Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
@ ENZO
Ako su za dva meseca narasle samo 2-3 cm nesto grdno ne valja...Malo svetla,losa zemlja.Najverovatnije.Presadi ihu kvalitetnu zemlju,nadji ima ako mozes mesto sa vise svetlosti,nemoj precesto da zalivas i puno da ceprkas oko njih.To je sto mogu na prvu da ti kazem.

@dr.dulitl:
Ima jedna opcija i zove se "Search"...

http://forums.vutra.org/search.php?searchid=11021

Potrazi malo po forumu ima bas dosta pisano o tome.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Recimo ako zalijevamo biljku svaki 2., 3., 4. dan koliko bi u biti trebali zaliti biljke koje su vani u zemlji jer dosta recimo pola litre po biljci svaka 3 dana ako nema kiše
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ne moze se nikad precizno znati da li je dosta litar,dva ili koliko vec.To moras uglavnom sam da procenis.Da vidis po biljci i po zemlji.Ali kad je vanjski uzgoj u pitanju kad biljka dostigne odredjenu fazu razvijenosti moze dosta dugo da se stara sama o sebi.Naravno pod uslovom da nije u saksiji nego bas u zemlji.Ja sam npr.,mada mi je i vreme islo u prilog,pretprosle godine biljke zalio samo 4-5 puta za neka 3 meseca.I uglavnom sam ih zalivao obilno.Jer napolju je mnogo teze preterati sa zalivanjem nego kad je u pitanju indoor ili kad su biljke outdoor ali su u saksiji.
 
14.04.2007
9
0
0
35
E ovako,ovo je moja biljcica:


E sad me zanima dali je dovoljno sto je drzim ovako 8,9 sati ako ne i vise vani na suncu,i dali je bolje ako je jos mado drzim na lampi?
I zanima me jos samo jedna stvar.. dali je ok ovo sto se ovak ukosila i dali ce se ispravit sa vremenom?

eto to je to...
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
48
0
46
Beat dobro je što je još držiš i na lampi ako već nemaš sunca više od 16 h u danu za vrijeme vegetacije treba držat biljku na bar 16 a većinom je svi drže na 18 čak i 24 na dan nije previše kad je vegetacija , kad ti naraste negdje 30-40 cm i imadne 4-5 koljenaca okreni je na 12 / 12 ili ako radiš vani možeš je zamračivati tako da ako je vani 14 -15 ili 16 h dan ti joj skratiš dan i onda ona pomisli evo jeseni i počne da cvjeta. Ovo je samo u grubo a ne drži se svaka vrsta jednako u vegetaciji ali bar 3-4 koljenca bi svaka trebala da ima kad je ubaciš na cvjetanje .

Ovo ne vrijedi i za vrste koje su čisto divlje ili mješane s divljom ruderalis vrstom koja cvjeta neovisno o svjetlosnom periodu nego čisto kad joj dođe neka procvjeta kad je manja neka malo veća ali nema pravila , npr . ima ruderalis skunk koji je namjerno mješan sa tom vrstom da bi ga natjerali da ranije cvjeta to ovi što rade u Švicarskoj čisto vani , da ih ne bi zima uhvatila, ovako im procvjeta ranije i gotove su prije prvih mrazeva .
 
14.04.2007
9
0
0
35
hmm,a ok,vidis a ja bas imam osjecaj da je ova mjesana sa skunk-om,zato sto je iz tog panja iz kojeg sam uzeo sjeme,fakat imalo sve okus po skunk-u,a i fakat je prala vutrica... tak da lako moguce da je to mjesano..
a nisi mi jos samo reko,dali ok ovo sto se ukosila,,to normalno ili?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Beat je napisao(la):
hmm,a ok,vidis a ja bas imam osjecaj da je ova mjesana sa skunk-om,zato sto je iz tog panja iz kojeg sam uzeo sjeme,fakat imalo sve okus po skunk-u,a i fakat je prala vutrica... tak da lako moguce da je to mjesano..
a nisi mi jos samo reko,dali ok ovo sto se ukosila,,to normalno ili?

A ja baš imam osjećaj da nisi dovoljno dobro proučio informacije dostupne na sajtu, pogotovo ako misliš uzgajati.

Don't get me wrong, bar prouči OSNOVE uzgoja prije nego postaviš pitanje, u protivnome ispadaš neozbiljan. Svaki tjedan osvane par hokus-pokus-ne-da-mi-se-čitati growera sa uglavnom istim pitanjima. Sad zamisli koliku volju za pomoći imaju ljudi kad vide JOŠ JEDNOG ... ?

