Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
ako mozes drzati na 50% bude to ok, kad god stignes malo ih osvezi fajtalicom za ves, ne mora da bude 70%, nisi u rain forestu ;)

toxic20 je napisao(la):
Vipla...onda pocni sa hesijem ponovo...

gde je vipla spomenuo da koristi hesi? nemoj post za postom, koristi Ispravi post
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
24.06.2010
4
0
0
47
Hvala :) ali ni rain forest nije los. uskoro cu pocnem pravim dnevnik pa me upratite malo...


gde je vipla spomenuo da koristi hesi? nemoj post za postom, koristi Ispravi post

u pravu si SiD je spomenuo da vipla treba da baci ili proda hesi, ja nisam tog uverenja. HESI TNT Complax je jedan od boljih preperata koje sam probao u fazi vegetacije, samo ga moras ispravno koristiti. stviti 10-20%manje od onoga sto pise na ambalazi. odnosno ja stavljam 4ml na 2l vode, svaki dan 200ml rastvora u biljku i do sada nisam imao problema. za cvetanje treba uzeti bloom i u zadnje tri nedelje dodati i fosfor+ i naravno super vit tokom celog perioda uzgoja. nisam probao bez super vit-a. jedino nisam imao idealnu vlagu NIKADA.

sorry malo me buni vas forum, a i nisam ja neki bas forumas pa i ne znam najbolje da se sluzim istim. ali potrudicu se koliko mogu
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ja bi ga bacio jer je to zlo i smeće i samo ljudi troše novac na to.. ali to je samo moje mišljenje.. ja tebi nisam nikad reko da "serendaš" makar sam MOŽDA ponekad i pomislio to...

ili ću morat na svakom svojem postu pisati, "OVO JE SAMO MOJE MIŠLJENJE".......... ja ga osobno ne volim nit bih ga ikad stavljao u svoju zemlju..
odo ja, ionak se ovdje na ovoj temi nema što pametno više pročitat.. ubuduće moje postove smatrajte sprdnjom i zajebancijom, nisam ozbiljan i nikome ne želim pomoći, tu sam samo da smetam....
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
toxic20 je napisao(la):
u pravu si SiD je spomenuo da vipla treba da baci ili proda hesi, ja nisam tog uverenja.

SID je govorio hazeboyju koji ima permanentne poteskoce s problemima :p
@hazeboy, nadam se da ces uspjeti rjesiti te dosadne probleme..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
toxic20 je napisao(la):
...u pravu si SiD je spomenuo da vipla treba da baci ili proda hesi...

druze, pa nije forum toliko komplikovan da ne moz da se snadjes ko je kome sta rekao, Sid se uopste nije obracao Vipli, moras da se snadjes i procitas kada je citat u pitanju ko odgovara na ciji post, inace nista od komunikacije ovde, ima svi da se izdisociramo, sretno
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
SiD je napisao(la):
.. ja tebi nisam nikad reko da "serendaš" makar sam MOŽDA ponekad i pomislio to...

ili ću morat na svakom svojem postu pisati, "OVO JE SAMO MOJE MIŠLJENJE".......... ja ga osobno ne volim nit bih ga ikad stavljao u svoju zemlju..
odo ja, ionak se ovdje na ovoj temi nema što pametno više pročitat.. ubuduće moje postove smatrajte sprdnjom i zajebancijom, nisam ozbiljan i nikome ne želim pomoći, tu sam samo da smetam....

Sorry kolega, al sad se ponašaš kao malo dijete...kažeš mu da baci nešto što je platio i tvrdiš da je smeče samo zato što ti to tako misliš.WTF? Ajde da se ne natežemo sad oko toga koje gnojivo je bolje. Svako nek si bira što mu paše, a svoje frustracije ispucavajmo negdje drugdje, može!? I od kad smo tako osjetljivi postali!? Ako te toliko uvrijedila ta jedna beznačajna i glupa (nepotrebna očito) rijeć, evo, ispričavam se. Možeš li mi ikad to oprostiti?
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
sad si i stručnjak za gnojiva?
ajde nema veze.. neda mi se...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeboy

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ajde se sad vrati jednu stranicu u nazad i nađi mi u kojem djelu posta sam napisao nešto što bi ukazalo na to što si sad rekao.
Neda se ni meni, samo mi nije jasno zašto ova tema još postoji. Obićni spam i ništa pametno...kao što si i sam rekao.
Ma zapravo, zabole me ako ćeš se ljutit...kog briga koji je u pravu, nekim ljudima se i onako ne vrijedi trudit pomoći kad neće poslušati da im se sto puta objašnjava...
 
