Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
E ljudi, ovako je vec treci dan... Danas je u 11om danu cvjetanja, nema ulaska svjetlosti dok je u mraku, bar koliko ja znam...
sad ne znam sta se desava, izraslo joj je nesto kao calyx

http://buymarijuanaseeds.com/community/attachments/pre01-jpg.144838/


izgleda ovako, nije moja slika ali indenticno je.. i samo tako stoji,.. na forumu gdje sam nasao ovu sliku, tom liku je ispala zenka na kraju
al dnevnik mu je *****, abdejt poslje 2 mjeseca full cvjetanje...

sta koci da krene sa cvjetom? da pojacam crveni spektar? zadihtujem box xD ne znam... ili da ocekujem curu jer bi do sad izbacila bar jos jedno takvo da se dokaze da je mudonja (bar koliko sam procitao ranije se i pokaze mudonja)...


potpuno nepotreban post obrisite ga... sto posto sam siguran da je zensko, na 2 vrha sam nasao pistile ^^
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
malo teze ulaze u cvjetanje ako su pod cfl-om pogotovo ako fali crvenpg spektra...neznam kakva je situacija kod tebe ali svakako joj treba vise crvenog nego bijelog u cvjetanju.
Cak i pod hps-om treba minimalno 2 tjedna da krene cvjetanje tako da ukljuci strpljenje....sad ce ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
zamolio bih sve koji vode dnevnike da svoja pitanja postavljaju tamo, zato i imaju temu, cemu ovde, jel treba da delim opomene za ponavljanje teme/posta
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Tarzan
16.03.2014
14
0
1
Koliko mi para otprilike treba za growbox (box koji cu sam napraviti ) sa propratnom opremom i svim meracima (temp,vlaga,ph i sta jos treba) za tri biljke?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Treba prvo znati koliki se prostor ima i koliko se biljaka želi imati.
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa ajde pokusacu ti odg jer sam skoro kupovala pa znam neke cene..ali za srb..prvo za te tri bilhke ti je dovoljan prostor 100cm x 100cm tu bi bilo ok sijalica od 400w ,sad ako nemas kesa da za vege koristis MH sijalicu onda kupi samo tu HPS od 400w i koristi od pocetka pa do kraja..na taj prostor te tri biljkice stavi u vece posude ,saksije od recimo 20-25L..komplet od 400w hps ali one kineske su ti 8400din,a Philips su ti 11000din sto bi ti i preporucila bolje nego one kineske..vidi trebala bi ti i folija evo Mylar folija ti je 330din metar sa metar i trideset..a ti ph metri nisu ti nesto preskupi par hiljada dinara itd..evo toliko od mene a ti sad vidi sta ces i koliko uzeti...:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: EbolaDeath

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.922
358
Socotra Island
eelslap.com
da se nadovežem...

Cooltube za 400w više nego poželjan , + par ventilatora .
Kvalitetna zemlja isto košta ,plus materijal za boks ...

1euro=115dinara ako imaš problem sa konverzijom valute :D

Dobra stara - Koliko para - tol'ko i muzike , al se svaki uloženi cent višestruko isplati ;)
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
sve zavisi koliko imas u planu potrositi, jer sto vise para mozes potrositi, ne mozes fulati, samo bolje mozes uzeti
a ako si plitkog dzepa evo koliko sam ja potrosio.. ja cu pisati u markama, ti podjeli na pola da racunas kao euro
CFL 65w 15km
CFL 40w 10km
CFL 23w 14km(uzeo sam u prodavnici rasvjete pa me oderalo po cjeni)
CFL 25w 7km
grlo za svaku sijalicu je marka znaci 4km
2 pc venta 18cm i 12 cm upuno 2km
folija za auto 15km 2m/2
timer 10km
saksije sam imao..
zemlja 20km
green house 14km
plantellla cvet 5km

znaci oko 100km za moj box u koji mogu stati komotno dve biljke, 3 da se guraju
ali mogao sam jeftinije osta proci u pocetku sam bacao pare na glupe sijalice itd
skoro sam nasao gdje jeftino imaju dobre cflke tu sam mogo proci upola jeftinije..

