PC box, hps 150w - prvi grow ikad

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.03.2008
52
41
0
35
pozz
ekipa dajte molim vas pomoć
jesam ja lud ili stvarno nešto neštima?
biljkice su već 8 dana 12-12 ali ja nevidim nikakav pomak, osim 2 nova listića,na forumu vidim kod ljudi 1 dan 5 cm skoro a kod mene 5 dana 0.
nebili pod hps 150w trbalo to ići brže u pc boxu???
vrh biljki je 22 cm od stakla,a staklo je 0,5 cm od lampe
ajde please nekakva ideja,savjet
obratite pozornost većoj i na listove,malo mi je čudan raspored
evo slika,mlađe i veće,sa tim da je manja u boxu 4 dana,veća 8
manja
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=l4jftkurvyp8r81jc97.jpg
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=j1buftgxdn94596be1a.jpg
veča
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=sihe2rgtojz29yonpxm.jpg
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=bhlxnvwv9idnj4saaw1.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore
12.03.2008
52
41
0
35
a sorry neznam,nekakva za cvijeće iz trgovine.
a vani u kanti mi rastu ko lude,pogotovo ona što je bila sj. lista
zemlja je takva možda jer je vrijeme zaljevanja?
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Svakako se vidi da je zemlja smece,valentin gnojivo s kojim si krenio ranije gnojit isto nije bas najbolje a i vidi se po biljkama da stangiraju i da nesto ne valja.
Cak bi reko da previse vode imas s cim zaljevas i da joj nikako ne valja ph,a i prebacio si na 12 12 to ti je po meni najveca greska sa takim mali biljkama neces dobit nekoh heda ako uopce prezive.Ne bi te htio obeshrabrit ali evo sta napravi.
Uzmi te biljke i presadi u drugu posudu sa terra magma zemljom,nemoj s nicim hranit i vrati na 18 6 svijetlo.Taj valentin gnojivo je smece i nemoj to ni koristit,to ako vec koristis moraju bit blage doze.Ukoliko nemas para za novu zemlju i gnojivo onda uzmi te biljke i isflushaj ih.Provjeri koliki ti je ph i sa jabucnim octom reguliraj ph on ti je najjeftiniji ukoliko nemas ph minus.Biljke isflushaj sa 3 puta vecom kolicinom vode nego je posuda,zadnje sipanje u vodu stavi 2.5ml po 1l vode h202 i tako sa 2 litre prodi po zemlji da isperes taj korijen.Zatim ih ostavi pod lampu i ne diraj tjedan dana,iako bi bilo najbolje da ih odneses van ak prezive prezive i ti kad kupis bolju opremu onda kreni nanovo.
 
12.03.2008
52
41
0
35
1.sutra ću vidit u dućanu koju zemlju sam uzeo,potrošio sam ju a vreću bacio,nisam gledao kakva je
2.vani u kantama po 15l(od jupola) dvije zasađene u isto vrijeme,istu zemlju,,puno su ljepše od ovih
3.valentinom sam zalio u kanti i boxu,(u kantu 1l razređenu po uputi sa pakovanja,u box samo 1put prepolovljena doza ito čep od cocacole)
4.zaljevam kad se sasuši skroz,svaka 3 dana,prvo sa ostajalom vodom ali vidim da ostajala ima veći Ph,pa zaljevam iz pipe zadnja 2 zaljevanja(isto i vani samo 4 dana)
5.12/12 je preporuka Powerseeda(tako da u to nesumljam)
6.kako misliš opremu? imam pc box,obložen folijom,hps 150w,4 ventilatora,staklo 3mm ispod lampe,kanticu sa vodom po kojoj puše 1 vent (za vlagu)
7. temp u box-u sa lampom 28-30,bez lampe 21-25
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
1.Kad vidis koja je zemlja pogledaj sta pise koliki je PH zemlje
2.Naravno da su ljepse kad su vani i u 15l posudama
3.Kad gnojis tako male biljke sa full dozom najcesce ces i shebat nesto kad dode u pitanje losije gnojivo
4.To je dobro kako zaljevas ali vjerovatno i ta voda iz pipe ima malo visi ph neki forumasi ni ne snizavaju ph imaju taj privilegij da nemoraju a neki bome moraju
5.To sto ti je Power preporucio je vjerovatno iz razloga jer je PC grow al makar da si jos malo vego i uz posten trening iztreniro ne bi imo problema sa visinom
6.A sad pod opremu mislim da taj 150w je prejak za pc grow trebo si 70w stavit,ja u ormaru od 2m visine koristim 150w,a i gnojiva i ostale stvari kao ph kit i ostale sitnice,ne kazem da je neophodno ali svakako dobro dode
7.Previsoko je 28 30 s temp,idealno je od 24 do 27 s temp,pripazi sa tim jer hps 150w zna prevarit i dosta ugrijat prostor pogotovo ako je mal,stavi termometar na sredinu kucista i onda mjeri tmep mozda je jos i vislja.
 