Učiti, učiti i samo učiti ... :thumb:
 
14.04.2007
9
0
0
35
Totalno te razumijem sto hoces rec..a i glupa sam pitanja postavio,malo sam bio strgan taj dan hehe...uglavnom,skuzio sam sve..eto fala na odg. ono gore...pozz
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
48
0
46
Beat, nanormalnije je , pa tek je provirila iz zemlje za i kad bude malo veća ako radiš vani i imaš sunce od izlaska do zalaska povijat će se prema suncu ili kad se radi unutra kad staviš samo jedno svjetlo sa strane povija se prema svjetlu. Ovo za unutra govorim samo kao primjer svjetla se ne stavljaju sa strane nego gore , ima ljudi stavljaju sa strane ali tad ima više lampi i biljke su razmaknute u saksijama po 1 m tako da svjetla daođu na oko 50 cm ,ali to je samo jedna od mogućnosti . Ima načina za uzgoj unutra da te glava zaboli kad bi sve odjednom vidio .

Ja bih je sad na tvome mjestu prebacio u veću posudu npr. onu kockastu ili okruglu bocu od 5 l za vodu samo je zamotaj sastrane , može alu-foliom da svjetlost ne prodire i manje da se grije kroz plastiku , na dnu izbuši desetak rupa po rubu dna tako da višak vode može prolaziti , oko 1 cm promjera , a i na sredini nekoliko izbuši .
Napuni prvo oko 12-15 cm smjese u kojoj misliš uzgajat biljku , i onda rupu u sredini smjese , u rupu ubaciš ovo iz ove čašice, rasjeci čašicu sa strana tako da lakše izvadiš biljčicu da je ne oštetiš , i onda kad je staviš u veću posudu lagano samo malo pritisni da se ne zbija zemlja , i onda dodaji još smjese oko biljčice sve dok ne zatrpaš kotiledone(one male okrugle listiće koji su se prvi pojavili iz sjemenke , naravno da bi zatrpavo kotiledone ovaj prvi par nazubljenih listića treba da izraste i odmakne se od okruglih kotiledona negdje oko 2 cm , i onda samo zatrpavaj ako kotiledoni izvire imalo ali bez pritiskanja , samo skroz lagano jer stabljičica je skroz mekana još uvijek i možeš je lako oštetiti . Na ovaj način sprječavaš biljku da strši na onoj tankoj stabljičici a i dobije se više korjenja jer sve ono odmah ispod kotiledona što je u zemlji pustit će žile ,a ovo iznad zemlje brže deblja.Kad ti naraste biljka od jedno 30 cm i npr. 3-5 koljenaca i odeblja sad bi već trebala imat oko 8 mm debelu stabljiku na dnu i 5 mm je dobro za sad možeš je prebacit vani u zemlju ili u veću posudu za unutra ,a i ova od 5 l je dovoljna ako ne misliš gajit biljku preko 60-70 cm visine , aviđao sam i veće u tolikim posudama od 5 l ali nije to baš najbolje .Idealno je da biljka ima oko 4-5 litara za 30-a cm visine . Ovo rjetko ko da koristi ni vani nisam ih nisam vidio da tako rade a ovo mi je pokazao jedan lik u nas ovdje i kad sam ja radio drugi i posljednji put dosad vani što sam radio na selu kod bake u jednoj pripizdini uradio sam sve ovako i sve je bilo super korjena ko u priči a biljke 180 cm do 2 m ,a počeo sam iz sjemena tek 2 Maja čekao da proklijaju 10 do 15 dana kako koje sjeme( divlje je neko bilo iz paketića :) ) ali bilo je ledeno proljeće u planini pa sam ih stalno držao po najlonskom foliom(onom za hranu što se mota napravio na posudi kao mali plastenik od grančica i folije) , a sjeme je bilo u posudi u substratu(na 1 cm ispod površine) prirodnom što nastane od trulog bukovog panja starog pitaj Boga možda 20 godina . Kad je isklijalo onda sam ih vadio prebacivao u boce od 2 l (tada nije bilo ovih za vodu od 5 l u kojima je još lakše radit ,zatrpavat) i kad su narasle 30 cm u zemlju pripremljenu isitnjenu u prah skoro , pola metra u dubinu(sve ko indijanac sam napravio krampom,motikom ništa mehanizacija) itd. neda mi se više .
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
48
0
46
Pa Macko čitaš li ti išta eno lijepo sam napisao da sam počeo bio iz sjemena u 5 mjesecu i to je bilo u Bosni u planini ?
 
03.05.2007
0
0
0
36
e iman par pitanja , madam se da mi možete pomoći .... iman 4 biljke već su visoke pola metra , i nisu baš na nekon dobrom mistu pa me zanima kad ih mogu skraćivati da nebudu previsoke i kako ???? i kako i kad mogu znat jeli muško ili žensko ... :icon_lol:
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Mozes da ih skratis,a znaces jel' musko ili zensko kad pocnu da cvetaju...A to sve lepo pise i na sajtu i na forumu,zato nemoj biti lenj nego citaj.
 
03.05.2007
0
0
0
36
e možda mi je pitanje glupo al nisan nigdi na sajtu naša odgovor. Iman 2 biljke i sad nisu baš na nekom skrivovitom mistu i ja nebi tija da budu previsoke, kako ja njih mogu skratit da neupropastin "urod" ili da mi nepropadnu biljke ... kako i gdje ih mogu kidat ?????????????
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.