PC CFL box -> test grow by Osiris

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
kak sam si i mislio. :eek:hno:
nego, nije mi jasno zakaj je počela pokazivati spol a držim ih na 18/6, i planirao sam fotoperiod promijeniti slijedeći ponedjeljak.
Znam da biljke mogu ponekad početi cvjetati od starosti, bez obzira na fotoperiod, ali ovo mi nikako nije jasno...
nema veze, kasnije je režem i u tu teglu presađujem ovu manju biljku...
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Osiris je napisao(la):
nije mi jasno zakaj je počela pokazivati spol a držim ih na 18/6, i planirao sam fotoperiod promijeniti slijedeći ponedjeljak.

Jbg zato postoji 24/0 ili 20/4... Gledao sam neki klip na youtube-u, lik uzgaja punu sobu pravo ozbilja i preporucha temperaturu od 21 - 27, kolko sam prochitao ovdje na forumu se preporucha od 25-27, 28... On takodjer preporucha svjetlo u vegetaciji 20/4 da ne bi koja biljka ranije procvjetala, ovdje se preporucha 18/6... Nezzzz sad koja je razlika, ali et...

No u svakom sluchaju sretno s ostale dvije ;)
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
jel ikako moguće da je ta biljka hermi, s obzirom na to da je izbacila 2 jaja na samo 2 internodija, a na ostatku biljke ama baš ništa, razvija se i dalje normalno.
jer sad si sve nekak brijem da bi je ostavio za svaki slučaj, ako se pokaže hermi, da mogu dobiti fem sjeme.
taman planirao slijedeći tjedan novi box završit, al imam ispit u petak, pa ne znam hoću li stići.
jbga, nekak bum ga na brzinu moral sklepat...
slike neke kasnije stavim.eventualno sutra il ponedjeljak...
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
još uvijek jaja samo na zadnja 2 internodija, sutra navečer, prije nego se pale svjetla mijenjam fotoperiod, pa ćemo kroz neko vrijeme vidjet kaj će bit...

moodonja:



druga biljoza, na kojoj se nešto čudno počelo pojavljivati na internodijima...
možda su nove grančice, samo kaj do sad nisu tak izgledale kad su počinjale rasti...
možda mi se samo pričinjava, jer sam se poprilično razbio, frend donio northern lightsa malo...

 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
slusaj, tog ****na seci i vadi iz boxa. nisam siguran koliko polen moze da bude aktivan posle izbacivanja sa prasnika, ali svakako nije dobro da ti kontaminira box. ako pustis tog ****na da ejakulira u box snosices posledice u vidu hrpe semenja.
 

Esprit

Aktivan Član
31.10.2010
62
8
8
48
Razbio si se ipak. Po mom misljenju to nisu mu.. ,a onog mud... izbaci iz boxa sto pre
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
biljkama jutros mrak upaljen 6 sati ranije, pa ćemo vidjet kolko će im trebati da pokažu spol...jbga, mudonju bi htio ipak ostavit još neko vrijeme, pa pokupit pelud i selektivno oprašit neki vrh na ženski, ako bude jedna ženska od 3 biljke, da dobijem nešto sjemenki, jer stash sjemenki koji sam imao ne mogu naći od kad sam sobu pospremio :icon_lol:...
samo da ova u koju najviše nade polažem bude ženska i ja hepi. :icon_lol:

sutra ću dovršit drugi box, u kojem će biti više sijalica, sad su pod 4*827, maknuo sam jučer navečer 865...
u novom boxu će biti pod 4*827 i 3*865
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
box sam danas završio u par sati...
imam problema s baterijama od fotića, pa ne mogu slikati...čim riješim problem, slikam i postam slike.

kak sam već napisao, novi box je stari kupaonski ormarić, koji se nalazio ispod umivaonika. problem na njemu je bio otvor na gornjoj stranici za sifon i nije imao stražnju stranicu.

u nedostatku love, umjesto zadnje stranice sam upotrijebio podlogu za kampiranje, koja na jednoj strani ima alu foliju, nešto slično zaštiti za vjetrobran.

na box sam stavio 3 pc venta, 80 mm, koji konstantno rade na 12V, 2 za ispuh i jedan za usis zraka. stavljen je i treći vent na ispuh, koji ću paliti prema potrebi, u slučaju previsoke temperature.

biljke se nalaze pod 4*827 i 3*865 lampe, sve zajedno nešto preko 7500 Lm.
Jedna biljka je, koliko mi se čini, hermić, jer je, osim onih jaja na zadnja 2 internodija, tj. sad na 3. i 4. internodiju, na većini ostalih pustila pistile ili se ništa ne događa, što je slučaj uglavnom na sporednim granama.

