Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
ima smisla to sto zboris, al tad ti dodje najhladniji period, imaj ti neku alternativu za svaki slucaj
 
27.01.2011
14
1
0
35
Ako je izolirano staklenom vunom ne bi se smjelo spuštat ispod 5 stupnjeva.
A ako računaš još i toplinu boxa radi rasvjete mislim da si bez brige.:sun2:
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Da da..ta lampa od 250W bi ti mogla biti sasvim dovoljna ako ces to sve dobro izolirat. Ja sa 400w nikakvih problema nemam..nasuprot, ubi se spajajuci ventove da to ohladim sve skupa :icon_mrgreen:
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
32
poslao sam email adminu, moderima nisam znao kako da se obratim, a nasao sam na dnu stranije kontaktirajte nas, pa sam se posluzio i video da je upuceno adminu :) ee sad kao i sa Marijanom, wait & see :)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
The_Calabash je napisao(la):
poslao sam email adminu, moderima nisam znao kako da se obratim, a nasao sam na dnu stranije kontaktirajte nas, pa sam se posluzio i video da je upuceno adminu :) ee sad kao i sa Marijanom, wait & see :)

Obrati se SiD-u ili Greenpower1-u,oni su dežurni i rješit če tvoj problem.
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
32
hvala, jesam, sad cekam reply admina :) no vratimo se zelenilu :D jel neko imao iskustva sa Rocklock strainom? i jos jedno pitanje, zanima me sve sto znate o cheese strains. Nadam se da ce se Powerseed pronaci u 2. pitanju :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
nemam licnog iskustva ali Rocklock proizvodi DNA Genetics i dominantna je indika (~80%) sto ce reci da zavrsava u 56~60 dana cvetanje, inace je hibrid Warlock x Rock Star (koji su sami po sebi naravno hibridi sa dosta skunka u sebi). Cheese strain je prilicno cool i skroz ok, originalno nastao negde krajem '80-ih kao jedinstveni zenski fenotip dobijen od Sensi Seeds Skunk No. 1 Biljka je naravno klonirana i od nje potice sve, a danas ima sigurno preko 20 varijeteta Cheese-a. period cvetanja (od min. 49 pa do 77 dana) i razlike u finesama zavise od breeder-a do breedera-a, peace.
 
25.10.2011
3
0
0
39
pozdrav svima! pre nego pitam bilo sta- sve pohvale za forum!.. evo ovako,nov sam pa bi me zanimalo par stvari- dali moze neka preporuka ili savet- gde naci (najblize srbiji) stotinak semenki za indor i otici licno po to?.. koju vrstu uzeti? (cena,kvalitet,prinos,itd..) dali feminizirano seme znaci da je to 100% zenka?..i sta je to sensi seed,koje se dosta pominje po forumu?..moram da naglasim da sam dosta dugo listao po forumu,i sve teme koje me zanimaju-uglavnom su pre par godina postavljene,pa rekoh da pitam licno.. unapred zahvalan! pozz svim vutromanima i vutromankama! ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
100 komada indoor, mozda si promasio forum? inace, sensi seed je holandski breeader i seedbank. a fem. na zalost nije uvek 100%
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
Gledam, čitam, blejim, sline mi idu od silnih berbi i boxeva, opanak vam vaš i boxevima i svemu, a ljek skup da je za poludit, reko neš više razbojniče, vataj se posla, puko sam ko brus i danas obišo ormare, tavan, podrum, pa čak sam i u trgovini bio i nakupio sljedeće:

kupio 2xTEŽ 220-240V, 50/60Hz, 2700K, 23W, E27, spirala, nadam se da nisam kupio bezveze, tražio sam i i žarulje s oznakom 865 ali nema nigdje kod mene u gradu, pa reko ove moraju biti ok, imam još doma jednu 3U GELighting 20W 220-240V, 50/60 Hz, 126 mA s oznakom FLE20TBX/827 D09 i jednu malu 2U OSRAM 11W s oznakom 827, slikao sam sve pa pogledajte i molio bi pomoć pa da i od mene napravite Huana growera.

lampe na položaju, jedna u grlu da vidim kako blješti:
ImageShack® - Online Photo and Video HostingImageShack® - Online Photo and Video HostingImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Neću još otvarat dnevnik dok nebudem baš krenuo u sklapanje kutije, nju također imate na fotki, radi se o big tower kučištu, dimenzije 53x43x19, i nadam se da će zadovoljiti moje potrebe i potrošit mi vremena da se o unutrašnjosti boxa brinem.

