PH Metar

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.920
358
Socotra Island
eelslap.com
ja sam dugo drzao u destilovanoj :)
Ima specijalna tecnost za ciscenje i skladistenje ph metara , kontam ,ako su napisali da je dobro da se pere vodom moze i da se drzi u vodi .
Moj metar radi ko sat , imam ga vise od godinu dana ...proveravam kalibraciju paferima ,jednom mesecno otprilike ...
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pozdrav.
kupio sam onaj zuti pH-009 i nisam skuzio bio da je samo 1point kalibracija jer svugdje pisu da snjime dolaze 2 tekucine/praska za kalibraciju sto mi nije jasno zbog cega kad nam treba samo ona 6.86.
al sad kad gledam malo tesko je i naci 2point il vise.
ovo je moj:
http://www.ebay.co.uk/itm/400737155894?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

jel ovaj 2point i jel dobar za nasu namjenu?
http://www.ebay.co.uk/itm/400737155894?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

btw nije mi jasno ovo oko cuvanja. dali treba nakon sto se ispere nakon koristenja osusiti nekako ili samo malo stresti i vratiti poklopac? ispire se u obicnoj vodi sa spine, bar tako pise u uputstvima, a vidim da ima dosta diskusija oko toga?

hvala,
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.920
358
Socotra Island
eelslap.com
brate , ubacis PH u pafer za kalibraciju . ako je pafer 6.86 onda zavrnes da ti metar pokazuje 6.9 i miran si sto se kalibracije tice .
Jednom mesecno ponovis postupak . Ako imas pafer sa ph 4.0 onda stelujes metar na 4 dok je umocen u pafer . Toliko jednostavno .

Isperes vrh metra pod vodom , nista ne treses , susis , u kapicu sipas malo destilovane vode ,mozes da stavis i neki sundjer jer katoda treba da bude uvek vlazna da bi ti duze trajala .
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
irieman je napisao(la):
brate , ubacis PH u pafer za kalibraciju . ako je pafer 6.86 onda zavrnes da ti metar pokazuje 6.9 i miran si sto se kalibracije tice .
Jednom mesecno ponovis postupak . Ako imas pafer sa ph 4.0 onda stelujes metar na 4 dok je umocen u pafer . Toliko jednostavno .

Isperes vrh metra pod vodom , nista ne treses , susis , u kapicu sipas malo destilovane vode ,mozes da stavis i neki sundjer jer katoda treba da bude uvek vlazna da bi ti duze trajala .

uprav taj dio oko destilirane me brine jer u uputstvima jasno pise da se NESMIJE stavljat u destiliranu vodu, a vidim da vecina to preporuca.
mislim ak treba kupit cu onu tekucinu za cuvanje ph metra, samo zelim bit siguran da dobro radim.
morat cu i drugi metar kupit jer ovaj je u banani. ne pokazuje mi cjeli display, a proslo mi je ono razdoblje za dignut case na baji :-(.
poz
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
irieman je napisao(la):
bezveze , mora da su ga ostetili u transportu ...
Vidi , nemoj da brines ,ako svima radi i tebi ce .
Ako imas gde da kupis tecnost za cuvanje onda je kupi ionako je jeftina i bice to mirna savest skroz ;)

ne vidi se zadnja brojka odnosno zadnja lajna. zamisli si broj 8 na diplay-u. ne vidi se njegova skroz desna vertikalna linija. neznam zasto, mozda je display los bio. uglavom mogu uz malo muke skuzit koja brojka pise tako da moze ovo proci za neko vrijeme, ali bi u buducnosti htio uzet neki bolji.
recimo onaj sto sam linkao (2point) mi je cjenovno prihvatljiv i po specsima bi trebao bit bolji od ovog, samo pitanje sta dobijes. mozda je isto "los" kao i ovaj zuti.

ovo sam nasao:
http://www.hempatia.si/tekucina-za-odrzavanje-300ml

e sad, ko zna sta je nunutra, mozda je prodavanje magle :).

poz
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
daklem stigla su mi vec 2 za redom nova zuta ph mjeraca sa ebaja. i oba su izgleda u banani.
jednostavno kad ga uronim u bilo sta pa bila to calibr tekucina il destilirana brojka stalno rotira. ponekad uspijem namjestit na 6.9 sa vijkom dok je u calibr tekucini, ali onda opet poludi.
jeste imali ovakvih iskustava?
jedan od njih mi je stigao upaljen tako da su baterije bile istrosene, al sam uzeo od ovog prvog.
cudno je da na oba ova mjeraca ne pise ono ATC sto je za auto temp i to mi ovaj prvi mjerac koji radi odlicno ima, al na njemu mi ne radi display kako spada pa moram pogadat.
ideje sta bi moglo bit?
lp
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
kupit cu nove cim ih nadem jer u china shopu nema.
jeste uzimali te bat na ebaju?
izmjerio sma im napon sa voltmetrom i daje 1.4 il malo preko, sta nije to ok?
lp
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Narucivao sam tih baterija prek ebaya. A gle....rade al ne tak dugo ko Energizer ili Duracell :D Al zato za 2$ dobijes 10 ili 20 komada :D :D :D
Voltmetar ti nece puno pomoc. Kod baterija to malo drugacije funkcionira :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman
30.03.2015
64
3
8
44
Pozz, evo upravo mi dosao Ph - 107, zuti kinez sa 2 vrecice ph 4 i ph 6.86.. Ja ne kužim kako ovo cudo kalibrirati i ne bi htio nesta zeznuti pa vas molim detaljno objašnjenje sta ciniti ili neki link di je korak po korak objašnjeno.. Na mobu sam i teško mi je koristiti trazilicu
 

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Malog žutog se lako zaboravi ugasiti pa pripazite na to da se ne dogodi ono što se meni dogodilo.
 
30.03.2015
64
3
8
44
Znaci razmutim ph 6.86 u 250ml vode, uronim metar u tu tekućinu, podesim sa vijkom vrijednost na 6.9 i to je to? Sta je sa onim prahom ph 4? Totalni sam noob, ne zelim upropastiti stvar.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.920
358
Socotra Island
eelslap.com
Isto to sto si napisao iznad uradis i sa tim prahom pH 4 , dakle razmutis u vodi prah , ubacis pH merac u tu tecnost pa nastelujes pH na 4 (ako vec ne pokazuje toliko) . Onda ces biti siguran da ti je kalibrisan merac kako treba .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe