PC BigTower (Anubis & Wembley) + MidiTower (Cream Caramel)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Dobar dan novi sam ovdje.

Modovi premjestite topic ako ovdje nije mjesto.

Moj prvi grow opcenito.

Zemlja:

Izmijesao bih Composanu za palme (posto je navodno prejaka - ali ima Agrosil i Perlit) + TerraBrill univerzalna za cvijece, jos neznam u kojem omjeru mijesati zemlju i dali dodati onog skupljeg za ruze granule radi kisika u korjenu. Novac nije problem. Ovo mi je prvi grow pa...

Sjeme: AUTO WEMBLEY 1kom fem, Afgan Kush Ryder Auto 3kom fem, AUTO ANUBIS 1kom fem te Cream Caramel 3kom fem.

Ovako, imam PC box sa HPS70w ( Zarulja je Osram nav-t son-t) - ubaciti jednu Philips Tornado za vegetaciju ili je ovo dovoljno?





NAPOMENA, ovdje jos stavljam Diamond foliju u kuciste, u pon mi stize zajedno sa sjemenkama.

Dali dodati jednu Tornado CoolWhite od 1520lumena za fazu vegetiranja?

I mozda zvuci glupo, ali ja neznam gdje da ustekam Coolermaster 2 Coolera jedan za upuh dolje, a ispod zarulje bih stavio ispusni.
Prije sam spajao to na maticnu plocu ili / molex. Radi se o PC ventilatorima. - nisam nigdje nasao link nekakav. (Problem?)

Termometar imam. + za mirise ce se pobrinuti jedan Airwick u kucistu.

Sve je homemade.
Ulozeno oko 1000kn sa svime.
sjemenke - 8kom raznih vrsta + Diamond folija 550kn sa postarinom
kuciste polovno 220kn otisao autom po nj.
HPS70w komplet 180kn sa postarinom
Zemlja Composana za palme :) + Terrabrill 30ak kn + TerraSan tekuce gnojivo za zeleno raslinje 500ml 35kn.

Ovo mi je prvi grow, ici ce u Dnevnike sve cetiri sorte jedna po jedna ako bog da vrlo vrlo brzo.
PS zemlju sam uzeo Composana za Palme zbog Agrosila i Perlita + pola zemlje ce biti Terrabrill univerzalna za cvijece jer je ova za palme prejaka pa cu izmijesati 60%(Terrabrill) / (Compo)40%. Koliko bih dobio sa granulama za ruze? I da, neplaniram kemijati i gnojiti do cvjetanja jer je ova za palme jaka pa da ne sprzim biljku.

Pozdrav svim ljudima dobre volje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutralone23

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nisam nikada koristio composanu, ali mislim da ekipa pre koristi onu za ruze nego tu za palme, no, mozda mesanjem smanjis malo jacinu, kao sto kazes. sto se tice box-a, trebao si povaditi sve iz njega, mislim da one limove od napajanja i tu gde idu hard i cd-dvd... jest to malo patnje ali znaci puno, dakle, kuciste treba da bude prazno, skroz. ideja za cfl tokom vegetacije je ok, ako mozes da montiras ne moze da smeta, naprotiv, jer ako je to big-tower kako mi se cini, mogao si i hps100 unutra. ventilaciju moras resiti, u krajnjem slucaju jaci vent za izduv gore gde je bilo napajanje, ulaz moze da ostane pasivan ili probaj sa kontra strane nekako namestiti makar onaj manji vent, moze eventualno i skroz dole sa zadnje strane, privezi ga nekako zicama, improvizuj ako ne mozes zasrafiti. ne znam kako si planirao ali u to kuciste max. 2 automatika istovremeno i trebalo bi da bude super, sretan prvi grow.
edit:
sad vidim da i bocno dole imas predvidjen prostor za vent, iskoristi to za ulaz/upuh, a gore gde je bilo napajanje stavi veci za izlaz, trebalo bi biti ok jer je 70w u pitanju (inace, "majstori" sa foruma su u takvom kucistu radili sa 150w;)
i da, tema je na pravom mestu ;)
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
zar nećeš imat frke pošto si i foliju naručio pri preuzimanju sjemenki,mislim nije pametno uzimat dodatne stvari sa sjemenkama,bar mislim tako....
no trud je tu sve u svemu :thumb:
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
kupi adapter na kojem nastelavas vate, 3,6,7.5,12 , tako neki ja imam.. 2 venta za ispuh su mi prikljucena na njega, platio sam ga 60 i sad cu kupit jos jedan jer ce mi trebat jos ventova, tako da uzmi si to i mozes spojit i 3,4 venta, ovisi koja imas... ja isto imam od coolermastera
top1.jpg

