Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
E sad još jedno pitanje!... kupio sam bloom complex, super vit (vitamini) i tnt complex sve od hesi-a.. e sad kada bi bilo najbolje krenuti koristiti TNT (za fazu rasta) i super vit? znači koliko odprilike biljka mora biti stara ili visoka i koliko češto zaljevati istim?? da na pomenem isam svoje mišljenje ali želim saznati vaše!
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
nije najbitnije koliko je biljka stara vec je zemlja u pitanju .

ovisi o zemlji , dakle koliko hranjivih tvari ima , da li ima premixed fertilizer u sebi i

slicno .

treba gnojiti kada vidis da je biljci potrebna hrana .

ako je dobra zemlja i ima vec gnijiva u sebi gnojenje nije potrebno prvih 2-3 tjedna .

ako je npr u pitanju soiless mix treba poceti gnojiti od starta .

evo tu ti je Hesi Grow Schedule pa da vidis kako to izgleda ako vec nisi , ali ovako i onako

doze ti pisu i na bocama .



pozz
 
29.03.2008
28
1
0
37
Vozdra
Imam malo smjesno pitanje ali ja sam stavio sjemenke u kutiju od mutivitaminski tableta i poklopio nema zraka hoce li proklijat ima li shanse ?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ako budes otvorijo svakih 12h bit če sasvim ok-naravno ako ne plivaju u tom papiru-papir mora biti vlažan!!!
uvij u neki duks pa u topli kutak...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
ako pitaš hoće li u toj kutiji proklijati onda nema šanse, a ako staviš u vlažnu vatu ili štagod onda vrlo moguće da hoće ovisi o sjemenu. Pročitaj si po forumu sve je fino objašnjeno
 

KaraJack

Aktivan Član
Imma frku sa steckys, vlaga mi je u boxu 49% u stecky boxu je 70-90%. Listovi su poceli zutit kod nekih koji jos nisus sasvim pustili zile, one koje sam presadio poceli su listovi zutiti, idem na to da im je nedostatak Calciuma i Magnesiuma, u vodi je PH- i stimulator za zile. Kod 2 stecky-a koja su u Jiffu i u rockwoll special za Jiff...

Slike budem uplodao na Album pa linkam..

Trebam savijet, jer BONECO ovlazivac radi toplu paru i njega sam sasvim iskljucio, postavio sam rucnike mokre i usmijeren vent prema njima....

Plzz savijete kako da izbjegnem da mi presadjeni i ne presadjeni klonovi ne uginu...
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ti se izražavas još gore nego ja....
to sto klonovi-rezanci,odnosno listovi na njima požute nije nista strašno
gledaj,da su na toplom,vlagu možeš lako improvizirati...Ako imas priliku pošalji fotku inače nemoj nista prihranjivati clonove koji se več posadijo barem 12-14 dana
Ako imas mogučnosti nači vitamine B ili sojin lecitin-to može ostalo je riskantno.
najvise klonova uniste uzgajivači upravo kad ih presade i onda prihranjuju-te sprže!!!!

Osobno vise ne radim mnogo klonova- nemam mogučnosti,bilo bi previse....
zadnje vreme ih stavljam direktno u zemlju za rasad sa puno vermulita -radi ko švajcarski sat!!!
jedino sto im dodam je soja lecitin,vitamini B...
sretno
 

KaraJack

Aktivan Član
Vitamini B, koji brand, da odmah to riješim, nisam ih još počeo 100% hranit samo Rooot stimulator i PH- stime da sam od stimulatora samih 4ml stavio, stvar je bila tako komplizirana da sam se sam zakomplicirao.

Clonovi su bili spremni no ja nisam imao mogućnost da im dam mijesto i od samog hranjenja vodom idem na to da su previše vode dobili, no kad je zemlja stigla i šta mislim i na to nisam ni mislio da je zemlja vlažna i loša ne neka najbolja ili bogata. Sve u svemu nisam zaljevao ali listovi su počeli žutijeti :(

Uskoro pic just for you...

