pc grow GNOMO AUTOMATIC by ganja_farmer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
bok svima!
vidi se pomak u rastu ove starije biljke,konačno se trgla,tako da nastavljam s njom.ova mlađa je nekako u stagnaciji,ali je tako bilo i sa starijom,pa ću je ostaviti još koji dan da vidim hoće li se trgnuti.
danas sam ih presadio u teramagmu.nisam previše zaljevao,samo sam od gore pošpricao vodom .

starija 19.dan:



mlađa 12.dan:
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ganja_farmer je napisao(la):
-ŽARULJE: 3x 23w
1x 20w
sve su 2700k
e stari moj, kad bi isprobao izbaciti iz boksa 2 od 4 cfl-ke po 2700 k ,i i umetnes 2x30W ili 2x40W sa 6400-6500 k. u boks???
jel bi bolje rasle? ili za auto sorte to nije bitno?valjda.
nikad nisam radio indoor(nesto petljao) al kolko sam uspio uloviti savjete, za vegetaciju im treba plavog spektra, a ti ga nemas u boksu.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
˝za pc je crveni spektar ok, nema tu bas puno prostora za neku vegetaciju, imam utisak da vise igra ulogu rezim svetla, moje su pod crvenim u pc na 18/6 pa 14/10 odradile svoj plafon (znaci udarale u lampe, bez lst-a, topping pred kraj), sad se sele napolje pod hps... nema sanse u pc bez lst sa nekim klasicnim strain-om˝

ovo mi je Power napisao u prethodnom dnevniku,možeš ga naći u nezavršenima. :)
svjetla su po meni ok jer sam dosad imao uspjeha s rastom,jedino sam imao problema sa zemljom i lošom vodom,ali sam i to riješio.
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Prijatelju sa kojom vodom zaljevaš i dal korigiraš ph???de odgovori pa možda i riješimo tvoj problem,ajd još jednom napiši kakvi su ti uvjeti u boksu,dal imaš kakve ventilatore il zrak stagnira?
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
Canna,u prvom postu sam naveo tehničke karakteristike,pa da se sad ne ponavljam,samo baci oko na prvi post. ;)
što se tiče vode,koristim vodu iz gradskog vodovoda,ispočetka sam je prokuhavao radi kamenca,ali sam prestao jer sam skužio da mi je onda mnogo teže korigirati ph.inače ph korigiram s limunovim sokom,ali to po potrebi,recimo danas dok sam presađivao išao sam biljke pošpricati s vodom,izmjerio sam ph i bio je 6,5,tako da nisam ni morao korigirati.
ma siguran sam da me ovaj puta sjebala Plantela Balkonia,nisam bio u mogućnosti otići po teramagmu,pa sam računao da je ova Plantelina zemlja dobra,pošto svi hvale njihova gnojiva,mislio sam da ću se usrećit s njihovom zemljom.sad znam da više nikad tu zemlju neću uzeti.

inače,ne znam kakva je situacija u drugim dućanima,ali u ovom baumaxu blizu mene ima teramagme cijelo vrijeme,i to pakiranja od 4,8 i 18 litara,cijena od nekih 2 eura pa do 7 eura,zavisi od pakiranja.
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Ako ti kažeš da je voda 6,5 ja ti vjerujem makar je to meni ko bajka jer ono obična tapirana je 8,5 kod mene tak da neznam mjeri opet hehehe,plantella balkonia je smeće i neznam zašto ali ja sam imao uvijek skoro neke mikoroelementne deficijencije i mrlje po lišču,burnovi čisti a vani su bile i siguran sam da nije bilo nikakvih napasnika,Terra magma i kombinacija 6,5 ph vode je poprilično dobra po mom sudu i to i koristim,nekad dodajem perlit i vermikulit još ali čak se i dvoumim pošto mi se nije pokazalo kao bolja varijanta,samo što voda brže isuši,ako misliš da je do lampi burn,odmakni makar mislim da je nemoguće jer cfl ono...hehehe onak doslovno držim sad wembley i listovi su mi praktički 3 cm od sijalice cfl pa ništa,ventilacija mi zvuči ok al bi ja svakako pojačo u visini lišća da trese malo biljke jer stabljika to obožava i do cvjetanja bude extra debela i granje puno jače i gušće pa ono,moj savjet ti je da probaš s 6,5 ph podešenom vodom i dodaj H202 3% u dozi od 6-7 ml na litru vode pa če ti korjenje malo brže povuč jer hidrogen dodaje kisik ko lud i čisti korjen pa bude puno čišči i deblji,za sve ostalo još moj savjet ti je da držiš cijelo vrijeme na 18/6 režimu jer izvučeš puno više heda svakako,ako te temp korjena muči,onda si prilagodi poljevanje tako da svaki dan daješ po malo s vodom otprilike 20c to če joj olakšat život svakako a moš i ugurat vrećice s malo hladnijom vodom npr 17-18c između saksija da hlade pa tak dvaput dnevno i puno če pomoć,inače je super i počni ih trenirat što je ranije moguče,nebi ti savjetovo da topiraš pošto če biljke početi cvjetati između 21-28 dana najkasnije al ja sam asvoje topiro i navlačio jako dobre urode u indooru,ako ništa lst i supercropping ali tamo gdje cropaš prvo omotaj stabljiku s flasterom medicinskim,imaš one u traci to če ti pomoč da dobiju jako zadebljanje u par dana i da brže zacjeljuju!
Eto toliko od mene i ako ništa bar probaj H202 i nečeš se razočarat garantiram!
Sretno i nadam se da če ti koji savjet pomoć
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Nisam previše iskusan, u tijeku je moj 4. grow, pratim forum dvije godine, a jedan od relativno neuspjelih je bio i jedan u PCu, ne želim da zvuči da pametujem, večinu toga sam skontao na forumu, sve je to već ponavljano

