Outdoor uzgoj 2008

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.05.2008
4
0
0
39
under,moje saucesce...ali ne gubi nadu,jer koliko vidim tebi se suse donji listovi...a mislim da bi trebao da pocupas sve te osusene ma koliko ih bilo da biljka ne bi trosila snagu i trud na njih,vec da se usmeri na zdraviji deo...ti oboleli ce ti svakako crci...
ako si beznadezan,i ne znas sta da radis,pokusaj i to...ja verujem da ako bas istinski volis travu,desice se cudo i sve ce biti ok..
jbg,toliko od mene..
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
ma imam ph tester... mjerio sam i dobro je!!! ajd ljudi neko mora znat šta se dešava s njima!!! pomagajte dok nije prekasno
 
20.06.2007
17
3
1
34
Ja mislim da ti je to do zemlje, i ako možeš malo okopat oko njih zemlju i tu travu malo posjći! jedino ako bi ti to onda bilo preuočljivo...
I šta si se tolko izbediro??:balls:
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
jeb ga pizdim zbog sveg tog!!! stvarno neznam sta da radim!!! KaraJack pojasni mi to svoje pitanje.... nekontam ga baš najbolje!!
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Nikad nisam gnojio poslje kiše!! al uvijek kad sam gnojio prvo sam ih malo zalio obićnom vodom pa onda sjesu gnojiva i vode!!... zemlju nisam pripremao.... samo iskopo rupe 40x40x50 i mješao 50:50 kupovna i obićna i oda sam presadio biljke u nju i dobro zalio...
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ako nisi prehranjivao onda ti je 100% nedostataka azota a vidim i fosfora!!!
Samo ih prehrani!!!
Vidis tu vegetaciju okolo garant trose iz zemlje sve dostupno, zato ono pici pola doze dve puta nedeljno i to radi smesu u bar 4-5 litara vode za na jednu biljku! Nezaboravi da pola od toga ode ko zna gde!!!
Pa prati sta se desava!!!
To zuto lisce seci jer onda biljka gubi snagu i energiju pokusavajuci da ih regenerise i tako usporava razvoj celokupne biljke a i plus fali joj prehrane 100% aj bas poseci lisce prehrani pa sacekaj nedelju dana pa nam javi zuti li i dalje!!!
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Prvo i osnovno i najvaznije.STRPLJENJE!!!

Nemojte na svaku promenu da reagujete kao da ste vi bolesni.U pitanju je ipak samo biljka.A koliko vidim zute uglavnom donji listovi sto nije nikakva novost.Opusti se covece,pa sta i ako propadnu biljke?Hoce li biti kraj sveta?Neces biti ni prvi ni poslednji kome se to desilo,a bices bogatiji za iskustvo,pa ces sledece godine sve to bolje da znas.Ja sam uspevao da odgajim biljke bez posebne prehrane(hranio 2-3 puta obicnim mineralnim djubrivom),bez pH metra,bez insekticida i slicnih stvari.Koliko znam vec su ti zuteli listovi pa je proslo,tako ce verovatno biti i ovaj put.Asto se tice rasta biljke...pa nema tu pravila,ja ne znam sta ti ocekujes ali moras da shvatis da biljka nije tu da ispunjava nase zelje,jel tako?Neka ce da raste brze,neka sporije,neka u visinu,neka u sirinu...tu nema pravila jer zavisi od previse faktora.

p.s. Da nije mozda zemljiste takvo da zadrzava previse vlage pa je mozda zbog obilnog zalivanja a zatim i obilnih padavina koren u problemu?

p.p.s Stvarno si mogao malo tu travuljinu okolo da sredis.
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
od Doktor... posječiću sve okolo!!! al kad sam gnojio prije redovno isto je to krenulo pa su mi na forumu rekli na sam ih prvo pregnojio!! itd itd.. ovih dana kad kiša prestane ću sva ta sranja posjeć i pognojit paćemo vidjet...

Green nije mi svejedno ostalo to ili propalo... kud sam uložio para... sjemenke kupio, gnojiva ovo ono tud mi je jedan lik pokro prošle godine 12 komada, a bile velike, člijepe i 100% zdrave... to ak ovo propadne poludit ću!! samo pomisao da ću još godinu dana pušit stanja sa ulice mi je dovoljno!!!

