Outdoor grow by Escobar 2014!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Što se tiče moga sajta, otkrio sam još jedan veliki plus...na putu do moga sajta, po podu uvijek bude svježeg konjskog izmetišta. Šta mislite da nekako pokupim ta konjska govna i stavim preko rupa na biljozama? Čuo sam da je to jako jako dobro.. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
e konjska govna su jako jako dobra.Ako si ikad gledo od Cervantesa canna tour i kad vidis one biljoze sto yildaju i do 5 kila heda po jedno,to je sve gnojeno iskljucivo sa konjskim govnima.Sad ako netko zna koje su to doze nek ti kaze ja se bas sa tim nisam susreto,ili odi na ICMAG ili neku taku stranicu i upisi u search horse manure.
Evo recimo sta neki govore za konjska govna


As mentioned, I've been using composted horse poo for the last week as an amendment when transplanting my girls, and I've noticed how crazy dense this stuff is. I've been breaking it up with a little hammer prior to mixing it into the soil (1 part manure, 1 part recycled soil, 3 parts new soil), and even at that rate I can tell which pots have the poo in them because of the extra weight. Based on this, I can't figure out how using this stuff straight w/o perlite could allow for good root development. I can't see how any air could get down there, and after watering this stuff it stays wet forever. Then again, I'm not a botanist. Can someone explain how our plant's roots manage to penetrate this stuff? If I was growing real trees (i.e. maples/oaks/elms) I would totally understand how their massive root system could bust through - they tear up concrete after all - but how does our little annual plant do it?



I've recently been chatting with an old timey OG grower. We've traded some genetics and talked shop, etc. When I quizzed him about his process (soils, nutes, amendments, etc.) he blew me away. He says that he uses nothing more than overwintered horse manure - that's it. He plants clones directly into 100% manure (no perlite/compost/ewc/anything) and gives them nothing but water right up until harvest. I thought he was pulling my leg until he gave me some teenage clones in 2 liter bottles and lo and behold he was serious.

Has anyone ever tried this? His plants looked great, and life would be a whole lot simpler if the only thing I ever needed to do was pour some R/o water into them. In addition, he uses way smaller pots than I would think would be possible. He says that because the manure is so much denser than potting soil (it is at least 2-3x as heavy) there are more nutes per cubic foot so he needs less to accomplish the yield.

Jedino sto ja znam jest da ta govna moraju dugo stajat zbog fungija,i da dobrano zadrzavaju vlagu.E sad ako skontas semu sa tim mozes hebacka drva uzgojit.
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Ima za kupit peletirano konjski izmet u poljoprivrednim apotekama....na vreći pišu čak vrijednosti sadržaja....tako da ako nemate novaca za konja možete kupiti samo njegov izmet :rofl: smijao sam se sam sebi kad sam skužio da sam kupio vreću govana za 50kn...ah taj vrli moderni svijet u kojem živimo :sad2:
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Imam problem. Zasadio sam ukupno 21 biljku. Zašto toliko? Početnik sam i znam da će se desiti ovakve stvari, plus što će neka biti ženka neka mužjak, što neću koristiti najkvalitetniju zemlju i znao sam da ih moram puno posadit ako hoću nešto pušit. U Aprilu sam zasadio 7 biljoza, zbog moje greške ostale su 3 biljoze..i bile su na pre-sajtu i porasle previše i nisam ih nikako mogao prebaciti na sajt, već ih ostavio tu u kantama od 15l. A ostalih 17 sam presadio početkom Jula na sajt(imate gore slike sajta). Danas odem na PRE-SAJT, znači ne na onaj glavni u šumi, neko mi je biljku ukrao, najvecu..imala je preko metar i samo sto nije pocelo cvijetanje. Ostale 3 cu prebaciti na onaj gore sajt, nekako! Eh sad onih 17 u sumi sam zasadio kasno, početkom Juna..presadio tek početkom Jula..sada su visoke 15-20 cm, jedna je 30. Dakle, hoću li moći izvući ove godine bar 350grama od tih 20 biljaka? jer indoor neću raditi, pa hoću da imam marihuane do narednog uzgoja. Ove velike 3 će sada početi nekad cvjetati izgleda, a za ove male me zanima. Mogu li one biti ispod 1m a da cvijetaju normalno? i kad bi im otprilike moglo početi cvijetati? u koje mjesecu? Sortu ne znam, znam jedino da je marihuana bila da te digne u nebo i spusti :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
20hms88.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
a sta ocekujes da ti kazemo, ne znas koliko ce tu cura biti, niti kako ce na kraju zavrsiti, pitanje je prerano postavljeno, a odgovor si sam dao ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pablo Escobaar

