Perpetuum Growile

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Ime vašeg dnevnika: Perpetuum Grow

Datum nicanja sjemenke: 12.06.2018

Početak vegetacije: 16.06.2018

Breeder: razni izvođači i ponešto domaće produkcije

Strain: svašta nešto

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training, Topping, 12-12 From Seed, Bez Treninga

Rasvjeta u vegetaciji: LED

Snaga svijetla u vegetaciji (W): 50-100

Rasvjeta u cvjetanju: LED

Snaga svijetla u cvjetanju (W): 100-150

Nutrijenti: jeftileni tipa plantella

Ostala oprema: termometar, higrometar, ph-metar, metar, žice i konopi, četkica za zube

Dodatne informacije: DIY box (ormar) dim 70x55x205 cm, DIY led e27 panel sa 15 grla podjeljen u 2 zone 5 za vege i 10 za cvat (sve iskopirano sa www.vutra.org)

Slike boxa:

Dakle ideja je da growam cijele godine bez ljetne stanke ili da stanku svedem na što je manje moguće dana, čekao sam sa objevljivanjem dnevnika dok nisam testirao box kroz 7 mjesec, čini mi se da će moći proći pa da vidimo.

Prilikom proljetnog pospremanja pronašao sam neke sjemenke stare ko zna koliko, na paketiću pisalo samo PAKISTAN, i reko ajde da vidimo, na klijanje stavljeno 10, proklijalo 5, nikle 3, na 12/12 od starta jer pretpostavljam da su regular
P6164130.JPG P6164131.JPG P6164132.JPG .
Slike se na dan presađivanja znači 16.6.2018., startale su u Plantella start zemlji i prebačene su u mix Terra osmocote - kokos - perlit (45%-45%-10%)

16.07.2018. prvo zaljevanje ca 4,5 litara + 30ml Plantela Vrt Bio svakoj po malo, do sad već znam da imam curu i dečka i jednu još neopredjeljenu

dečkec (pok.)
P7184133.JPG P7184133.JPG P7184134.JPG , njega sam danas iznio na balkon, kao prebaciti ću ga u vege box pa neka tamu divlja da skupim polen, ali žena je zaključila da ga želim baciti i nonšalantno ga iščupala i bacila u smeće, hebat ga što je tu je

cura i ova druga sad imaju box za sebe, manja je 35cm veća 45, internodalni razmak 6cm
P7184138.JPG P7184140.JPG P7184139.JPG

trenutno radi 6 grla sa ca 50W leda temperature dan 30-31 noć 28-29 vlaga 55%

eto za prvi post toliko, jedava se snađem sa otvaranjem dnevnika, ne zamjerite
 
Poslednja izmena:

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.632
13.690
358
Kolki ti je razmak od biljki do panela, i koji spektar led zarulja imas! e sad vjerovatno il im je malo wata ili si mozda malo predaleko posto su biljke malo izduzene! Ako vegas sa 6400 na 20etak cm sto mogu podnjeti u vegi bez da ih pali budu puno nabijenije i sa manjm razmakom!
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.632
13.690
358
Krivi ti je to spektar za vegat pod ledom tj ne razvije se kako treba bas puno pogodnije bi bilo barem 4000k pa navise, zato i jesu izduzene biljoze sa malo lisne mase, taj spektar ide za cvjetanje a od starta bas i ne!
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.874
358
Socotra Island
eelslap.com
razmak 35 cm recimo
Ja bih recimo popeo biljke na 15 cm od panela da sam na tvom mestu, bez obzira kako i koliko planiras da ih savijas i treniras previse su izduzene. Bilo bi lepo kada bi mogao da spustis "nocnu" temperaturu za koji stepen i da napravis vecu razliku izmedju temperatura kada radi i ne radi svetlo. Ako nista drugo, ostavi ventilatore na izduvima i unutra da malo probas da oboris temperaturu (ako imas ventove uopste u boksu posto nista nisi napisao o tome). I verovatno bih, da sam na tvom mestu sve to lampe pustio da rade od starta al sta je tu je, tvoja odluka... :)
Ovo nisam razumeo sta planiras na kraju posto je Topiranje samo po sebi High Stress Training, LST je savijanje i vid treninga pa nece biti bez treninga ako budes to radio, jel tako :D
Sa srecom svakako, da te lepo sluzi taj diy panel i da zenke budu prave zenke do kraja i da ne herme.
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
@h0nda i je i nije, ovo je sve po planu i namjerno za sada

@irieman ideja ovog dnevnika je da bude kontinuirani grow kroz cijelu godinu, zato nisu ni sorte ni tehnike precizno određene, možda bude usporedba 1 sorta 2 tehnike ili nešto slično, ovo je za početak više kao "test drive" da vidim što i kako kroz 7-8 mjesec mogu odraditi, zato i idem sa nekim no name domaćicama. Kod mene ni vani nije veća razlika u temperaturi a kamo li u boxu brate, bez klime to u Dalmaciji ne ide (imam klimu ali na suprotnom kraju stana tako da ni od nje neke velike koristi). Za sad ne pokazuju da im smeta, mali PC vent u boxu radi 24/7, baš fino pirka po biljčicama, listovi lagano trepere, ovaj na ispuhu (kupaonski neki Vents... mislim da je 180m3/h) radi dok su svjetla a po mraku se pali svakih 45 min i radi 15 min).