i dalje radim LST na toj biljci, jer ako mi je treća biljka jajan, onda bi skinuo jaja s hermića, pokupio pelud s male biljke i oprašio hermija da dobijem fem sjeme.

jel ima smisla to uopće raditi s obzirom na nepoznatu genetiku?
ili da radije bacim hermija?

biljka u koju polažem najviše nade još nije pokazala spol, iako mi se čini kao da se nazire nešto što mi nalikuje na pistile. osim tih pojava, na nekim listovima se pojavile nekakve kapljice, koje su na dodir ljepljive i poprilično guste. malo mi se čini rano da se smola počinje skupljati.

zadnji put su zalivene u ponedjeljak navečer, sa po 250 ml odstajale vode. pH nisam još uvijek provjeravao, jer mi se prema stanju biljaka čini da nema potrebe. razmišljao sam jedino o par kapi limuna na litru vode, čisto da nešto malo smanjim pH.

zalijevanja idu ovim redoslijedom: čista voda, voda s gnojivima, i to maximalno 1/2 doze, voda s peroksidom. zalijevanje je otprilike svaka 3 dana, iako nije pravilo, zalijem tek kad je zemlja na pogled i dodir suha.

temperatura u novom boxu je cca 28 stupnjeva sa upaljenim svjetlima, a u mraku je oko 18. vlagu još uvijek neznam, jer sam, idiot, higrometar kupio, pa ga ostavio u vlaku :balls:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ja nesto nerazumem al kako samja ukapirao ti hoces sa mudonje da uzmes polen i oprasis hermija? to po meni nema smisla da zenskoj biljki koja ima muske gene dodajes jos muskih nadam se da si ukapirao da to netreba da radis..

kolko sam ja nesto skontao da ljudi koji su dobili fem seme slucajno ili namerno obicno oprase polenom koji se pojavi na zenskoj stabiljki u kasnoj fazi cvetanja (oprase zensku biljku )

znaci sa hermija uzmes polen koji je u kasnoj fazi cvetanja i oprasis zensku biljku ,, a ne cistom muskom oprasis hermija .. al mozda ja lupam gluposti al sacekaj jos odgovora.

siguran sam da netreba ukrstati musku+hermi..
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
e vidiš, ima smisla to što kažeš. vidjet ćemo kroz par dana kaj će bit, pa ako bude koji deran, on ide van, hermijem ću oprašit jedan manji vrh na ženki i nadat se najboljem.
hvala na savjetu :)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Evo da se nadovežem na kolegu Zokia.
Meni je bio jedan groow oprašen hermijem i za sada su menke bile 100% ženke.Dali je to slučajnost ili je istina neznam.
Al od uzorka od cca 50 komada semenki koje su sadili troje ljudi ispada tako.
I da nema smisla muškog i hermija uparivat!
Uparuješ polen od hermija na ženku.
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
ekipa, isprike što nisa dugo postao neki update, ali imao sam problema s aparatom i gužvu neku doma, pa nisam ni vremena baš imao.

uglavnom,
na cvjetanje su stavljene 15.02.
biljke su sad pod 7*20W lampi, 4*2700K i 3*6400K, čim budem pri nekoj lovi, u box idu još 3*2700K, extra za cvjetanje. biljke dobiju vode otrplike svaka 3 dana, kak se zemlja osuši. danas su dobile punu dozu gnojiva biopon za cvatue biljke, NPK 4:5:6, jer sam im polako povećavao dozu, od početnih pola doze. između 2 gnojenja dobiju jedno zalijevanje peroksid, a drugo je čista voda.
pH vode još uvijek ne znam, ali očito biljkama odgovara, jer ne dodajem ni limun za snižavanje, a billjke ne pokazuju poteškoće u razvoju.
temperatura u boxu kad je svjetlo upaljeno je 28 stupnjeva, stupanj više/niže, u mraku je temperatura ista kao i u sobi, oko 18.
u boxu su hermi, ženka i ova mala je najvjerojatnije ženka.
dvije velike odlično napreduju, dok je mala počela malo rasti, s tim da joj se glavni vrh rascijepio, i sad tjera 2 glavna vrha. razlog cijepanju vrha ne znam, nisam ga niti rezao, niti ga je svjetlo spalilo.na toj biljci se pistili jedva naziru. ta mala biljka će i dalje ostati u boxu, ako s nje izvučem i 2g, nek izvučem, za sad ne smeta...