i kupit cu si jos jedan ili 2 takva jer su odlicni :) jos rade sve bez problema a odradili prvi i drugi grow odlicno !
sretno !!

edit : mislim da mu je bolje cak da je uzeo nesto da se menke mogu buksat u to.. ja sam narucio shamana npr i ona gel pro da mi buksa u to ako moze i jer mi treba :) dolazi u cetvrtak :)


peace out !
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
M a n d o r je napisao(la):
... mislim nije pametno uzimat dodatne stvari sa sjemenkama,bar mislim tako...

"dodatne" stvari cesto lepo "zamaskiraju" menke, ono, covek kupio foliju, stize mu folija... ;)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ja kad sam narucio iz dama bubble hash bags, nesto za ulje i jos nesto , otvarali su na granici paket, i zaljepili ga i poslali dalje... nisu nasi nista jer nisam ni narucio menke xD sva sreca :)
inace ne mora narucivat menke van granice... ja sam narucio unutar i sve dolazi bez problema ko prosla 2 puta... tako mozes i foliju i druge stvari sta oces...

peace out !
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Dobrodošao na vutricu! :)
Terabrill Blumenerde se meni u zadnjem growu pokazala skroz ok, da staviš samo nju najsigurnije je, a ako bi ipak miksao sa tom composanom za palme osobno ne bi išao preko 70/30 u korist TB-a. Ventilatore spajaš na obični 12V adapter i to isključivo na crnu i crvenu žicu, a žutu precvikaj i zaboravi (mislim da ona služi za regulaciju vrtnje, ako je spojiš na adapter ventilator će ti pregorit :) Power ti je već rekao, obavezno izguli sve iz kućišta, zbog ventilacije svaki centimetar ti je bitan u tako malom prostoru. Iz istog razloga, osobno bi radije unutra jednu biljku pa da "leprša" nego dvije da se gužvaju i nadmeću za svjetlo i zrak. Sretno!
 

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
Fino to izgleda i garant ce da radi posao sa automaticima, samo bih i ja povadio sve iznutra, ja imam midi i skroz je go, ostale su samo stranice oblozene alu folijom, onom mat stranom, 4 cfl i jedan vent, i sve fercera ;) sretno, I like pc grow :)
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Sjemenke stizu iz Zagrrba. Ako kome treba javite se u PM. Covjek iz Slovenije dovozi u zg, tako da sjembe stizu iz Zagreba. Kupio sam Osram 1520lm coolwhite na HPS nemoze ispasti lose. Stay tuned. Na poslu sam. Hvala na odgovorima. Danas posredjujem sve pa poslikam pa u pon krece dnevnik.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Nemoj frende tu compo ni za živu glavu! Vjeruj mi, ja sam to kupio greškom kad sam prvi put sadio i gotovo uništio biljku. Nije to za takve biljke zemlja jbga. Probaj negdje nabaviti perlita, a stiropor samo u krajnjoj nuždi stavi, ako ne možeš do perlita nikako. Brill je super, malo jaka zemlja doduše, ali sa dosta perlita je idealna. Možeš i kokosova vlakna kupit pa umješati, isto će bit dobro. Samo nikako compo za palme, NIKAKO!

