PC HPS box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Di ste offtopičari :D
Bravo Enolagay, lijepo si sve to sredio....čini mi se ko da imaš mjesta i za neku cfl žarulju...samo prijedlog...
 

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
ma prestao sam da igram. shvatio sam da je to največa droga. nema toga heroina ili kokaina koji je zajeban ko wow :D belive me.

počeo sam igrat prije wotlk. igrao sam s lockom i s frendom rasturo laganini pvp. onda preko ljeta nisam igro. onda je izašao wotlk pa nastavio s resto shamanom s kojim sam skupio perfect healing gear i onda skužio da nije zabavno više i prodo acc za 1500kn (200 eura) :D sve to na darksorrow-u horda

eto ukratko moja wow karijera. i sad pređo s 6h igranja dnevno na 0h. ne igram više ama baš ništa. zato i počeo s ovim hobijem :D

#34: pa mislim da ću i uradit to. mjerim temp i na 1cm od žarulje je 33C, ali kod biljka je uredno 26C tako da mislim da mogu ubacit još koju cfl-icu. ali to kasnije za cvjetanje.

nego totalno me živcira taj church koji iako izađe kasnit će za ovima dobrih 10 dana. a baš bi se htio s njim igrat. tako da ne znam kako ću to izvest.
 

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
mali updajte i par pitanja.

biljke rastu normalno. jedino šta mi church nije niknuo, tako da ostajem samo na ove 3 od kojih se nadam da bude barem koja ženka. ako ne onda derem odmah na drugi grow i to samo s churcom,

imam pitanje. na biljkama se listovi na rubovima lagano uvijaju. ja sam zakljucio da je to radi toga jer je niska vlaga. ne mislim d aje radi temp, jer je temp 2,3 cm iznad njih 26 tako da je u visni biljaka temp 24. sad sam isključio jedan vent jer su unutra 2 od 80mm i jedan 120mm i zakljucio sam da oni možda prebrzo mjenjau zrak i da voda kak ispari tak i ode van.

jer mislite da ću tako povisiti vlagu ili ne?
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
slika,pa ćemo probati pomoći,a šta se tiče kanđa ne mora biti previše zalijevanja jer i ja ima kanđe na svojoj a zalijeva se rijetko(over nitrification iliti previše dušika)pozz i sretno
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Ma treba stvoriti idealan uslov i da tacno znas kako biljka funkcioniste sta kako i koliko kada da nebi bilo kandzi,mislim da je ne moguce da ti se ne razboli i jedan jedini list na ganji...ali ko se razume i kod koga se to ne dogadja svaka cast ;)
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
ako su listovi kao kandje onda si pretjerao sa gnojivom najvjer.azot a ako lisce izgleda kao da je tesko na krajevima onda je to znak da si pretjerao sa vodom..ima velike razlike..
 

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
evo da ne pogadamo vise :D

po redu. dodao sam dosta promjena.
1. izrezao sam dno i presadio sam sve 3 biljke u jednu veliku posudu i stavio na tu posudu kučiste (tropico style :D)
2. promjenio sam rezim na 12/12. mozda sam trebao ostaviti jos u vegetaciji, ali vidio da ide to lijepo i sa 12/12 iz sjemenka pa prebacio ja na 12/12, a i nemam baš vremena jer uskoro se selim
3. dodao sam još 1500 lumena. ubacio sam 1 cfl-icu
4. poceo raditi na njima lst, a i pripremio sam za kasnije mrezu

nabavio sam i lakmus papir pa sam skuzio da je ph bio malo previsok, ali popravio sam to s limunom, a i naoruzao sam se s otopljenim snijegom za sljedecih mjesec dana.

sad im je 14 dana, od toga 2 dana na 12/12
par slika:
749beda0.jpg


prva biljka:
d92a88f1.jpg


druga biljka:
070a538e.jpg


treca biljka (koja je izmedu 2 velike, pa ne znam kako ce se probiti)
711cda2c.jpg


svijetlo:
66e9671d.jpg


malo je sve u neredu, ali sredit cu to uskoro.

sad pitanje. jer moguce da se vec osjeti miris? jer porilicno mirisu vec, a tek su 2 dana na 12/12. uskoro cu napravit i filter. vec sam pripremio materijal.

toliko za sada
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
kao prvo biljkice ti izgledaju ok,nemaš kanđi!dobro ti je mjesečar rekao :ako su ko KANĐE onda je pregnojeno(ne mora biti jer ja svoje nisam gnojio,a opet ih imao,previše dušika),a ako su samo obješeni(teški)to je od prezalijevanja.NE NE NE,zar i ti sine brute! NIKADA ne stavljaš sve u jednu posudu,ako već moraš najviše dvije i to tako da odvojiš posudu unutra, da se korijenje ne prepliče!rješavaj TO!šta se tiče mirisa da moguće je i ti si to osjetio.meni su bile stare 2 tjedna,još uvjek su bile na vege a miris se već osjetio.sretno i pozz!
ps. SREDI OVO ČIM PRIJE AKO VEĆ NIJE KASNO
 