Što se tiče svjetla, panel mogu spustiti na15 cm, vjerovatno i hoću jer ide samo 50-tak wati za sada, cijeli panel jednostavno ne mogu upaliti jer temperatura ide preko 40 c (testirano u 6 mjesecu kad nije bilo ovako vruće), kako temp. budu padale ja lako pojačavam svjetlo.

U 9 mjesecu ide brandirano sjeme
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Kako misliš kontinuirani grow voditi kod regularnog sjemena ispod 12/12, trebao si prvo izvegirati min 3 nedelje pod 18-6, uzeti par klonova za vegi box,
i onda prebaciš mother biljku na 12/12, ako ona baci muda, znaš na čemu si, siječeš i klonove...
I h0nda je u pravu, 3500k spektrum nije loš od samog početka, ali ako želiš više lisne mase onda uzmi 4000-5000k, ili barem mixaj 3500k sa 5000k
i 30cm razmaka kod 50w je pain in the ass, mozes i na 15cm razmaka drzati ako imas dobru ventilaciju..
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.632
13.690
358
Mislim nista zlonamjerno mozes ti growat od starta do kraja pod 3000k ko i pod hps-om ali je steta ako biljci mozes dati optimalnije uslove bombardirat ju u vegi crvenim fotonima a ona treba plave, hoce to mrsavo ispast i izduzeno al ajd valjda znas sto radis kako i kazes!sretno dalje:thumb:
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
@h0nda ma znam da ne misliš zlo, hvala tebi i svima na dobronamjernim savjetima :respect:
@420Florist brate ti u jednom postu imaš više posla nego ja u cijelom growu :respect:

moj pristup growu je prilično ležeran (dalmatinac sam...), nisam opterećen rezultatima niti ih ganjam pod svaku cijenu, za sad sam sa omjerom uloženo/dobiveno itekako zadovoljan (uložim skoro ništa i dobijem nešto.... bolje ne može), ponavljam, ovo je test drive za ljetne sezone, na jesen idu brendirani automati i malo ozbiljniji pristup (ali samo malo ozbiljniji), u pon vjerovatno update sa slikama, LST je napravljen, panel je spušten, još 2 žarulje ukjučene....

do tipkanja stojte mi dobro
 
Poslednja izmena:

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
update
12/12 dan 64 (cvjeta 15 dana recimo)
30/35 c
40-45 %

Dakle, u boxu ostala samo 1 biljka, ova lijeva sa prethodnih slika je postala ovaj pa sam je prosljedio dalje onome kome treba, za uzvrat sam dobio par vrsta domaćeg sjemena pa će mo u nekoj budućnosti i to pozabadati. Iako je temp u boxu oko 35 kad rade lampe na listovima se baš i ne primjeti, a samo 1 pc vent puše po krošnji, LED je growerov najbolji prijatelj sve mi se čini. P8154178.JPG P8154179.JPG

Hedići su tvrdi i ljepe prste već sada a imaju još bar 6 tjedana pred sobom, to mi sad stvara neke neprilike jer nisam dobro računao, plan je bio ne paliti mali box ali izgleda da ću morati, temperature počinju malo padati (bar ove noćne, po danu je i dalje vruće. kolekcija.PNG Trenutno imam 3 sorte automata na raspolaganju, amnesia i blue su od seedsmana a somango čini mi se od advanced seeds, možda naručim još par komada ww čisto za slučaj faila neke od ovih iz šteka budući niti jedu nisam do sada sadio. Što bi gledali u nastavku dnevnika dragi posjetitelji?

Toliko od mene, do slijedećeg javljanja uživajte u životu
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Samo kakvo jače svitlo ti treba, previše je to mršavo, točno se vidi da im je potrebno lumena, bez uvrede sada :D
Ali svakom svoje, kako ko god želi i kako je u mogućnosti, samo nemoj se trošiti na cfl i led ili tamo neke 100-250w hps žarulje, sklopi sebi za 50-60€
panel od ovih stripova (25 cm dužina).. 12 komada na 80 wati cirka, i uživaš.. a uz to ti je i temperatura na pointu :) čak i na 1000mA pogonu ti nije potreban neki hladnjak, komad lima je dovoljno, a vamo imaš 200lm/w.. :) zavisi naravno kako ih pogoniš..
Jer gledaj, ti ćeš se potrošiti na kojakve cfl ili led žarulje, a ni ublizo nećeš dobiti efikasnost koju dobiješ ovako a i uz to sve uz manju watažu a i temperaturu..
Živio