Hvala ljudi što mi želite pomoć.. pozz
 
23.06.2008
18
2
0
34
....ljepo izgledaju... meni rastu u bakinom vrtu.... svake godine se same posiju .. ona zaljeva i zaljeva i zaljeva....

kada sam prvi put vidjela "bakinu" vutru izgledala je ko hrpa suhog lisca...no kifova... nista... i zarolam ja tu gicu a kad ono RaDiiiiii.... nije losa kako izgleda...a jako lose izgleda....
ewo sada znate pricu o bakinoj...nisam dugo bila ali bi se mogla zaletit po slikice :)))))
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Evo ovako...da započmem!!! pošto nije bilo update-a od 16.6. danas će biti malo dulji!! upravo sam sad stigao sa sajta pa i poslikao nekoliko slika... kao što svi možete i predpostaviti ona takozvana "bolest" još uvijek traje!! pokušao sam sve i svašta ali nije bilo nikakvog učinka....čini mi se da će za sva vremena to ostati neidetificirana "bolest"... jer ja u uzgoju nisam napravio nikakvu grešku tako da nemam pojma šta je to... svako je govorio svoje...to ti je možda ovo, to ti je možda ono, kupi ovo, kupi ono i tako sam se ja potrošio novaca i novaca a nisam ništa napravio!!kupim lakmus, pa ph tester, pa plavi kamen...itd itd. listovi i dalje trunu!! u zadnje vrijeme sam se oglušio na sve komentare koji su dolazili..probaj ovo probaj ono jer kao prvo tu su sve nagađanja i niko na ovom sajtu nezna što je to a ja kak ko nešt bubne tak ja to kupim, a učinka nikakvog.. najzanimljivije mi je to što mi prvo neko kaže pregnojio si ih pa nakon par dana neko drugi kaže fali im hrane... vjerujte 100x mi je došlo da odem tam i sve zapalim kolko pizdim zbog toga..!!prošle godine sam u biljke uložio svega 150kn u njih 12 komada i odlično su rasle postigle visinu preko 2m... a ove cifre je već prešla 1500kn na njih 5... i još uvijek to nije to...
svaki put kad dođem na sajt sa svake biljke odkinem 5-6 listova koji su neki suhi dokraja a neki napola suhi a sajt posječujem 2x tjedno.. matematički rećeno do kraja cvijetanja ako ovako nastavi sušenje ja na biljki neću imat nijedan list.. jer sigurno na biljki nenaraste tjedno 10 novih listova tako da bi se pokrio broj onih osušenih.. biljke su visoke oko 1.20m +-10cm..a na stabljici nema nićega do pola biljke... praktički rećeno da su biljke visoke 60 cm..
ovih ostalih 60cm je samo golo stablo bez lišća i grana koje je deblje od palca..
evo par slika:



to bi bilo to!!
pozdrav svima

Jedno pitanje: zašto mi je na jednoj biljci cijelo stablo od početka do kraja crvene boje?
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Problem je koren i zato ti se biljke suse.Kod sve tri si napravio istu gresku jer se isto ponasaju.U pitanju mogu da budu samo dve stvari ili ti koren truli od previse vlage ili si ih previse djubrio sto opet unistava koren.E sad ti vidi sta je od ova dva.
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
misliš 5!! gnojim onako kako mi je reko karajack kako on gnoji svoje (pola doze od propisanog)... samo što ja stavljam još manju dozu nego on jer su njegove veće od mojih pa im treba više hrane... korjen nemože trunut od vode zato što nezaljevam svaki dan već idem 2x tjedno(1 tjedno ako jedan dan kiša padne) i na njih 5 istresem 10L vode.. probao sam svašta jedno vrijeme sam gnojio 2-3x tjedno i jednom nisam gnojio 3 tjedna uopče... samo ispiro sa H2O2 jer su mi i to rekli.. i biljke su se sušile i kad sam gnojio i kad nisam.
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Znam kako ti je, jer imam potpuno isti problem...
Ja sam se od moje biljke vec otkazao.
Znaci imao sam 21 biljku i kad sam primetio ovaj glupi problem poceo sam da preuzimam razne "mjere".
I to na svakoj biljci sam radio razlicno, jednu dzubrio, drugu ispirao, trcu treto i.t.d.
Ali do poboljsanja nije doslo i na kraju sam ih ostavi, pa sta bude neka bude, idem krajom septembra da vidim sta je ostalo od bjih.
Jer ovako nema smisla, dajem mnogo vise para da ih odrzim u zivotu (sta mi bas i ne ide), nego kada bih si kupio od nekog dilera.