Ph vode / gnojenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
kakav sumpor,kakvi bakraci-jedan propisan 'flush' sve probleme resava.Eventualno jos jedan kroz nedelju dana(ili pri sledecem zalivanju,kako god)
i -mirna Bosna.
Verujem da moze i sa sumporom,ali zasto komplikovati?
pri tom,i Sam sam bio skeptik po pitanju 'flusha' (a i mrzelo me da cimam toliku vodu na sajt gde je grow)-medjutim kad sam video KOLIKO im priija,
i kako su se razgranale posle--odsad ga koristim sto cesce.
probaj obavezno pre sumpora i ostalih hemikalija-ali imaj u vidu da ti PH vode mora biti korektan kad 'flushujesh'
 
26.10.2011
47
1
0
44
znam ja ka je problem citati forum ima pun k... nepotrebnih stvari bas zbog ljudi koji nemaju vremena citati pa im je lakse postaviti pitanje i ocekivati odgovor (onda se momci ponavljaju copy paste u nedogled) ali da bi dobio odgovor kakav trebas neko mora knjigu napisati :) znam da neki korisnici foruma tacno znaju gde se sta nalazi i meni je to fascinantno ja zaboravim gde sam sta procitao i gde je neko postavio "idealne" slike biljaka u problemu sa raznim nedostacima ili preterivanjima.....savet novopecenim forumasima:listajte samo dnevnike uzgoja i to zavrsene po nazivu pronadjes nesto slicno tvojim uslovima recimo "hps 150w domacica"i lagano krenes ako nista po njemu pratis kako tvoja biljoza napreduje
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
xexe je napisao(la):
To je sve sto umes? Pa nisam retard. Trazio sam vec i u smart shopovima ali kazu da je to ustvari ilegalno i da ne smeju da drze to. Pa me zanima gde su ostali nabavili. REcimo hesi ph-.

Znaš koliko mi trebalo da ga nađem...manje od minute...1L ti košta 75 kn.....a to što zlo&naopako "ume" ti momak nemožeš ni zamisliti....da ne nastavim dalje jer cu se teško zaustaviti kao što ti zlo rekao G O O G L E
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ja nisam merio ph zemlje i ne zanima me, u pocetku sam merio ph vode a sad ni to, zato
sto je posle 2-3 sata ph vode oko 6-6.5, kad dodam gnojivo poraste za ph bude 7-8 onda
dodam jedan cep prirodnog sirceta od banana xD i bude 6 i nemam nikakvih problema
zasad :D
 
17.12.2012
13
1
3
40
POzz
malo sam čitao vaša iskustva sa ph-om vode i malo su neke stvari koje ste vi napisali kontradiktorni MOJOJ vodi.
UGLAVNOM IMAm ph metar i pokazuje nakon kalibracije mi da mi je ph vode 7,2 iz pipe ( što sam shvatio kao neki prosjek ) i kad dodam malo limuna ga spustim ( ništa novo ).
e sad ono što je različito mojoj i vašoj vodi je to da kad sam ostavio vodu 3 4 dana da odstoji( zanimao me baš efekt razine ph ) meni je ph te vode narastao na 8 ???!!!!
so wtf, meni se ph vode diže odstajanjem a vama se spušta . reklo bi hladno pivo .....NIJE MI JASNOOOO
eto toliko od mene

pozdrav ekipo
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
visokilav je napisao(la):
POzz
malo sam čitao vaša iskustva sa ph-om vode i malo su neke stvari koje ste vi napisali kontradiktorni MOJOJ vodi.
UGLAVNOM IMAm ph metar i pokazuje nakon kalibracije mi da mi je ph vode 7,2 iz pipe ( što sam shvatio kao neki prosjek ) i kad dodam malo limuna ga spustim ( ništa novo ).
e sad ono što je različito mojoj i vašoj vodi je to da kad sam ostavio vodu 3 4 dana da odstoji( zanimao me baš efekt razine ph ) meni je ph te vode narastao na 8 ???!!!!
so wtf, meni se ph vode diže odstajanjem a vama se spušta . reklo bi hladno pivo .....NIJE MI JASNOOOO
eto toliko od mene

pozdrav ekipo

Svaka cast Hladnom pivu...ali meni se cini da nisi dobro pazio na satu.ph vode se svima nama poveca kod odstajale vode.Kako mislis ovo s limunom(nista)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
visokilav je napisao(la):
... e sad ono što je različito mojoj i vašoj vodi je to da kad sam ostavio vodu 3 4 dana da odstoji( zanimao me baš efekt razine ph ) meni je ph te vode narastao na 8 ???!!!! so wtf, meni se ph vode diže odstajanjem a vama se spušta ...

gde pise da se nama ph spusta kad voda odstoji, daj link
sto kaze opa cupa:"ph vode se svima nama poveca kod odstajale vode"
 
17.12.2012
13
1
3
40
ja nisam merio ph zemlje i ne zanima me, u pocetku sam merio ph vode a sad ni to, zatosto je posle 2-3 sata ph vode oko 6-6.5, kad dodam gnojivo poraste za ph bude 7-8 onda
dodam jedan cep prirodnog sirceta od banana xD i bude 6 i nemam nikakvih problema
zasad :D

i još sam negdje naletio da ekipa spominje spuštanje ph vrijednosti kod ostajale vode