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
zasto smeta sto im se preplice korjenje ako ne mislim vise presadivat? samo ako bude koji jajan odrezat cu ga i izvadit iz boksa.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ja sam odradio sa HPS 70w do kraja i nadam se da ces imati vise srece nego ja...uzasno grije i morao sam staviti unutar prostora 3 ventilatora jer kad biljka dodje na 10cm od zarulje ona ju pocne doslovno unistavati jer je prevrucaaa..

osobno.cfl je zakon! mozes ga drzati u ruci :)
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
samo preporuka jer sam dosta vidio po forumu da izbjegavaju u istu posudu stavljat više biljaka.kad se jajan pšokaže već će dosta korijenja pustit a to ti je manje za curicu prostora.kad ga cvakneš korijen ostane i truli.ne znam to ti je moje mišljenje.no na sve to jučer gledao na netu kako tip u jednu posudu postavio više od 20 biljaka i nikada veće budove nisam vidio kad je završio sa tim.istina nije imao pc box u kojem moraš dat sve od sebe da im daš najbolje uvjete da imaš što više zbog malog prostora.pozz i još jednom sretno!
 

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
znam da hps prži, pa cu staviti staklo da bude ko cooltube, a ovaj vent od 12cm radi jako dobro svoj posao i super hladi sve. trenutno mi je čak jedan vent ugašen.

možda sam trebao pričekati da vidim spol i onda sve staviti u jednu posudu, ali se nisam mogao strpiti, jer mislim da će puno bolje rasti u posudi s više zemlje. pa sam stavio sve u jednu veliku pa neka šibaju. za sad izgledaju jako dobro biljke i radim na njima lst, a ćim vidim spol bacam na njih mrežu. samo se nadam da ne budu jajani, makar lako moguće da me to zezne.

napravit ću update kad bude nešt zanimljivo. uživajte i svratite još :D
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Mala preporuka,probaj da nadjes na nekom otpadu bele tehnike vatrostalno staklo sa rerni... Uzeo sam 2 kom i sa jednim napravio cool reflektor,a drugi mi je bio u box-u 30x35cm u kome mi je bila zivina sijalica od 160w(ne greje nista manje od hps 150w) i sve je bilo ok,tako da bi za 70w bilo idealno. Uz to nista nije skuplje od parceta obicnog stakla a daleko je pogodnije.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Da,staklo se jednostavno nađe,ja sam napravio iz 2 komada,spoj na sredini se jedva vidi,navodno se ne da rezati,ali to reče staklar kad sam mu odbio dati 70€ za toliki komadič,hehe!

Malo dimenzije prelaze ali kog brige za estetiku:)
Uglavnom,mislim da če ti trebati staklo i dobra ventilacija,porasti če to a teško ih kasnije zaustaviti.
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Ili jednostavno stavite pravi vent za ispuh tj da nije pc vent. Malo je zahebano al sve se može kad se hoće. 18w vent za kupatilo, bar 2 pc venta da puhaju po vrhovima biljaka i možete čak 2 hps od 70w staviti.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
...nemam bolju sliku al ovak ti je to bilo kod mene...znaci ventilator za van i jos 2komada unutra ispod HPS-a,s tim da sam imao i staklo ispod od 2 mm,ali zbog stakla se gubi na lumenima pa su se izduzile..pa sam maknuo staklo.

dsc03431s.jpg




uglavnom,pripremi vec ventilatore koji ce puhati ispod hps-a i hladiti zrak ... cfl RULES :))


i jedan head na HPS-u- LR#2

dsc03428lz.jpg
 

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
evo update.

biljke rastu dobro i za sad se ćini da nema nikakvih problema. malo se zakomplicirala stvar jer sam sklepao neki filter od aktivnog ugljena koji sluzi svrsi, ali je podigao temp boxa za 2C jer je ventilatoru malo teze izbacivat zrak. sad je temp kod biljki nekih 26-27C, ali blize zaruljama je dosta visa. poceo sam raditi i lst i sad cekam da pokazu spol pa onda bacam mrezu )nadam se da ce to biti sto prije)

evo slika: 20 dana od toga 8 dana 12/12

a693f2e7.jpg

sve zajedno

1edc65af.jpg

prva biljka

3428332e.jpg

druga biljka (ona se najvise bahati i siri se po cijelom boxu, ccc)

fbd757db.jpg

trec biljka koja se pokusava progurati izmedu njih dvije, ali nsiam siguran koliko joj dobro ide. mozda dobije svoju sansu dok se ispostavi da je jedna od ovih jajan. bumo videli

evo, to je to. pa cemo vidit sta ce biti
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
razvlači ove krajnje kolko god možeš,sad kad su sve 3 unutra.nikad ne znaš koja bude cura.sad će one pokazat.nemaš nikakve znakove.meni se muški pokazao nakon 4 dana,a danas i najveća i najstarija buba je izbacila pistilu.čekam još jednu najmanju.lijepo izgleda,pozz