Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Naravno da moze...sve sto ce zaustaviti rast a propustati svjetlost je ok... ;)
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Mreža...jel ti mene zezaš? pa kako izgeda mreža? XD Naravno da možeš koristit bilo koji materijal da bi dobio na željenoj funkcionalnosti( u našem slučaju grananje)....

ljudi koriste špagu pa sami pletu, žicu, gotovu žicu za kokoši-onu peterokutnu, žicu za ograde, mreže....ajme....hhhh ne radite si probleme di ih ne treba biti :D
 
02.05.2011
13
0
0
34
e vakooo, da i ja nesto pitam, box samo sto mi nije gotov velicine 120/60/60 pa me sad zanima sto od rasvjete uzeti...mnogo sam citala, ali negdje pise ovako negdje onako...totalno sam zbunjena...obisla sam sve okolo trgovine, ima svasta...e sad zanima me dali one CLF takozvane stedne zarulje valjaju i koliko bi ih trebala otprilike, za 5 biljaka, okolo cu obloziti aluminijskom folijom...i kojih oznaka tipa- 827 warm white itd...znaci koje mi trebaju za vegetaciju a koje za cvjetanje...ih i da koje rezime svjetlosti da drzim...u vegetaciji a koje u cvjetanju...kazem sorry sto pitam, sigurno se ponavljam ali sam nesigurna...citala sam mnogo ali etoo...:))) pa ako se moze naci neko fin pa mi odgovoriti, bit cu mnogo zahvalna...

:))))))
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Najbolje da zaboravis stedne jer te izade puno skuplje i kompliciranije od jednog HPS-a...

Za tvoj box je sasvim solidan HPS od 150W(pretpostavljam da je 120 visina)...izade te jeftinije, mozes s njime odraditi cijeli grow i bez problema da naguras sve te silne stedne... ;)
 
02.05.2011
13
0
0
34
to je slazem se manje muke, znaci cijeli grow samo nju koristim?? ...a nista sad na traganje za HPS...da 120 je visina...i jedno malo pitanje dali mi se isplati traziti po trgovinama ili da narucujem preko interneta?? bez reklame hihihihi cisto informativno

trazila sam ovdje u okolnim trgovinama, vecina nije ni cula za to...imam jos na izbor zato pitam
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Tončice, pogledja na netu, čisto informativno, pa ako naletiš negde jeftinije ti kupi ;)
Odvoji nedelju dana za trazenje i resavanje problema ;)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Prije 7 dana je proklijana sjemenka (vise njih razlicitih) stavljena u zemlju. Do sad ta jedna nije izasla iz zemlje! Da jos pricekam ili da se prestanem nadati? Di je zapelo?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Jesi ih preduboko zakopao?
Otkopaj malo (bar jednu dve pogledaj) pa baci oko kakvo je stanje, možda se razvijaju, možda su se utopile, možda nemaju snage za izgurati do kraja.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Jesi ih preduboko zakopao?

Sve su na istu dubinu zakopane.... 1-2cm. S tim da su dvije imale dosta manju klicu od cega je jedna izasla nakon 5. dana, a druga nista. Budem probao pazljivo otkopati...

EDIT: Pogledao sam, klica je zagnilila (nema je vise), samo sjemenka ostala. Tako da, izbaceno iz boxa.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Utopile su se... Idući put malo manje zalij, ili riješi bolju drenažu u zemlji.
Treba to bit mokro, al opet ne ko da rižu sadiš, i biljkama treba zraka ;)
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
pozdrav svima, i svaka cast svim savjetodavcima koji se ovdje svakodnevno bave svim nasim pametnim i onim ne bas pametnim pitanjima!!
sad cemo vidjet kakvo je ovo moje pitanje...
dakle, namjeravam bacit jedan pc grow, sa nekom domajom,pa me zanima sljedece.
obzirom da ce mi u box stat max 2 mary j., mislio sam ih (vise mrmenki) posadit van dok ne pokazu spol, i onda uzet jednu 2 najljepse curice i snjima u box.
jeli to possible?? i ima li jos neka caka sa tim..

hvala, pozz!!:sun2:
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Napravi si posude od boca, obavezno probuši dolje rupe, njih ćeš moći više ugurati u box, pustiš tjedan dana vegetacije, znači 18 sati svjetla i 6 sati mraka i onda nakon tjedan dana prebaciš na 12 sati svjetla i 12 sati mraka, biljka će ti nakon tjedan-dva pokazat spol, ženske presadiš u posude koje si mislio, muške izbaciš i riješen problem. A ako si mislio u jednu posudu više biljki, i to je moguće, samo ti se onda korijen može zapetljat, ne znam koliko tu gubiš/dobivaš, ali ja bi bolje u više posuda, pa presadiš.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Nece ti uspjeti da drzis vani dok ne pokazu spol, jer ce biti preogromne za pc...
 