:wave:
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Tog sam covjeka dobio po preporici decka iz smart,shopa os. Nisam pao s marsa sad kad sam dovde dogurao da upadnemsa sjemenkama. Necu reklamirati firma je iz Slo, ali salje robu iz ZG. Danas mi je poslana folija i sjemenke. Mozda u subotu dobijem vec sjembe. Jbg ako bi stavljao hps100w treba cooltube... E da, ono je samo kuciste od napajanja a unutra sam fino oblozio kartonom da se prigusnica i starter ne cuje. Stavit cu sliku iz drugog kuta, necu vaditi ono iz kucista jer nebi dobio extra prostora a opako bi se izgubila konstrukcija kucista, ovako je stabilnije puno. Sad kad smontiram novu prozirnu posudu u obliku pravokutnika bit ce mjesta i za dvije plus folijom cu obloziti. Jedva cekam da mi sjeme proklija pa da mogu izvjestavati. Ovo mo je cisto zabava. Uzet cu jos jedino Composana granue za ruze pa cu staviti 55% Terre, 35% za palme composane i 10% granula za ruze jer sam cuo da je dobro ua zdrav korijen. I do cvjetanja samo zalijevam redovno.

Ps nadam se samo da ce mi sjeme proklijati nisam to nikad radio toga se najvise bojim. Pozdrav. U pon stavljam sjemenke na vatu pa cemo polako uz bozju pomoc biti i lijep dnevnik.
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Saksiju sam danas novu kupio u poljo apoteci plus danas nadodajem novu mrezicu da nejde u visinu i jos dvije zarulje nutra jedna coolwhite 1500lumena za vegu, a uzeo sam i pomoc hpsici za cvjetanje u obliku crvenog spektra stedna osram 150w daje 2000lumena plus hps mislin da je to dosta za dva grmica. Kupio sam i ispravljac pa cu danas jos podesiti i 2ventilatora. Sjeme i folija su mi danas prioritetno poslani iz Zga. To bi mogo sutra vec dobiti. Plus uzeo sam plantella za cvatuce bilje, sad imam sve necu vise ni kunu potrositi, ali ovo mi je NAjslladje ulozenih 150€ sto i nije puno za takvo veliko kuciste sa svom opremom i sjembama. Veceras upload koje slicke i u pon krecem. Sadim 2 sjemenke (auto wembley te auto anubis) istovremeno u jednu pravokutnu saksiju velicine duzine 38cm sirine 18cm te dubine 20cm. Biti ce nutra oko 14l zemlje. Mislim da je to mozda malo zemlje za dvije biljke. Pozdrav svima.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ja ti ne bih savetovao da u tom delu gde je bilo napajanje drzis prigusnicu, ona greje jako i samo ces si problema napraviti sa temp. a zlo ti savetuje da zaboravis na zemlju za palme a ti opet zadrzavas 35%, aj dobro, samo furaj, cekamo dnevnik
edit:
inace, za automatike ti je preporuceni minimum zemlje 5L, tako da za dva tih 14L bi trebalo da stima
 
09.12.2012
25
0
1
Samo odovji saksiju necim, mozes stiroporom, koliko znam bolje da se korijeni ne petljaju, mada je fem. sjeme u pitanju.
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Sad vec lici na nesto. Mjesavina 4 Zemlje TerraMagma Substral, malo Compe za palme, Compa za orhideje i TerraBrill.

Namjestio sam ventilatore i rade, dolje upuh gore ispuh, termo i hidro, ulozio jos 200kn, i to je to. Sve je rucna izrada, cekam samo sada sjeme i to je to.



Uploaded with ImageShack.us

Jos cu folijom sve izolirati, :)

Cujemo se ljudi idem raditi
 

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
Obecava to ukoliko je mix zemlje ok, sto ces vec videti kad krene grow, sretno dalje.
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Kako su ti ljudi vec rekli (a to ti i ja savjetujem) povadi sve iz kucista sto ti ne treba, jer ti je BITAN svaki cm prostora....Sijalice digni gore (jedino ako mislis jos ih dodat pa da imas i ove sa strane, to je oke), napravi nosac....I ako smijem da pitam, sta planiras s tom plasticnom mrezicom za salatu ??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.