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Pa da. Pitanje je oće li mi od tih 17 biljaka biti i 5 cura :D Ali eto, mislio sam, hoće li biljke početi cvijetati bez obzira na visinu? Sve me nekako strah da neće porasti dovoljno a da će cvijetanje početi i da ću dobiti jednu veliku k.... :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
imao si 21 pa si ostao na 3, pa je jednu neko ukrao i sad ces 3 prebaciti na drugi sajt i pitas se oce li od 17 biti 5 cura a ima ih 20??? ne kontam matematiku, mozda ces imati 10 cura mozda 12 il 15... al ajd ostavi da se stvari razvijaju kako vec moraju, u drugoj polovini septembra ces znati na cemu si pod uslovom da sve cure docekaju berbu
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Hahahahahahahahahah znam da sam komplikovan i da me ljudi teško razumiju jer ja inače kad pričam hoću da objasnim sve fino a na kraju sve zakomplikujem. Ovako.

Na PRE-SAJTU sam imao 4 biljke, visoke oko 100cm. Neko mi je ukrao jednu, znači sad imam 3 velike.

A na pravom sajtu, imam 17 biljoza visine od 15-20 cm. I za njih pitam. Male su pa me strah da neće moći porasti dovoljno. pošto ne znam koja je sorta, može cvijetanje već u Julu početi. Zamisli da im sad počinje cvijetanje a one male skroz...
 

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Pocet ce cvjetat kad sunce pocme brze padati ,a to je sve pocelo vec21.6 i oko 8 mjeseca to se poveca drasticno,tako da izmedju 8 i 15,8 krece cvjetanje.
To sto je stara 84 dana nema veze,jer u vegetaciji pod lampama ekipa zna drzati biljku i po par godina da ne procvjeta samo radi uzimanja klonova.
Ako procvjetaju tako male bice mali hedovi. ;-P
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pablo Escobaar

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Hvala :D Znam za to 12/12, ali mi nije jasno kako nečije biljke procvjetaju u Junu,Julu kad je tako.. :D Jel to do sorte?
 

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Prije 18/6 ;)

To je nekad samo do biljke,dodje joj i ona to napravi,nemora biti do sorte jer vecinom sve regular sorte su fotoperiodne i pocmu kad osjete da se dan skraciva............i meni je muzjak procvjetao jos u sredini 5 mjeseca...nekad je to samo do pojedinaca individualno :)

Sve ce to biti super,samo napred,nikad nazad :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pablo Escobaar

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
I još nešto. Čim biljoza počne cvijetati, a mužjak je..koliko vremena imam da ga ukinem dok ne oplodi ženke?
 

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Inace muzjaci po nekom pravilu se pojavljuju do 10 dana prije zenki(spol),tako da se ima nesto vremena......cuj,moj je nakon pojave prvih jajasaca poceo da pusta polen negdje oko 4,5 dana kasnije i to je mozda par bananica,a kako je raso toga je bilo po cijeloj terasi i onda sam ga morala ukloniti :(
Vec sam ispitala tu na forumu dali se moze zenka oprasit dok je samo preflower i kaze se da teoretski to nije moguce ,ali praksa je nesto sasvim drugo,ali ja vjerujem teoriji radje :D
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Pa šta ako kiša bude padala svako malo pa ne budem išao na sajt 20-30 dana a ono uveliko mužjaci i ženke pokazali spol :( Dok ne počne cvijetanje, ništa nije opasno?
 

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Nije opasno dok ne pocmu cvjetati,,ali cuj od 15.7 do 10.8 prodji bar 2 puta minimalno.....hebiga,to je tvoja obaveza prema tvom vrtu ako hoces dobru berbu bez sjemenki:)

A kad vec budu cvale pa naidjes na nekom vrhu ko neku malu bananicu,to ti je muski dio(hermi)i ako je mogucje i to sam citala svugdje(nemam jos praksu).......znaci probaj sa te bananice pokupit polen i oprasit neki vrh sa susjedne biljke i tako dobijes feminizirane sjemenke (iste one koje kupujes po 50 eura) ,a jos imaju jednu godinu rasta vani zapisanu duboko u genima)
A ako ti ta bananica oprasi istu biljku onda je postotak zenki 90% i malo su slabije genetike ....to ispada kao neki incest :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pablo Escobaar
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.