PC CFL box -> test grow by Osiris

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15.02.2011
46
4
8
34
ak imaš vremena i strpljenja, nereži ga,sam skidaj jaja, hermi može bit čak i bolji i jači od žene, bio je slučaj dvije iste vrste fem sjemena, jedna je bila cura,a druga hermi i kad je sve bilo gotovo i osušeno, hermi je bolje puco od ženke ;)
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
17 dana na cvjetanju
hermija škopim na rate, svaki dan po malo skinem. xD
obje biljke odlično napreduju, u visinu još uvijek rastu, oko cm dnevno, ali ih zato lijepo podvezujem. ako ovak nastave rasti, neću ih imati više gdje vezati.
još su uvijek na nekih 5-7 cm ispod lampi, s tim da imam prostora za spustiti tegle za 10ak cm. biljke su trenutno visine 12ak cm, od ruba tegle.
temp u boxu: cca 25 po danu, 19 po noći
vlaga: 50-65%. vlagu bi htio još malo spustiti.
vrhovi se polako debljaju, na hermiju nešto brže, pistile brže rastu, sama biljka je nešto jača od ženske biljke.
i na jednoj i na drugoj biljci se pri dodirivanju vrhova osjeti da lagano postaju ljepljivi.
miris je kombinacija paradajza i metvice, sa mrvicom amonijaka, koji se osjeti ako se malo duže nos drži na hediću.
sve u svemu, jako sam zadovoljan.
hermi tu i tamo uspije otvoriti koji muški cvijet, ali mu uglavnom počupam sve. neki manji cvjetovi me znaju iznenaditi.
rad i jedne i druge biljke mi se svidio, tako da se nadam ludom hibridu. :)
hermi će ipak ostati do kraja u boxu, jednostavno mi žao baciti tak lijepu biljku, koja tak krasno cvjeta. bit će sjemenki, ali nema veze, iskoristit će se. :D

nažalost, zbog tehničkih problema, ovaj put nema slika :banana:

 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Ae' jedno možda bezze pitanje, ali interesuje me u kojoj vrsti prodavnica kupiti ovaj mjerač vlažnosti zraka??? Naprosto nisam pohvato nigdje na forumu takvu info. Da li je to poljo apoteka, apoteka, prodavnica građevinskog materijala, auto oprema, šta li već???
Pozzzz
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Najcesce ga nades u pet shopovima...znaci gdje drze opremu za ljubimce... =)
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
kak je Sekach napisao, imaš ih u pet shopovima. ja sam svog kupio kod posrednika tehničkom robom, pa ako kod tebe ima takav neki dućan, probaj tamo...imaju fine rabljene uređaje, analogne digitalne, često za 20 % cijene novog uređaja.
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
evo update neki...
biljke lijepo napreduju, sad im je 28. dan cvjetanja, vrhovi rastu i debljaju se ko ludi. na slikama se ne vidi dobro jer nisam mogao više slika okinuti zbog problema s baterijama.
većina manjih vrhova je veličine do 1/4 do 1/2 cricket upaljačka, dok su glavni vrhovi na obje biljke i 4 sporedne grane veličine cricketa.
temperatura u boxu je uglavnom 26 stupnjeva po danu, s tim da je po mraku 18-20, temperatura sobe. ventilacija radi 0-24, miris se van iz box ne osjeti nešto extra, dok same biljke kad se box otvori imaju miris paradajza i metvice. hermi ima nešto jače vrhove, s time da nema toliko jaja. prije ih je više bacao, sad izbaci tu i tamo koje, s tim da mu ih čupnem. ali sjemenke mi tak i tak trebaju...još pogotovo kaj će bit fem :))
biljke vode dobivaju svaki drugi dan po 200 ml, sa punom dozom gnojiva svako 4. zalijevanje. redoslijed zalijevanja: 1. čista voda, 2. peroxid, 3. čista voda, 4. voda s gnojivom. planiram uskoro u vodu početi dodavati i malo meda.
vlaga u boxu je 40-60%, prosjek je 50%.
i dalje su pod 7 CFLki, 4*827 i 3*865. nikako da ulovim vremena i stavim još jednu 865, čisto radi dodatnih lumena. sad je lumenaža: 7360 Lm.

zbog problema s baterijama u fotiću, idu samo 3 slike:

zajedno:


cura:


hermi:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
tenks. lst je poprilično dobro odrađen, iako ih svaki dan i dalje podvezujem. svaki dan su vrhovi u malo drugačijem položaju, prvenstveno da svaki dobije podjednako svjetla. prostora za rast u visinu imam još nekih 8 cm, tak da ih svakih par dana spustim za 1 CD box, pa nek bujaju. :icon_cool:
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Btw čini se ovo u tebe dosta široko... Koliko ti ima centimetara u širinu box???
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
dimenzije boxa su 60*30*55 [d*š*v] - stari kupaonski ormarić ispod umivaonika.
iskoristivi prostor unutar boxa je 57*28.5*40 [d*š*v].na visini gubim 15 cm, jer je dno ormarića 10 cm odignuto od poda i još recimo 5 cm na CFLke. na širini sam izgubio 1.5 cm zbog vrata i na dužini 3 cm zbog debljine bočnih stranica. ventilatore sam smjestio izvana na box, da mi ne smetaju unutar boxa, a i tak mi je bilo lakše konstruirati svjetlosne zamke.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

stoney

Finally, My Mother Has Join(t)ed Us. Happy AF
12.01.2010
110
7
18
Uluru
Lijepe su ti biljke-sretno izgledaju...mmm,bice za pusit!! :)
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Ehhh sad ja ne kuzim najbolje... Ovako,
svjetlosne zamke??? Gdje si ih postavljao??? Mozda na otvore od ventova ili na sve te rupice koje se nalaze na boxu ili pak i jedno i drugo???
I drugo pitanje:
Šta ti je duct??? :D
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
59
0
38
duct je duck tape....jedan od boljih izuma covjecanstva...to ti je ono kad te u filmu otmu pa ti time zaljepe usta :icon_lol:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
odlicno je ovo mogao bi da preporucis lst novim clanovima malo jos skockaj slike i nek niko ko pocine sa stednim nepita nista vise znaci minimum a maximum :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.