju biti pod staklom...nastao je problem...list po list je počeo da se suši. Izgleda da je kiša natopila previše zemlju..malo zemlje a puno vode..podmetači su bili tu i polako je to počelo da se suši. evo sad nekad oko 12-1 idem sa drugarom da očistimo sajt i presadimo ih kante sa 20l zemlje. Ako se oporave-oporavit će se..ako ne..imam 17 novih biljoza, a bitno je da sam naučio još jednu lekciju što se tiče kiša i tacni i malo zemlje :D A 17 novih će kasnit..pa nek bude šta bude..valjda ćemo nešto pušit u septembru-oktobru :D pozz
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
imat ces za pusit i to ohohoho. cak i bez tih 17 novih.
problematicna ti je samo ona na petoj slici.ovo drugo je sve pic-pic.
izgorjeli listovi ce sami otpast a mozes ih i sam odrezat bez problema.
samo makni podmetace i prozorsko okno. ono ih moze zastiti samo od tuce,
ja bi poslusao

Bassman-a u vezi drugara
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bassman and Tarzan

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Ne, ne. Ne radim ovo sam, ovo je sve zajedničko sa drugarom, u istom smo sosu :D Bez brige što se tiče toga :D Podmetače ću maknuti, neću im davati da budu na kiši dok ne odu u kante, i to je to :D
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Ne znas da se dnevnik pise u prvom licu jednine?
Ako vas je vise, vise su vam i sanse da se stvarno i 'usosite ' :eek:hno:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
svejedno, nemoj to spominjati ovdje jer je to kršenje pravila. piši isključivo u jednini. bilo kakvo uzgajanje u paru policija tretira kao "kriminalnu organizaciju" pa imaj i to na umu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy and CilI

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Ma bez brige, kad s njim radim, kao i da sam radim. Ne pričamo nikome o ovome, samo nas dva znamo za ovo, sve pametno radimo..i sajt nam je jako dobro skriven tako da...mene više brinu 3 biljoze koje su se skoro osušile :D
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Gle, pišeš bez brige, sigurno je, pametno radimo, mi ovdje ne brinemo za tvoju sigurnost to je na tebi, ja sam ti samo ukazao da se pise u prvom licu jednine jer u protivnom krsis pravila foruma.Tako da ubuduce TI zalijevas, TI gnojis itd :icon_wink:
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Evo jedan mali update što se sajta tiče. Danas je sajt očišćen i omogućeno je dovoljno prostora za nekoliko biljoza. Sajt je naravno dobro skriven, tako da se tu može sakrit nekoliko biljoza u velikim kantama. Nisam mu napravio više mjesta jer mu neće trebati do daljnjeg a i ima više razloga. Alergičan sam na polen i počelo me je hvatati. Zaboravio sam pare kući nisam se mogao nečim osvježiti u povratku..i pukla mi je guma..pješačio sam 2 sata sa puknutom gumom od sajta do kuće. Gledao sam se sa lisicom oči u oči sa 20-30m i usrao sam se ko grlica. Ali nadam se da ću na kraju nešto izvući iz ovog truda i da će biti marihuane i par dimova. Presađivanje biljoza u velike kante će biti u narednih par dana kada popravim gumu na biciklu :D Mjesto je jako dobro skriveno..provlačiš se kroz neko šipražje, pa se penješ uz brzo..pa opet kroz šipražje i tu je na kraju moj sajt. Kad sam se zapitao ko bi mi ovo mogao naći...ne znam. Ne znam zašto bi se iko normalan zavlačio 10-15 minuta kroz šipražje, ona skretao prema mom sajtu..ne vidim gore ništa zanimljivo za neku normalnu osobu :D Evo slika..sunce je malo oslabilo kad sam slikao ali sve je ok..

Evo ovo je sajt "odozgo":
004_zps7cb374ca.jpg

002_zps8f38fcc4.jpg

001_zpsd5c1401c.jpg


A ovo je "odozgo", sa mjesta gdje će biljoze biti smještene..eto okolo je sve šipražje..ko će se normalan zavlačiti a i od tolike planine naći baš moj mali sajt?
003_zps9d6fa8a2.jpg


Ovo je taj putić..penješ se i 5 minuta i moj sajt je odmah u stranu..a da bi došao do tog "putića"..to su tek muke :D
005_zps134bd761.jpg


Kada sam se vraćao..naišao sam na ovce..nadam se da se one neće penjati i pojesti mi biljoze :smoke18:
007_zpsa9c51695.jpg