 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
visokilav je napisao(la):
ja nisam merio ph zemlje i ne zanima me, u pocetku sam merio ph vode a sad ni to, zatosto je posle 2-3 sata ph vode oko 6-6.5, kad dodam gnojivo poraste za ph bude 7-8 onda
dodam jedan cep prirodnog sirceta od banana xD i bude 6 i nemam nikakvih problema
zasad :D

i još sam negdje naletio da ekipa spominje spuštanje ph vrijednosti kod ostajale vode


podrazumjeva se spustanje ph i to je osnova.Nema potrebe mjeriti ph prije dodavanja gnojiva jer ga spustaju.Znaci ovako.Voda mora biti odstojala ili ne zavisi koliko si zaljubljen u svoje biljke.Ph mjeris i korigiras poslije dodavanja gnojiva.Kada namjestis na zeljeni ph ,zalijes biljke i to je sva filozofija.Neinteresira te ph zemlje...a trebao bi;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ph zemlje nemjeris ali zato pazis kod kupovine zemlje da ima odgovarajuci ph i pazis da takav i ostane.
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
napokon sam kupio ph test (tekućina u kapima) za svoj prvi pc grow...
ph vode iz slavine koju koristim je pokazalo da je između 7,5-8,0

1. kolko kapi limuna ide na pola litre vode da mi se iskoregira na optimalnu vrijednost?
2. da li je istina da se ph vode spusti nakon što voda odstoji (za kolko se spusti i kolko voda treba odstajat)?

nisam naišo na forumu na ta pitanja, vjerujem da ima - ali i neki linkovi ne funkcioniraju više...
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.685
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
1. kolko kapi limuna ide na pola litre vode da mi se iskoregira na optimalnu vrijednost?
2. da li je istina da se ph vode spusti nakon što voda odstoji (za kolko se spusti i kolko voda treba odstajat)?

1. Morat ćeš to sam istražiti , zabava sa ph kapima je neprocjenjiva , a svaki limun je različite "kiselosti" .
Možeš probati i sa 10-15 kapi jabučnog octa , iako ti preporučam da izdvojiš 10e i kupiš ph minus tekučinu namjenjenu za hortikulturu .

2. Obrnuto , nakon što voda odstoji i klor ispari ph vode se digne za cca 1 - 1,5ph
Znaći pipna voda 7,5ph nakon dva dana skoći na cca 8-8,5ph .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
thanx.
ma nije problem da ja sam istražim kolko je to kapi limuna, nego to što svako malo bi trebao mjerit (kapati tu ph tekućinu) i onda se jako brzo potroši - a novci su problem - pa pitam ako neko već to radi (a ima vas :) ) pa da mi otprilke kaže - da uštedim..
 

viner

Aktivan Član
13.03.2013
168
228
43
odmah iz ugla
xexe je napisao(la):
To je sve sto umes? Pa nisam retard. Trazio sam vec i u smart shopovima ali kazu da je to ustvari ilegalno i da ne smeju da drze to. Pa me zanima gde su ostali nabavili. REcimo hesi ph-.
ratinjska br 27 mislim grad zagreb...


ph super problem- ljek ph tester i to je to sve ostalo je kemijanje bez granica........
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
dakle ovako, jučer sam prvi put provjeravao ph (jer su mi listovi dobili točkice) i on mi je pao na 5.5, a pošto mi je zemlje još dosta vlažna da li ja zalijem onda odma ili pričekam da se zemlja osuši? I da, da li ja zalijem vodom od 6.5 ph ili vodom od 7.5 ph? hitno je, pa vas molim na odgovorim čim prije,hvala :sadbanana:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Closet freak je napisao(la):
dakle ovako, jučer sam prvi put provjeravao ph (jer su mi listovi dobili točkice) i on mi je pao na 5.5, a pošto mi je zemlje još dosta vlažna da li ja zalijem onda odma ili pričekam da se zemlja osuši? I da, da li ja zalijem vodom od 6.5 ph ili vodom od 7.5 ph? hitno je, pa vas molim na odgovorim čim prije,hvala :sadbanana:

A provjeravao si PH...koga,cega?
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
provjerio sam ph zemlje, ona je 5.5. sad me samo zanima trebam li pričekati da se zemlja osuši ili mogu samo zaliti ovako mokru zemlju? to je pitanje prvo, a pitanje drugo je dali da zalijem s vodom kojoj je ph 6.5 ili sa onom kojoj je 7.5? stvarno je hitno i htio bi čim prije odgovore na ova pitanja bez nepotrebnih dodatnih pitanja a bez odgovora koje tražim...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Postavio si pitanje na koje ti se nemoze odgovoriti a da se nepostave neka podpitanja........Tako da vjerovatno ti nedostaje strpljenja a bez toga neces nista uzgojiti. a vjerovatno ni dobiti odgovor. :pilotali evo dobre sam volje....ako mislis promjeniti ph zemlje..onda to nikako nemozes napraviti sa jednim zaljevanjem....Znaci ako ti je pot od 5l potrebno ti je 25l vode Ph 6,5...i naravno da moras pricekati da se zemlja dobro osusi.Pa tek onda flush.E sada dali je taj flush potreban u tvom slucaju ili ne to valjda ti znas;)