sarafi, izolir traka, plasticne trakice tog ce uvjek trebati pa ne racunam

to je sve na tebi, kakvu rasvjetu hoces, i koliki je box, i kakve uslove hoces, ti 3 biljke mozes u sobu ubaciti ne box, pa racunaj koliko ces para potrositi da opremis i osvjetlis sobu... dimenzije su bitne
 
16.03.2014
14
0
1
Hvala vam za info, jos cu iscitavati forum dok ne odlucim tacno sta i kako... jer vrlo lako moze da se desi da cu morati neki manji box za 1 biljku, pa da ga sakrijem.
A za komponente cu gledati da uzmem neke kvalitetnije koje ce potrajati i sljakati kako treba.
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
samo uci, nadji si mentora, od viska znanja glava ne boli :)
sto ti bude bolji temelj po teoriji lakse ces u praksu prenjeti to, samo lagano
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
samo uci, nadji si mentora, od viska znanja glava ne boli :)
sto ti bude bolji temelj po teoriji lakse ces u praksu prenjeti to, samo lagano
 
17.05.2014
46
13
0
28
http://www.dodaj.rs/f/A/10v/1rmtpUHn/picture-91.jpg. nesto mi pojelo listic. prso sam sta mislite oce se oporaviti?
zato vise necu da drzim biljku napolju tokom noci, unosim je u sobu napravo sam dovoljno prostora. a imam jos par komada pa se bojim da ih nesto ne pojede. kupio sam neku stednu sijalicu 11w mislim da je to malo. ali isto tako nisam teo vecu da uzmem da nebi sprzio biljku u glavnom da vas ne davim.evo slike sijalice: http://www.dodaj.rs/f/1Q/yG/3WfQeAAr/picture-92.jpg na koliki razmak da postavim sijalicu.? i dal je uopste dobra ta sijalica za nju :
http://www.dodaj.rs/f/F/ob/3QKakvSu/picture-88.jpg ??? evo jos jedne slike primeti sam neko susenje na listu za disanje http://www.dodaj.rs/f/2d/zd/3rQE2mKR/picture-87.jpg ne znam koliko se vidi dobro na ovoj slici evo jos jedne tacnije tog dela de se susi ili sta vec.
www.dodaj.rs/f/1B/ck/usxbk6u/picture-87-copy.jpg SVAKI SAVET BI DOBRO DOSAO!!!!
HVALA UNAPRED
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
ostavi je vani na suncu,nista njoj nije... ali bi moglo biti ako ju uneses unutra :)
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
sijalica ne valja, ja sam slicnom sprzio biljku... a sto se tice ovih malih listova oblih, normalno je da se oni suse
a koliko vidim(cime slikas babinim goblenom) nije ga nista pojelo, moguce je da je do zemlje, prevelika vlaga..
al ozbiljno kakva ti je ovo zemlja, puna trunja nekog?
 
17.05.2014
46
13
0
28
finestBLkush je napisao(la):
sijalica ne valja, ja sam slicnom sprzio biljku... a sto se tice ovih malih listova oblih, normalno je da se oni suse
a koliko vidim(cime slikas babinim goblenom) nije ga nista pojelo, moguce je da je do zemlje, prevelika vlaga..
al ozbiljno kakva ti je ovo zemlja, puna trunja nekog?
ma buraz kupovna je "HUMUS" al jbiga kava je takva je bolje tu nego onu iz baste :D
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
a i to sto kazes... nemoj je cesto zaljevati, pusti nek se zemlja osusi na povrsini, i i na jedno 2cm uz rub unutra ako je suva zalij je,
najboje ti je da uzmes spricu onu i lagano koliko ti treba, ravnomjernije zalijes a ovako je samo isperes kad naspes vodu u zemlju...
mala je jos, lagano imaj stpljenja :D

a ako ces je vec drzati unutra, mjenjaj sijalicu, ne valja ti ta nikako
dobro prouci o lampama da znas sta ces kupovati da ne trosis pare na nesto sto nema nikakve koristi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: flaire
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.