kaj se tiče hermija...uopće nisam pametan kaj napraviti. sad na slikama će te vidjet stanje...jaja su samo na istom internodiju kao i prije, ni na jednom drugom ih nisam primijetio...vidite na slikama, pa ako ipak nije hermi, nego čisti mužjak, molim da me ispravite, ipak mi je ovo prvi grow...
nakon koliko dana, otprilike se otvaraju jaja da ispuste pelud? htio bi pelud pokupiti ako je hermi, da dobijem fem sjeme, jer se ne sjećam kad sam zadnji put pušio tako dobru vutru kak je ta...

kaj se tiče ženke, nemam ama baš ništa posebno za napisati, fino napreduje, vežem je stalno, kao i hermija i malu biljku. vrhovi se polako ali sigurno debljaju i rastu...

treba mi savjet...kaj da napravim s hermijem? da pustim biljku da se razvija, pa kad pokupim pelud, da skidam eventualna nova jaja ili da je sad odma srežem u korijenu?
jel ima smisla pušiti hermija? ili bar da napravim hašiš od njega?

pa da ne duljim previše, evo slika:

hermi:



ženka:

 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Naravno da mozes pusiti hermica...imati ce samo malo slabije djelovanje...to ces vidjeti koliko kad probas... :p Sam odluci sto ces s njim...sto god odlucio ispravno je, posto je tvoja biljka... ;)

Ja da nemam koliko imam, sigurno bi ga ostavio i popusio...mozda cak i pojeo... XD

Samo pazi da ti ne izjebe zenku...a pelud moze baciti jako brzo nakon sto napravi jaja...tako da nemoj dugo razmisljati... =)

U svakom slucaju, lijep napredak i sretno dalje... =)
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
33
jako lijepo to izgleda.
fino si ih povezao.

daj mi reci koliko si ukupno vegetaciju držo?
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
tenx ekipa :)
ukupna vegetacija trajala je ravno 30 dana, s tim da su u tih 30 dana najviše narasle u zadnjih 10 dana vegetacije, a dosta su narasle i u ovih 10 dana od kad su na 12/12. ne još toliko u visinu, koliko su sporedni vrhovi rasli, a i naraslo je dosta novih listova.
imam sreće pa sam LST na vrijeme počeo i sad su biljke na nekih 10 cm od ruba tegle, od lampi su na nekih 6-7 cm, s time da su tegle na povišenom, cca 10 cm, tako da imam još lufta za pustiti ih da rastu.
a to kaj je tak povezano, nisam nikak uspio slikati sve grančice kako su vezane, sve su međusobno isprepletene, u nedostatku rupa na rubu tegle ih vežem za druge grane, svaki dan ih nekamo ispresavijam, samo da dobijem raspored vrhova tako da svi mogu dobiti optimalnu količinu svjetla.
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
veliki problem. :icon_lol:
u stvari, možda i nije toliko veliki. :icon_lol:
nego, stvar je ovakva...biljke zadnji put zalivene u četvrtak navečer, jer preko vikenda nije bilo doma...
danas ih pogledam i vidim da se na hermiju 3 jaja otvoril, koliko mi se čini.
znači da je najvjerojatnije ženka oprašena, iako ne mora značiti, pistili baš i nisu još nešto ljepljivi.
e sad, hermi je do sad jaja pokazivao samo na jednom internodiju, ali su sada posvuda počeli izbijati. ima li smisla uopće nastaviti s hermijem, pa riskirati pun rac sjemenki, koje će, vjerojatno, biti fem, pa da bude za drugi grow samo ženske biljke ili da prikoljem hermija u startu, jer mi se čini da ne budem uspio poskidati sva jaja prije nego se otvore. i zna li itko koliko treba novim jajima da se razviju ako ja postojeća potrgam?

i da, najmanja biljka je konačno pokazala spol...rasni neki mužjak, kolko jaja je izbacila u ova 3 dana kaj me nije doma bilo. xD
koljem, još večeras. xD
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Sam odluci sto ces s njime...ako je otvorio jaja, onda ti je vec sigurno napumpao zene...da i nije, to je u zraku i naknadno ce ih... ;)

A jajima treba izmedu 1-3 dana da iz nicega niknu i otvore se...to je neka slobodna procjena...
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
tak sam si neš i mislio...
čovjek ne može pustit box 3 dana na miru da se ne nađe neki wannabe mužjak i napravi sranje...
aj, dat ću mu vremena do sutra i nadat se manjem broju sjemenki, a kad večeras vidim kolko će mi se dat trgat jaja, onda ću odlučit jel ima smisla ili ne...
baš me sad to zbediralo...pogotovo kaj sam se razbio ko budala zadnja neke dobre vutre...

a tak mi tog hermija žao zaklat, neki vrhovi mu čak i ljepši i veći nego curki ovoj...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.