17.04.2011
5
1
3
Vozdra!
"Pitajte sve što vas interesuje", pa hajde da probam (bolje nego da otvaram novi topic za svakojaka pitanja...). Mislio uradit mali pc box ali kako nisam našao nikakav stari tower a i nemam apsolutno nikakve potrebe za stealthom, odlučio se sklepat box od šperploče dimenzija ala pc tower...uglavnom nebitno, nego mi se pojavila mala dilema: da li box obložit folijom ili obojat u mat bijelu boju? Eto pitanja. Kako u izradu krećem ubrzo, odlučih dilemu podijelit s forumašima. Možda je riješenje svejedno, možda je pitanje glupo, al pitam jedino iz razloga što sam se načitao da bijela mat boja bolje reflektira svjetlost a ipak pri čitanju raznih dnevnika i gledanju masa sličica sa foruma vidim da ipak preteže upotreba folije (bilo alu bilo one autofolije) kod tih manjih uzgoja. Pa me zanima čemu tako ili se to meni samo čini? Dobro, kod pc boxa mi se čini puno jednostavnije: nakon muke rastavljanja i piljenja sve to jednostavno obložit sa folijom, lakše je...al zašto ne nekaki manji box od šperploče/drva obojat u bijelu, kad već bolje reflektira svjetlost, nego ju oblagat sa folijom... Inače, imam već jedan manji box (nije nešto, zato i radim novi) obložen folijom, al kad vidim kako popodne vani sunce piči i blješti ta bijela boja dojde mi da se pitam ...
Ps: znam da je negdje u prastarim postovima bilo govora o ovome al ne mogu momentalno nać...
 

indian_summer

Aktivan Član
15.11.2008
61
6
0
36
www.dl-share.org
nemoj stavljat običnu alu foliju za kolače, ( HOTSPOT )

stavi bijelu mat, ili pofarbaj u bijelo... eto, to ti je najjeftinija varijanta koja radi sigurno... biljke će ti rast neovisno o boji zidova.. :icon_lol:
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Kad vec pravis od drveta, onda mozes i napraviti box malo vecih dimenzija... Iznutra bijelim sprejom, vani smedim i izgledati ce kao neki mali ormaric...pa moze proci kao stealth... =)

A mislim i da ti nije puno dati 3 eur za onu foliju za sajbu auta...to ce te sasvim zadovoljiti sto se tice refleksije... ;)
 
17.04.2011
5
1
3
@Sekach, od drveta ću čisto zato jer mogu i jer mi se da. Većih dimenzija nešto previše i neću jer mi ne treba a i početnik sam, a od malih nogu se kreće :)... Naravno da nije bed za tu foliju za sajbu od auta, košta i manje od 3 eura, ima u kineza za 9kn (1.2eur), i najvjerovatnije ću nju i upotrijebit na kraju, al eto to me zanimalo-pade izbor na foliju unatoč tome što po "podacima" bijela reflektira više... Pa me u prethodnom pitanju samo zanimalo zašto to tako uvijek biva :) ... Na kraju krajeva, nije neka investicija sređivanje "zidova"....imam i šajba-folije i boje sasvim dovoljno... A kako bi kolega gore rekao-rast će one neovisno o boji zidova, NADAMO SE!
 

indian_summer

Aktivan Član
15.11.2008
61
6
0
36
www.dl-share.org
vjeruj mi bude :icon_lol:
ti samo osiguraj da sve napraviš kako spada što se tiče ventilacije i svjetla... samo za to će ti biljke biti zahvalne.. a bijela boja ili "šajba-folija" :icon_lol: samo je dodatni plus za tvoje biljke...

samo teraj, sve će bit u redu! :thumb:
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Imam pitanje: Ventilaciju(ispuh) mislim odradit kroz dimnjak koji se ne koristi. Problem je što je dimnjak udaljen jedno 4-5 m zračne linije od prozora susjedne kuće(ljeto je prozor će 100% biti otvoren) praktički su u istoj razini, pa me zabrinjavaju mirisi kod cvjetanja. dimnjak je jedno 5 m visok, dali će se ti mirisi "izgubit" il bi trebao još i improvizirat neki filter?

Izlaz zraka sam riješio s pomoću vodovodnih cijevi. Filter bi složio tako da na otvor navućem najlonku(izgledalo bi kao "bubanj") na to stavim akt.ugljen(ne pre gusto da zrak ipak prolazi) i preko tog još gazu da ugljen ne pleše.. to planiram napraviti 4 puta, dakle na presjeku cijevi od 1 m na svakih 25 cm jedan sloj i s tim crijevom u dimnjak...(cijev stoji vertikalno)

dali bi to teoretski moglo funkcionirat? za praktični dio treba pričekat... vaša mišljenja? tnx
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.