Ph vode / gnojenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
e tako, sad sam zadovoljan :D pa zašto flush nebi trebao ako mi je razina ph zemlje niskih 5.5? pa valjda ako flush-am onda će se ph prije dići nego pri normalnom zalijevanju. Ugl. dosad nisam radio flush jer nisam gnojio ni mjerio ph pa neznam za kolko će se ph dići ako flush-am...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
Ph ce se dici na 6,5 ako budes sipao dovoljno vode u posudu...bar 25-30l...5 puta vise od posude koju imas.Nije mi jasna jedna stvar kako si uspio spustiti Ph zemlje?
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
ma ovako, ph zemlje je i ovako bio nizak oko 6ph, kad sam presadio biljke u tu zemlju...ništa...bile su u njoj 2 tjedna i onda pred par dana ja zalijem sa flaširanom vodom i opaa nastanu točkice..vjerojatno je jana malo kiselija nego voda iz pipe..a šta se tiće gnojenja, napravio sam svoje vlastito s koprivama ali još ne koristim( da li je to dobro za naše biljke?) znaći stavio sam u kišnicu koprive i nakon 2 dana stajanja sam uzeo otprilike 2-3 žlice toga i pomješao sam sa 1 litrom vode i stim zalio, a to je bilo predzadnje zaljevanje
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
:bong7bp: ...
Imaš zemlju kojoj je početni ph 6. zaljevaš sa vodom kojoj je ph negdje oko 6.5/7.5. Obična jana nije kisela. naprotiv, blago lužnata je sa ph vrijednosti oko 7.3 . Voda "sa pipe" ima ph od 7,2 do 7,5 kako gdje...Pretpostavim oda je tvoj 7.2.
Znači vodovod 7.2, jana 7.3 Ph vrijednost. Kako mislis podici ph zemlje radeći istu stvar? Mišljenja sma da tebi problem nije taj...

Problem koji mozes imati je sa povisenim ph zemlje jer ti je takva i voda a ne sa niskim ph zemlje. Čime si ti mjerija ja ne znam. Bilo bi lijepo da pokacis koju sliku, biti ćemo pametniji i manje sumnjičaviji ;) :),

Nešto je trulo u državi Danskoj? :p
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
mislim da je problem bio u onom gnojivu sa koprivama najvjerojatnije...neznam...ugl. imam mjerać ph za akvarije i izmjerio sam kako je propisano ( stavio pola šake suhe zemlje u čašu, nalio malo destilirane vode, profiltriro kroz sloj vate i kapnuo 4 kapi na 5ml bla bla..) i došla mi je žuta boja što je negdje oko 5.5,ph, a kad sam testirao vodu iz pipe ona je bila zelena što je oko 7.5.ph, tad sam pričeko da se zemlja gdje su biljke osuši i flushao sam svaku (imam ih 2) sa 15 l vode iz pipe i drugi dan one točkice su nestale, a biljke su sad kroz par dana počele rast ko lude i ko da se nadmeču koja će prije, sporedne grane se isto ''kote'' ko lude :D i ovi novi listovi što rastu sada nisu nit savijeni nek su lijepo speglani :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ne radi se to tako, pH destilirane vode isto može dosta varirati tako da ne možeš dobiti točne rezultate...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
Freek ajmo razjasniti jednu stvar...u zadnja 4 posta si spomenuo tri vrste vode koju koristis...bunarska,kisnica,kupovna voda i voda iz pipe...znaci 4.Tesko te pohvatati..koja voda je u pitanju na kraju? Druga stvar nesta nemjeris kako treba.Kod svih nas se ph zemlje dize,dize se i ph vode ako odstoji ...zato mi tu nesto nestima...ispada da voda sa kojom zaljevas ima ph,nema ga;)hahah Kopriva koju si dodavao je neprimjetna,0 bodova..dozira se na drugaciji nacin;)tako da ona nema veze sa ovim.Znaci kvaka je u tvom Ph metru..nesta nemjeris kako treba :pilot
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
evo fakat nit meni nije jasno, ispričavam se svim početnicima koje sam možda naveo na krivi put, al stvarni ni ja ne razumijem kako sam dobio rezultat žute boje koji je oko 5.5 a mjerio sam sa destiliranom vodom koja je 7ph i procjedio je kroz vatu. meni je glavno što su se biljke oporavile i počele brže rast. sad mi je jedini problem što mi se zemlja nakon flusha još nije počela sušit i još je jako vlažna a temp. mi je 25c kad je njima dan i 21 kad im je noć, box je malo otvoren i stalno puše vent malo iznad lampi, a zemlja se stvarno sporo suši i još je tegla teška i puna vode, a već je prošlo 4-5 dana od flusha...
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
pa ak ti tako kažeš ;) hoće li biljkama bit dosta zraka ako im onda otvorim 2 put dnevno prije i poslije gašenja svjetla? malo smo skrenuli s teme al j*****....
 