ImageShack® - Online Photo and Video HostingImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Na next fotkama je i nešto što sam našao kod pokojnog dide u garaži, bio je protiv svega što se dimi, no stari je izgleda znao što će mi trebati jednog dana, kad ono u garaži s pretvaraćem TEŽ-ovka od 125W, stara ko biblija, koristila njemu kad je noćima šarafo.
Po težovim spec. ona baca 6200 lumena, no ni to nije sve, kad sam sa starim poskido u garaži što mi je trebalo, kaže on meni, pa imamo mi doma jednu takvu od 250W, ja skoro pao na dupe, :) hebote koda mi je familija cjela growerska.

ImageShack® - Online Photo and Video HostingImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Znaći, žarulja imam što imam, još bi koju kunu i uložio u neku ako kažete da baš moram, no koliko sam uspio pokopćati mislim da bi ovo trebalo piti vodu.
Da napomenem da po spec. teža kažu na služb. stranicama da 250-ka baca preko 12000 lumena, tako da mislim da kupus ima da izbija kroz limove van.
Tu 250-ku nisam fotko jer je zbuksana negdje, kad stari odrema popodnevno krmljenje, ustupit će mi i nju.
Pa reko da vidim sad što me čeka od ekipe na forumu, neki prijedlog, uglavnom me žarulje najviše brinu, bojim se da sad kad i imam hps-icu, jer ja mislim da je hps-ica, da ju neću moći ruknuti u ovaj box, jer brijem da je box premali, no ajde da me razuvjerite, :)
Što se ventova tiće sakupio sam 3xventilator kućišta od 8 cm promjer, i jedan za svaki slučaj od 12 cm, ima da piri ko zračni tunel od ferarija.

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Groweri pls. kick me with some good advise, svakako bi mi i pomoglo da mi kažete dali moram imati acc. na imagesh. ako želim postati fotke ovdje, ili u dnevnik a da se odmah lijepo otvore, a ne ovako nakaradno kao sada, nevolim linkove.

A sada sljedi jedan smoke hour i čekanje da vidim što kažete, pozz, čujemo se...
 
25.10.2011
3
0
0
39
na razumem,zasto mislis da sam promasio forum?..ps.. ima nas vise ovde.. :) hvala za odgovor u vezi sensi seed..
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
a i zabio sam osam sjemenki od 100 koje sam skupio tokom vremena da proklija nešto, no nisam siguran dali je to moguće igranjem s vezivanjem odraditi kulturno u gore navedenom box-u, thx unaprijed...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
@huana.meri pa, ona stedna ako sam dobro shvatio je 2700Lm kako kazes, ta je ok ali za cvetanje, ova 125-ica ako je hps moz da ti odradi posao sigurno, a jos ako imas i 250, onda moz da biras sta ces, videces koliko koja greje kada sve montiras. acc ne moras otvarati ako to ne zelis, svakako ces moci kaciti fotke, a ako zelis sve na jednom mestu kreiraj si nalog, pa ti je sve u tvojim albumima i mozes im pristupiti kada hoces, sretno

po pitanju semenki, vidi koliko ce da izadje pa uzmi dve-tri najbolje za pc-box, ne moz 8 sigurno
 
12.10.2011
8
0
1
35
poz ljudi evo imam jedno pitanje, dodjem ja u razgovor sa jednim vlasnikom jedne prodavnice koji se bavi hranom za ptice, pse,macke,ribe i tako toga i kaze mi on da je porucijo 100 kila semeki konoplje za papagaje, kaze to jedu papagaji i riba. I kaze on meni da je te semenke przijo i da se naduvao od toga da ga je bas jako udarilo da nije mogao da ustane sa stolice

Meni to malo cudno pa aj da vas pitam da li je to moguce?
 