24.06.2010
4
0
0
47
ljudi spam je kada neko posalje 1 poruku u sekundi!!!! nemojte se frljati sa recima.
Ovako, mnogo su bolja organska djubriva od hemijskih i mnogo je zdravije konzumirati nasu lepu biljkicu kada je uzgojena organski ali je mnogo lakse raditi sa hemijskim dj... i zbog toga se neki ljudi opredele za tu vrstu djubriva kao ja npr. imam iskustva sa hesi programom i dovoljno je samo malo umanjiti promer djuriva u vodi nego sto pise na ambalazi i tako ide sve glat.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
nemojte se ljudi svadjat, niti imati neku ljutnju jedni prema drugima, trebamo sirit ljubav i mir jer je to jedini nacin da promoviramo nasu biljku, a ako to zelimo, moramo znat postovat tudje misljenje, navike, sto god da je, njegovo je , ti mozes dat savjet i pokusat pomoc, i ti si tu odlicnu stvar napravio ALI na njemu je dali ce prihvatit taj savjet ili ne. malo cu offtopic ali nema veze :) moj prijatelj me jednom pitao za misljenje u vezi nekog problema , i imao sam isti problem i rekao sam mu tocno sve kako treba napravit i objasnio sve, a on to nije napravio svejedno, mozda i zna da je bolje tako ali ako nezeli prihvatit moj savjet i moju pomoc nemora. ista stvar i ovdje . :) samo laganini decki idemo! peace !
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
toxic20 je napisao(la):
napomena: u pocetnim stadijumima do otprilike 2 nedelje veg. treba na 2 l vode staviti oko 4ml dok kasniji stadium vegetacije zahteva 8ml na 2 litra. very easy grow... niposto vise posto ce ti izgoreti biljkice

prvi put cujem savet da treba gnojiti tokom prvih 2 nedelje vege??? jesi siguran toxic20, imas neku referencu po tom pitanju, da procitam?
 

pigtail

Aktivan Član
19.11.2011
89
5
8
56
Express pitanje...Znaci trebam neku mudroliju kako zagrijati prostor(u boxu samom, a s što manje novaca....u obzir dolaze samo neki električni uređaji...razmišljao sm da žarulju pobojam u crno s onim sprejom s kojim se ispušni lonci i sistemi mogu bojati, a da ne izgori...jel neko probao nesto takvo??? Ili mi recite kako vi zagrijavate box u ovo zimsko vrijeme ;)
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
-a zima tek dolazi, morat ces pronac neko kvalitetno rjesenje ako zelis izgurat taj grow do kraja,
za to za zarulju obojat ne znam ali ako ces koristit nekakvu grijalicu kontaj da to guta struju
npr. kalorifer (ono ko fen sta puse) trosi i po 2000W iliti 2KW - al evo i ja sam prosle zime
imao problem sa hladnocom i uspio sam nac grijalicu koja trosi "samo" 400W
da se upali tu i tamo dok je bilo 12-12.
uglavnom trebao si bolje planirat,
po meni garaza
nije dobro mjesto za growat iz sto razloga al eto ako mozes samo tamo, sretno!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
pigtail je napisao(la):
Box stoji u garazi hladnoj, taman uz sjeverni zid, stavio sam staklenu vunu između toga zida i boxa, i još sam box stavio u box (Mali cfl u hps 250 bivsi :D), a temperatura kad lampe rade je max. 19-20 :S...

EDIT: pokušavam izbjeć ovi 240kn xD http://www.pet-centar.hr/detalji_pr...erra-terarijski-grijac-keramicka-zarulja.aspx

nemoj bacati pare na taj grejac, 60w ti nece puno pomoci, to je gusteru da ogreje ledja u terarijumu koji nikad ne stoji u garazi ;)
 

pigtail

Aktivan Član
19.11.2011
89
5
8
56
a moglo bi pomoc ja vjerujem....okrenem ju tako da te zrake idu na ventilator i da je skroz blizu, nesto bi se trebalo dogoditi....a unutra su mi vec dva automatika, critical jack auto :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
pigtail je napisao(la):
a moglo bi pomoc ja vjerujem....okrenem ju tako da te zrake idu na ventilator i da je skroz blizu, nesto bi se trebalo dogoditi....a unutra su mi vec dva automatika, critical jack auto :D

kako hoces, tinitus ti je lepo odgovorio da je problem resio sa 400w, a to je 60w za gustere i zmije, pazi da ti je ventilator ne oladi ;)
 

pigtail

Aktivan Član
19.11.2011
89
5
8
56
Nije zbog uzemljenja, neznam meni je tako bio spojeno 250 hps i sve je radilo normalno :S...
A sad da budem još malo naporan (jbg decki zato je ovaj forum tu), kada bih prebacio box u kucu gdje je normalna temperatura, jel bi bilo moguce napraviti takav filter s aktivnim ugljenom da se nista ne osjeti ili barem jako minimalno????
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
pigtail je napisao(la):
a moglo bi pomoc ja vjerujem....okrenem ju tako da te zrake idu na ventilator i da je skroz blizu, nesto bi se trebalo dogoditi....a unutra su mi vec dva automatika, critical jack auto :D

imamo slicnu situaciju sa temp.dan 18-21...noc premalo:sad2:
citao sam da lowryderi odlicno podnasaju nize temp,da stabiljka dobi ljubicastu boju zbog niske temp..moji blubachi zaista zdravo izgledaju,u3.tjednu cvjetanja.
nemam zamjerka osim te temp,za koju mislim da je veca da bi i sam urod bio veci
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.