Uzgajanje u skučenom prostoru PC kućišta nije za neiskusne, a usudio bih se reći i da iskusni poznavatelji biljke bi imali problema, prvenstveno ako se nezna genetika, odnosno ponašanje pri flipu u 12/12, ok tebi je automatik i znaš kako raste pa nećeš imat problema
Kod presađivanja treba pazit da se stara i nova zemlja lijepo sljubi, znači dobro zalit, lagano pritisnit uz stabljiku ne pošricat samo površinu, može se tako zeznit struktura zemlje, nekakvi đepovi...dok su tako male, i razvijaju korijen, zemlja treba bit više suha nego mokra, jer korijen se širi u potrazi za vodom - nek je zemlja dan, dva suha ko barut, ako se biljčica drži sve je ok
Vodu bi regulirat nečim pouzdanijim od limuna, pa nije svaki limun isto kisel..ili je? nisam ziher
Što se tiče growbox-a
3-4 CFL lampe je aerodinamički jako teško ohladiti, puno jednostavnija je jedna mala HPSica i naravno izbacit trafo i starter van...
Ventilatori od PCija da bi bili efikasni moraju imat i prostora iza njih
I osim ako ti PC nije u hladnom podrumu teško će bit održat temp, a biljka će ga napunit u najtoplije doba godine!!!
Upotrebom samo crvenog spektra u vegi biljka napreduje ali manje lisnati i to je ajmoreć + za dimenzije PCija
Upotreba CFL-a i općenito manje lampi snage do možda nekih 150-250 w znači i slabiji (sporiji) metabolizam - biljci je sasvim dovoljno što ima u zemlji (dobroj:)

Da ne dubim, dok su malene - 1biljka 1 cfl (sad kad razmislim, dobro te sharp navodi, možda za početak ipak plavi spektar, preporuka phillips 23w, malo se grije - a kad dobiju lisnu masu raširi grane pod raskoš svega što imaš :)

zasad primakni cfl na 1 ili 2cmmax od samog vrha, namjesti vent jedan da duva i po lampi i po biljčici, ali moraš pazit i svakodnevno (nadam se) malo odmicat, naročito pripazi nakon "spavanja" jer tad u mraku šibnu.

tegle ostavi na dnu, a radije primakni cfl zbog akumulacije temp na vrhu kućišta...

također pri eventualnom budućem presađivanju natrpaj zemlje u piramidu oko stabljike i iznad ruba tegle, ko što je šarplaninac nedavno savjetovao za out, nek izgleda ko da je "na brdašcu", bolja je cirkulacija zraka oko biljke, a zemlja će se sa zalijevanjem vrmenom slegnit u tegli, pa ćeš moć još i nadodat svježi sloj poviše (sigurnije nego se igrat sa gnojivima IMO)

Inače, nekako imam dojam da visina u PCju i nije problem, ali površina je...ako već mora bit pC, zašto ne bi bila dva identična kućišta spojena na boku? ;)

Želim ti što manje cimanja i naravno uspjeh!
Pozz svima
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Ma to je do te Balkonie,kad sam ja otvorio vreću te zemlje odmah sam odustao od nje vidjevši kakvo je to blato s perlitom i nacjepanim drvom,a ima baš komada koji nisu poćeli ni malo trulit,sve se to smiksa na brzinu pa ajmo pakirat i u prodaju.Isto sam ju uzeo zbog mišljenja kad su im gnjoiva relativno dobra i povoljna možda je i zemlja...
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
Canna,usrname,catfish hvala svima na savjetima i kritikama. :)
pokušat ću vam odgovoriti svima odjednom,jer bih se izgubio na pola puta :leafblunt::rasta1:

evo kako je blizu svjetlo od biljke,s temperaturom nemam problema i držim ih skroz blizu,gore s lijeve strane u razini lampi 80mm pc vent,ispod njega 120 mm i sasvim je dobra kombinacija,s druge strane imam jedan 80 mm za upuh.od iza je dosta otvoreno,tako da non stop zrak cirkulira,a i ventovi rade dok je svjetlo ugašeno.temperatura se kreće između 25-27 dok je ˝dan˝ i 20-21 dok je ˝noć˝.vlaga je 50-60%.


