PC CFL box -> test grow by Osiris

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
hvala svima!

@LegalizeIT
sad su na 23 dan od klijanja, a mislim da je 18 dan od kad su pod svjetlom...

kupio sam danas novo gnojivo, biopon za zelenolisne biljke, sa NPK omjerom 8:3:, da još dobiju na biljnoj masi prije nego ih stavim na cvjetanje.

za cvjetanje imam biopon sa NPK omjerom 4:5:6.
prijatelj mi je preporučio biopon štapiće za cvatuće biljke, pa sam ih kupio, ali nisam siguran hoću li ih koristiti.
NPK omjer im je 8:10:15
je li itko koristio te štapiće, i ako je, kakva su iskustva?
Da ne filozofiram previše, pretipkam vam kaj piše na pakiranju, pa ocijenite...
Složeno kruto mineralno NPK gnojivo u obliku štapića. Gnojivo u štapićima biljke vrlo dobro apsorbiraju i potpuno pokrivaju njihove potrebe za hranjivim tvarima tijekom razdoblja cvatnje. Svaki štapić sadrži idealan omjer fosfora (P) i kalija (K) te potiče stvaranje cvjetnih pupoljaka i stimulira intenzivnu cvatnju.
Jel da radije stavljam te štapiće kad ih stavim na cvjetanje ili da ipak koristim tekuće gnojivo koje sam prije kupio, s omjerom 4:5:6?
 

Esprit

Aktivan Član
31.10.2010
62
8
8
48
Koliko sam video na forumu,a procitao sam mnogo postova da ne bih smarao ljude...svi ce ti reci da nisu pristalice stapica,a i logicno kad nisi ni sam siguran koliko im na taj nacin doziras djubriva. Sto se tice drugih djubriva (tecnih) tebi je najbitnije da ako nisu specijalna za nasu biljku obavezno koristis pola doze od preporucene od strane proizvodjaca. Ako uporedis plantelu i ostala djubriva sa hesijem shvatices da npr 1.1.1 npk nije bas isto kao 2.2.2. Koliko sam ja skapirao isto djubrivo sa specifikacijama 1.1.1 bi trebalo staviti duplo manje na 1l vode od 2.2.2 da bi dobio isti efekat. Takodje mislim da nije pametno djubrivom potsticati cvetanje vec samo rezimom svetlosti. Ja sam svoje dve biljke djubrio sa plantelom list cak i u prvoj nedelji cvetanja pa sam ih presadio u veci prostor pa dve nedelje samo voda sa peroxidom 3% (4ml na 1l vode) i tek posle dve nedelje zalio sa pola doze djubriva za cvetanje koje cu koristiti na svakih nedelju dana i postepeno pojacavati dozu. Sto se tice LST-a to slobodno pocni vec sad i savijaj biljku uz rub case da ide u krug. Moje su obisle celih 360 stepeni tada su prebacene na 12-12 i u roku od 10 dana su pokazale spol. Takodje ti predlazem s obzirom na mali prostor da saksiju kupis vecu od boxa pa je skalpelom iseces i ponovo spojis tecnom plastikom. Pistolj za plastiku ti je 2-3e na pijaci. Na taj nacin ces dati biljkama maximano moguce prostor u kome se razvija koren,a za to ce ti se biljke na kraju oduziti boljim plodom u svakom smislu. Pratim tvoj dnevnik. Drz se :)
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
ma nisam ja ni mislio tjerati cvjetanje gnojivima, dapače, poprilično sam siguran da ih se niti ne može natjerati na cvjetanje prihranom, znam da im moram fotoperiod promijenit...
nego me samo zanimalo koje od dva kupljena gnojiva koristiti u cvatnji.
jer tražio sam na forumu kaj se tiče štapića, ali nisam ništa našao, dok u temi o prihrani samo u jednom postu piše da se nisu pokazali kao neko dobro rješenje...

LST sam počeo, dans su privezane i spuštene skroz do ruba tegle, a na cvjetanje će ipak kroz 10ak dana, kad još porastu, a ne danas, kako je bilo planirano...


edit:
zaboravih napisati...nisu ni blizu cvjetanja a već se širi miris iz boxa. :icon_lol:
jedna ima miris malo po paradajčicama, dok druga malo vuče na metvicu i još neki miris, ne mogu odrediti koji...
mmm
divotica :icon_lol:
 