PS: Ovo sa vitaminima i direktno u zemlju sa puno vermulita nisam probao ali budem za Outdoor :p
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Da ali nigdje na hesi gnojivu za cvijetanje i vitaminima nepiše koliko puta treba poljevati! (piše sve osim toga:watchplant:). Dali je netko ovdije koristio hesi gnojiva i vitamine te koliko je zaljevao istim?
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ja koristim hesi gnojiva .... na bocam ati pise samo doza i sastav....

nece tebi nitko odredivati koliko ces ti gnojiti zato to i ne pise :p

kad su ti biljke gladne, gnojis tj ako vidis slucajno na listovina neki znak

nedostatka nutrienta, gnojis .

inace ne smijes ni prerijetko ni precesto .
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
postao si pitanje u vanjsko uzgajanje tako da ti ne mogu dat odgovor

jer ja hesi gnojiva ne upotrebljavam za outdoor nego samo za indoor zato sam ti i

odgovorio u principu .

sorry .
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
undercover@ govorimo li mi o vanjskom uzgoju il nutra?
pošto su ti biljke procvetale-folirno ti osobno ne bih preporučijo-treba to pušiti!!! Inače je to vani najprikaldnije.
ako misliš na Hesi za cvetanje ne monokalijevfosfat PK, onda ga rokni 1ml-max 1,5ml na litar vode-folirno i negde 2,5-3ml na litar zelivanjem.Koliko često je zavistno od strukture tvog zemljista...to opiši pa ču ti tačno reč...

jeli to suplji dalmatinski krs,slavonska ravnica.....
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
vanjskom..ovako iz slavonije sam! imam hesi vitamine, tnt, bloom i fosfor plus.. i trebaju mi informacije za sve!! koliko često i koliko gnojiti! zemljište je soil mix.. znači kupovna zemlja, obična zemlja, pijesak, stiropor i drenaža! na žalost nemogu nigdje nać vermulit! prvi put imam iskustva sa tekučim gnojivom i feminiziranim sjemenkama pa tako da se bojim da nebi nešto pošlo po zlu ipak puno je uloženo para u sve to!
želio bih odma skupiti sve informacije u vezi gnojenja tako da odmah dobijem sve odgovore, a ne sad jedno pitanje pa za mjesec dana opet, pa opet itd.. puno hvala na dosadanjih odgovorima!
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Pozdrav Svima.Nov sam na ovom forumu i neiskusan sto se tice uzgoja. Nisam znao gdje tacno da postavi ova pitanja(mislim na koji dio formuma da ga postam,pa sama ga postao na 2 mjesta)Zbog toga se izvinjavam.Imam par pitanja koje u vezi kojih mi neko treba pomoci:
1. Dosada sam vise puta pokusao sa uzgajanjem i kada bi biljke dobile 10-tak listova samo se sruse na zemlju?Onda sam ih ukopavao dublje u zemlju da opet stoje uspravno i samo opet rastu u visinu i opet padnu ....???? Sta je problem.
2.Kakvo mi osvjetljenje treba kod kuce i kako da nabavim u svom gradu?Tesko mi je to narucivati preko net-a zbog roditelja :( Pokusavao sam sa obicnom kucnom sijalicmo 150W ali nista ne pomaze.Zivim u malom gradu i trebam neko jeftino rjesenje za osvjetljen koje je se moze 100% nabaviti.Gledao sam u trgovini i imaju kvarcne lampe i nisu skupe .Da li je to ono sto mi treba ? Moze li se neonka staviti ?
3.Sjemenke nisam kupijo vec sam ih uzeo iz trave koja mi se dopala :)
4.Problem mi je kako da narucim sjeme,jer se bojim da me nece provaliti u posti ili roditelji.Da li se takva preporucena pisma provjeravaju u Bosni i Hercegovini (R.S.) i da li postoji sigurniji nacin. Moze li neko od vas da mi pomogne po tom pitanju? Hvala i Pozdrav
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
evo ovako.. obrisi onaj drugi post što si napiso.. dali se ti baviš unutarnjim ili vanjskim uzgojom?
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
sigurno su mu neonke za baštu

trulio ti je korijen od loše ili previše vode

pročitaj forum i biće ti dosta jasnije
 
04.12.2006
4
0
1
Trebo bi mi jedan strucan savet ili jos bolje slika posto na ovom sajtu slike ne lice uopste na moje biljke.Radi se o tome da kod mojih biljaka par izlaze kao male bobice ko na muzjaku a biljka je nenormalno razgranata ko najlepsa zenka pa me totalno zbunjuje.One su stare oko mesec ipo jeli jos rano za presude ili mozda imas neke konkretne slike i puno ti hvala unapred
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ne znam sta ce ostali reci na ovaj post ali najbolje bi bilo

da ti postas sliku te tvoje biljke i onda ces dobiti konkretan odgovor .

znaci sadis outdoor i za sada lijepo uspijeva iako si po tvojim rjecima posadio

polovicom 2 mjeseca ? to me zanima iz privatnog razloga :)

pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.