12.03.2008
52
41
0
35
ok tnx
sutra javim za zemlju
ph vjerojatno je viši,u vodovodu je 7.3
imam štedne 23 w,nisam ih htjeo montirat kad sam nabavio (za pivu) :) hps 150,a vidim da ljudi stavljaju staklo ili plexiglas ispod,ja staklo,a i Power se slaže sa hps
temperatura nije problem za spustit, termometar mi je na sredini (znači pretoplo je)
vidim da se većinom koristi plantela,idem u Zg za 3 dana pa uzmem plantelu i vidiću za nekakav Ph metar ako ne one listiće barem,a i zemlju ako ova nevalja.
nesmije mi propast grow, meni za vutru treba 150 km u jednom smjeru;(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Eto nadam se da sam pomogao,najbitnije je da smo nasli uzrok a to je zemlja.I moze 150w se koristit u pc sa staklom nemoj se plasit samo ipak je to malo jace al neka imat ce zato super lumena u tako malom prostoru.Ph ako je 7.3 to je dosta vislje kod mene je 8.0 PH.Najbolje kad je 6.5 ph.Plantela je dobro jefitno gnojivo i za cvijetanje i za vegu i stim nemos pogrijesit ako krenes sa laganijim dozama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: početnik

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Malo sam preletio po tvom dnevniku i ima jeda sitnica koja nestima...a to je soda bikarbona ,koliko sam shvatio i nju si stavljao u vodu,pa napisi razlog zbog cega nju stavljas?
Dali si nesta dodavao u zemlju...pijesak npr ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: početnik

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ima dnevnika sa valentin gnojivom, pokazalo se skroz ok. jedino se ne gnoje tako mlade biljke, ni napolju ni unutra. potrudi se naci pravu zemlju ako ides u zg, bolje neg da dajes pare za plantelu. temp. nije previsoka ako pazis na vlagu, a to ne vidim da pises, vlaga ne sme biti niska. 12/12 je ok za pc-box, a rade ga ljudi i u vecim, ja sam sad zavrsio moj seed-grow, sve je islo 12/12 od starta pa su na kraju dve sative imale 70ak cm. promeni zemlju i izmeri vlaznost vazduha, trebalo bi da je bar oko 50%
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Hbte dobro da si to primjetio pa nisi valjda sodu bikarbonu stavljo u vodu.To ti pluszi kao ph plus a ne minus.S tim ces samo povecat ph vrijednost a ne snizint,Ako si to koristio nije ni cudo sto su take biljke,da ne brzamo sa zakljucima da ne valja zemlja prvo nam reci jel soda bilo upotrebljavana.Ako je onda sa limunskom kiselinom odma snizi ph i odi flushaj.Locko si nutove ako si jos povisio ph i to nije dobro nikako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: početnik
12.03.2008
52
41
0
35
i prije 2 dana sam pitao za isti problem sa rastom
opa cupa je napisao(la):
Malo sam preletio po tvom dnevniku i ima jeda sitnica koja nestima...a to je soda bikarbona ,koliko sam shvatio i nju si stavljao u vodu,pa napisi razlog zbog cega nju stavljas?
Dali si nesta dodavao u zemlju...pijesak npr ?
u zemlju sam dodao samo samo pola šake onih mali kuglica i i mrvicu stiropola,ništa drugo. stavio sam limunske kiseline,ne sode,max kao zrno šećera ne više nikako,samo da otprilike malo spustim Ph.

0Owerdoze0 je napisao(la):
Hbte dobro da si to primjetio pa nisi valjda sodu bikarbonu stavljo u vodu.To ti pluszi kao ph plus a ne minus.S tim ces samo povecat ph vrijednost a ne snizint,Ako si to koristio nije ni cudo sto su take biljke,da ne brzamo sa zakljucima da ne valja zemlja prvo nam reci jel soda bilo upotrebljavana.Ako je onda sa limunskom kiselinom odma snizi ph i odi flushaj.Locko si nutove ako si jos povisio ph i to nije dobro nikako.
nisam sodu,stavio sam limunsku kiselinu,ali to sam radio samo 1 put prije 2 dana,na 3 dl vode, i tada sam imao problem sa rastom,zato sam to išao probat,u dogovoru sa Chillom,tako smo zaključili :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
limunske ti ide odprilike jedan prstohvat i malo vise na litru vode (odstajale) i ph ti bude ispod 7.
Sodu izbjegavaj ona podize ph i jedino tome i sluzi :)
Power i ekipa su ti vec sve rekli....presadi curu.ako ides u Zg.na Slavonskoj aveniji br.52 imas za uzeti klassman Ton substart 58kn je 70l neznam dali imaju manje pakovanje...on ti je odlican.Cak pise na njemu da je za biljke koje rastu pod slabijim osvjetljenjem.Evo ja ga koristim i neznam zasto to nisam prije napravio haha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: početnik

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
U njega se sadi i netrebas nista dodavati.6l pokriva 4-5 tjedana samo sa vodom..mozda i duze.jeftiniji je i od TM i od Comp.
Ali naravno i TM i Comp.su dobre na tebi je da odlucis ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: početnik