cocoxxx

Aktivan Član
03.03.2014
194
159
43
Pozdrav, evo nisam znao gdje da ovo stavim, imam jedno pitanje, moja obitelj ima vrt i mi svake godine gnojimo, ja sam od svoga djeda vidio kako pravi gnojivo od koprive i on bih to nakupio par kanti koprive i napunio bacvu do pola sa koprivama, onda zalio sa nekih 100 litara vode, time bismo zalijevali vrt svake godine, imamo pilice za tov, i ja imam neogranicen pristup zecjim i pilicjim drekovima doslovce neogranicen, a znam kako se pravi caj od tih gnojiva, stavljamo drekove u carapu i u kantu nekih 10 litara vode kad odstoji par dana razrjeđujem to 1 naprama 10, e sad sta mene zanima, mi bismo tako zalijevali vrt, ali vrt jebiga nije u kaljevima nego na zemlji u tlu :rofl:

Ja cu moje biljke stavljati na klijanje za neki 10 dana, i drzat cu ih vani, i kaze se da nema koristi korigirati ph vode ako drzis vani, ali ja ne drzim u kopanoj zemlji na tlu, nego cu drzati u kaljevima i imati cu kupovnu zemlju, pa bih htio korigirati ph vode, a nemam metar, dali je itko od vas tko koristi takva gnojiva ikada mjerio ph takve vode, jer sto se tice same vode iz pipe u mome gradu, je 7,6 pa bih znao koliko octa da stavim na litru vode da jos smanjim ph, ali neznam dali ce caj od koprive, zeca ili pilica, dignuti ph na 8, ili 9 ili ce ga spustiti, ako ga spusti nije problem, jer i pepela drvenog imam koliko treba, hvala na odgovoru.
 

cocoxxx

Aktivan Član
03.03.2014
194
159
43
hvala na odgovoru, ali sad me zanima jel to neka sala ili sta, pise free shipping, racunam 8 dolara je nekih 50 kuna, ako je to racun nije problem, ali ako mi nesto na to dodaju kakav ce biti racun na kraju.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ako je free onda je free...to se PH tiće mjeriš ga pošto već smučkaš gnjojivo...pa imaš tkz PH korektor +/- tekućinu kojom namjetaš u vegetaciji na 6,5 a u cvijetanju na 6,8...sretno
 

cocoxxx

Aktivan Član
03.03.2014
194
159
43
ma ja sam mislio otprilike spustiti ph vode, bez mjeraca jer znam kolika je voda u mome gradu, ali neznam dali ce ga kupka od koprive ili caj od zeca ili pilica podignuti ili spustiti, mora biti netko na forumu tko koristi takvo gnojivo pa da kaze, inace sto kazete unicom i jack, hvala na odgovorima, ali meni treba lova sada jer planiram kupiti jos sjemenki ove godine, a taj ph metar sam mislio kupiti onaj pravi kako spada za 270 kuna pa mi ovaj nece trebat, i ono cega se bojim tko zna koliko je tocan taj za 8 dolara.
 

cocoxxx

Aktivan Član
03.03.2014
194
159
43
Nisi procitao moj prvi post, kazem ti da radimo s time otkad imamo vrt, i zemlje kompostirane imam, na jednu gomilu bacamo lopate drekova i za dvije godine to je odlicno, sve se pretvori u zemlju sad trenutno imam takve zemlje ali cu uzeti kupovnu zemlju, neznam kako da ti obasnim ali sad cu ponovno, dakle djed napuni bacvu do pola sa koprivama i prelije to sve sa vodom do vrha, i za nekih ajmo rec 20 dana se to prestane onako pjenit, neznam dali si to vidio, ali smrdi ma uzas, a zecje i pilicje gnojivo, se stavi u carapu i carapa zaveze i umoci u kantu sa vodom, i sacekamo da odstoji, jel kuzis sad, radimo tako, i otac mi tako radi, i ja i majka, i djed, i njhovi roditelji su tako radili, ali kad sa time zalijevamo vrt, samo zalijemo kuzis, nikada nije bilo potrebno izmjeriti ph takve kupke od koprive ili caja od zecjeg izmeta jer je to bilo za vrt, sad cu uskoro poceti brati koprivu ima je vec vani jer mi treba za vrt, i bojim se sta bi se moglo desiti ako samo sa takvom kupkom bez mjerenja njenog ph zalijem biljke, inace u vrtu svake godine imamo, papriku, rajcicu, grozdje, jagode, vocke za time zalijevamo, breske kruske jabuke, ma sve, a ovaj mjerac mi se ne kupuje, jer htio bih kupiti pravi koji valja, a ako kupim pravi onda necu stici skupit lovu na vrijeme za jos sjemenki, jer ako su sjemenke otprilike 250 i mjerac dobar, to je oko 500 kn.
 

unicum

Aktivan Član
01.03.2014
176
194
0
cocoxxx je napisao(la):
hvala na odgovoru, ali sad me zanima jel to neka sala ili sta, pise free shipping, racunam 8 dolara je nekih 50 kuna, ako je to racun nije problem, ali ako mi nesto na to dodaju kakav ce biti racun na kraju.

free shippin, to sam namjerno stavio

ako je free, plačaš samo cijenu proizvoda, u ovom slučaju 8,kusur dolara !!!
jeftino!!!

kinezi to rade u milionima, tako da je njima dobro ako zarade i pola dolara
 

cocoxxx

Aktivan Član
03.03.2014
194
159
43
neznam sta da kazem, ajd reci svoje misljenje, sta mislis jel taj tester zuti za 8 dolara pokazuje bolje od onih papirica za testiranje?
A nagodinu nema druge nego uzeti pravi tester, pa nek ovaj posluzi za ovu godinu samo.