što se tiče vode,za provjeru ph koristim onaj akvarijski tester 4 kapi na 5ml vode,nekad je ph malo veći (oko 7,5) pa dodam 1,5 čajnu žličicu na 1,75 vode,spustim na 6-6,5,zavisi koliko se limuna omakne. :) prije sam je prokuhavao ali mi je onda bilo teže korigirati ph.sad samo pustim da klor ishlapi i to je to.

p.s. ova me biljka podsjeća na mušku jeticu koju sam imao,ova bi trebala biti ž,ali kako je krenula i šta je prožvjela ne bi me čudilo da bude mesožderka. :eyebrows::maryjane:


p.p.s. mala se još nateže,na aparatima je.:sick:al tješi me što je tako bilo i s ovom starijom,možda i ova krene.



lp :rasta1:
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
pozdrav svima,evo da prijavim lagani ali vidljivi napredak u mom growu.inače,po nekim pravilima već je trebala procvjetati,ali kako ste navikli već od mene,usporeno rastu i tek sad su počele sa ozbiljnijim rastom.točno otkad sam ih u teramagmu presadio.nema boga više da kemijam sa zemljom,od sad mi biljke idu isključivo u teramagmu makar morao 3 dana pješačiti po vreću zemlje. :)

starija (26.dan):



mlađa (19.dan):





inače,sa svakim zalijevanjem u vodu dodam 1-2 čajne žlice meda,kontam da im to ne može previše škoditi jer nema nikakvih kemikalija u sebi da im ošteti ionako napaćeni korijen,a opet s druge strane puno je hranjivih i prirodnih tvari u medu.

režim svjetla sam vratio na 18/6 da što više budu ˝osunčane˝,a planirao sam kad procvjetaju stavit na 14/10,po Kanabijinoj preporuci.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
starija se stabilizovala definitivno, al mala ti se jos muci... ajd sretno s njom, vidim da ima i lepe zelene boje na mladjim listovima, ima sanse samo ako ti ne procveta uskoro, jer onda bude to za jedan dim ;)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
da ti budem iskren,volio bi da bude makar i za jedan dim,al nema veze,ovo je ionako još testna faza,imam ja još puno za učiti i isprobavati dok se budem mogao smatrati pravim growerom.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....a zasto ne kad seed bank tako preporuca.......pa i Power je neke svoje automatike drzao na 14/10 i biljke su bile bomba.......

@marihuana-pusti ih sad, vidis da su krenule od kad su u novoj zemlji, nadam se najboljem al u svakom slucaju sad znas sto znaci dobra zemlja.....
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
automatici daju bolje rezultate što više svjetla im daš...kako god si odlučio neka bude ali znaj da če bit ploda isto toliko koliko i sunca hehe
pozdrav
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73


evo još jednom za sve kojima je čudan režim svjetla koji ću koristiti u cvjetanju,s kanabijine službene stranice preuzeto,valjda ljudi znaju. :)

p.s. mlađa se probudila i počela i ona tjerati listove. :))
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Da ali baš za gnomo su izričiti sa 18 do 20 sati svjetla. Pa i ti si to pejstao u prvom postu sa njihove stranice.Nemam nikakvo iskustvo u indoru ali ovdje sam se uvjerio da prčkanje po svjetlu obično nije dobro.Nemoj me pogrešno shvatiti, ne želim pametovati i sl. Sretno.

Edit: Evo sad sam gledao njihov katalog, ta priča o 12,14 i 16 sati svjetla je za maxauto ( "skuvaše" i to) strejnove.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Nisam primjetio, opet sam pogrijesio, moj bed.
Ispricavam se.


Al opet... ako je auto, zasto onda ne bi bile nonstop na 18/6 ili 24/0? I sam onaj... kak se zove poznati grower strani joj... onaj... evo ne mogu se sjetiti...
Uglavnom, svjetski je poznat... on je bio upitan da li je bolje drzati 24/0 ili 18/6 pa je rekao da biljkama uopce ne treba mrak. Tak je reko, evo ne mogu se sjetit lika...



Mislim, jesam li ja krivo pokopcao stvari? Automatic sorte ne zanima rezim svijetla, one pocnu cvijetat kad im se hoce? Znaci i da su na 12/12 one ce pocet cvijetat nakon 3-5 tjedana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.