Esprit

Aktivan Član
31.10.2010
62
8
8
48
Haha bice tebi paradajcice i metvice kad pocne da cveta. Neki prijatelji su mi rekli da to jezivo smrdi,a ja nisam verovao. Sad sam u problemu zbog tog smrada. Prvo mi je box stajao u sobi,a sad kad smrdi opako morao da smislim nesto i nocu stoji u vc-u gde radi non stop ventilacija,a danju ga vracam u sobu. U celom tom bedaku najvise trpe biljke zato sto ventilatori ne rade dok su u sobi (dok su im ugasena svetla). Takodje bi bilo glupo da mi dodje neko u stan i vidi pc u vc-u :). Naravno da postoji resenje sa ugljenim filterom ali to me mrzu da pravim. Dugo sam razmisljao za sledeci grow da li da uzmem neku autoflowering sortu tipa lowrider ali sam odustao bas zbog smrada s obzirom da su idealni uslovi pri rezimu svetlosti 18-6 ili 20-4,a to mi ne odgovara.Pozdrav
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
Taman tu napisao brdo teksta, uploadao slike i taman čekao da se na imageshack uploada zadnja slika i zbog mutavog imageshacka mi se opera srušila i sad moram sve ispočetka...
tekst mi se neda ponovno pisati, slike sam ponovno uploadao, jer nisam odmah spremio linkove, bla bla...
evo slika, pa neki komentar...
sad sam sav nervozan. :icon_lol:
2 biljke se odlično razvijaju, dok 3. dosta kasni u razvoju, ali je ipak držim u posudi od cca 0.5l, za svaki slučaj, ako se ove dvije pokažu muškima, a pa da bar jedna onda ispuni svou sudbinu. :icon_lol:
Uglavnom odrađen LST sa 2 podvezivanja, kad ispunim 2/3 površine posude, idu na cvjetanje
a takva suša u mom selu da jedva čekam stavit biljoze na cvjetanje. :icon_lol:

Otišao danas u ZG i nakon 7h se vratio doma, a soba tako divno mirišala po paradajčicama i metvici. Divota, radost prava.
hahaha

1. biljka:


2. biljka:


3. biljka:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
cini mi se da je malo vbise vode nego sto treba samo polako..
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
ti i ja stalno nešto oko vode.
hehehe
al nema veze, cijenim svaku razmjenu mišljenja. :))
radije vidjet nekakvu kontru nego da se šuti.
ma taman sam ih zalio danas popodne prije nego im padne mrak i pumpicom im malo navlažio listove...tek tolko radi slikanja.
možda ih i zalijem previše, al bga, sve je to neikustvo.
najlakše mi zalit kad cura dođe k meni, jer ona ima tanje prste, pa ih može dublje u zemlju gurnut, dok je meni bed gurat svoje čevape, da ne bi korijenje oštetio. :icon_lol:
ko kad se slika neke manekenke, pa ih se isto tak malo navlaži. :icon_lol:
zalivene nešto prije 15h, a gornji centimetar zemlje već suh ko barut...
 

Esprit

Aktivan Član
31.10.2010
62
8
8
48
Lst si dobro napravio. Sad nastavi u krug (prati obod saksije). Savijaj je 360 stepeni (ceo krug). To ti je 20cm usteda po visini. Pozdrav
 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
i meni se cini da je malo previse vlage oziris. koliko cesto ih zalivas i sa koliko vode?
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
a evo, zalio sam ih jučer oko 15h, zalijem ih tek kad na dubini od nekih 3 cm osjetim da je suho, a dam im kaj ja znam, negdje oko 150ml vode, dajem im vode dok se na tanjuriću ispod tegle ne pojavi par kapi vode...
zalijem ih cijelom površinom tegle, nešto malo više oko stabljike...
a vode im dajem prema potrebi, nemam neki strogi režim zalijevanja, nego više prema prst-u-zemlji metodi. :icon_lol:

@ Esprit
da, pratit ću rub tegle, al ne 360 stupnjeva, nego da budu 2/3 ispunjene, da mogu onda još i ove manje grane povezat po tegli, znam da je ušteda visine, zato i radim LST, jer mi je box midi tower visine 43 cm, a od vrha tegli do lampi mi ostane nekih 25 cm...

i da, u pripremi je novi box, isto CFL, u koji ću preseliti biljke čim ga sklepam...
s obzirom na to da doma nemam ama baš nikakvog alata, nisam ga uspio prije složit, danas mi šogor donio pilu da mogu ispiliti rupe za ventove...
dimenzije boxa su 57*28*50 [d*š*v], iako visinu moram još provjeriti...
radi se o kupaonskom ormariću za ispod umivaonika koji je iznutra mat bijeli, jedini problem je što nema zadnu stranicu, ali nju ću napraviti od kartona na koji ću zalijepiti astro foliju, ili zaštitu od sunca za auto, ako je uspijem nabaviti kroz koji dan... imam jednu podlogu za kampiranje koja je od istog materijala, jedino je malo tanja, tako da i nju uzimam u obzir... :icon_lol:
 