25.10.2011
3
0
0
39
ok..postujem svacije misljenje..kapiram da 30% nece ni da nikne,a jos 30% ce biti muzjak.. i tako..zato bih uzeli vecu kolicinu,sta znam..da ne moram posle sve ispocetka.. i jel moze savet?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
Dorijan je napisao(la):
poz ljudi evo imam jedno pitanje, dodjem ja u razgovor sa jednim vlasnikom jedne prodavnice koji se bavi hranom za ptice, pse,macke,ribe i tako toga i kaze mi on da je porucijo 100 kila semeki konoplje za papagaje, kaze to jedu papagaji i riba. I kaze on meni da je te semenke przijo i da se naduvao od toga da ga je bas jako udarilo da nije mogao da ustane sa stolice

Meni to malo cudno pa aj da vas pitam da li je to moguce?

seme ne sadrzi thc sve da je i od najkvalitetnijeg straina, a ne od industrijalke koja se koristi za ishranu zivine

Chavez je napisao(la):
ok..postujem svacije misljenje..kapiram da 30% nece ni da nikne,a jos 30% ce biti muzjak.. i tako..zato bih uzeli vecu kolicinu,sta znam..da ne moram posle sve ispocetka.. i jel moze savet?

odakle ti to da 30% nece da nikne? + ako uzmes fem. otpada i onih 30%. a ako uzmemo da si u pravu (a nisi) opet ti ostane 40 biljaka, sto je daleko od kolicine za licnu upotrebu, sem ukoliko vas nema 10
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
evo stari se digo iz dremke, i ono opla, još jedna 3U kao na fotki, još jedna mala 11W i umjesto 250, dobio sam HPS 80W, stari budala poklonio frendu 250-ku, sada situacija sa žaruljama izgleda ovako:

ImageShack® - Online Photo and Video Hostinga ovoj od 80W piše: TUNGSRAM 80W HGLI/H

Sad neznam ni sam dali da stavim samo štedne ili da ruknem odmah jednu od ove dvije krmačice.
Dali netko može da mi potvrdi da su ove dvije 3U štedne samo za cvjetanje, ili nisu ni za što.

Što se sjemena tiće znam da nemogu 8, stavio sam više pa ćemo izabrati favorita, mislim da bi u konačnici uzgajao samo jednu biljozu, kako spada, pa kad izađe, onda drugu, nisam toliko iskusan da rokam 2, a u tako malom prostoru, a i želim se igrati s LST-om odmah, tako da me čeka lijep poslić.

Najneizvjesnije mi je s tim žaruljama, dali mogu krenuti u vegetaciju s ovim što imam ili ne, čitao jesam po forumu, i mislio sam prije par mjeseci kako ću ja to jednom ko iz šale, ali sada sam sav uzjeban, nebi radio greške.
 
25.10.2011
3
0
0
39
ok..kapiram.. da skratim pricu. recimo isto pitanje- ali vezano za 10 semenki? i naravno hvala na vremenu-cak i za ovu ,do malopre-nepravilnu potraznju..( a pre svega ima nas deset)..ali nebitno..snaci ce se ko kako ume..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
huana.meri je napisao(la):
Dali netko može da mi potvrdi da su ove dvije 3U štedne samo za cvjetanje, ili nisu ni za što.

ne vidim dobro, ali ako si citao forum i ako na njima pise 2700k onda znas da su za cvetanje.
do sada se niko nije bunio sto ima veci izbor sijalica, tako da verujem da ces se snaci ;)
da imam, ja bih koristio hps (naravno, ako si u mogucnosti da ga montiras)
u suprotnom, samo sa stednim moras nabaviti jos i 6500k za vege

Chavez je napisao(la):
ok..kapiram.. da skratim pricu. recimo isto pitanje- ali vezano za 10 semenki? i naravno hvala na vremenu-cak i za ovu ,do malopre-nepravilnu potraznju..( a pre svega ima nas deset)..ali nebitno..snaci ce se ko kako ume..

u cemu je problem da porucis od nekog seedbank-a, moze da se plati karticom, ili da im posaljes novac preporuceno postom, ako bas insistiras na tome da odes po seme licno, pa jos tu negde u komsiluku, ne mogu ti pomoci
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.