I na kraju..to je to famozno biciklo :(

010_zpsb403c24d.jpg



To je to. Tu ih mislim držati u kantama od 20l zemlje..zemlja je sa sajta..jako je vlažna, mrvi se, lijepo miriše..pravi humus :D U kantama ću ih držati zato što ne mogu tu da kopam rupe, ima puno korijena i svega, strmo je..a i u kantama ih možeš premještat i okretat kako hoćeš :D Pitajte, dajte komentar za sajt..neće škoditi ako bude i loših :D Ja sam početnik, ovdje sam da naučim :D pozz
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Ovo kao u Kolumbiji, he, he.... da tražiš ne bi našao. :D
Imat ćeš fini trening duatlona da njih...., ali u zdravu tijelu, zdrav je i duh. ;)
Bolje bi bilo u zemlju, ali ako si odlučio u kante, zašto ne....i ja sam par puta tako..
Moj savjet ti je da ipak kupiš zemlju za cvjetnice,..Sretno
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
ako kazes da je sajt bogu iza nogu onda ti je bolje da sadis u zemlju zbog zalevanja,ako budes sadio u kante moraces svaka 2~3 dana da zalevas kad uipekne preko leta,
ima da se smoris od nosenja vode...razmisli malo o tome..
i u zemlji biljka naraste veca sto znaci vise hedova..

kako god odlucis nek ti je sretan grow..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gazimir

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Što se ti više ispigaš, izgrebeš i izlomiš da dođeš do sajta to je sajt sigurniji. Dijeluje dobro i skriveno :thumb: .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pablo Escobaar

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Ni jedan sajt nije siguran,kao prvo :D
Obzirom da imam iskustva sa sađenjem u posudama tih veličina Pablo,pokušat ću te odgovoriti od sađenja u kantama.
No prvo ću ih nahvaliti.Kante su dobre jer; ne moraš kopati rupe,ako gnojiš biljke,sve fino ostaje u kantama,ako ti netko otkrije sajt a ti ga primjetiš,možeš kante prenijeti 10 km dalje.
No,tu prednosti sve prestaju :D

Tvoje kante će biti bijele boje ... ja sam svoje farbao u zeleno da se što više stope sa okolinom.Sve je ok dok su biljke male,nema potrebe za nekim većim zalijevanjem.No,od sredine 7-mog i cijeli 8-mi mjesec je šou program.Kao što reče Sasa443 u postu poviš...ima da svisneš noseći vodu.2 puta tjedno, svakoj biljki u tolikoj kanti po 4 litre vode treba.I svejedno kad dođeš drugi puta,one objesile lišće jer su žedne.
Izbušio si 20-tak rupa na dnu kante,jer u slučaju velikog pljuska,napunit će ti kiša kante pa da se bolje ocijedi ....ili si pak izbušio samo 5-6 da zadržavaju vodu...ludilo :D
E sada ,koliko će ti biti zgodno nositi kanister sa 20-tak litara vode ili brdo flaša u nekom ruksaku...to procijeni sam :D
U tvom slučaju,da bi napunio kante sa lokalnom zemljom,moraš kopati zemlju...što znači,treba ti motika,štijača ili sl ....radije si iskopaj rupe !!!

Lakše je jednom ponijeti štijaču nego svaki 3ći dan kanister sa vodom :D biciklom.
 

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
zasto uopce nosit kante,kupis zemlje pakovanja po 20l dodjes na sajt i poslazes ih na mjesta ,malo zastitis kamenjem okolo do vrha i liscem da stiti od direknog sunca,dole probusis par rupa i jos ako imas koju extra vrecu zemlje ove od 20 litara dopunis i napravis da budu od 30,a moze i opcija da se dole na dnu vrece skroz razreze pa kad korjenje napuni vrece od 30 l onda neka dalje trazi put u dubinu kolko ide :)
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Mislio sam ja na sve :D Tu blizu sajta je riječica mala, 5minuta od sajta :D Izdvojiti 30-60 min na zalijevanje 2x sedmično mi neće biti problem :D Ne može sve pasti s neba, moramo se malo truditi :D Meni je najbitnije da mi to niko ne pronađe i to je to. Hvala svima :D
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
VenloNL - Mislim da si me odgovorio od kanti. Slažem se sa svime što si napisao, ali baš sa svime. Pada mi mrak na oči kada pomislim da ću do gore morati prenositi 10-15 kanti, a morat ću ionako kopati ako hoću zemlju sa sajta. Mislim da mi je puno lakše sjesti na biciklo oko pola 5 ujutru, ponijeti veliki ašov(ovdje se tako kaže, nadam se da znate na šta mislim) i u nečemu 3-4 biljoze. iskopati rupe širine 40cm i dubine 40cm, mislim da će to biti dovoljno. Ali kao što sam već rekao, mali problem bi mogli biti korijeni ostalih drveća i nekako je "strmo" ali vidjet ćemo. Znao sam da je bolje kopati rupe, ali hvala ti što si me odvratio..ne samo tebi, svima :
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.