numero uno

Aktivan Član
22.04.2010
62
0
0
35
imas jeftine sperploce koje su obojane u bijelo za kupiti da se nemoras zaje... samo zakucas i gotovo!
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
ma znam...al ovo najbliže kaj imam za kupiti je ploča dimenzija 2800*2070*3 mm. problem je u tome kaj ne režu na manje komade, a ja nemam auto da to prevezem tih 6km do mene doma...a na biciklu to nikak nemrem vozit...
možda uzmem iveral 16, njega režu na manje komade, ali mi je kod njega problem kaj mi je ormarić tamo gdje bi ga zakucao/zašarafio u relativno lošem stanju, pa me frka da se sve ne raspadne kad se primim posla. :icon_lol:

ma bez brige, skemijat ću ja neš kroz 7 dana, kolko sam ih još planirao ostavit u manjem boxu.
s tim da ću ovaj veći podijelit na 2 dijela, jedan za vegetaciju i jedan za cvjetanje, 4*20W (možda i 23W) 6400K lampe za vegetaciju, a za cvjetanje će biti 7*20W lampi, od toga 5*2700K i 2*6400K. Ukupno je to u prostoru za vege 19*28*50 [d*š*v] 4320 Lm, a u prostoru za cvjetanje, dimenzija 38*28*50 [d*š*v] bude oko 7500 Lm.
Znam da svjetla nikad dovoljno, al jel to ipak pretjerivanje?
 

Esprit

Aktivan Član
31.10.2010
62
8
8
48
Naravno da nije preterivanje. Spakuj sijalica koliko god moze da stane samo regulisi temperaturu s obzirom da ce ti vise sijalica podici temp.
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Ne bih rekao da je pretjerivanje, imam druga koji je imao box dimenzija otprilike 18*43*53 [sirina*visina*duzina] i tu je imao cca 12.000 lumena, urod je bio predobar, izvuko je 50-tak grama iz tog čuda od jedne biljke, jes da je svijetlilo ko' Betlehem, ali je pre dobro bilo :D
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
nije pretjerivanje, nadasve je super,
samo piči...
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
SiD je napisao(la):
nije pretjerivanje, nadasve je super,
samo piči...

Btw čisto informativno, zanima me koliko se u prirodnom spektru svjetlosti moze naci lumena po cm^2... Da vidimo koji je to omjer... :D... Mislim da sam nekad davno prochitao ovu info. na forumu, ali se ne sjecam...
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
ma znam ja sve to za svjetlo, al lijepo je vidjet kad se raspišete, pa nekad pitam i ono kaj znam...čisto da provjerim informaciju, a i da bude nekakve rasprave...jbga, ipak sam budući znanstvenik, pa ono...malo dijeljenja mišljenja. :icon_lol:

jučer navečer zalio biljčice, s time da sam im u vodu dodao nešto manje od pola doze gnojiva NPK sastava 8:3:4. I fino su reagirale...na listovima na kojima se prije koji dan pojavilo na rubovima nekakvo žutilo, kroz manje od 24h se smanjilo za pol, biljke su vidno živnule, od jučer narasle za 1 cm glavni vrhovi, a sporedni, koje sam još malo privezao i dodatno spustio, su narasli za nekih 1.5-2 cm.
Biljke su danas na 31 dan od klijanja, 25. dan vegetacije.
Zalijevanje je i dalje prema potrebi, metodom prsta u zemlji, na 4 cm dubine, pa ako je suho, onda zalijem. U globalu, dobiju vode svaka 3 dana po cca 150 ml.
Fotoperiod je i dalje na 18/6, ali izgleda da je jedna od ove dvije počela cvjetati...Na zadnja 2 internodija su se pojavila, kolko mi se čini, jaja. Tak da je najizglednije da je moodonja. U nastavku stavljam slike obje biljke. Na jednoj slici sam uokvirio i uvećao problem, pa ako mi se krivo čini, molio bih iskusnije da me isprave...Al kak sad stvari stoje, pustit ću ga još koji dan, za slučaj da se još koje jaje pokaže, il ak se neko čudo dogodi, inače se jajanu smiješi skalpel pod stabljiku.
Treću, najmanju biljku nisam slikao, jer me ulovio bed kad sam jajana vidio i pao sam u tešku depresiju i morao đuntaru zapalit. :icon_lol:
Pa mi se na kraju nije dalo dalje slikati...

Ugl, potencijalni moodonja - na tu biljozu sam sumnjao da će biti moodonja od kad je bila nekih 4 cm, jer sam vidio jako puno slika mužjaka i baš mi je i ko mali nalikovao na odraslog moodonju:



Potencijalna ženka:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.